Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176574 vremena)

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #435 u: 08. 03. 2010. 14:47:33 »
Zao mi sto nisam pratio temu, a volio sam komentarisati i odgovoriti na mnoga pitanja...
Koja slika od mene..

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #436 u: 08. 03. 2010. 15:10:24 »
dobri brakovi a jesu li to krive noge u lijevog

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #437 u: 08. 03. 2010. 18:13:04 »
Druze ovaj par brakova nije vise kod mene stim da je mladi imao jednu krivu nogu, a kuju sam upario s visim brakom... inace sad imam vise brakove jer ovi iako puni zelje za radom u stranama planine nisu mogli doci do izrazaja. Ovaj visoki je fantastican tragac ali fali mu na ostrini, dosta solidno radi u mjestu star godinu dana,

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #438 u: 08. 03. 2010. 19:51:00 »
 d4 d4

Offline Alpino

  • K
  • *
  • Postova: 24
    • Alpski brak jazavčari KUHADA
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #439 u: 08. 03. 2010. 20:02:45 »
Da bi ocjenijo psa trebao bi biti stariji od 9 mjeseci tu se več formirao,te možemo nešto vidjeti.
Alpski brak jazavčari KUHADA

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #440 u: 08. 03. 2010. 20:06:46 »
 uf uf Pa ovdje je tema ,, Alpski brak jazavčar,, a ovi viši od gonića  mad slL

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #441 u: 09. 03. 2010. 01:40:42 »
Imam standarde i lijepe brakjazavicare, ali nastojim dobiti nesto vise pse i jace konstrukcije s urodjenim tipicnim radom braka. Treba dobit radne pse...koji svojim exterijernim vrlinama uspijevaju raditi u teskim uslovima planine i visoke sume.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #442 u: 09. 03. 2010. 10:06:47 »
Dešava se svašta,meni je kuja na gornjoj dozvoljenoj granici visine,parena sa psom u odličnoj ocijeni bacila 2 štenca koji su viši i jači od dosta balkanaca :shok: :shok:, ostali su svi u standardu-tko zna tko se i kada igrao s papirima

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #443 u: 09. 03. 2010. 21:29:39 »

pozdrav!! zagi

iskren da budem ja nisam ljubitelj ABJ ( njih ću imati kad ostarim obzirom da su kraći od goniča ;) ;D)  al mi je ovaj kastor stvarno lijep. takođe mislim da bi trebao davati dobro potomstvo,,, interesuje me ,,,, da li goni sam il  u grupi,,,, šta hoću reći,,,  da li brakovi gone (traže) sami il su predviđeni za grupni lov, mislim 2-3 psa ( mislim na držanje vepra u mjestu itd )!!! d4 d4 d4
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #444 u: 09. 03. 2010. 21:36:08 »

 pa pošto su kratkonogi goniči,imaju manji radijus kretanja i manja je mogućnost da će ih više biti na istom mjestu u isto vrijeme(npr. na vepru)...a sve zavisi kako se nauči...ja ih dosta znam koji su super u radu kad su sami a još bolji kad ih je više... z10
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #445 u: 09. 03. 2010. 23:28:21 »
Imam standarde i lijepe brakjazavicare, ali nastojim dobiti nesto vise pse i jace konstrukcije s urodjenim tipicnim radom braka. Treba dobit radne pse...koji svojim exterijernim vrlinama uspijevaju raditi u teskim uslovima planine i visoke sume.

Ne razumijem neke ljude...zašto uništavati pasminu još više i ovako je u Hr a i šire skoro uništena...Neki se bore da spase što se spasiti da a neki kemijaju i ne znaju ni sami što bi htjeli imati. Još k tome i muljaju papire i ocjene eksterijera. Nije bit lovne kinologije dobiti samo radnog psa, nego dobiti pravi primjerak pasmine odličnog u radu.Vjeruj mi da je to veliki uspjeh kinologije i želja svakog lovca kinologa...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #446 u: 10. 03. 2010. 09:41:21 »
Sejfo .. ima ABJ koji su bolji od svih dug. gonića i gone svinje po par sati u najgorim uvjetima .
Nažalost večina tih je prodana preko granice jer naši lovci neznaju šta imaju.
Ako govorimo o svinjarima onda se dotićemo svih rasa gonića a svaki istinski svinjar treba raditi samostalno .

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #447 u: 10. 03. 2010. 19:34:24 »
Sejfo .. ima ABJ koji su bolji od svih dug. gonića i gone svinje po par sati u najgorim uvjetima .
Nažalost večina tih je prodana preko granice jer naši lovci neznaju šta imaju.
Ako govorimo o svinjarima onda se dotićemo svih rasa gonića a svaki istinski svinjar treba raditi samostalno .
Slažem se s tobom da svaki svinjar treba raditi samostalno.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #448 u: 11. 03. 2010. 14:59:02 »
Sejfo brakovi dobro gone i sami i u paru.Gone sporije od dugonogih goniča i divljač se sporije kreče pred njima(lisica npr. ide puno sporije kada je gone brakovi nego dugonogi goniči)Mislim da za lovišta u bih je idealna kombinacija brak i gonič pa kad gonič otjera daleko brak se vrača i traži dalje.Sada svi spominju samo brakove svinjare a mogu oni biti i dobri zečari.Vidio sam jednu kuju braka koja je dizala zeca baz problema vidio sam i kako brak ulazi u jamu tako da nemoraju biti samo svinjari.Pravi brak je dosta oštar, oštriji od goniča pa je dobar i za štetočina.     pozdrav z10         

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #449 u: 15. 03. 2010. 18:00:53 »
Rad pasa na divlju svinju u grupi može se dogoditi i događa se u skupnim lovovima,a na takve situacije mi ne možemo kao lovci uvijak uticati,ali kad neko trenira u grupi odrasle pse i misli da je to rad,onda je to nešto što ja ne želim komentirati ,jer kvaliteta psa se tu ne može vidjeti .