Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176565 vremena)

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #510 u: 14. 01. 2011. 16:12:06 »
Evo i fotografija, slike su malo losijeg kvaliteta jer je slikano mobilnim, a i pas je dosta zivahan pa ga je tesko uslikati...








Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #511 u: 14. 01. 2011. 19:26:46 »
I ovo je dobro jer je pas preljep

Offline fuma

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #512 u: 20. 01. 2011. 09:24:47 »
za DONET-a ;
Željko Krznarić je moj prijatelj, imam psa od njega, vrhunski uzgajivač brakova  :smil4226ce1d491b5: i ako te nešto zanima rekao je da ga slobodno kontaktiraš ......
00385 98 583 208
pozdrav

Offline stipa

  • K 500
  • ***
  • Postova: 739
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #513 u: 24. 02. 2011. 14:42:34 »


malo filma da ne propadne tema  zagi

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #514 u: 24. 02. 2011. 16:23:58 »
 just  Stipa !!!  Gdje si to snimao ?? Zanimljivo nazime .... Ali još zanimljiviji psi !! Svaka čast   d1 !!  z10
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #515 u: 25. 02. 2011. 10:32:42 »

  stipa   d4   lijepo ti psi rade  al boga mi,hrabar ovaj prasac...izgleda da je dobro istreniran već   zagi zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline stipa

  • K 500
  • ***
  • Postova: 739
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #516 u: 25. 02. 2011. 10:44:13 »
To nisu moji psi, nego od mog prijatelja . nemogu vam reči o kome se radi ,jer neželi da pravi reklamu čovjeku od koga ih je dobio  zagi

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #517 u: 06. 04. 2011. 01:05:11 »
Kad sam se vracao iz lova,navratio sam kod jednog kolege isto lovca koji ima 2 divlje svinje u nekom toru od 1000m2.Kaze hajde pusti Brnju da vidimo sta ce i kako reagovat.Upozorio sam ga da cemo se pokajat obadvojica sto ga pustamo na svinje u tako malen  i ogranicen prostor.A Brnjo inace poznat kao kostolomac i vrsni svinjar,lisicar a pogotovo je dobar za sakala dobro me prepao.Uspjeo sam napravit neki video mobilnim tel. i istini za volju sve vise se bojim za njega i strah me cekati iducu sezonu na svinje.Kad je uhvatio jednu od svinja za obraz nije pustio dok nije odgulio komad mesa i koze od 15 cm.Lud i gotovo,a znam da mu to nevalja i da ce stradat cim se sretne s prvim vecim ili ranjenim veprom..Inace je od izvrsnih roditelja svinjara s urednim papirima.Zbog povisenosti je neocjenjen i ne koristimo ga za rasplod nego samo za lov gdje je odlican.Nema tih novaca za koje bi ga prodali.On lovi za nas 13 i svakome je do sada dao priliku da odstreli nesto ispred njega dok on neumorno goni.Sakala tjera i po 3-4 sata.jedina mu je to mana sto ide u duel a do sada smo ga uspjeli izvuc par puta jer odstrelimo svinju prije nego je sustigne i zaustavi.

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #518 u: 06. 04. 2011. 12:42:44 »
Prvo jarane ovdje ti nema ni 100m2 a da je prostor veci 1000m2 drugačije bi bilo ovdje je sve u usko doslo i pas dobije hrabrost od vas dosta vise nego kad je sam. A ovaj pas se nece nanosat gleve ni minutu ako ovakav bude u prirodi. Samo kako su tako mirna ti veprići to je nevjerovatno ko ovce  happi kod mene ima gater u blizini i vepar nekih 80kg al je pobuco preko stotinu kerova koji je god napado bio je gotov iste minute a koji ga oblajava sa distance moze godinu dana nista mu nece čaki ni pokusat poletit na psa. Ja licno volim pse niske noge brakove, NLT(koje i drzim uvjek) samo sve ih srčanost sahrani nisu duga vjeka sto mi se nesviđa nimalo dok je kod gonica to druga stvar

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #519 u: 06. 04. 2011. 14:53:28 »
Prvo jarane ovdje ti nema ni 100m2 a da je prostor veci 1000m2 drugačije bi bilo ovdje je sve u usko doslo i pas dobije hrabrost od vas dosta vise nego kad je sam. A ovaj pas se nece nanosat gleve ni minutu ako ovakav bude u prirodi. Samo kako su tako mirna ti veprići to je nevjerovatno ko ovce  happi kod mene ima gater u blizini i vepar nekih 80kg al je pobuco preko stotinu kerova koji je god napado bio je gotov iste minute a koji ga oblajava sa distance moze godinu dana nista mu nece čaki ni pokusat poletit na psa. Ja licno volim pse niske noge brakove, NLT(koje i drzim uvjek) samo sve ih srčanost sahrani nisu duga vjeka sto mi se nesviđa nimalo dok je kod gonica to druga stvar
Pa da.Ponovio si sve sto sam ja vec rekao gore,imas li nesto pametnije za dodat??a ako ne vjerujes koliki je tor(nisam ni rekao da je gater)onda dovedi nekog svog psa pa cemo zajedno vidjet sta zna.
A ako nisi pregledo ostale moje videe evo ti link pa vidi kako majka od ovoga psa radi svinju u puno vecem gateru,na ostalim videeima mozes vidjet i kako oblajava i trga lisicu u planini.
Sad cekamo neki tvoj video uradak iz gatera ili prirode nebitno da pogledamo???

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #520 u: 06. 04. 2011. 14:59:21 »




Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #521 u: 06. 04. 2011. 16:10:15 »
Prvo jarane ovdje ti nema ni 100m2 a da je prostor veci 1000m2 drugačije bi bilo ovdje je sve u usko doslo i pas dobije hrabrost od vas dosta vise nego kad je sam. A ovaj pas se nece nanosat gleve ni minutu ako ovakav bude u prirodi. Samo kako su tako mirna ti veprići to je nevjerovatno ko ovce  happi kod mene ima gater u blizini i vepar nekih 80kg al je pobuco preko stotinu kerova koji je god napado bio je gotov iste minute a koji ga oblajava sa distance moze godinu dana nista mu nece čaki ni pokusat poletit na psa. Ja licno volim pse niske noge brakove, NLT(koje i drzim uvjek) samo sve ih srčanost sahrani nisu duga vjeka sto mi se nesviđa nimalo dok je kod gonica to druga stvar
Pa da.Ponovio si sve sto sam ja vec rekao gore,imas li nesto pametnije za dodat??a ako ne vjerujes koliki je tor(nisam ni rekao da je gater)onda dovedi nekog svog psa pa cemo zajedno vidjet sta zna.
A ako nisi pregledo ostale moje videe evo ti link pa vidi kako majka od ovoga psa radi svinju u puno vecem gateru,na ostalim videeima mozes vidjet i kako oblajava i trga lisicu u planini.
Sad cekamo neki tvoj video uradak iz gatera ili prirode nebitno da pogledamo???
Ma jaro necemo se mi svađat  happi oko kerova tvoj ker tvoja briga jel tako. A za tor ti si naveo 1000m2 onda mozda nisi viđo 1000m2 vidi se sa snimka da nema ni 100m2 što je razlika drastična.  Tačno je da sam potvrdio tvoje misljenje djelimicno. Sto se tice svinja ovih u toru preblage ko ovca kao sto sam vec reko. Sto se tice majke tvog psa mozda je dobra u prirodi to neznam al ne mora da znaci da i njen podmladam mora biti tako dobar. A sto se tive mojih videa i slika to neces vidjeti nigdje ni na jednom portalu (ima razloga)pogotovo iz gatera i torova jer ja svoje kerove nepustam u takvo nesto jednom u zivotu i nikad vise mozda ces i ti naucit pa neces pustati u gater. Živio i bez zategnutih tenzija bolje je prebaciti na salu zagi zagi 

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #522 u: 06. 04. 2011. 17:26:31 »
Slazem se i ja u potpunosti samo sam osjetio malu dozu cinicnosti u tvom postu i normalno uzvratio ti istom mjerom jer ti ne znas da je taj tor vjerovatno i veci od toga sto sam ja naveo a ovaj dio je samo jedan dio gdje se svinje hrane i tu su stjerane vjerovatno nebili  nasle zaklon isto sto i radi prava divlja svinja kad bjezi u kupinu i gustis.Normalno da gAter nije nikakvo mjerilo kakav je pas ali je itekako pozeljno pustit psa u gater.E sad sto ti i tvoji pustate pse na tako opasnog vepra koji ih slaze na kamaru i ubija to ja zovem NEISKUSTVO I NE ZNANJE.
Ako si voljan dogovorit cemo jedan lov kod mene ne da bi ja tebe uvjerio u nesto  jer stvarno nemamo potrebe to raditi ali da vidis kad i gdje se psi pustaju u lovu u mom kraju.  sauf

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #523 u: 06. 04. 2011. 20:25:34 »
Ma nepustam ja u taj gater gdje ih vepar slaze na kamaru a ni u ostale( za mene gater nije niakvo mjerilo jer sam gledo dosta kerova koji u gateru razvaljuju a u prirodi cista nula a tako sam gledo da u prirodi razvaljuju a u gateru ni da pogledaju u DS gater napravi hrabra kera pogotovo gdje je pitoma postala DS stvorimu laznu sliku DS i onda ga popusi u prirodi tako da bjezim od gatera sto dalje to bolje), nego sam rekao da ima u mojoj blizini gater gdje je takav vepar gdje dovodi dosta lovaca i svaki koji nije doabr svinjar nije dugo bio ziv  happi tako da je dosta mladih pasa nastradalo bezveze al opet i ako bi pusto volio bih u gater gdje je Ds opasna pa i ako ga malo zakači nema veze  happi bolje nego da pusti da jase na njoj. A to da imate dobre svinjare nema razloga da nevjerujem čim drzite brakove  zagi zagi za lov nisam spreman posto sam u obavezama do vrata nemam kad ni ovdje u svoj teren da odem ako mi vjerujes, a otice se bice i tog vremena  zagi zagi. Da nebude nesuglasice ja cjenim brakove i NLT ekstra dobri psi mada sam vec rekao žao mi ih je posto ih srcanost sahrani pogotovo NLT ima tu prednost višu. A i gonice isto volim i njih drzim u boksevima istrijanere i posavce pretezno, na kraju za mene je svaki pas ekstra i dobar koji se dobro nauci i koji hoce da radi tu terenu ber razlike na rasu samo sto više preferiram nisku nogu

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #524 u: 06. 04. 2011. 20:34:22 »
Tesko je i imati psa bez mane,evo primjer kod alpskih brak jazivicara,povedemo ga u lov cim nadje rupe od jazavca ili lisice gotov je lov za njega i snjime.Vise nece izac tako lako,a ovaj poviseni uopste i ne pokusava u jamu jer je previsok i samim tim ne moze uci a kad je snijeg onda je u prednosti a i zbog dugih nogu je brzi.Jedini problem je sto je povisen i u svakom boljem organizovanom lovistu nebi uopste smjeo lovit zbog toga,a znas i sam da je kod nas jos uvijek radis sta hoces i kako hoces.
Uglavnom da ne duzimo,lijepa i zahvalna rasa,kao i sve druge lovacke ako se snjima radi kako treba...