Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176588 vremena)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #90 u: 22. 06. 2009. 06:27:57 »
Normalno veljko da kod nas ima kvalitetnih pasa samo su rijetki zbog kemijanja ali nebrini samo naprijed...
Jesi ih doveo kući i kakve priće tvoj kolega još ispričao o radu na vepriću.. zagi

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #91 u: 22. 06. 2009. 13:14:49 »
kolega turopolje di su po tebi najkvalitetniji brakovi u lijepoj nasoj? mislim po radu na ds u prirodi?

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #92 u: 22. 06. 2009. 16:11:49 »
Mene isto zanima odgovor na to pitanje. Ja sam kupio kuju iz Siska za 300 eura, staru 18 mjeseci. Da bar vridi 50 kn reka bi da nešto vridi. Al nije stvar u novcu, sve je to sastavni dio života, posebno kad kupujete kod nas i naših kinologa. Triba mi pas šta radi, i u kojeg se možete pouzdat. Pitanje je kako doć do njega. U Austriji i Njemačkoj je sigurno 80% brakova vrlo dobro, a isti takvi su se uvozili i kod nas. Danas u Hrvatskoj od svih brakova samo njih 5-10% je vrlo dobro ili pak samo upotrebljivo. To je moja procjena. Ako netko smatra da ima vrhunskog braka nek se javi. Nek pošalje sliku. Kolega Veljko je posla slike svojih mladih brakova iz Francuske, i triba bit realan i reć da se bitno razlikuju od ovih šta se kod nas uzgajaju.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #93 u: 22. 06. 2009. 16:35:30 »
Mene isto zanima odgovor na to pitanje. Ja sam kupio kuju iz Siska za 300 eura, staru 18 mjeseci. Da bar vridi 50 kn reka bi da nešto vridi. Al nije stvar u novcu, sve je to sastavni dio života, posebno kad kupujete kod nas i naših kinologa. Triba mi pas šta radi, i u kojeg se možete pouzdat. Pitanje je kako doć do njega. U Austriji i Njemačkoj je sigurno 80% brakova vrlo dobro, a isti takvi su se uvozili i kod nas. Danas u Hrvatskoj od svih brakova samo njih 5-10% je vrlo dobro ili pak samo upotrebljivo. To je moja procjena. Ako netko smatra da ima vrhunskog braka nek se javi. Nek pošalje sliku. Kolega Veljko je posla slike svojih mladih brakova iz Francuske, i triba bit realan i reć da se bitno razlikuju od ovih šta se kod nas uzgajaju.
eee to je bit svega,ljutstvo i karakter pojedinaca,neki bi ti uvalili samo da dodju do para,mede i hvale a najgore sto imaju neke papire i rodovnike a ko zna kako su dosli do njih.S njima nabijaju cijene tako da kad se jednom zajebes mislis da je i ono malo dobrih pasa lose.Zato pri kupovini odraslog psa ako je ikako moguce vidjet istog na djelu u lovu ili se dog. sa vlasnikom da ga vratis ako ne zadovolji.
Ne znaju ljudi sta imaju i sta prodaju,ako ti ne moze garantovat da je pas ono za sta ga opisuje onda nemoj kupovat jer ce te zajebat.

Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #94 u: 22. 06. 2009. 19:32:59 »
Isao sam u petak po moje pse pa smo ih probali u gateru prije nego krenem jer to mi je jedna od rijetkih prilika za trening posto mi je najblizi gater na 80 km.Mozda cete mislit da se hvalim i uvelicavam ali kako rade ti mladi brakovi to je strava.Nesto sam pokusao snimit ali je gater toliko gust da se nista nevidi ali se ima sta cut.Sljedoglasnost maksimalna pustili smo h da rade dvadesetak minuta mislim da nije bilo prekida jedne minute lavez i stektanje bez zastoja.Jedino sto me malo plasi je sto kad svinja misli da ih se rijesila pa zalegne u kupinu muzjak se ne zaustavlja nego hvata zubima.To bas nece bit prakticno u lovu kad naidje na veceg vepra ili krmacu al kad dobije po njuski mozda se smiri.Dal su u Njemackoj i Austriji bolji brakovi nego u HR neznam er oni ih vise koriste z krvni trag nego za pogon ali su u svakom slucaju cisci(mislim na kojekakova cudna parenja i pravljenje rodovnika).Mi sto imamo ovdje u Francuskoj je uvezeno vecinom iz HR i Slovacke i uzgoj se bazira na tome.Najbolji parnjaci do sad Brik King od Plaskonje i zadnji i najbolji Aron i jedan Brikov sin sa Slovackom kujom i sa njim sam sad pario moju kuju.Mozda cemo sad radit trgovinu u drugom smjeru pa cemo prodavat mi vama pse.To bi zbilja bilo smijesno al sto da ne. hao zagi

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #95 u: 22. 06. 2009. 22:25:25 »
U papirima od moje kuje je najmanja ocjena vrlo dobar. To je ono šta treba da brine. Uzgajivač je Ivan Miletić iz Petrinje. Ovo po Dalmaciji šta ima sve je "ubij Bože". Većina njih ima krvi posavca ili balkanca. Neko je s takvima prezadovoljan.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #96 u: 22. 06. 2009. 22:32:32 »
U papirima od moje kuje je najmanja ocjena vrlo dobar. To je ono šta treba da brine. Uzgajivač je Ivan Miletić iz Petrinje. Ovo po Dalmaciji šta ima sve je "ubij Bože". Većina njih ima krvi posavca ili balkanca. Neko je s takvima prezadovoljan.


Gdje si ti pročitao da Dalmatinci imaju loše pse!!!! U svakom žitu ima kukolja, moj prijatelj ima prijatelja koji ima super pse, ne super nego extra!!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #97 u: 22. 06. 2009. 22:49:47 »
Nisam pročita već vidia. Istina, ima vrhunskih pasa, al malo.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #98 u: 23. 06. 2009. 09:15:30 »
Hrvoje ---to je malo veča filozofija gdje uzeti dobro štene jer svaki svoje hvali..
Ovako.... ono šta je dobro provjereno liniski jake krvi nemožeš kupiti . znam sad misliš :pferd: ali to ti je tako. Upravo radi toga jer da nebi ko drugi imao njihove ,, krvi,, pse .
Nebi želio ovdje nikoga imenovati ali ljudi veliki kinolozi su dolazili kod mojih prijatelja za kuju koliko traži toliko plačaju ali ništa od toga..nema prodaje.. Štence koje imaju podijele između sebe i nema prodaje ....
Najjednostavnije ti je kupiti dobru kuju ali prave linije i spariti pod pravim provjerenim parnjakom i tada sebi ostaviš štence koje dalje možeš odgajati..
Prave linije --- da štenci več od 4 mj. štekču za divjlaći -- zecom
Provjerenim parnjakom --- da daje dobre štence

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #99 u: 23. 06. 2009. 09:23:45 »
Veljko samo naprijed .. Gdje piše da mi nebi od tebe uzeli kuju ili parnjaka ako su pravi svinjari..
A to več sad pokazuju kako govoriš u gateru... Dali imaju dobro vračanje ??????????

Ako su dosta oštri , bolje ih malo prizemlji u gateru prije zima na neku krmačicu koja dobro udara ne još sad jer su još mladi..
A sad čim prije na polje sa njima da ih odučiš od srne i vodi svakog posebno..

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #100 u: 23. 06. 2009. 09:24:45 »
Sa 4 mjeseca sljedoglasan na zeca... To bi ja htio vidjeti!!!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #101 u: 23. 06. 2009. 10:54:02 »
Sa 4 mjeseca sljedoglasan na zeca... To bi ja htio vidjeti!!!

 Ja sa 5 mjeseci starosti vidio!  ref ref
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #102 u: 23. 06. 2009. 11:37:27 »
Sa 4 mjeseca sljedoglasan na zeca... To bi ja htio vidjeti!!!
desi se to.....rijetko, ali se desi....puno rada, zec uvijek tu u blizini i krene stene za njim
pogotovo ako neko u selu drzi domace kunice pustene van, ispod stale....hehheeh
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #103 u: 24. 06. 2009. 09:37:01 »
Ja vam velim da ima i sada su upravo negdje tri mjeseca kod prijatelja ..

štekte na tragu sa 4 mj . zeca , lisice , srne ,mačke a sa  6- 8 mj oblajavaju svinje ..

To im je sve liniski urođeno ,,,jaka krv..

Za nepovjerovati ali istina sve se kopičeju na nos i štekču na tragu..

Kasnije 1 g uzimaju trag star od jučernavečer ili nočašnji trag  i štekte na tragu dok je ne nađu ..

Samo dobit štene od te linije ili kupit zaboravi ...

Kasnije iz legla dobe o tri - četiri prava svinjara 2-3 g starosti...

moji ne štekte na stari trag od nočas ali odu po njemu i traže po pola sata ako su bliže onda ih pronalaze.


Dejane istina .. kad bude gotov gater za zeca u Vukojevcu idemo na trening na zeca

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #104 u: 24. 06. 2009. 10:02:02 »
Koja je to linija u pitanju? ak nije tajna?