Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176575 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #105 u: 24. 06. 2009. 11:08:16 »
Nemoj me zafrkavat za gater sa zecom... Pozoveš nas lijepo u lovište, pustiš peseka od 4 mjeseca da ono lijepo slobodnim traženjem nađe zeca i sljedoglasno ga isprati... 100 metara 100 metara, nije u pitanju...
A onda  z10  rostilj

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #106 u: 24. 06. 2009. 13:10:16 »
Ajde Turopolje kad već ne možemo doć do šteneta rješi nam barem koju sličicu od tih pasa.
Ja sam jučer dobio na poklon jednog braka. Godinu i pol star. Čovik ga se tia rješit bez pare i dinara jer mu je dosad nekoliko balkanaca usmrtia vepar zbog njega. Pas goni zeca dosta dobro i dobar je radnik. Samostalan.
Mane su mu šta je prebolestan, i ima peti prst na zadnjoj nozi. Slikat ću ga ovih dana pa ću objavit.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #107 u: 24. 06. 2009. 15:43:24 »
Deane kod nas u lovištima se rijetko vidi zec skoro nikako poslije 80 g kad je vladala bolest tularemija i jako  teško podizemo fond zeca a ni nemamo nešta veliki dio lovišta gdje bi želio obitavati jer su se polja zarasla max predatora koliko god možemo odstrijelimo ali nejde .
Zato ovaj gater za zeca je dovoljno velik da se unutra vidi koliko je pas dobar i dali goni zeca.

Za  rostiljzagi nema problema već sam se čuo sa nazimetom i kad se dogovori ekipa koji dan i dođete kod mene nikad nije bio problem .

Skupi ekipu i dolazi.. telll

Hrvoje ti peti prsti nisu problem mali zahvat operacije i za par dana je ko novi.
Ako je bolestan lijeći ga ?????
A to da su balkanci poginuli na vepru radi braka tu nešta smrdi u toj prići ..

Samo neka on radi i lovi , to je najbitnije...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #108 u: 24. 06. 2009. 16:02:14 »
Moram uzet si više vremena i prebacit slike iz . mob i stavit malo iz zimskih lovova ( moram i nešta skenirati ....  teaa z14

Nikola ta linija vuče još unazad 20 g od jedne stare crne kuje koja je bila mašina za svinje i psa koji je negje završio kod sinja neznamo više gdje prodan za 3500 DM. Poslije ostavljena legla od Bor-a , Črt-a i Brik-a
Teta od mog psa ima sada leglo 4 kom i parena još jedna kuja pod psom  te linije a koji je uginuo 2 tj poslije parenja u 10 g isto samo 4 štenca .
To je sad nada da se ostavi da nastavimo dalje sa tom linijom ali šta će ispasti iz svega toga i postati to je pitanje....Nadamo se najbolje.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #109 u: 24. 06. 2009. 17:11:47 »
Peti prst je dokaz da ima nekakve "nečistoće" u liniji. A navodno da je pas često ulazia u klinč sa svinjom pa bi povuka ostale za sobom. Ne znam ni ja koliko tu ima istine.

Moje mišljenje za gater sa zecom je pozitivno. Ako može svinja, zašto ne i zec? Posebno di nema dovoljno zeca. To je savršena odskočna daska za korak dalje. Kad prekineš s gaterom bar će pas znat šta traži kad je u prirodi. Uštedit ćete i vrimena i truda. Zec od psa napravi čuda. Poslije obuke sa zecom, svinju traži i goni zatvorenih očiju.

U mom kraju, lovci koji imaju svoj gater sa svinjom, u pravilu imaju i najbolje svinjare, bez obzira koji su psi i koje su linije.


Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #110 u: 24. 06. 2009. 19:02:57 »
Gater sa zecevima je zakon za mlade pse.Ja vidim kod mog prijatelja on ima 7 hektara i vjerujte pas koji tu dobro nauci poso i u prirodi radi bez brige.On sve stence sa dva i pol mjeseca ostavi u gateru i oni se tu secu igraju i uvijek se nadje neki koji je zainteresiran ranije od drugih i pocne lovit a onda malo pomalo ga i drugi slijede.Ko kod njega kupi stene sa cetiri mjeseca moze ga vec probat na zeca.Jedini problem je treba zato puno love i zemljista a uz zicu treba i stavit struju zbog lisica macaka i ostalih stetocina pa nam to nije bas svima na dometu.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #111 u: 25. 06. 2009. 08:48:06 »
Hrvoje ,,,nečistoća linije peti prst .. daj  malo uf.... prouči literaturu od kuda dolaze psi i zašto se odstranjuje peti prst ..  teaa

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #112 u: 25. 06. 2009. 09:13:59 »
Ma sa čime nema posla muke i obaveza , sa gaterima sa obukom pasa dok se ne napravi dobar pas...
Prvo ga kupiš pa onda , šetnje , treninzi , IPO, gateri, i kad napraviš psa odlaziš u lov 1 pogon , drugi  pogon 3 pogon , nije im nikad dosta poslje lova čekaš pse , mokar , a ekipa pije u kući .

Nije pucao na štandu imao samo dva metka???Zaboravio napuniti pušku ,,,, nemože izvlačit ima novo odjelo??IŠIAS,,,
Baš u tome momentu je gledao na drugu stranu a oko njega konzerve , papira od čokolade ili kore od naranđa ili mandarinki..Dobar sa lovnikom i predsjednikom ...Kak ti možeš meni reći da ja izvlačim a ti si mlađi od mene 20 g..... Kultura lova u lijepoj našoj je na nekih 20 %...

Sve mi ovo nebi nikad radili da to nevolimo !!!LOVAC BEZ PSA KAO SOKOL BEZ OČIU....


Koliko nas  košta gotov pas 2-3 godie ? teaa teaa teaa

Po meni u lovu na nisku divljać trebao bi biti omjer 1: 1 lovac i pas .

Zoran

  • Gost
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #113 u: 25. 06. 2009. 09:17:30 »


Po meni u lovu na nisku divljać trebao bi biti omjer 1: 1 lovac i pas .

gdje si ti vidjeo te  terene??? da moze 20 lovaca sa 20 pasa loviti? i to tako svaku subotu i nedelju ili samo nedelju cjelu sezonu?
 uf

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #114 u: 25. 06. 2009. 10:35:06 »
 sor Ima terena ,, a ja te pitam kakav je to lov gdje kroz polje hoda 20 lovaca a imaju 2 psa odpucaju 20 fazana koje su digli nogama i kasnije ih nemogu naći... zaboravi..  bl

Ne lovim pernatu divljać ali ako ikada budem bez psa u lov neijdem...

i takav lov da pas lovi sam samnom ,, i to je jedinstvo i čar lova na nisku divljać....

Da ne skrečem sa teme!!!DALJE just

Zoran

  • Gost
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #115 u: 25. 06. 2009. 10:50:54 »
sve ti imas pravo šta si naveo!
samo kod nas je lov sa gonicima malo jaci nego sa pticarima!
pa opet nemas (bar moje ljepe okice nisu vidjele) obucenog gonica kako treba!
a kamoli pticara!
ma kod nas treba zabraniti uopce lov sa psima! jer je to sve odgojeno 66% kako treba!
nistra po onome sta se trazi, vec svak uzagaja za svoje guste!
i prave se pametni,,, kako to treba da izgleda!
ti nađi 10 gonica koje se mogu takmiciti na nekim utakmicama na nivou eu. ja cu ma šta god ti padne na pamet ja cu!
tako treba prvo da se nađu uzgajivaci koji rade kako treba!
e onda ove jadne jadnike koji vele ja sam u stanu pa nemogu drzati psa, ond anjih pomalo školovati!


a to neki teren da ima gdje moze 20 ljudi i sa dvajest pasa,, da lovi moze ali samo mogu jednom godisnje da takav lov naprave!
đjer ako idu sa obucenim psima,, tu trava ne raste a kamoli nesto pernato!
« Zadnja izmjena: 25. 06. 2009. 10:52:38 od Zoran »

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #116 u: 25. 06. 2009. 12:06:02 »
Turopolje, imaju li tvoji psi peti prst?

Kod vrhunskih i savjesnih kinologa, odnosno uzgajivača, nikad nećete naić da kuja izbaci štene sa petim prstom. U zemljama EU to je fenomen, ako se dogodi. Čisto ili nečisto, shvati kako god želiš. Ne znači da pas sa petim prstom nije 100% čistokrvan, samo mu je gazda koji ga dalje producira(jer mu je dobar, jer ima dobar glas, jer je ustrajan...) samo loš uzgajivač i dobar lovac  d7


Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #117 u: 25. 06. 2009. 12:09:10 »
Od zelendvora pa do dunava prekrasnih terena i mngo divljaći .. A meni  ako idem u lov dovoljno 1-2 fazana ili koje druge divljaći

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #118 u: 25. 06. 2009. 12:22:21 »
Hrvoje te pričice da štenci kad se oštrene nemaju peti prst joj .... kod mene u leglu od 8 štenaca 5 ih je imalo 5 prst i uredno ih posječeš 2-3 dan i kakve to nebulozne da peti prst govori o nekoj čistoči ili lošim karakteristikama ...

I to da u EU toga nema ko ti je to tako lijepo izlagao .???????????

Daj imaš tog braka operiraj mu 5 prste  jer kod velikih zima i pokorice na snjegu če uvijek krvariti..
i nije lijepo za vidit...
Vodi ga u lov na svinje ako je toliko dobar a ovo da su drugi psi na . je zbog tog braka jer je preoštar nek pričaju svojim bakama doma ..

A još ako si takvog dobrog psa dobio bez love onda si pravi sretnik...

Meni je bitno da je moj pas u eksterijeru vrlodobar ili odličan i da meni dobro služi u lovu a ostale pričice da ovo da ono od strašnih uzgajivača  ,,, samo ih pozovi neka dođu kod tebe u lov i neka ti pokažu kako su ti njegovi psi dobri pa da vidiš da u tim njihovim pričama nema puno istine ,,zato uzdaj se use i u svoje oči i onda dobro ocijeni.. to ti je moj savjet ... puno priče velikih uzgajivača koji te žele samo navuči da su njihovi psi najbolji....   

zagi


Zoran

  • Gost
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #119 u: 25. 06. 2009. 12:26:11 »
Od zelendvora pa do dunava prekrasnih terena i mngo divljaći .. A meni  ako idem u lov dovoljno 1-2 fazana ili koje druge divljaći

ja nemam pojma po kojim kriterijama ti uzgajaš i šta uzgajaš!
ali po ovom pisanju  uf


meni je dosta niti jedan fazan godisnje niti ista!
ali star je u tome,,, da psima nije dovoljno da se streli dva tri fazana na pocetku lova, a on dalje da radi ko kreten, a ti nepucas,on neaportira! itd,,
svi vi gledati ono šta je vašoj guzici drago! a na psa pasmine itd,, negledate!
ili onaj idjotizam nelove se koke, pas digne na pocetku deset koka, kako ima kretena oko tebe, nesmjes ni puknuti onak bez veze da fulaš, jer ako vide da leti a ti puko, odma rafalaju dok to nesto nesruse,i onda dok takim objasnis zasto si ti uopce i puco,,, dolazi do toga eto on je puco na fazanku pa je fulo, pa sam je skino mislio da je fazan!

i što se tice lovova to je tako kako sam ja sad opiso!

a ti šta si sanjar jebiga ja bi volio isto tako da bude kako si si to zamislio!
ali na ovoj razini koja je kod nas lovsta!
pomalo mi je ljepsi gust otici u mero i kupiti si smrznutog fazana,,, nego sa takim biti u lovu!