Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176589 vremena)

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #120 u: 25. 06. 2009. 12:31:21 »
zoki nemoj se ljutiti ,, pa ima lova na prepelice gdje možeš odstrijeliti 20-40 komada tu ti pas dobije i radi kontakt sa tobom i divljači i aportom i traženje i šejbanja do mile volje.... teaa

Zoran

  • Gost
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #121 u: 25. 06. 2009. 12:32:19 »



Meni je bitno da je moj pas u eksterijeru vrlodobar ili odličan i da meni dobro služi u lovu a ostale pričice da ovo da ono od strašnih uzgajivača  ,,,


evo i to se zove uzgajivač!
pa jebe se tvojim štencima šta ti zeliš!
kupi si mače i onda ih mozes isto tako obucavat i tarziti od njih zeliš!
ono šta je i kad su se postavili standarti to je bitno!
a tvoje zelje itd,, onda trebas napraviti novu pasminu i nove standarte itd,,
a ne uništavati ono šta je vec neko doguro do vrhunca!

ali to nekuzi ni jedan uzgajivac ovdje!
vi se igrate boga itd,, a uopce niti znate sta hocete ni znate na šta ce to liciti!
nema veze koja pasmina! ni kakva!
ona ima svoje standarte! i po tome se treba ravnati!
a sad sto svi muljate i svak sa svakim se pari,, to je samo za pohavaliti!  teaa

Zoran

  • Gost
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #122 u: 25. 06. 2009. 12:34:24 »
zoki nemoj se ljutiti ,, pa ima lova na prepelice gdje možeš odstrijeliti 20-40 komada tu ti pas dobije i radi kontakt sa tobom i divljači i aportom i traženje i šejbanja do mile volje.... teaa

gle ja ti lovim sve od miša do slona! pa tako da se ja zadovoljim na svoj nacin! tj, zadovoljim psa, e onda sam ja sretan!
a jeli se mis jede ili nejede ili švraka, moze se prepariti,, pa buljiti u nju!

ja samo velim ovdje lova kako treba da bude nema!
to je to!

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #123 u: 25. 06. 2009. 12:54:05 »
meni je dobro ... odem ako oču na čeku 365 dana u godini u zimi u pogone po 70 pogona druženja i sve ostalo kaj ide uz lov ,,prihrana radne akcije , gateri , šetnje prirodom sa pesima .. rol :smil4226ce1d491b5:

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #124 u: 25. 06. 2009. 13:33:21 »
Ovog psa šta sam ja dobio čovik je moga prodat i za 200-300 eura. Ima je on ponuda dosta, al smo prijatelji već dugo godina i poklonia mi ga jer zna da tražim dobrog svinjara. Kad njemu bude triba zečar dobit će jednog Finskog goniča od mene.

I veliš da od 8 štenaca imaš 10 prstiju viška? To se zove kinologija!!!!


Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #125 u: 25. 06. 2009. 13:43:43 »
Izvini Hrvoje ali ja neznam o čemu ti pričaš .... i gdje si čuo za to

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #126 u: 25. 06. 2009. 14:18:55 »
Dali bi ti oženio ženu koja ima šest prstiju na ruci ili nozi? Pa ti slučajno sin bude sličio na mamu...
Nebi sigurno! Bježa bi od nje ko vrag od tamjana.

Psi su životinje koje mi lovci moramo cjenit više nego najskuplju expresicu.

Zoran

  • Gost
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #127 u: 25. 06. 2009. 14:44:25 »
meni je dobro ... odem ako oču na čeku 365 dana u godini u zimi u pogone po 70 pogona druženja i sve ostalo kaj ide uz lov ,,prihrana radne akcije , gateri , šetnje prirodom sa pesima .. rol :smil4226ce1d491b5:

odovoga sta si naveo, je 50% ilegalno! po RH zakonu!
ako ih tumacimo kako treba!
e, sad zasto odes na ceku,
kakve su to šetnje
dali u svakom pogonu svi psi imaju uredne papire
de nemoj da nabarajam bezveze!
šta se tice ostrela ako ti u lovnici pise 2vepra a ti pukneš 8 ? šta je to onda???
sve se smije i sve se može.. neko gleda i osvrce se na ono šta je zakonito, i neko radi po standardima!
a ima onih kojih to sve ne fucka ni malo!
i tu dolazi do toga! da svi uzmemo vodne bojice i izbojimo si naš svjet onon bojom koja nam je ljepa!  hao

Offline veljko

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #128 u: 25. 06. 2009. 17:19:50 »
Malo pomalo nizu se stranice i na ovoj temi nije bas kao sa terijerima al radi se.Cudi me da nema vise zainteresiranih na forumu za brakove a to je ipak najupotrebljivana rasa u nasim lovistima.Koristim ovu priliku da dam oglas za mog prijatelja koji je vec uvezao dosta pasa iz HR i koji su baza njegovog uzgoja.Trazi novog priplodnjaka.Pas od 2 do 3 godine odlicnog eksterijera imaksimalno radan.Ne vrijedi ni pokusati prodat muda pod bubrege jer je ekspert za pse i nemoguce ga je prevarit.Platit ce dobru cijenu ali ne vrijedi ni izmisljat cifre ali za primjer ARONA je platio 2000 eura bez rijeci jer on toliko vrijedi a ne zato sto ima puno novaca.Nudili su nam i pse od 3000 eura a kad smo ih probali rade tek za prosjecan lov.Kod nas se ljudi vole razbacivat ciframa pogotovo kad imaju stranca za kupca.Pa tako vidio sam da ima nekoliko forumasa koji dobro poznaju rasu pa mozda imate nesto za ponudit ili poznajete nekog.On bi mogao doc u osmom mjesecu ili cemo doc mozda zajedno ako uhvatim barem tjedan dana vrmena.

Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #129 u: 25. 06. 2009. 23:08:49 »
imam terijerku staru 3 godine. htio bih nabaviti štene braka. obzirom da sam sa terijerkom jako zadovoljan, a po dosadašnjem iskustvu nisam zadovoljan sa dva terijera u paru u lovu (preoštri su i lako naj...u) kolika je vjerovatnost da terijer i brak budu dobar tandem u lovu.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #130 u: 25. 06. 2009. 23:44:15 »
Hrvoje na tu temu nemamo šta pričat jer izgleda da ne shvačaš .. i izgleda da provociraš..


Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #131 u: 25. 06. 2009. 23:51:42 »
Zorane .. pošten sam lovac i šta je tu tebi ilegalno neznam mogu lovit u 20 društava i u još toliko platiti odstrijel od jelena do kune i prema tome namoj vrijeđati sa nekim komentarima koji ovdje ne pristaju...
Imamo i uredne papire i slobodno se šečemo ..

Trebao bi se zapitati ili s u lošem društvu ili nešta neštima u zraku oko tebe..

Šta se tiće bojica , bojaj brate mili od jutra do sutra..

Samo još jedna ... za mene je,, lov,, i kad nosim prihranu u lovište ili osmatranje i sto drugih stvari

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #132 u: 25. 06. 2009. 23:52:45 »
Turopoljac, nemoj misliti da te i ja zaje... pitam te ozbiljno. Taj peti prst ti svojim štencima odrežeš sam ili to prepustiš veterinaru?  

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #133 u: 25. 06. 2009. 23:55:39 »
 uf  pa normalno sam .. malo krvari to kuja zaliže i sve pet

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #134 u: 26. 06. 2009. 00:02:58 »
Veljko .. svi govore o nekim velikim eksterijerima i visokoj kvaliteti rada u austriji njemačkoj . češkoj , slovačkoj ,, a vi dolazite ovdje kod nas i kupujete pse parnjake ..

Ta priča meni ne pije vodu..

Što ne kupite vani u EU gdje sve toliko blista .. i kupujete kako ,,,Hrvoje veli ,,, sa petim  prstom ???????????????

Joj joj dobro je rekao moj prijatelj i veliki kinolog ,,,, svi oni toliko imaju dobre pse i onda k nama dolaze i kupuju ,, ove vezane ispod štaglja,,,,