Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176661 vremena)

Offline mauro

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #195 u: 03. 07. 2009. 14:15:37 »
nemam nikakvih iskustva s brakovima..mislim da za našu makiju nebi bili...jedino na visokoj nozi...
...dosad sam imao samo istarske goniče, posavce,...i eto sad kupio kopova...neznam puno o tim psima ali mi se u gateru pokazao oštrim, karakternim...
..gdje ti loviš...kakvi su tereni kod vas...ima li ko kopove čiste i prave radne u blizini..?

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #196 u: 03. 07. 2009. 14:51:35 »
Moderna literatura ne poznaje "brakove na visokoj nozi"...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #197 u: 03. 07. 2009. 14:51:46 »
Ova linija koliko znam svi su u granicama normale šta se tiće visine moj pas je 40 cm.
lovim u turopolju , banovini . kordunu , crna mlaka . posavina.
Kod mene u lovištu ima najviše gustiša ako je rijetka šuma toga ima vrlo malo i ako je hrastova visoka šuma u njoj opet imaš . trnine , gloga . amorfe , kupine . voda ,
ima gustiša gdje moraš puzati po 50 m- 100  da se probiješ do svinja gdje ih psi drže.
pretežno nizinski kraj.

Gle ovako .. pas koji valja , valja i nema ti druge ,,.nama veze koje pasmine jedino dugi psi i kratki psi .. Npr . iz like psi nebi bili dobri za naše terene jer su predugački i tada odu u druga lovišta jer love čitav dan ..i obratno naši su im prekratki koji gone 2 h. i sporiji.a
a makija nesmije smetati niti jednom psu jer svinje se skrivaju po gustišima i tu se vidi kvaliteta psa gdje drži svinje u gustišima ..

Moj pas bi možda bio prekratak jer goni 2-3 sata jedino kad je ranjeno onda ga nema i duže.





Offline mauro

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #198 u: 03. 07. 2009. 15:15:30 »
U potpunosti se slažem s tobom, u svezi pasa...ili je ili nije, jednostavno ponavljam, nisam nikad bio u lovu na našem terenu s brakovima, pa sam pomislio da zbog makije, i niskog raslinja bi teško prolazio kroz nju, kad se i ja teko probijem što imam skoro dva metra ;D, ponekad nemože pužeći to proči več moraš zapadat, preskakat,...gusto nisko raslinje...
...a treba probat pa vidit...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #199 u: 03. 07. 2009. 16:04:57 »
Mauro ak si tak visok zovem te na jesen kod sebe u lov da nam napraviš prosjeke da idem iza tebe z10

 z6 :smil4226ce1d491b5: d7
 hao hao hao rol

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #200 u: 03. 07. 2009. 16:12:23 »
pa nije pas stroj a da je nekad pametniji od čovjeka je... :hundtrinkend: z6 zagi

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #201 u: 03. 07. 2009. 19:18:01 »
najbolji su mi neki koji za lovne sezone dovedu pese 3 x u lov od toga dva puta im nije dan teaa

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #202 u: 03. 07. 2009. 19:21:12 »
kaj bi onda trebali oni reči koji nekad love po 4-5 dana svaki dan po tri pogona a rebra im štrče na sve strane 5 dan .. ujutro malo teže ide ali poslije se razgibaju kad osjete trag svinja..
ili kad im se na jagodicama dole naprave rane id trnja i pokorice ..

A da ima loših dana ima pesi

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #203 u: 03. 07. 2009. 22:53:48 »
Dali vi prodajete pase? Ako prodajete pošto su štenci a pošto odrasli gotovi psi. Za gospodina TUROPOLJE.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #204 u: 03. 07. 2009. 23:47:13 »
Turopolje, možeš li stavit koju sliku tvojih brakova? Volia bi ih vidit.

Mauro, nije ti problem dobit "braka na visokoj nozi". Pariš braka i, primjerice, balkanca. To se tako radi. I ostaviš brakove koji su "na visokoj nozi". A onda šišaj po makiji  d7 d7

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #205 u: 03. 07. 2009. 23:56:30 »
A kak brak ide kad je 20+ cm snijega?!

Tribalo bi pitat nekog iz Austrije kako radi zimi u Alpama. Ipak je to pas stvoren u alpama na +50 snijega. Ili nekog iz Švedske, kako radi njihov mali drever koji je još manji od braka...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #206 u: 04. 07. 2009. 08:01:53 »
G. Panj. -- Neprodajem niti štence niti odrasle pse . ostavim od legla šta bi moglo biti dobro i ponovo sa 6 mj škartiram i onda sa dvije g . kaj valja ostavljam sebi ili dam dobrom prijatelju ali nema rješavanja ili da da nekom drugom nema parenja bez mene... samo neka vodi u lov i lovi sa njim .. Tako ti radimo nas par koji imamo tu liniju . jedino šta je otišlo otišlo je za italiju ..

Imam za sebe i je sam zadovoljan jedino ščim nisam zadovoljan jer kad napravim psa uvjek nešta ili vlak ili auto ili naje.. od svinje ili nešta treče i tako je to ..

Mora se izlučivati iz linije ono šta nevalja .. mi odma vidimo sa 6 mj po kojoj liniji vuče i ovu našu staru .. ( po toj staroj kuji od osmdesetih )  ostavljamo ..

jače krvi svinjarske i nije potrebno puno raditi da bi radili na svinje..

 Samo lov lov i opet lov

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #207 u: 04. 07. 2009. 20:32:43 »
to ti je tako,ko god ima dobru krv tesko ces ili nikako dobit stene..

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #208 u: 05. 07. 2009. 07:56:43 »
Postavit ću slike idući tjedan .. jer me nešta kom.. zeza pa nemogu prebacit slike iz mob i aparata zagi

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #209 u: 05. 07. 2009. 08:27:58 »
A danas vam je najjača stvar kad počinju pričati ovi stariji lovci joj kakve smo mi imali pse , joj kak su ti bili dobri ,, joj danas takvih nema ,, joj ovak joj onak i nakraju kroz priču sa istim i drugim lovcima jednako su  i ovi dobri ali u njima je problem .. kad odu predaleko ,, kaj ih sada nema ,, sada nemožemo napravit drugi pogon ,, moramo čekati, kakvi su to psi ,,
kad se tjera po 3-4 sata pogon  i psi ne odrade kak bi oni htjeli  opet nevalja i opet po psima ..
Ja zato imam ove krače malo ih pričekam 1 h ali ih imam skoro za svaki pogon .
Nisu u pitanju kvaliteta psa nego zahtjevi lovaca .. mala lovišta i ako su psi duži njima nevalja a govore o svojim psima joj to nije ostavljalo , joj to je tražilo i na kraju kad pogledate išli su i po krivolovu i lovu i pucali SVE pred psima ..

Zato nekad izgubim volju za lov . pa ostavim pse doma ,, ili odem negdje drugdje u goste u lov .

Jer kad pogledate na jedno.. evo jedan lov ..

Zimski dan 12 mjesec lov pogonom 30 na štandu i 8 u pogonu 1,8 km širina i 3 km dužina
gostiši na svakom koraku ,zarasla polja i šumarci .        Svinja ca.. 60 kom..
8 pasa od toga vrijedi troje 1 h je trebalo da psi razbiju svinje i dva puta dotjerali na štand ,, 60 šuseva od toga osam komada svinja odstrijeljeno ,, dvojica popadali sa stolčića jer im svinje dotjerali među noge , 2 kom puknuto u pogonu izvučeno van ..
da bi na kraju bilo izjavljeno od lovnika pa nisu baš psi odradili danas  :shok: :shok: :shok: :tommy: :tommy: :tommy: :tommy:

E kad je tako  uf sda ajmo vi u pogon gospodo a mi če mo lijeppo z6 da spavaju i odmaraju a mi na  d7 d7 d6 d6 z14 z14 z14 dr.i dr.i sauf sauf sauf.

Znate kaj su istjerali i samo su rekli pa gusto je .... teaa teaa teaa zagi
Zato moji pravi lovci ne krivite uvjek pse jer to nisu mašine kako je jednom rekao ,,, Dean,,, nego su to naši pomagači koje treba cijeniti a ne dati da sa jima brišu cipele i viču kak su oni imali prave pese a ovo danas ništa nevalja .. istina ima i toga  zagi zagi