Autor Tema: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)  (Posjeta: 76586 vremena)

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #105 u: 26. 01. 2009. 23:19:28 »
Moja kuja na djelu ali već je uveliko oćejfila ovo je pred kraj nisam imao uz sebe digitalca kad je bilo žešće:
http://tinypic.com/player.php?v=22houv&s=5
« Zadnja izmjena: 26. 01. 2009. 23:21:59 od Nermin »

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #106 u: 27. 01. 2009. 23:08:07 »
kodmene kad ovo radi dobije cizmu da se nauci pameti
Samilosni hitac uvijek DA, kera čizmom nikad, nemoralno mi je kada ker pronađe vepra i pokrene ga  na nišan, omogući mi ostrijel da ga nabijem nogom ipak je on moj pomagač i  pratilac u lovu od kojeg najviše i zavisi hoće li lov biti uspješan ili ne (nisam lovac živičar koji lovi bez kera ili za kera , da mlatim štapom po ostrigama i zavlačim se svugdje da bi šta digao ipak mislim da je to zadaća lovačkih pasa). Mladom psu kojem traje obuka treba pustiti da trga odstrijeljenu divljač, da oćejfi, da zadovolji svoje instikte, da bude nagrađen za svoj trud i najvažnije da skonta svoju svrhu, cilj i ulogu u lovu. Nabiti ga nogom po odstrijelu je jasna poruka psu da ne treba da traži i goni divljač jer ukoliko bude to radio dobiće batine.
P.s.
Zanimljivo je kako su ovi klipovi nemoralni a na klipovima jamarenja na lisicu i jazavca ( postovi o NLT-u) gdje je sve puno krvavije, gdje je živa vriska i cičanje i još sto čuda niko ne komentariše negativno

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #107 u: 28. 01. 2009. 00:20:11 »
A što se tiče samilosnog hitca u ovom slučaju upitno je dali su lovci i imali vremena da ga naprave. Ukoliko je snimanje počelo odmah po prilasku d.s. moje mišljenje da i nije bilo vremana jer nikada nebih pucao na d.s. dok se kerovi ne udalje tj. povežu ili sklonu iz niza razloga. Prvi je mogućnost ranjavanja pasa, drugi tu su dva mlada psa koje bi hitac iz neposredne blizine mogao šokirati i i trajno uništiti za lov a treći oštećenje privremeno ili trajno sluha kod pasa. Ipak d.s. je na klipu aktivan oko 1,5 min što je kraktko da se psi udalje i da se puca. Ukoliko je ovo trajalo duže onda je za svaku osudu. Ipak kerovi rade dobro a vlasniku mladih baraka je sigurno srce dobro zaigralo kada je vidio svoje kerove prvi put u akciji ( a kome nebi prvi put je prvi put  pesi ). 

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #108 u: 28. 01. 2009. 12:28:32 »
Lazare,
kada sam video tvoj prvi post "oduzeti puske i kerove" pomislio sam preferirash samilosni hitac. Ipak, treba potencirati da je ponashanje govica pravo i adekvatno u takvim situacijama kada im lovac omoguci takvu priliku.
Onda je doshao tvoj drugi post "dobio cizmu da bi naucio pameti" pa sam shvatio da se razlikujemo u shvatanju lova i odnosima koji postoje na relaciji lovac-gonic-plen. Ja volim svoje pse i znam da oni zbog mene love divlje svinje dok im je zivot u permanentnoj opasnosti od kljova vepra, vukova, ovcarskih pasa pa i ljudi...oni pronalaze, gone, blokiraju plen i onda se kao i ja raduju plenu pa ga chuvaju po svaku cenu od drugih pasa i lovaca...zato kazem: CIZMA TI JE DEPLASIRANA.
Nemoj se ljutiti sto se razlikujemo u shvatanjima.
Pozdrav od Makedonija.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #109 u: 28. 01. 2009. 19:12:43 »
Ovdje nastavljamo temu kakav je i naslov.Kolege, način obuke pasa postoji pa detalje o tome i svoja stajališta mogu se iznositi u toj temi a tema naćin lova takođe je otvorena tema lov hajkom da ili ne i tamo premješten post kolege lazara jer realno u ovoj temi nema nigdje lova hajkom niti se koliko znam spominje.Nema ljutnje mislim da je najbolje ovako.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #110 u: 28. 01. 2009. 19:23:46 »
ako se vec brise sto pisem onda brisite sve gdje se spominje moje ime, j..... se meni ko sta sa kim i kako, komentariso sam samo videa i ona su za mene ......, pri tome i ostajem  zagi

« Zadnja izmjena: 30. 01. 2009. 13:14:55 od REDZO »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #111 u: 28. 01. 2009. 22:22:43 »
ja sam obrisao i svoje kolega ali ove nisam jer u njima prepoznajem da ljudi komentarišu suštinu temejer su ljudi koji drže obučavaju i koriste barake pa prema tome doživljavaju i nerežirane situacije u lovu i u obuci.post kojim pominješ lov hajkom po mojoj ocjeni ima smisla komentarisati jer je interesantan spozticije lova ali zaista mu ovdje nije mjesto jer nigdje ne prepoznajem lov hajkom ovdje nego temu o baraku kolega.T o šta je za tebe vršenje ove ili ove nužde molim te izbjegavaj da ne kvarimo jednu divnu temu o jednoj divnoj pasmini i ostavimo je forumašima koju ona zanima a tema s tvojim postom je otvorena takođe i sam možeš otvoriti komentare u rubrici obuka pasa i onda korektno tamo iznosimo sva mišljenja nemoj molim te da miješamo teze.
Što se tiće komentara videa i njegovog sadržaja isti možeš da ocjenjuješ na youtube autoru koliko god hočeš i to koristi tamo koliko god hočeš.
« Zadnja izmjena: 28. 01. 2009. 22:26:36 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #112 u: 05. 02. 2009. 17:15:24 »
Žad Vitežanski _Zelja,star 8,5 meseci,odg.Redžo Haskić ,Vitez,vlasnici:Popović Miroslav,Slobodan Krsmanović,Šabac
« Zadnja izmjena: 05. 02. 2009. 17:18:26 od kamičanin »
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #113 u: 05. 02. 2009. 17:17:43 »
Alfa,stara 7 meseci,odg.Slobodan Krsmanović,vlasnik:popović Miroslav,Šabac,na slici sa Lukom Popovićem
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #114 u: 05. 02. 2009. 17:37:53 »
Lepi su ti baraci Miroslave i zelim Ti puno srece sa njima. Vidim da ce ti i tvoj mali naslednik ubrzo postati pravi drugar. 
Pozdrav.

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #115 u: 05. 02. 2009. 18:29:49 »
Hvala Edvarde,moj ortak Sloba i ja samo sledimo upustva i staze koje ste trasirali Redžo,Ti i mnogi odgajivači sa foruma a i van njega,kad sagledam vaš rad  jasno mi je koliko kasnimo,ali kad imaš zvezdu vodilju nikad ne možeš zalutati!!! :Copy of prima: :Copy of prima:
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #116 u: 06. 02. 2009. 13:16:22 »
 Pa kako bi izgledalo :posavac obama, il istrijaner obama, ne mogu oni u Ameriku nego samo BARAK a ti se puši!!! ;) ;) zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Bogdan

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #117 u: 12. 02. 2009. 12:36:34 »
Pozdravljam staru raju, sta ima i kako ste mi svi skupa...
Joj ja sam stalno u frci pa nemam vremena ni da se javim...
Al evo sad moram malo biti aktivan jer mi dvije keruse traze kera, moram nesto pod hitno smisliti, pomagajte...

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #118 u: 13. 02. 2009. 01:03:13 »
Hajde Bogdane postavi fotke tvojih kerusha sto traze kera. Tako ce se i "kerovi moci sami prijaviti".

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #119 u: 21. 02. 2009. 17:57:04 »
Pozdravljam staru raju, sta ima i kako ste mi svi skupa...
Joj ja sam stalno u frci pa nemam vremena ni da se javim...
Al evo sad moram malo biti aktivan jer mi dvije keruse traze kera, moram nesto pod hitno smisliti, pomagajte...

pravac  Vitez vidiš 4-5 plemenjaka pa biraj a da ima, ima i ne zaboravi na"vuk"
« Zadnja izmjena: 22. 02. 2009. 12:27:40 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović