Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 200858 vremena)

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #135 u: 17. 01. 2009. 15:35:55 »
možda se nisam redzo dobro izrazio ali tvoja mi se priča jako dopala u njoj je sve rečeno kakav bi gonič triba bit a oštre i kratke gonje neznam komu služe ili čemu

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #136 u: 17. 01. 2009. 15:57:39 »
ćim stignem isprićam još sve iz prakse svoje možda na drugom mjestu da ne izlazimo iz teme
inaće za ove istarce što su stavljeni na slici sugerišem autoru da pogleda temu prezentacija pasa uradi šta po tim uputama pa nam onda priloži,prosuđivati samo po onakvim slikama i umanjeno bar meni ne izgleda realno.pozdrav
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #137 u: 21. 01. 2009. 18:26:57 »
ostavimo redzu malo u miru od procjene losi slika.ako moze da nam kaze o iskustvu sa istarcin lovu uzgoju dobrim losim i ostalo

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #138 u: 25. 01. 2009. 14:46:01 »
evo sve računan da ćemo se uvatit ozbiljne rasprave o istarcin da ću pročitat pohvale kritike promjene prijedloge kako radit uzgojne predloge šta napravit za poboljšat standard

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #139 u: 25. 01. 2009. 15:14:08 »
standard postoji i ne mijenja ga niko tako samo težiš da u uzgoju dostigneš psa koji ti je opisan u standardu.Fino lagano sistematski analiziraš sve u standardu,ama baš sve i stvoriš sebi predstavu o takvom idealnom psu i onda u uzgoju težiš tome ali bez da zažmiriš kad otkrivaš mane tu nema milosti.Bolji si od drugih što više eliminišeš pasa u uzgoju koji druge uzimaju kao dobre a neznaju ili ne vide mane koje treba izbječi.Tako se izgrađuješ,ja ću navesti konkretne primjere iz svoje prakse i drugih gdje bude bilo potrebno.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ZARE

  • K 100
  • **
  • Postova: 191
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #140 u: 25. 01. 2009. 15:22:19 »
standard postoji i ne mijenja ga niko tako samo težiš da u uzgoju dostigneš psa koji ti je opisan u standardu.Fino lagano sistematski analiziraš sve u standardu,ama baš sve i stvoriš sebi predstavu o takvom idealnom psu i onda u uzgoju težiš tome ali bez da zažmiriš kad otkrivaš mane tu nema milosti.Bolji si od drugih što više eliminišeš pasa u uzgoju koji druge uzimaju kao dobre a neznaju ili ne vide mane koje treba izbječi.Tako se izgrađuješ,ja ću navesti konkretne primjere iz svoje prakse i drugih gdje bude bilo potrebno.
Redžo!
Konkretno pitanje bez uvijanja!
Šta raditi sa onim psima koji nisu po ukusu!?
  Unapred zahvalan ZARE

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #141 u: 25. 01. 2009. 17:52:18 »
Ne puštati u uzgoj, ali s njima možeš loviti...

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #142 u: 25. 01. 2009. 20:27:43 »
Ja mogu reći jednu kinološku konstataciju,naime postoje(osim diskvalifikacije)ocjene nedovoljan,dobar,vrlodobar i odličan.Ocjena se izriće nakon opisa i procjene exterijernih kvaliteta a izraženost određene mane ovisno o njenoj težini u odnosu na poželjnu izraženost u propisanom standardu pasmine.Mane mogu biti u lakšem i težem obliku ali i diskvalifikacione a one su obavezno kod anomalija spolovila i zubala naravno rijeć je o psima koji po spoljašnjem izgledu se mogu svrstati pripadnicima pasmine koja je predmetom propisanog standarda.Za svaku FCI pasminu jedinstveni je standard koji se primjenjuje u svim zemljama članicama FCI.
Kada je rijeć o ukusu koji se manifestuje u prihvatanju ili nesimpatijama prema detaljima u konstituciji ja to razumijem ovako(primjer)Jednako je u varijetetu boje ravnopravan i prihvatljiv labrador retriver u više boja žutoj,crnoj pa i rjeđe smeđoj i sve to se događa u jednom leglu od istih roditelja,nećiji ukus je žuta boja nekome neka druga,ako sam ja dobro razumio pitanje onda je moj odgovor možda u skladu s tim.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #143 u: 27. 01. 2009. 10:38:32 »
vise manje procitam sve sta objavis redzo i nema se tu sta konkretno dodati.da bi se postiga uspjeh mora se ostranit svaki cimbenik u uzgoju koji ne zadovoljava.kod lovacki pasa tesko je dobit eksterijer i rad ali svakom uzgajivacu to bi triba bit cilj

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #144 u: 06. 02. 2009. 17:32:42 »
evo sve čekam da ljubitelji istaraca počmu ozbiljne rasprave o istarcin savjeti problemi iskustva i sve ostalo

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #145 u: 15. 02. 2009. 22:50:56 »
Slažem se kolega Radane, teško je danas kod nas nać psa koji posjeduje rad i eksterijer.

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #146 u: 16. 02. 2009. 08:56:37 »
Pozdrav svim ljubiteljima istaraca!

Do nedavno sam imao istarskog gonića po imenu Brnjo. Bio je star svega 20 mjeseci dok je preminuo od uboda vepra u prsa. Do sada sam imao samo 2 istarska gonića i po mom iskustvu  mislim da su to najinteligentniji psi. To je bio pas koji je od 8 mjeseca prošle godine do polovice 1 mjeseca ove godine imao u tjednu i po 4 lova i pred njim je negdje palo oko 30-ak svinja. Odućio sam ga od srna opće ih nije doživljavao. Sa njime je bilo užitak loviti, bio je brz, brzo je pronalazio svinje nije ih daleko gonio vratio bih se za 10  minuta nazad uvijek je bio tu negdje . Držao je na mjestu oko pola sata. Iako je bilo u društvu starijih pasa i iskusnijih brakova i posavaca ali svi su njega zamjećivali jer se njemu nije moglo dogoditi da ode za svinjama i da ga nema nekoliko sati ili da se izgubi. Zbilja je čist u glavi. 

Zaljubio sam se u tu pasminu, htio bih si nabaviti štene od dokazanih svinjara.
 Bio sam u Beogradu na izložbi s ptičarom i tamo je bilo nešto iz Bosne ali  nitko nema štenadi, čak sam angažiro  predsjednika kinološkog društva BiH da mi pronađe štene od dokazanih roditelja.


Ako netko ima ili znade tko ima trenutno štence.....?

LP

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #147 u: 16. 02. 2009. 10:48:24 »
Pozdrav svim ljubiteljima istaraca!

Do nedavno sam imao istarskog gonića po imenu Brnjo. Bio je star svega 20 mjeseci dok je preminuo od uboda vepra u prsa. Do sada sam imao samo 2 istarska gonića i po mom iskustvu  mislim da su to najinteligentniji psi. To je bio pas koji je od 8 mjeseca prošle godine do polovice 1 mjeseca ove godine imao u tjednu i po 4 lova i pred njim je negdje palo oko 30-ak svinja. Odućio sam ga od srna opće ih nije doživljavao. Sa njime je bilo užitak loviti, bio je brz, brzo je pronalazio svinje nije ih daleko gonio vratio bih se za 10  minuta nazad uvijek je bio tu negdje . Držao je na mjestu oko pola sata. Iako je bilo u društvu starijih pasa i iskusnijih brakova i posavaca ali svi su njega zamjećivali jer se njemu nije moglo dogoditi da ode za svinjama i da ga nema nekoliko sati ili da se izgubi. Zbilja je čist u glavi. 

Zaljubio sam se u tu pasminu, htio bih si nabaviti štene od dokazanih svinjara.
 Bio sam u Beogradu na izložbi s ptičarom i tamo je bilo nešto iz Bosne ali  nitko nema štenadi, čak sam angažiro  predsjednika kinološkog društva BiH da mi pronađe štene od dokazanih roditelja.


Ako netko ima ili znade tko ima trenutno štence.....?

LP
imam ja nešto....

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #148 u: 19. 02. 2009. 11:15:52 »
istarac svinjar do nazad dvadeset trideset godina ovdje u dalmaciji nije bilo divlje svinje lovilo se zeca lisica i grivna jerebica koju je istarac dobro nalazio i podiza.a sada tražimo čiste istarce svinare kod mene svinje ima nešto zavisi od godine a kad obučavan pase  rade najprije na zecu a poslije neki su više a neki manje skloni nalaženju svinje a smatran da obukom i lovom dobivamo ono šta želimo a smatram da čisti svinjari ili zečari ne daju čistog zečara ili svinjara sve je obuka i splet okolnosti

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #149 u: 20. 02. 2009. 15:13:09 »
dobro si Zdene to napisao sve je stvar obuke ,pozdrav od Damira kako ti je štenac z2