Autor Tema: Mali minsterlander  (Posjeta: 91172 vremena)

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #240 u: 15. 04. 2020. 08:44:57 »
Od početka treba pucat kad je pas daleko od tebe, najbolje sa 22 LR ili mali pištolj. Imao sam i ja par primjera straha od pucnja. Kad je palo par fazana, sve to je nestalo  ref

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #241 u: 06. 05. 2020. 08:25:34 »
Kolega crossfirebalkan, samo cu dodati malu opasku na ovo sto si opisao..Iz ferme u kuliranje nemoj forsirati kretanje psa puno ispred sebe, pocet ce progoniti divljac.Kvari se fermanje.Uvijek ti budi taj koji ce dizati divljac ispred nosa, uz inzistiranje da ti kuja miruje.A ne odmah u galop nakon polijetanja ptice ili skoka zeca.Ako ti kuja ferma, dodji do nje, podragaj ju I napravi korak ispred u smjeru gdje gleda.Ona ce vjerovatno napraviti korak,dva isto.I tako idite skupa do divljaci.Draziti I poticati psa na napad moze dugotrajno pokvariti sve.Puno srece ti zelim, lijep pozdrav

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #242 u: 06. 05. 2020. 10:03:51 »
Hvala svima na pomoći. Evo odradili smo nekoliko pucanja sa MK iz daljine, skoro da i nije reagirala na pucnjeve. Ovih dana ćemo malo iz bližeg kad budemo u igri, kasnije sačma iz daljeg i tako. Ne forsiram previše mlada je. Uglavnom mala ferma fazane školski, kad ga nađe ukipi se sa podignutom prednjom nogom i ne mrda dok ja ne priđem. Kad podignemo fazana onda malo potrči za njim,a to ćemo morati rješavati. Uglavnom ide u vodu i aportira iz vode bez problema. Sve više je hrabrija, mislim da će biti dobra. Zanimljivo kako kada osjeti divljač počne mlatiti repom i šarati po terenu dok ne nađe divljač i počne fermati. Jedino nam je problem vrijeme za vježbu, nikako uskladiti sve obveze da se može raditi redovito... Nabavio sam neke literature pa planiram od idućeg tjedna malo ozbiljniju obuku..
« Zadnja izmjena: 06. 05. 2020. 10:06:13 od crosfirebalkan »

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #243 u: 06. 05. 2020. 20:54:56 »
Kolega, po priči vidim da je to dobar pas i nemoj ga pokvariti. Normalno je da na tragu vrti repom i traži, to ti je znak da budeš spreman jer ima divljači koja ne trpi fermu i diže se sama. Kad stane i utvrdi, ti polako prema njoj i podigni divljač. S vremenom je naučiš da diže na komandu, a to što se malo zaleti za divljači kad poleti i nije neki problem za lovnog psa. Jedino kod lova zeca iz ferme može malo smetati, za to izvježbaš naredbu "stoj", ili kako već voliš, pa je zaustaviš kad te volja.

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #244 u: 21. 05. 2020. 08:24:34 »
Kolega Crossfirebalkan kako napredujete? Vec neko vreme sam razmisljao da uzmem lovackog psa i nijednu rasu nisam iskljucio ali sto vise citam za Malog Munsterlandera sve vise me privlaci.Na kraju smo kuci demokratski izglasali (tu je i mala politicka manipulacija bila sa moje strane  ;) ) da to bude zenka Malog Munsterlandera.Ja sam strastveni lovac i imam mogucnosti da snjim radim ,a sa druge strane mi je bitno da kuci isto s njim uzivaju i druze se i moja deca. Kontaktirao sam vec nekog ko radi sa ovom rasom pa nadam se da na jesen mogu po shtene.

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #245 u: 21. 05. 2020. 09:25:17 »
 zagi
Sa minsterom nema greske.Umiljati su sa djecom,ne smrde, a u lovu jedna od najsvestranijih pasmina.Sretno!

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #246 u: 21. 05. 2020. 13:49:02 »
Gogsa, ima jedan poznati uzgajivač u Srbiji, zaboravio sam ime.  uf

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #247 u: 21. 05. 2020. 14:24:47 »
Tamo cu i da uzmem shtene kolega Leon

Offline crosfirebalkan

  • K
  • *
  • Postova: 78
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #248 u: 22. 05. 2020. 10:52:22 »
Kolega Crossfirebalkan kako napredujete? Vec neko vreme sam razmisljao da uzmem lovackog psa i nijednu rasu nisam iskljucio ali sto vise citam za Malog Munsterlandera sve vise me privlaci.Na kraju smo kuci demokratski izglasali (tu je i mala politicka manipulacija bila sa moje strane  ;) ) da to bude zenka Malog Munsterlandera.Ja sam strastveni lovac i imam mogucnosti da snjim radim ,a sa druge strane mi je bitno da kuci isto s njim uzivaju i druze se i moja deca. Kontaktirao sam vec nekog ko radi sa ovom rasom pa nadam se da na jesen mogu po shtene.
[/Quote

Evo zasada sve super. Da je više vremena u obuku bilo bi i bolje. Ja sam prezadovoljan sa mojom kujicom MM. Treba uzeti u obzir da je to štene od 6 mjeseci, još razigrana kakva i treba biti. Jako je privržena i aktivna. Aportira sa suhog i vode, već markira i istražuje, polako radimo pucanj. Ja sam osobno prezadovoljan, vidjet ćemo kada krenu druženja po lovovima sa drugim psima i tako. Mislim da je ova rasa svestrana, i da će u budućnosti zauzeti značajno mjesto kod mlađih lovaca koji prepoznaju te kvalitete. Uglavnom mislim da ljudi još ne poznaju dovoljno kvalitete ove rase pa su skeptični, ali tamo gdje poznaju rad MM, uglavnom su pozitivne kritike.

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #249 u: 22. 05. 2020. 13:42:31 »
Kolega Crossfirebalkan kako napredujete? Vec neko vreme sam razmisljao da uzmem lovackog psa i nijednu rasu nisam iskljucio ali sto vise citam za Malog Munsterlandera sve vise me privlaci.Na kraju smo kuci demokratski izglasali (tu je i mala politicka manipulacija bila sa moje strane  ;) ) da to bude zenka Malog Munsterlandera.Ja sam strastveni lovac i imam mogucnosti da snjim radim ,a sa druge strane mi je bitno da kuci isto s njim uzivaju i druze se i moja deca. Kontaktirao sam vec nekog ko radi sa ovom rasom pa nadam se da na jesen mogu po shtene.
[/Quote

Evo zasada sve super. Da je više vremena u obuku bilo bi i bolje. Ja sam prezadovoljan sa mojom kujicom MM. Treba uzeti u obzir da je to štene od 6 mjeseci, još razigrana kakva i treba biti. Jako je privržena i aktivna. Aportira sa suhog i vode, već markira i istražuje, polako radimo pucanj. Ja sam osobno prezadovoljan, vidjet ćemo kada krenu druženja po lovovima sa drugim psima i tako. Mislim da je ova rasa svestrana, i da će u budućnosti zauzeti značajno mjesto kod mlađih lovaca koji prepoznaju te kvalitete. Uglavnom mislim da ljudi još ne poznaju dovoljno kvalitete ove rase pa su skeptični, ali tamo gdje poznaju rad MM, uglavnom su pozitivne kritike.
Super sto se lepo druzite i trenirate,kazu da ne treba da se zuri i sve polako.Narucio literaturu da se malo spremim pre nego sto uzmem shtene.Ovde u Holandiju imamo Klub M.Munsterlandera koji ima veliki monitoring rase i sva legla u zamlji.Ovde ako nisi lovac ili lovis samo sa psima ili ides na radnih natjecanja tesko da ti neko proda shtene,oni to smatraju kao da mu se uskracuje ono sto mu je u genama i za sto je stvoren.Sigurno cu se tamo uclaniti zato sto se tu najvise informacija skupi ,a i upoznas ljude.
Sad mi ostaje da cekam do jesen pa onda  pic po nju.



Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #250 u: 22. 05. 2020. 14:38:09 »
Gogsa, tamo su super linije pasa, nema greske..Imas na facebooku jednog lika iz Nizozemske, Maurice Coenen, njegov pas Pixer Jixer von Chessanehof je violina..Taj je dao stenaca po cijelom svijetu.Sretno, radujem se svakom novom vlasniku I stenetu!Lijep pozdrav svima!Dobra vam kob!


Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #251 u: 24. 05. 2020. 22:21:46 »
Ima tu stvarno puno ljudi koji love sa ovom rasom,ali su zbog svog blagog karaktera i vrlo pozeljni i samo kao kucni ljubimci. Ja sam trazio iskljucivo radne linije i to ne ovde u Holandiju prvenstveno zato sto su neverovatno skupi. Puno sam ispitivao i trazio koju rasu i ova me stvarno nekako privikla.Zamisli da ti zena voli Chivavu,deca Labradora i na kraju ih ja nagovorim da bude lovacki pas koji se i njima svidja.Ima jedan kolega iz Hrvatske leglo ali je bilo samo jedno zensko i to prodato,a mi smo odlucili da bude zensko i tacka.Isti kolega mi je preporucio odgajivaca iz Srbije kojeg sam kontaktirao i sad cu poludeti dok ne idem da uzmem shtene(a i bolje kasnije ova Corona i putovanje ne idu bas zajedno momentalno).Narucio sam literaturu za trening,skupljam informacije,polaku cu i jos druge stvari da nabavim sto trebaju za trening.Dok sam ziveo u Skoplju imao sam uvek svog psa ali ni je bio lovacki tako da treniranje poslusnost,osnovne komande ne predstavlja mi problem,ali lovacki trening je druga disciplina i tu bi zeleo da budem malo spreman pre nego sto dodje doma.U Holandiju lovim bas aktivno sitnu divljac,imamo puno zeca,fazana,patke,golubove i guske.Imam i mogucnost za krvni trag (to nije prioritet)zato sto pucmo Lopatare na plantaze za cvece gde oni prave stetu. U ovu novu avanturu ulazim totalno blanko imam vremena i ne nameravam da zurim,moj je plan ako za 2 godine imam dobro obucenog lovackog psa (ne mora da bude najbolji) koji ce da bude i moj veliki drug u lovu ,meni puna kapa.
Svaka iskustva vlasnicima ove rase su dobrodosla.

Pozdrav, Goga Janiceski

Offline mblataric

  • K
  • *
  • Postova: 46
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #252 u: 25. 05. 2020. 10:55:53 »
Kao lovac u nastajanju :-), počeo sam se raspitivat o psima i nekako zapeo za malog misterlandera.
Baš mi se sviđa i više mi treba "kompanjon" u lovu, nego uska specijalizacija.

No, imam dva problema - nisam nikad dresirao psa i živim sam u stanu.
Naravno, ne pada mi na pamet uzeti psa pa "kak bude".
Želja mi je prvo dobro se educirati - za sad sam uspio nabavit Lovački psi od Richtera, pa molim za preporuke dodatne literature, a i vaše mišljenje je li MM pogodan za stan (i susjede), te da li može ostati sam u stanu par sati (radim u zgradi pokraj, pa mogu kroz dan svratit i prekinut samoću)?
Razumijem da to sve ovisi o treningu, no pretpostavljam da ima pasmina koje su različito pogodne za takvo okruženje.
Da li bi pogodnija bila ženka ili mužjak?

I može li se negdje dobit praktično iskustvo u treniranju lovačkog psa (od osnova pa na dalje) ili se to može samo dok imam vlastitog psa pa onda s njim polazit neku školu za nas obojicu :-)

Offline galee23

  • K 100
  • **
  • Postova: 408
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #253 u: 25. 05. 2020. 11:20:16 »

Sa stanom problema nema.Mi imamo Misty I Cezara, Border Colliea.Nema "mirisa", stalozen pas, tri puta dnevno van I no sikiriki.

Offline Gogsa

  • K 100
  • **
  • Postova: 244
Odg: Mali minsterlander
« Odgovori #254 u: 03. 06. 2020. 20:12:33 »
Slobodni su jos tri muska stenad Malog Mustenlandera radna linija sa rodovnikom,majka i otac su i na papiru i u praksi odlicni radni psi.Lovci koji su zainteresovani mogu da kontaktiraju Dragan Milicev -Sumar koji je i odgajivac ove rase u Srbiju.
https://www.facebook.com/dragan.milicevsumar?fref=hovercard&hc_location=chat