Autor Tema: LOVAčKE čEKE  (Posjeta: 287243 vremena)

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #195 u: 15. 05. 2008. 13:24:22 »
Evo jedne fiksne i drvene iz mog lovišta!
Treba još dovršiti farbanje i maknuti tepih al mi se neda u photoshop!  ;)
« Zadnja izmjena: 30. 11. 2008. 21:05:31 od LOVAC »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #196 u: 15. 05. 2008. 15:56:11 »
Da li je netko u svojoj režiji pokušao napraviti nešto ovakvo, čisto da nabaci koji savjet?

Imam upalu volje.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #197 u: 15. 05. 2008. 16:18:04 »
neno do takvih egzibicija još nismo došli. No ideja je originalna heheh, nema šta. Svaka čast izumitelju  ;D

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #198 u: 15. 05. 2008. 17:29:27 »
Ja sam već negdje napisao da su nam takvu jednu ukrali.

Rađena je bila od kvadratnog željeza,visine oko 4m,preklopna po pola. Slike nažalost nemam. Onaj dio šta se naslanjao na drvo imao je dva siljka koja se ušarafe u drvo tako da nije postojala mogučnost da se padne odozgora.
Nismo ju ničim zaključavali(mislim na lokot i lanac),možda smo trebali,ali taj gad koji ju je uzeo sigurno bi i taj lokot razbio.
Sve smo pretražili,ali čeki/sjedalici ni traga.Samo se nadam da taj gad koji ju je ukrao neče imati lovačke sreče da ju i iskoristi.

Nisam napisao da ju je preklopnu mogao nositi jedan čovjek bez problema
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #199 u: 15. 05. 2008. 20:48:47 »
Neno...gledam ovo i palo mi na pamet...(inače viđao sam ih po netu, na stranicama o lovu ), ovo što Tihomir kaže sa šiljcima, sigurno funkcionira, ali je možda mali problem radi oštećenja drva. Možda bi se dalo nešto izvest s onom trakom koja ima natezač na sebi, crvene boje, široka 10-ak cm, koriste je kamionđije za učvršćivanje tereta i sl. Dakle, iskoristit je za ''vetivanje'' oko drva, sigurno će dovoljno dobro držat. ''Ostatak'' konstrukcije nebi smio bit problem..!? Inače, ja kad nešto prčkam s profilima od željeza, sve spojeve radim s vijcima i maticama jer ne znam varit,  niti imam aparat. Dakle, potrebna je samo bušilica s dobrim svrdlom za željezo i vijci.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #200 u: 15. 05. 2008. 23:03:28 »
bas se i ja puno igram s profilima, a isto ne znam varit, samo ne busim i ne stavljam vijke, jer (po proracunu iz nauke o cvrstoci) vijak je puno slabiji od dobrog vara, eto da se zna 1mm vara moze podnjeti 50 kg vlacne sile. z14
bas sam neki dan vidio u obi-u aparat za lucno varenje, cijena 100 km, = 400 kn. bas me zanima jel sta valja...
a ovaku ceku bi bas bilo fora za imati, nije uopce problem za napraviti. samo malo je izgleda problematicno kako se popeti na nju? ipak 4m...

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #201 u: 15. 05. 2008. 23:10:40 »
Naravno da je var bolji, ali treba znat varit. Priznajem, imam averziju prema struji, nikako mi nije jasna ona žica koja se spaja na masu :P, i još ogoljena!? Bio sam nešto bolestan kad smo o tome učili u školi... :P
Nego, ima i kod nas tih jeftinih aparata, vjerujem da će odradit ono za što tebi treba.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Zoran

  • Gost
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #202 u: 15. 05. 2008. 23:36:58 »
recept za varijoca
1.kupi aparat! (moze i naj jeftiniji)
2.kupi 50kila krompira!
3.nakon varenja oguli krompir izrezi na sajbe i stavi pored kreveta!(tebaceti)
4.i kad dojdes sebi onda uzmi opet aparat svakako i krumpir pripremi i tako jedno mjesec dana!
5.kad to proce prebacis se na bruslicu izreses sve ono sta si zezno, i gledas da ti spena uleti u oko!

6. ako si dovoljno budala kupi si aparat
« Zadnja izmjena: 15. 05. 2008. 23:41:13 od Zoran »

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #203 u: 15. 05. 2008. 23:40:25 »
He he he....zato ga ja nisam nikad kupio ;D
Viđao sam profesionalce s zatvorenim očima, koji noćima nisu spavali. Bušilica, vijci. A i nemam previše kilograma, tako da mi čvrstoća čeke nije primarna :P
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Zoran

  • Gost
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #204 u: 15. 05. 2008. 23:45:22 »
He he he....zato ga ja nisam nikad kupio ;D
Viđao sam profesionalce s zatvorenim očima, koji noćima nisu spavali. Bušilica, vijci. A i nemam previše kilograma, tako da mi čvrstoća čeke nije primarna :P

vidio sam ja sam sebe i to mi opet nije dovoljno! jer i danas sam bas nesto vario!
to ti je isto zena ako imas aparat u kuci onda uvjek ti padne napamet da bi nesto piko!  peso
i kad te to krene onda sve hodas oko kuce sta bi mogo zavariti!  z11

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #205 u: 15. 05. 2008. 23:58:57 »
recept za varijoca
1.kupi aparat! (moze i naj jeftiniji)
2.kupi 50kila krompira!
3.nakon varenja oguli krompir izrezi na sajbe i stavi pored kreveta!(tebaceti)
4.i kad dojdes sebi onda uzmi opet aparat svakako i krumpir pripremi i tako jedno mjesec dana!
5.kad to proce prebacis se na bruslicu izreses sve ono sta si zezno, i gledas da ti spena uleti u oko!

6. ako si dovoljno budala kupi si aparat

neznam ja zorane kako ti to baratas sa aparatima, pa toliko bolujes, ja brusim od 9 godine nikad mi spena nije uletila u oko, nemoze krpz naocale da ga jeb...
a rodjak mi vari sve sta zatreba, nisam ga dosad vidjo s krompirima... ima onu masku sto se namontira na bulju...

Zoran

  • Gost
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #206 u: 16. 05. 2008. 09:33:43 »
ma to je manje bitno kako ja baratam! drugo spena mi je usla kad sam si briso znoj sa cela! a ne od direktnok brusenja!
ti i ja poznajemo varioce koji vare ko da ljepe papir to je nesto drugo!
odi ti kupi si aparat pa onda ljepo to sve sam sa svoje dvije ruke radi, pa nam javi nasta licis!
ja hocu reci onaj koji je lud kupice si aparat! a to ce ti svaki varijoc reci koji to i ploslovno radi ili onaj koji to iz hobija! pa tako 100km je super cjena za ono sta ces tek da dobijes za nagradu kad malo pocnes variti!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #207 u: 16. 05. 2008. 10:00:06 »
O jeste gotovani bokte neće. Postoji velika mogućnost da ti vlat trave uleti u oko ili šplena, jel zato uopće ne kosiš travu? Postoji i velika mogućnost da ti uleti piljevina ili šplena u oko, jel zato  nikad ne primaš motorku u ruke? Jako je velika mogućnost da ti ulje frkne u oko, jel zato ne primaš nikad kuhaču u ruke? Come on boys, get serious!

Zoran

  • Gost
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #208 u: 16. 05. 2008. 10:49:16 »
bas tako! nastavljamo sa cekama!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LOVAčKE čEKE
« Odgovori #209 u: 16. 05. 2008. 11:14:42 »
Nemate problema s špenom, otpiljcima i sličnim letečim objektima, ja ču varit brusiti i sve ostalo.

Od Vas se traži samo malo umnog rada, ili ti ga ideja.

Imam upalu volje.