Autor Tema: pogled kroz prozor moje čeke  (Posjeta: 43087 vremena)

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #75 u: 03. 07. 2015. 10:48:33 »
Ide šinjora dok je mlada, kasnije ne više.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #76 u: 03. 07. 2015. 10:49:38 »
Bio sam prošli petak od 20:00 do 05:00 i ništa. Oko 00:00 čuo da nešto ide kroz šumu pa sam odlučio ostat do jutra da vidim jel će prije on van, ili ja dolje. Na kraju ispalo ovo drugo.

Ja pratim tragove, kad svinje zahvate idem 3-4 večeri i uspjeh je tu. Doči če na mlječni kukuruz, to je droga za njih .
« Zadnja izmjena: 03. 07. 2015. 10:51:40 od leon »

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #77 u: 03. 07. 2015. 12:08:31 »
Jednom u godini dosta zagi,mislim na druženje na čeki

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #78 u: 22. 07. 2015. 09:27:46 »
Ide šinjora dok je mlada, kasnije ne više.
Da..
Kasnije ju uhvati ili staritis ili nedamtitis...., a u najvećem broju slučajeva gunđitis
Em ti sumpor.....

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #79 u: 22. 07. 2015. 14:31:36 »
 happi rol

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #80 u: 22. 07. 2015. 14:48:30 »
Decki pustite sad zene...ak nece na ceku onda zemi susedu il ljubavnicu.......ak bus dobro posla obavil nebude ti ubuduce opce vise puska ni trebala ako s njom sjednes nego da pitam Vasa misljenja.....ima drustava koje se ne slave sa izgradnjom lovno gospodarskih objekata a kad pojedinci stave lokot na "svoju" ceku onda prijeti zabrana lova,iskljuceje i takve stvari............ja npr.napravim ceku i hraniliste o vlastiom sredstvu.Isckockam je do jaja kako bi se reklo..hranilica puna,divljac je posjecuje........i sada stavim lokot.Kako sada.......???Putujem do lovista 70 km i da dodem sjest a ceka zauzeta od nekog ljenog gosta koji ni pusku nije ocistio godinu dana a kamoli da ce pobrati opuske sa poda ili popraviti krevet,pozatvarati prozore....a drugih prakticki nema..prokisnjava..hranilista nula...pune ih birtije kad nekog trebas..e sada das cujem Vas postovani lovci!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #81 u: 22. 07. 2015. 14:57:53 »
Tu si u pravu, i mene to smeta. Prošli puta kada sam otišao na čeku, gore sam zatekao takav svinjac da je to bilo strašno. Netko od kolega koji je bio tamo lijepo ostavio 3 prazne pivske boce, dvije PVC vrećice sa neutvrđenim sadržajem, ali je iz jedne neki vrag kapao i smrdjelo je do bola i časopis na podu čeke. Baš sam popizdio i rekao lovniku neka opomene sve lovce da onaj koji na čeku nešto i donese neka lijepo to i odnese doma sa sobom. Ima nas Ivo svakakvih, nažalost više trutova nego radilica, ali što ćeš, tako je valjda svugdje.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #82 u: 22. 07. 2015. 15:21:45 »
Kod mene je lokot i bez m9g odobrenja notko ne moze ne moju ceku zagi

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #83 u: 22. 07. 2015. 16:28:35 »
Srecom kod mene nema takvih problema. Ceke su sve iste,doduse bez kreveta  hao
Svaka ekipa je zaduzena za ceke,hranilice i solista na svom terenu. I svatko moze na svaku ceku. Tko se prvi javi taj je na njoj.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #84 u: 22. 07. 2015. 18:32:10 »
I kod nas nema zaključavanja.... ne daj bože. Ivo, ako nađeš "gosta" na čeki sjedni uz njega i zajedno čekajte. Tako je napravio moj prijatelj i gosta nije bilo više  happi. Inače sa pametnima  se može sve dogovoriti .

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #85 u: 22. 07. 2015. 22:23:46 »
Da Leone to je ovako na papiru lagano!Primjer,kolega je iz okolice Krapinskih Toplica a drustvo mu je u Divusi kod Dvora na Uni.E sada dolazi vikend poslije posla pakiras stvari ..tjedan je prosao..treba nesto i u lovistu napraviti..ostajes do nedjelje.......kosis travu,sjeces prosjeke.punis hranilice...umoran mrtav...sjest ces na ceku...treba docekati i drugi dan biti odmoran opet za posao.....tko bi spavao toliko u autu e onda te ja pitam da mi neko sjedi na ceki a njemu je kuca i postelja pod nosom.Mislim da je tu stvar a poneki nemaju razumijevanja..ima i ljenaca naravno kao i kod ribolovaca..ako hranis dugo i riba tu radi onda je najlakse jedno jutro poranit i zauzeti mjesto i to je to....ali  C O V J E K  treba biti a to je izgleda kod nekih malo teze mad
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #86 u: 22. 07. 2015. 23:42:20 »
Nakon dugo natezanja uspio sam se izboriti za sljedeće: Ako imaš svoju čeku i hraniš na toj čeki u vremenu od 1. 11. do 31, 3. nitko ti ne smije ići na čeku. E sad ima idiota koji ne kuže da ti hraniš za sebe, a ne za njih pa se bune kao to je svojatanje dijela lovišta. Ima i onih drugih koji postave u PVC flaši od coca cole 2 litre kukuruza i kažu oni hrane. Ma nemoj. Tjedno vreća kukuruza je limit bez toga ništa i ta hrana se evidentira i prikazuje u LGO.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #87 u: 23. 07. 2015. 04:52:49 »
Bilo bi krasno kad bi svi to gledali s ljudske strane!!! Meni osobno ne bi palo na pamet nekome drugome ici zasjest na mjesto gdje ovaj hrani i prati, osim u dogovoru sa tom istom osobom ako je doticni dobar kolega ili nesto. Svi znamo koliko truda i vremena (i financija u krajnu ruku) treba za dovesti divljac da redovito obilazi neko hraniliste a da ne kazem izrada kvalitetne ceke. I onda kad sve to obavis i spremas se konacno uzivat onda ce pocet prica, vidi ga svojata ceku, privatizira je , jeli mu to cacino....Obozavam lov, boravak u prirodi i rad s psima, to sve volim od malih nogu i lovac sam od kada pamtim ali malo mi se sve to pocinje gadit i sve me vise vuce prica u malom kajicu na pucini lovit girice  ;D

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #88 u: 23. 07. 2015. 10:21:51 »
sve ovisi od drustva do drustva i kakav je interni dogovor i interna pravila.
u drustvu gdje sam sada svatko ide gdje hoce, nema moja ceka, tvoja ceka, i to je ok...u bivsa tri drustva gdje sam lovio je svatko imao "svoju" ceku, ceke, terene, medjutim svatko je opet mogao ici bilo gdje , ali je prije trebao nazvati "vlasnika" pa pitat, dal ja mogu ic sjest na onu tvoju, i to je isto ok...
ja sam vise naucen ic na jedne te iste terene i ceke i nisam nikad volio ici na necije "tudje" ceke...jbg, netko tamo hrani, pazi, cuva, odrzava pa nek tamo i puca...
sve je to ok, i ovaj i onaj sistem, kao i sistem gdje svako ima svoje mjesto i tamo nemas sta traziti...ako su ljudi ok i fer...
al na zalost, uvijek ima onih, koji malo rade, hrane, ciste, odrzavaju, vec samo gledaju- di jede...odu sjednu puknu...
a te fantazije sa izbacivanjem iz drustva il zabranom lova zbog lokota...ma dajte molim vas...pogotovo ak netko zivi malo dalje od lovista i putuje xy km...tamo ima neki krevet, neke stvari, kuhalo, robu, opremu(jeftiniju opremu ;D) i tako dalje...recimo u gorskom kotaru, gdje je lovstvo na zavidnoj razini, je sasvim normalno da su sve ceke pod kljucem...i zna se kod koga je kljuc...

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: pogled kroz prozor moje čeke
« Odgovori #89 u: 23. 07. 2015. 13:00:20 »
Kako bi kod mene rekli, ni crkva Sv.Petra nije uvijek otključana.......... (osim nedjelje ujutro)...... fre.
270 Win, gente et non dimittet.....