Autor Tema: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA  (Posjeta: 26656 vremena)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
MRKOPALJ - Lovačko društvo „Vepar“ Mrkopalj povodom DANA DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI  organizira za lovce: u utorak, 05. kolovoza 2008. Otvoreno natjecanje u disciplini  LOVAČKA RISANICA. Natjecanje će se održati na biatlonskoj streljani u Mrkoplju s početkom u 9:00 sati. Gađa se po 5 hitaca:

a)      meta srnjak – stojeći s učvršćenim štapom

b)      meta lisica – ležeći bez naslona

c)      meta divojarac – stojeći s neučvršćenim štapom

d)      meta vepar – stojeći bez naslona

LINK
« Zadnja izmjena: 12. 07. 2008. 12:32:13 od LOVAC »

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Super, ponovno jedna pravovremena obavijest, ali ovaj put za tuzemstvo.
Možda bi bilo zgodno objaviti malo više detalja, kao npr.:
- da li ekipu moraju sačinjavati članovi istog LD
- da li se na metu vepra puca samo kalibrima dozvoljenim za DS
- da li se natječemo po kategorijama + generalno, ili se za plasman zbrajaju rezultati sve 4 discipline
- kotizacija je 50kn po lovcu ili 4x50
....
Tako nebi trebao svaki ponaosob kontaktirati organizatore  archery d6
he,he z mača sam z1
« Zadnja izmjena: 12. 07. 2008. 19:37:09 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Za ne vjerovat, prošla su tri dana, a moj post jedini.
Možda ovime ponukam nekog da pročita temu, jer će sada ovo u -novi postovi od vaše zadnje posjete-
Lovac, ako ne bude reakcije možda sve ovo napisano treba premjestiti u okupljanja forumaša,
nisu valjda 5.8. svi na godišnjem ili u lovu da nebi mogli doći do Mrkoplja i malo se družiti i odmjeriti
snage u pucanju iz risanica.
 z10  d6 d6 d6 d6
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Udaljenost meta je 100 metara. Dozvoljene su sve lovačke (po Zakonu o lovstvu) puške čija masa, zajedno s optičkim ciljnikom, ne prelazi 5 kg. Kalibar: .22 Hornet ili veći. Maksimalno povećanje optičkog ciljnika: 12 puta. Zrna s potpunom košuljicom su zabranjena. Nije dozvoljeno korištenje streljačkih pomagala: remena, jakni, jastučića, cipela i slično. Pogodak se ne pokazuje. Zabranjeno je korištenje dvogleda i spektiva.

 

Vrijeme gađanja za ekipu je do 30 minuta.

Ekipa se sastoji od 3 lovca, a ekipe s manje od 3 lovca upisuju se kao pojedinci.

U slučaju istog rezultata pristupa se raspucavanju metak po metak jednog člana iz ekipe.

Kotizacija za pojedinca iznosi 50 kn, a za ekipu 150 kn.

Nagrade: pehari i medalje za tri prvoplasirane ekipe i pojedince.

Natjecanje će se održati bez obzira na vremenske uvjete.

Put do streljane će biti označen, a streljana će biti otvorena za trening u ponedjeljak, 04. kolovoza 2008. od 17 sati. Prijave natjecatelja primaju se na strelištu do 9:30 sati.

većina pitanja je odgovorena u tekstu, a za ono što nije ipak bi trebalo kontaktirati organizatora, ja prenosim samo ono što sam dobio.  z10

Offline albion

  • K 100
  • **
  • Postova: 126
Super, ponovno jedna pravovremena obavijest, ali ovaj put za tuzemstvo.
Možda bi bilo zgodno objaviti malo više detalja, kao npr.:
- da li ekipu moraju sačinjavati članovi istog LD
- da li se na metu vepra puca samo kalibrima dozvoljenim za DS
- da li se natječemo po kategorijama + generalno, ili se za plasman zbrajaju rezultati sve 4 discipline
- kotizacija je 50kn po lovcu ili 4x50
....
Tako nebi trebao svaki ponaosob kontaktirati organizatore  archery d6
he,he z mača sam z1
Poštovani, drago mi je da ste zainteresirani za ovo natjecanje koje organiziramo 05.08.2008. u Mrkoplju. Oprostite što nisam ranije vidio vašu otvorenu temu, ovih dana dosta sam zaposlen pa samo usput svratim na forum.
Puca se dozvoljenim kalibrima navedenim u propozicijama za natjecanje (.22 Hornet i veći kalibri) neovisno o meti,
za plasman se zbrajaju rezultati sve 4 discipline,
a kotizacija je 50 kn za lovce koji se natječu izvan ekipa i za ekipu 150 kn (ne 4x50).
Što se tiče ekipa koje sačinjavaju lovci iz različitih lovačkih društava moram još provjeriti, a ja sam mišljenja da ne bi trebalo biti nikakvih prepreka prilikom prijave već poznatih ekipa. Na to ću vam odgovorit sutra.
Dobra Vam kob.

Offline albion

  • K 100
  • **
  • Postova: 126
U ekipi ne moraju biti članovi iz istog lovačkog društva.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Jel ima zainteresiranih forumaša da se 5.8.  okupimo na gađanju puškom risanicom u Mrkoplju(Gorski kotar).Vrijeme je godišnjih pa bismo mogli složit kakvo okupljanje
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Ja dolazim vjerojatno sam jer baš i ne poznajem nekog od forumaša, ipak sam još pripravnik.
Dean i Huntercro su se nešto žalili na nedostatak ovakvih događanja, pa se nadam da će i oni nazočiti okupljanju, te da će se aktivno uključiti u prcikanje.
 z10  d6 d6 d6 d6
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Ne znam nešta je Dinko rekao da bi došli kao proba za europsko, možda , nadam se. Najviše me hebe što na europskom ne može biti municija koju sam puniš nego samo tvornička. Ja mislim da bi mogao doći nadam se
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Ja dolazim.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Raduje me što se stvar pokrenula sa mrtve točke, te će nas se kod albiona i sikirikija ipak nači podosta.
Muči me samo kako u mnoštvu lovaca prepoznati forumaše. Šteta bi bilo da propustimo priliku i osobno upoznati nekog ako je već tamo.
Bilo bi interesantno kad bi došao i blackpowder, pa da uživo vidimo kako rade njegove "mezimice"  d1
 z10 kolege  d6 d6 d6 d6archery archery archery archery
« Zadnja izmjena: 19. 07. 2008. 22:52:22 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline albion

  • K 100
  • **
  • Postova: 126
Bit će zanimljivo jer će konkurencija biti dosta jaka, a što je više lovaca zainteresirano to bolje.

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Ja se nadam da ću doći, ali problem je što imamo feštu dan/večer prije pa neznam kako i kada će završiti!  z10
No u svakom slučaju nastojat ću doći pa makar i malo kasnio!

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Nebih htio ispasti pepek, ali ipak moram postaviti ovo pitanje: Kakva je razlika između učvršćenog i neučvršćenog ciljštoka, tj. kako ga učvrstiti? Osobno i nemam nekog iskustva u pucanju uz pomoć štapa, jedino je ono od prije podosta godina kada se na Vrapčaku pucao stojeći srnjak sa vjerojatno neučvršćenog štapa i sa čeke, a kada se baš i nisam proslavio, he-he...
 z10  d6 d6 d6 d6archery archery archery archery
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Sa tri nozice je ucvrscen(moze sam da stoji),sa dvije(ja koristim) i sa jednom(isto koristim) nemoze ! Moje misljenje :-\
Da li bi to moglo biti to ili ččč