Autor Tema: DOGO ARGENTINO  (Posjeta: 98840 vremena)

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #150 u: 09. 03. 2010. 18:59:04 »
Dolina sada me slušaj -ne kužiš ti mene dosta izgleda ali to čemo kad naletim ,uz neko piče ili kavu .Samo da ti velim da ču u šumi biti rađe sa 2 komada dobrih dogača -ne trebaju uopče loviti ali kao sigurnost od krmače sa mladima ili nastrijeljenog vepra ču imati sigurno sa nijma nego sa brakovima ,terijerima ili nekom manjom i slabijom pasminom.Ostalo mi u sječanju stradavanje lovca i 5ili 8 pasa lani u pogonu.Odoše u k...c i psi i umalo lovac.Maloga psa imaam u kuči ali vani ili šumi,lovu uvijek rađe veliki i snažan pas-velika sigurnost od gore napisanog-Pozdrav do svidova moj Dolina i dobra kob i tebi i psima-DEDA M... z14zagi


pa deda šta da se desi i ti tvoji dogači uhvate i udave tu krmaču a ona ima 6-7 neznam 10
prugasti komada kraj sebe po meni je to isto kao da si ti nju otpuco karabinom
a što se tiče obrane onda oni moraju biti non stop uz tebe ako se maknu vepar će te rastrgat
ako se nebi trebali micati od tebe da bi te zaštitili onda ti ni netrebaju u šumi možeš i ti svaki grm
pretresti i opalit metak kod svakog grma da nebi svinja ostala u grmu
po meni oni definitivno nemaju mjesta u lovu
poz

Offline laptop

  • K 100
  • **
  • Postova: 123
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #151 u: 11. 03. 2010. 20:15:46 »
ljudi moji ti svi psi na jubitu u americi love DS koje su u nekakvim gaterima i nit sta znaju nit bijeze od covijeka,uglavnom je to lov tipa(ako se opce moze nazvati lovom)da neki poremeceni john ili dick si zabrije da zakolje DS sa nozom od 2000$ koji je kupio na internetu pa plati nekim vodicima koji sa svojim psima stisnu DS i onda ju lik ubode nozem i to plati xxxx$,ja vam velim da oni dodju kod mene u polje da nit bi nasli DS,a ako bi i naisli na istu da bi divljak podero 5 argen.doga vodice i johna
kralj disco čage

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #152 u: 11. 03. 2010. 20:18:43 »
 hao hao nisi to smio reći

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #153 u: 11. 03. 2010. 21:36:21 »
Laptop ,vjerojatno si gledao neke filmiče ,ali krive,ima ih jako puno.Ako si gledao što si gledao to su bili mladi psi koji su imali prvi susret vrlo vjerojatno u gateru -kao i ovi naši domači se puštaju u gater da osjete divljač,d,s, i da se vidi prva reakcija na svinju.Nabavi prave filmove iz lova pa pogledaj kako izgleda lov sa njima .O tome kako si ti opisao svinje kod tebe to su valjda neke ogromne i opasne ,možda i krvoločne svinje kad jedu i pse i ljude-malo ironije mora se ovako reči.Pitam TEBE kako sam pitao i neke prije .dali si ikada vidiop dogoa u živo i kada napada -nema njmu ravnoga na daleko budi siguran i još da se nauči onako kako bi trebalo,nema njemu para jel je za to i stvoren.No dobro misli ti kaj hočeš ,to je tvoje pravo ali -krivo misliš-kao i mnogi drugi-Evo toliko od mene-pozdrav DEDA  M.... z14  + z1

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #154 u: 11. 03. 2010. 21:41:05 »
deda jesi li ikad vidio što vepar uradi psu koji ga oblajava a ne kao dogo napada

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #155 u: 11. 03. 2010. 21:55:19 »
opet stara priča i ne želim ponavljati ko papiga -svakog psa treba obučiti na određenu divljač -ali i onda taj vrhunski pas nastrada ,bilo koje pasmine,ali dali je isto šutnuti -što obično d.s. ,vepar radi malu pasminu i kilažu ili neku nazovimo je mrcinu od 50 -65 kg ,koliko važe dobar dogo isto ,i još kada ima takvih nekoliko-nije to baš tako kak mislite usprkos tome što ja to nisam vidio,ali ču vjerujem viditi.Svaki pas ,ponavljam može zaglaviti ali kada dobije  onda je pametniji ,tako i vi pišete za svoje -koji prežive a puno ih i ode ,nažalost ali ti su bili hrabri onaj procent više nego je trebalo itd.-pozdrav DEDA M.... z14  i   z1

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #156 u: 11. 03. 2010. 22:35:50 »
Mogu se oni sa tim psima iživljavati na malim svinjama ali kad dođe prava krmača ili stari vepar ni noge im nebi ostale čitave kad vepar poludi..

Prije 25 g kod nas u gateru bio vepar ca. 3 g od 100 kg  Došli neki njemci u lov i silno žele da bajonetama zakolju vepra ..Pala dobra pinka i lovci pristali ..Pustili u gater tri njemca sa tri pitbula i ništa vepar nije sumnjao jer su i prije puštali pse na trening.Kad je prvi krenuo da ugrize dobio tarapane i dalje  fre fre fre.. I šta sad da ne propadne zarada a naš jedan pametan lovac pusti svoju staru terijerku unutra koja je odma počela oblajavati i pridruže joj se i ostala tri pitbula tako da je u ostalih nekoliko minuta terijerka bila mrtva dvba bula posječena do boli jedan ubijen a dva njemca posječena.. Tako o takvoj vrsti nelova... Dajte se več jednom spustite na zemlju ako ste lovci a ako volite koridu naprijed za španjolsku

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #157 u: 11. 03. 2010. 23:22:48 »
neču ništa dalje o ovoj temi,samo da te-vas pitam-koliko vas je uživo vidjelo dogo argentino kada se naljuti i pokolje,kada je u naletu na recimo to tako-pljen.Vjerojatno malo ili nikako i kolko vas je psa uopće vidjelo uživo-ne gradske iz stanova nego koji su živjeli vani,opet NE u boksu ili lancu.Malo jel tih pasa i ovako ima malo jel nisu za svakoga lajbeka koji veli da je i pudlica pas -zvijer.iako ima malo istine da su i one za vrlo često opasne jel grizu-toliko moji kolege lovci i kinolozi ,pozdrav od DEDA M...... zagi  i z1

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #158 u: 11. 03. 2010. 23:42:59 »
pozdrav!!! zagi
 DEDAAAAAAAAAA  Mladi !!! ;D ;D

Imam osjećaj da samo ti nadugačko i naširoko, raspravljaš o dobrim i lošim osobinama Dogo-argentino, što ti nije pametno iz razloga, što gubiš dragocjeno vrijeme da izgradiš sebe kao lovca, predlažem ti da posvetiš malo više pažnje na, sex i lov sa autohtonim pasminama, jer jednom se živi!!!!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #159 u: 11. 03. 2010. 23:43:39 »
Kako zivim u zgradi sa jednom preslatkom zenkom,koja nazalost bez ikakvog razloga me ne voli ,kad bih video dogao,ali iskreno i bilo kog drugog kera koji "pokolje" bilo sta mislim da bi odmah isla prijava plavima ,a oni bi hvala bogu takvog monstruma vrlo brzo resili  2p .
Pre nekoliko nedelja devojku je napao rotfajler kojeg je ona znala jedno 8g devojka je jedva ziva odnesena na VMA,a gazda je odmh ubio psa.
Moju setru je napao rot dok mu je iznosila hranu isti dan su dosli vet i uspavali ga.
Sta se desilo tim psima,za sestrinog znam kolko ga je volela,mazila,pazila....al hvala bogu sve se zavrsilo kako treba.

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #160 u: 11. 03. 2010. 23:53:33 »
"Sta se desilo tim psima,za sestrinog znam kolko ga je volela,mazila,pazila....al hvala bogu sve se zavrsilo kako treba."
Ja imam iskustva sa njemačkim ovčarima(brat ih uzgaja i ja sam ih imao nekoliko)problem je kod muških baš ta ljubav i maženje jel oni trebaju čvrstu ruku da znaju ko je gazda ako toga nema onda oni žele biti alfa mužjaci u čoporu(ipak su nastali od vukova ;D)
Ako su tako odgojeni pod čvrstom rukom da mu piliš nogi ne bi te pogledo a kamoli ugrizao i za tebe napada vlak!
Zajebi ljubav sa nekim pasminama zagi
Hey Joe

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #161 u: 12. 03. 2010. 00:20:18 »
 Sejfo -poslušaču te i to -učim i kasnim sa lovom -definitivno,trudiču nadoknaditi čim brže ,ljutim se na neznalice o rasi sex pokušavam održati kao i prije -nešto šteka -kao i tebi,moramo se bolje truditi da je život kratak i jedan nažalost znam-kao i ti a o rsi za lov ,to čemo solo ti i ja -idemodalje -pozdrav i poslušat ču te samo za sex-DEDA M....  hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #162 u: 12. 03. 2010. 07:52:06 »
Kako ti DEDA misliš iči sa tim psima u lov kod nas ..Molim te objasni mi da se svi dobro nasmijemo hao hao hao hao

 z6 z6 z6 z6 :bunny: :bunny: :bunny: :tommy: :tommy:

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #163 u: 12. 03. 2010. 07:54:54 »
Gospon Deda, da Vam ja nekaj velim... Vi pričate o materiji o kojoj pojma nemate, ispravite me ako sam u krivu... Koliko utakmica u gateru na ds ste gledali? Veličina psa nema veze s time da li će ga se vepar bojat. Veći pas u pravilu prije nastrada jer je vepru primamljivi za  dois Nama treba lovno upotrebljiv pas, a to je onaj koji preferira trag ds od drugih, veže se na njega, sljedoglasno ga odradi, laje na ds sa 5-10 metara, ako treba i na nos..  I tada lovac ima priliku da puca. Takvi psi, mekši, u pravilu ne stradavaju... Dakle, treba nam ustrajnost, ne temperament... S njima se lovi godinama i na ponos su svojim vlasnicima. Još jedna stvar, kad smo ponavljanja kao papiga. Dogo nije lovački pas, barem ne u lijepoj našoj...
U matičnoj zemlji je na ponos vlasnicima i dio njihovog nacionalnog blaga. Ja to ni u kom trenu ne sporim, ali njegova matična zemlja i lijepa naša su toliko različite da je pitanje kako bi ti psi lovili kod nas...
Pustite obuku, jer pas MORA u sebi čim više stvari kaj mu je dala majka priroda, a to se ne može docijepiti... Pošteno?

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: DOGO ARGENTINO
« Odgovori #164 u: 12. 03. 2010. 08:31:11 »
Ma kakav dogo argentino kod nas, da nešto vrijedi već bi odavno lovio po Europi... imamo mi kvalitetnijih i inteligentnijih pasmina... pa ja sam uvjeren da bi tog snagatora ranjeni vepar ogulio i objesio na najbližu vrbu... fre Ponekad sirova snaga nije uvijek dovoljna... d1 Argentinska divlja svinja nije jednaka kao i naša Europska... baš kao ni ona u Australiji gdje se svinje love sa stafordima, bullovima itd... d4


Pozdrav!!!

HunterDon