Autor Tema: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA  (Posjeta: 44601 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #15 u: 18. 02. 2010. 21:05:33 »
Snimka je ako stavimo ruku na srce smiješna,ako je neko nekad od vas vidio vuka,bilo mrtvog ili živog,zna da je vuk živina koja nema karakter ove polumrtve životinje sa ovog snimka,a ja osobno dajem prednost šarcu, a govorim argumentirano jer imam nekoliko pripadnika te pasmine,a koji ne leže u boksu, i kućicu nikad nisu ni vidjeli nego spavaju sa 300 ovaca i 60 koza,ako pretpostavimo da još niti jednu nisu zaklali vuci,a teren na kojem živim je njihova prirodna postojbina,imam dosta razloga ne vjerovati ovoj snimci,jer sam svega doživio po zimi kad su snjegovi i kad je svima u prirodi hrana problem . Normalno da uvažavam hrabrost tornjaka,ali ne onima, što voda ona baba iz zagreba po izložbama i što izgledaju ko lisice.Pozdrav.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #16 u: 18. 02. 2010. 21:39:41 »
Kolega Canis volio bi čuti da li si ti to gledao,jer priča je u najmanju ruku čudna,prvo da ti kažem ne tvrdim da vukovi nisu poklali to stado,ali sad me dobro prati ,ovce u takvom slučaju ne biježe nego se šokiraju ,i uglavnom stoje u grupi,ili imaju jednu situaciju ako krene bježati ovca sa zvonom koja vodi stado ,onda je moguć kraći bijeg ,a to je do prve manje prirodne prepreke, evo čuo sam i to pa sad znam više,i još nešto sumnjam da je čoban u tom trenutku bio tu,jer da je bio vjerujem tj. znam da bi situacija bila drugačija,opet kažem ne negiram sve to sa sigurnošću,ali ovo što sam ti rekao ,rekao sam iz iskustva.

Offline lika

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #17 u: 18. 02. 2010. 22:43:19 »

Nema tona aliza pokledat nije lose

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #18 u: 24. 02. 2010. 16:50:59 »
video je uklonjen jer je nekome smetalo pa je prijavio da film nije korektan iz bilo kojih razloga.

bilo kako bilo tornjaci i šarplaninci su poznati kao dobri čuvari. mišljenja i iskustva su različita i nema smisla sad jednog favorizirati a drugog kuditi.

kod dobro odgojenih pasa vuk 1:1 nema šanse, ako na bilo kojoj strani brojnost prevlada ishod je smrtan i to jako jako brzo.

kod šarca je činjenica da napada odmah bez razmišljanja,dok tornjaci ostaju u "drugom" redu iza ovaca i čekaju dok se vuk približi.
bitno je da uz stado ima kuja koja mužjake drži uz sebe jer su mužjaci snagatori i najebu brzo jer vučice odrade zavodnički posao i stvar je jasna,pokolj.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #19 u: 24. 02. 2010. 17:02:51 »
Auuuu nebi se s tobom nikako slozio da u situaciji 1:1 vuk nema sanse! Ako pricamo o alfa muzjaku I o istom takvom psu koji nema na sebi bodlje I zastite mislim da niti jedan pas nema sanse! Osobno sam vidio sta vuk radi od utreniranog pitbula I mogu samo reci da je pit brzo iskrvario I da nije imao niti sekunde sanse! Poz
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #20 u: 24. 02. 2010. 18:00:46 »

evo jedne dobre snimke. moje misljenje je uglavnom od pasa nastradaju mladi i neiskusni vukovi dok iskusni ne napadaju niti se izlazu u rizike ako nisu sigurni , i mislim da bi vucina prava svakog psa mogla "pobjedit" 1-1

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #21 u: 24. 02. 2010. 18:38:53 »
u mene ima relativno dosta vuka i najdraži mu e pljen upravo lovački pas,jer nema stoke dovoljno,tako da nije rijetkost da nađemo pojedenog posavca i sl.

al  pravim šarcom ili kavkazom pravi vuk nema baš puno šansi,pit bull također nema šansi i čak je bilo par borbi na you tube u bosni zvale su se korida u .... (nekom selu) uz borbe bikova bile su i borbe pasa jedan šarac je pobjedio 4 ili 5 pitova za redom... sada su makli ta videa vjerojatno zbog brutalnosti...

naravno ne mislim da je šarac bolji za borbe od pita međutim ovi su se namirili na majstora...

al tema nije borbe pasa,koje inače nevolim, al eto koristio sam samo primjer
Ćaća viče mater plače!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #22 u: 24. 02. 2010. 20:35:08 »
Vuk u dobroj kondiciji uvijek je u prednosti i samo je manji broj slucajeva gdje vuk gubi 1:1.
Pricajuci sa starim lovcem koji je na Aljasci zivio cuo sam puno o borbama pasa i krizanju pasa sa vukom itd.
Kaze da je vuk u pravilu jaci, puno jaci.
Znam za pricu sudionika gdje je jedan sarac iz Hercegovine, kao tad najaci pas, nakon 2min pao od vuka.Borba je bila organizirana ranih devedesetih negdje kod Zadra.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #23 u: 25. 02. 2010. 21:28:45 »
Vuk ima veću mišićnu masu i uvijek je u kondiciji,za razliku domaćih pasa.
 
Hoću reći da ovaj ogled nije mjerodavan po pitanju zaključaka koji vode na ... ovaj je ... ili onaj je jači. Ima tu sivila!
Kako u životinjskom,tako i u našem svijetu naše ponašanje,općenito metabolizam ovise o životnim navikama tokom proteklih tjedana, ishrani,fizičkoj aktivnosti.
Fizička aktivnost je u vuka izuzetno istaknuta zbog stalne pretrage za obrokom i čestog osjećaja gladi koji drastično izražava osnovne nagone koje bi ljudi mogli nazvati vučjom krvožednosti.

Pretjerane fizičke aktivnosti i gladi, kod pasa koji imaju vlasnike i hranitelje - ... nema.

Što se tiče grupisanja stada ovaca, o tome se zna poodavno da ukoliko osjete opasnost da se tako ponašaju. Ali tako se ponašaju i ljudi ukoliko su im životi ugroženi, a nije obavezno da će se tako pokušati obraniti svaki put, ovisno o zasjedi napadača.
Vukovi mogu na više načina napasti plijen i dobro je poznato da svaka ženka alfa ima svoj prirođeni, poseban karakter u "vučjem" svijetu koji ujedno određiva i karakter čopora.
Pravila postoje, ali u fauni ih je bezbroj neotkriveno nama ljudima.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #24 u: 25. 02. 2010. 21:36:39 »
nema tog pasa koji može parirat vuku, ovdje mislim na krupne jedinke jedne i druge vrste, a ne kao na snimkama gdje psi od 50-60 kg drobe vuka od 30-ak kg
tko je ikad uređivao trofej vuka ili uživo vidio vučju lubanju zna o čemu se govori
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #25 u: 25. 02. 2010. 21:49:10 »
volim vuka, negov način života i ćud.
dosta sam čitao o tome i canis je ovo ukratko jako lijepo opisao!  d4

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #26 u: 25. 02. 2010. 21:58:22 »
nema tog pasa koji može parirat vuku, ovdje mislim na krupne jedinke jedne i druge vrste, a ne kao na snimkama gdje psi od 50-60 kg drobe vuka od 30-ak kg
tko je ikad uređivao trofej vuka ili uživo vidio vučju lubanju zna o čemu se govori
Naravno, ondje se radilo ili o mladom jednogodišnjaku ili retardiranom iz zatočeništva vuku!
 Po pitanju lubanje,... imao sam prilike nebrojeno puta držati obrađene čelenke vukova različitih starosti. Čak i dvogodišnjaci imaju jasno ocrtane spojeve kosti i čelenke su im još uvijek po obliku nezrele i krhke.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #27 u: 01. 03. 2010. 17:34:34 »
Onda vidim većina se slaže samnom da je ona snimka smješna,čudna ili montirana,jer dobro reče neko vuk je puno jači ,brži itd.

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #28 u: 27. 03. 2010. 21:46:17 »
u mene ima relativno dosta vuka i najdraži mu e pljen upravo lovački pas,jer nema stoke dovoljno,tako da nije rijetkost da nađemo pojedenog posavca i sl.

al  pravim šarcom ili kavkazom pravi vuk nema baš puno šansi,pit bull također nema šansi i čak je bilo par borbi na you tube u bosni zvale su se korida u .... (nekom selu) uz borbe bikova bile su i borbe pasa jedan šarac je pobjedio 4 ili 5 pitova za redom... sada su makli ta videa vjerojatno zbog brutalnosti...

naravno ne mislim da je šarac bolji za borbe od pita međutim ovi su se namirili na majstora...

al tema nije borbe pasa,koje inače nevolim, al eto koristio sam samo primjer
Pravi vuk u prirodi je savršen mašina za ubijanje.Priroda mu je namijenila ulogu lovca,pa da bi preživio mora ubijati i to radi skoro svaki dan,i tako hiljadama godina.Odrasli vuk u prirodi je nepobjediv protivnik,za svakog psa.E sad plaha životinja,još zatvorena u nekakav ring sa psom i nije neki protivnik.A što se tiče pitova i kavkaza,ili šaraca ili ne znam čega,moj prijatelj ga imao od 45 kg.Kakav šarac,kavkaz ili nešto.Djaba je...

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: KAKO TORNJACI ODRADE VUKA
« Odgovori #29 u: 27. 03. 2010. 22:31:11 »
 Bok Zbrka-ja se sa tobom baš nebi složio po tom pitanju,ako si mislio na vuka od 45 kg. ,da mu tornjak ili pravi šarac ili kavkatac ili srednjazijac ne može ništa.Možda ovi koji žive u stanovima ili na balkonima ne ali oni slobodni uz svoje stado,mislim da vujo gubi glavu -ili čuvar koji čuva stado,ali samo 1 na 1.Pitaj kolegu zel. dolinu kako reagiraju njegovi u slučaju opasnosti.Evo tako ja mislim ,i vjerujem da sam u pravu-a ti si misli jeli to tak -pozdrav DEDA M.... zagi  i   z1