Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 118545 vremena)

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #240 u: 20. 10. 2010. 08:54:54 »
 hao hao hao hao
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #241 u: 20. 10. 2010. 16:17:49 »


Sta se ti smiješ,,,,,,,,"bem ti punicu!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D z1 z1 z1 z1 z1 z1 z1
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #242 u: 20. 10. 2010. 19:38:40 »
meni je cilj dobiti psa koji goni sve(osim srna naravno)a najviše voli goniti divlju svinju

Zovite me Boško al ovu bombu jednostavno moram baciti  fre  ;D

Peca pa tebi treba NLT!!  :smil4226ce1d491b5:

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #243 u: 21. 10. 2010. 15:25:19 »
nlt mi je jako draga pasmina samo me je brinulo hoće li moći stići goniče kad gone a problem je još što ih se večina hoče poklati sa drugim psima i što ih je teško odučiti od kokoša i ovaca

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #244 u: 21. 10. 2010. 16:26:14 »


Sta se ti smiješ,,,,,,,,"bem ti punicu!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D z1 z1 z1 z1 z1 z1 z1

 hao a moram...punicu ,kažeš?? a možeš,mlada je...samo se moraš dogovorit sa mojim starim...jer mi on sad neki dan to isto rekao...           fre
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #245 u: 21. 10. 2010. 20:10:49 »
nlt mi je jako draga pasmina samo me je brinulo hoće li moći stići goniče kad gone a problem je još što ih se večina hoče poklati sa drugim psima i što ih je teško odučiti od kokoša i ovaca

Gonic ili terijer svaki pas mora biti odgojen ko individualac pa onda nece biti potrebe da trci za gonicima vec ce raditi svoju radju. To je tako u snovima a u stvarnosti su terijeri dobra kombinacija sa nizim ili sporijim gonicima a suprotno i nije bas najsritnije rijesenje.

Ja sam valjda sretnik jer mi u kuci imamo tri odrasla terijera koji koze i ovce uopce ne gledaju a posavac kojeg imamo baca ih na pod gdje god stigne... Ista prica i sa drugim pasima. Razlika je u tom sta su terijeri odgajani na jedan nacin a posavac je vise "old school" odnosno baci ga u polje pa ako radi-radi, nikakva obuka.
A kokos kad krene onako glupasto iz cistog mira trcati i lamatati krilima i ja bi je najradije rastega nogom tako da pasu uopce ne zamjeram ako je makne happi

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #246 u: 21. 10. 2010. 21:48:19 »
nlt mi je jako draga pasmina samo me je brinulo hoće li moći stići goniče kad gone a problem je još što ih se večina hoče poklati sa drugim psima i što ih je teško odučiti od kokoša i ovaca

nlt ne trebaju stići goniće jer nlt odrade poso temeljitije i sve pretraže i ne jure glavom bez obzira pošto sve njuhom odrade.koke i ovce nediraju jer to spada u obuku psa da to nesmiju dirati,opet je to do lovca a ne do psa.a sad da se hoće poklati sa drugim psima to stoji.samo se sve da obukum riješiti.NLT je svestran pas i odličam pomagač u lovu.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #247 u: 22. 10. 2010. 16:59:41 »
nlt mi je jako draga pasmina samo me je brinulo hoće li moći stići goniče kad gone a problem je još što ih se večina hoče poklati sa drugim psima i što ih je teško odučiti od kokoša i ovaca

Gonic ili terijer svaki pas mora biti odgojen ko individualac pa onda nece biti potrebe da trci za gonicima vec ce raditi svoju radju. To je tako u snovima a u stvarnosti su terijeri dobra kombinacija sa nizim ili sporijim gonicima a suprotno i nije bas najsritnije rijesenje.

Ja sam valjda sretnik jer mi u kuci imamo tri odrasla terijera koji koze i ovce uopce ne gledaju a posavac kojeg imamo baca ih na pod gdje god stigne... Ista prica i sa drugim pasima. Razlika je u tom sta su terijeri odgajani na jedan nacin a posavac je vise "old school" odnosno baci ga u polje pa ako radi-radi, nikakva obuka.
A kokos kad krene onako glupasto iz cistog mira trcati i lamatati krilima i ja bi je najradije rastega nogom tako da pasu uopce ne zamjeram ako je makne happi


to i jest problem što nemoće stiči bržr goniče a onda kad goniči gone lisicu prema lovcu terijer je otjera od lovca

Offline .44 ML

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #248 u: 25. 10. 2010. 15:35:37 »
Imam kuju posavku staru godinu i 4 mjeseca do sada gonila samo zeca, najprije 5-10 minuta pa kasnije do 25 min, a jednom i 40-tak minuta. Otvorio se lov i ja je povedem i pustim a ona samo trče oko drugih pasa, trag prati 5-6metara zatim digne glavu i trči oko mene ko blesava a ja  uf uf uf. Šta raditi ???

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #249 u: 25. 10. 2010. 16:23:38 »

 pa ako je bila prvi put u skupnom lovu...s drugim psima...mislim da nema razloga za brigu...sve je to za nju novo...što češće ju izvodit u lov u bude se sve sredilo...  zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #250 u: 25. 10. 2010. 17:06:38 »
Jučer su se moje brige da pas neće goniti svinje riješile.Mislio sam psa voditi u gater ali sada sam siguran da neću.Jučer su se psi nakon gona lisice vratili i krenuli smo običi jedno brdo ubrzo je se začuo moj boni kako nešto oblajava pomislio sam da nije kuna ili da ga nisu psi skitnice napali prilazi sam mjestu gdje je se čuo pas i tako sam prišao vepru na 10metara (teren je gust i nevidi se puno više od 10m)ostao sam u čudu još 5 pasa je tuda prolazilo i tražilo nijedan nije oblajavao vepra a moj boni ga je našao i oblajavao  happi z1 Mom psu je ovo prvi susret sa svinjom i odmah je proradila svinjarska krv.Vepar je se pokrenuo i poslije je pucano na njega ali nije pogođen.Sada bih pitao forumaše koji je sljedeći korak obuke na divlje svinje ovaj forum mi je dosada puno pomogao psa sam i našao preko foruma i puno dobrih savjeta sam pročitao i upotrijebio u obuci psa pa bi se želio zahvaliti svima koji su mi pomagali u obuci nadam se da će tako biti i dalje.Pozdrav svim goničliama  z10

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #251 u: 25. 10. 2010. 17:42:25 »

 prijatelju...čestitam na svemu tome...isti slučaj sam ja imao sa svojima...al sam ja i odstijelio DS pred njima  z1 z1 z1 z1  ... ja bi rekao da je sad stvar riješena....vidio si da svinje hoće...znači da hoće i svu drugu divljač( ali to je ionako manje bitno)...samo ga vodite u lov i vidit ćete da mu nikakav gater nije potreban ! 
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #252 u: 25. 10. 2010. 17:54:20 »
i ja sam to shvatio gater nije potreban.a što se odstrijela tiče valjda će past koja pred njim z10

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #253 u: 25. 10. 2010. 18:02:06 »

 ma hoće...samo u lov s njim!   zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #254 u: 25. 10. 2010. 20:14:59 »
Imam kuju posavku staru godinu i 4 mjeseca do sada gonila samo zeca, najprije 5-10 minuta pa kasnije do 25 min, a jednom i 40-tak minuta. Otvorio se lov i ja je povedem i pustim a ona samo trče oko drugih pasa, trag prati 5-6metara zatim digne glavu i trči oko mene ko blesava a ja  uf uf uf. Šta raditi ???

Ja u zadnje vrime dosta vrimena gledan F&H i tamo onu seriju u kojem predstavljaju pasminu po pasminu. Kad pokazuju jedinke i eksterijerno i u radu tesko kad se vidi pas mladji od 5-6 godina. Kod nas ako ne radi sve do 8. miseca starosti odma je skart ;D

Ja san isto misljenja da se triba strpit dok ti isprid kuje ne pocne padati divljac pa ces viditi oce li ona shvatiti sta se od nje ocekuje. Naravno da triba i raditi sa mladim pasom al o tom neka pise neko strucniji 8).

Kad san vec spomenija ove serije o pasminama primjetija san da u 80% pasmina gonica vodici koriste zvonca. Shvatija san zasto nakon prve scene gonjenja, od copora od 15-20 pasa mozda 2 su sljedoglasni  uf . U jednoj od tih serija koja je imala prevod(takve su rijetke a ja ne pricam francuski  d1) cak su i otvoreno pricali o tome kako ta odredjena pasmina gubi glas i to je veliki problem bla bla bla... U toj se radilo o Porculanskom gonicu.