Autor Tema: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA  (Posjeta: 10899 vremena)

Offline Tomislav13

  • K
  • *
  • Postova: 15
KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« u: 21. 05. 2008. 17:15:34 »
Imam mladog Bretonca starog 4,5mj,zanima me ako mi netko moze reci kad mogu ocekivati prvo stajanje na divljac? Cuo sam da se kod Bretonca lovacki nagon kasnije pali nego kod ostalih pticara!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #1 u: 23. 05. 2008. 14:41:21 »
Ne znam zakaj bi kod njih nagon kasnnije palio. Opisuju ih kao vječne bebe i da su dosta zaigrani do 3 godine, a koji pas nije?! Skyangel i huntercro imaju bretonce ako se ne varam, pa ti oni mogu dati  savjet i iskustvo iz prve ruke.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #2 u: 24. 05. 2008. 23:18:47 »
Moj kolega ima mladog bretona Maxa 8 mjeseci i već ferma,ali kada se divljač digne on krene za njom. Budem ga baš pitao kad je počeo fermat pa javim
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Tomislav13

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #3 u: 26. 05. 2008. 00:38:01 »
Moj prijatelj ima Bretonca starog 7mj i jos ne ferma na nijednu divljac,a drugi ima Njemackog pticara starog 6mj koji vec ferma na zeca,fazana i prepelicu!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #4 u: 26. 05. 2008. 08:21:19 »
Ne bih se složio da bretonci kasnije javlja lovački nagon. Istina je da bretonci kasnije sazrijevaju od ostalih pasa, u prosjeku u 3. čak i 4. godini života od bretonca dobiješ potpuno odraslog i zrelog psa za lov. No, lovački nagon se osjeti od malena kod njih. Moj mališan je već sa 2 mjeseca markao, ali to je marka u igri, ne ona prava. Pravu marku na divljač se može očekivati negdje do godine dana. Kaj se tiče mirnoće na polijetanje, osobno smatram da je to vještina koja se psa uči, nemreš to očekivati od psa, nagon mu govori da ide za divljači. Ali, ovo su moja osobna mišljenja iz vlastitog iskustva tako da ih nemojte uzimati kao mjerodavna, nisam ja kinolog da se razumijemo.

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #5 u: 26. 05. 2008. 08:34:07 »
Moj  brtonac je normalno fermavao prepelicu,te sam sa njim krenuo u lov od 3-4 mjeseca...al bih vam preporučia da ne forsirate aport bar prvu godinu u lovu!!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #6 u: 27. 05. 2008. 12:04:41 »
prvu godinu kod pasa uopće ne treba forsati ništa jer sve može biti samo kontra produktivno. To vam je isto kao da dijete od 7 godina tjerate da radi punu šihtu u željezari, Ja sve radim s njim samo kroz igru i kolačić, ništa sila ni lov, jer mi se pokazalo kontra.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline hzoran

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #7 u: 27. 05. 2008. 14:06:05 »
pozdrav svima. trebao bi da dobijem zenku bretonca staru 3 godine.bivsi gazda kaze da je izuzetna u lovu  e ,sad da li mogu sa njom odmah u polje ili da sacekam da se navikne na mene ?  ččč

Zoran

  • Gost
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #8 u: 27. 05. 2008. 21:47:34 »
pozdrav svima. trebao bi da dobijem zenku bretonca staru 3 godine.bivsi gazda kaze da je izuzetna u lovu  e ,sad da li mogu sa njom odmah u polje ili da sacekam da se navikne na mene ?  ččč

e ebiga! bili ti iso samnom odma u lov ili bi se prvo upozno???

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #9 u: 27. 05. 2008. 22:34:58 »
pozdrav svima. trebao bi da dobijem zenku bretonca staru 3 godine.bivsi gazda kaze da je izuzetna u lovu  e ,sad da li mogu sa njom odmah u polje ili da sacekam da se navikne na mene ?  ččč

e ebiga! bili ti iso samnom odma u lov ili bi se prvo upozno???

Dobar  ;D ;D

prvu godinu kod pasa uopće ne treba forsati ništa jer sve može biti samo kontra produktivno. To vam je isto kao da dijete od 7 godina tjerate da radi punu šihtu u željezari, Ja sve radim s njim samo kroz igru i kolačić, ništa sila ni lov, jer mi se pokazalo kontra.

Moj kolega ga isto tako kroz igru ući i ne bude ga vodio u lov prvu godinu
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #10 u: 27. 05. 2008. 22:36:16 »
ma meni se pokazalo da sve u svoje vrijeme treba doći. Imao sam ja pasa loji su radili od 6 mjeseci ali jebiga iskvari se
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #11 u: 27. 05. 2008. 22:45:12 »
Pozdrav!
Ja imam bos.baraka aj što ne "ferma" ptice on ne ferma ni mene niti bilo koga traži samo da se igra.
Šta uvažene kolege misle o tome?
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #12 u: 27. 05. 2008. 22:55:16 »
ma meni se pokazalo da sve u svoje vrijeme treba doći. Imao sam ja pasa loji su radili od 6 mjeseci ali jebiga iskvari se
Sve u svoje vrijeme  d4

Punac mi ima njem.kratko.ptičara kad je bio mali počeo je dobro raditi i onda je mali šogor,tad je ima 5-6 godina,na nagovor svog kuma počeo u boks kod peseka bacati petarde.Rekao mu je kum:"Samo bacaj to če onda biti pravi lovački pas." Ovaj mali je bacao i sad je pas gotov,za ništa,kad se u dođe u lov radi on,ali kad pukne prvi metak on je gazdi pod nogama,a na drugi-treči metak više ga nema. Pobjegne jadničak daleko,daleko iza devet sela.... Sad bi je tog kuma d7
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #13 u: 27. 05. 2008. 22:56:27 »
Pozdrav!
Ja imam bos.baraka aj što ne "ferma" ptice on ne ferma ni mene niti bilo koga traži samo da se igra.
Šta uvažene kolege misle o tome?

Sejfo,a da nije na gazdu ččč
 ;D ;D
Kak je star?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline sinisa

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: KAD POCINJE FERMA KOD BRETONCA
« Odgovori #14 u: 27. 05. 2008. 23:19:57 »
ja imam bretonce vec dugo i pocetak markiranja zavisi od psa do psa ,mislim da pas nemoze da pruzi svoj max dok na napuni dve god,imao sam bretona koji je stajao na jerebicu u 5 meseci a isto leglo drugi breton tek sa godinu dana je poceo da staje na divljac ččč
ali breton je jedan od najzahvalniji pticara (max kvalitet min volumen)
svi profesionalni dreseri vole bretona bar ovde u srbiji :)