Autor Tema: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?  (Posjeta: 90009 vremena)

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #30 u: 28. 07. 2007. 15:08:05 »
Prika ti se javi kad dočeš i organizirat čemo nešto  ;) ;)

Pozdrav Viktor

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #31 u: 28. 07. 2007. 19:50:05 »
To bi bilo  :D
Hvala d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #32 u: 31. 07. 2007. 09:20:59 »
pa citas li pazljivoč Postoji standard, pas je bio lepsi ali ga je vodio anonimni decko...
Ti si SUMO koji puta smiješan. Taj pas je bio ljepši tebi, možda čovjeku do tebe nije. Možda nisi bio objektivan, ali ako je dotični pas bio svima ljepši, a pobijedio je drugi, onda je pobjedu odnio vodič (jer je bio poznat), a ne pas. Ali na utakmicama eksterijera bi se trebali ocjenjivat psi, a ne vodiči. Naravno da ti sigurno znaš predstavit psa bolje od mene, ipak si ti i mečunarodni sudac. To je sve jako zaj... jer neki imaju i profesionalne hendlere, neki se znaju sa sudcima, neki su poznati. Jako nezahvalna tema za daljnu raspravu. Cuga na mene i ovu temu sam završio.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #33 u: 31. 07. 2007. 16:21:41 »
pa citas li pazljivoč Postoji standard, pas je bio lepsi ali ga je vodio anonimni decko...
Ti si SUMO koji puta smiješan. Taj pas je bio ljepši tebi, možda čovjeku do tebe nije. Možda nisi bio objektivan, ali ako je dotični pas bio svima ljepši, a pobijedio je drugi, onda je pobjedu odnio vodič (jer je bio poznat), a ne pas. Ali na utakmicama eksterijera bi se trebali ocjenjivat psi, a ne vodiči. Naravno da ti sigurno znaš predstavit psa bolje od mene, ipak si ti i mečunarodni sudac. To je sve jako zaj... jer neki imaju i profesionalne hendlere, neki se znaju sa sudcima, neki su poznati. Jako nezahvalna tema za daljnu raspravu. Cuga na mene i ovu temu sam završio.
Pa nisi jedini kojemu to smeta.Naime mnogo nas neprofesionalaca je zbunjeno kod ocjenjivanja PASA.Nije mi jasno zasto ocjenjuju vodice.Po meni bi uvijek zenski vodic odnio titulu ;D ;D ;D
Ljepse je za gledat ;)

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #34 u: 31. 07. 2007. 23:22:31 »
Nije mi jasno zasto ocjenjuju vodice.Po meni bi uvijek zenski vodic odnio titulu ;D ;D ;D
Ljepse je za gledat ;)

Potpisujem  :D :D :D ;D ;D ;D

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #35 u: 01. 08. 2007. 09:10:06 »
Nije mi jasno zasto ocjenjuju vodice.Po meni bi uvijek zenski vodic odnio titulu ;D ;D ;D
Ljepse je za gledat ;)

Potpisujem  :D :D :D ;D ;D ;D

Potpisujem i pijem u to ime!

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #36 u: 01. 08. 2007. 09:31:16 »
Ne bi da ulazim u polemiku,mada da li bi se ti osecao prijatno da ti neko kaze - smesan sič
Nebitno,imao sam priliku da budem na mnoooogo medjunarodnih utakmica,izlozbi itd...manje kao takmicar, vise kao stazista i kasnije sudija.Mnogo toga znam,ali bolje da cutim.Zato sigurno nisam smesan, jer tog momenta to nije bilo samo moje misljenje.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #37 u: 01. 08. 2007. 09:39:16 »
Ispričavam se ako sam te uvrijedio SUMO.
Ja sam smiješan sam sebi ponekad, tako da se ne bi uvrijedio da mi to netko kaže.
Ja svakako mislim da tvoje mišljenje kao dugogodišnjeg uzgajivača, iskusnog lovca, mečunarodnog sudije ima težinu i to ne samo u mojim očima več i u očima svih na ovom forumu.
Dobra kob kolega!

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #38 u: 01. 08. 2007. 10:26:39 »
Sve ok z10
Sta cu kad sa mlad i mnogo toga videh. :D
Ne znam da li znate iz cije je odgajivacnice legendarni cika Jovica Balac uzeo prvog nemca posle gomile engleza i cuvenog Black Sandisa :P
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline jopa

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #39 u: 19. 02. 2008. 11:43:22 »
pozdrav svi lovcima,,,,iman njemacku pticarku stara 8 miseci,,,,,sa 5 miseci posla sam je na skolovanje,da prodz osnove poslusnosti i da se malo uvede malo u lov,,al i nakjon 2 ipo miseca dosla je sa skolovonja,,,,pas radi sto se tice poslosnosti stvarno ok,,,,odloziv je na pucanjeto nije los sto se tog tice,,i pritrazuje teren aportira sve u svemu nije los,,,al imam problem jer odkad je dosla a ima 10 dana jako je plasljiva,,,,,,,,pokusam sam dok je pretrazivala teren baciti petardu ali je jednostavno blokirala i legla ko da je odlozim za pucanj,,,,,,,,zvao sam tok ko mi je trenira i rekao mi je da je petarda smrt sa pasa,,,,,,rekao mi je da bi trebao uzeti startni pistolj,,,i kad mi digne divljac da opalim 2 put i da je dobro pohvalim,,,,,,,,jos nisam to probao,,ali nisam siguran da li ce i to  odagnati strah,,,,,,,,,

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #40 u: 19. 02. 2008. 12:08:58 »
Ja sam imao sličan problem sa svojim prepeličarom. Nije bio stabilan na pucanj, makar je sa šunjkavcem lakše. Jer on nakon kaj pronađe divljač mora ju glasno goniti, ali naravno kratko. Znači on digne fazana, javi se i tek kad ptica poleti i on krene trčat za njom, ja pucam iz startnog pištolja. Nakon nekoliko treninga je povezao pucanj sa divljači i nema beda. Ali mislim da je to od jedinke do jedinke, jer moj pas tada očito nije dovoljno sazrio i bio dovoljno stabilan. Sad nemam problema ni sa odloživosti. Možda su mu klinci bacali petarde u boks ili tko zna kaj, a ja sam moram ispravljati tuđe greške.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #41 u: 19. 02. 2008. 12:09:01 »
petardu obavezno izbaci iz upotrebe zato što ona širi zvuk u 360 stupnjeva i generalno svaki pas će je se bojati. Probaj prvo s malokalibarkom ili startnim pištoljem, pa prijeđi na pištolj, pa na sačmaricu. Moraš paziti kad se pas zaigra u potpunosti i ne obraća pažnju na ništa i onda opaliti. Znači ne smiješ primjerice kad on sjedi i gleda u tebe opaliti nego to izvesti neopazivo kad je najviše zaigran. Plašljivost na šus je uvijek izlječiva po meni...

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #42 u: 04. 03. 2008. 15:02:27 »
Petarde... ko li vam to rece?
Nikad u zivotu ih nisam koristio niti cu. Najbolje privikavanje na pucanj je kada pustite pse u grupi, 2-4 mlada ili mladi i stariji, na neku detelinu, strnjiku ili slicno. Puska standardna, pa necete u lovu nositi mk. Kada se malo odalje jedan metak. Moze se desiti da neko od stenadije zastane ali meni se skoro to nikad desilo nije. Najveca greska je odvesti mladog psa na prepelice ili patke gde se puca mnogo. Tu pas moze steci strah od pucnja. Mada, ovo je siroka tema jer strah moze biti urodjen i stecen. Urodjenom leka nema, pse treba pokloniti negde ko zeli ljubimca za stan ili dvoriste i ukloniti iz priploda. Steceni je ili od masovne pucnjave ili prilikom lova prepelica ili zeca ako mlad pas dobije neku dramliju olova i poveze bol i pucanj. Mada, mnogo puta sam vodio mlade pse u lov na prepelice kad lovim sam, em su markirali sa 3-4 meseca em su posle bili sjajni lovni psi. Ali stoji da je osnov pas dobre krvi i proverenih lovnih roditelja. Tad je strah od pucnja gotovo nepostojeci....
Jedan davno pokojni NKD, sin Ajk Uba, voleo je da pozira posle lova samo tako...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline sibirevski

  • K
  • *
  • Postova: 25
dresura ptičara
« Odgovori #43 u: 08. 01. 2009. 20:05:54 »
 Cijenjene kolege dali ima netko tko je već imao kakovih iskustva u dresuri ptičara. kako natjerati psa da zaroni u vodi ili kako ga natjerati da savršeno markira: z14
Ti me psuješ pogledom,ja te jebem osmijehom! :)

Offline sibirevski

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #44 u: 09. 01. 2009. 15:41:00 »
Želio bih se nadovezati na Deanov komentar: Istina je da često lovci imaju pse koju odlično fermaju i uvjereni su da su sami izdresirali psa a ubiti nisu. To pas radi instiktivno pa zato ih i zovu poiterima (eng. point znači pokazati, uperiti) Osim što pas instiktivno ferma isto tako i trči za divljači. E tu su dreseri koji danas za dosta jeftin novac mogu napraviti odličnog psa. Jako je napomenuti da se kod psa nedaju ispravljati greške.
Ti me psuješ pogledom,ja te jebem osmijehom! :)