Autor Tema: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIČARE?  (Posjeta: 90012 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #15 u: 26. 07. 2007. 13:07:53 »
Ja sam čuo da Hari Herak u samom takmičenju da su mi psi u prosjeku ali je za ostale i suce i takmičare fascinantno kako ti psi njega slušaju, gledaju u njega kao u boga kao da razumiju svaku riječ - i tu je njegov obol kojim doče do vrha. Da se razumijemo on strahovito radi sa psima, mislim bilo bi glupo govoriti da čovjek ne radi sa psima. Ko nikead nije bio na utakmici županijskog i državnog ranga taj to ne zna. Zato treba otiči uvjeriti se i to je to. 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #16 u: 26. 07. 2007. 13:15:43 »
Hari je svetsko ime, zezator i pre svega covek. Zahvaljujuci svom imenu i cuvenju, pre dve godine u sred Nisa na svetskom kupu, predstavljanje reprezentacija, idu sve po redu, pretposlednji Hari i Franko iz Cro, za njima nasi domaci kao zadnji. Ide himna,zastava, Hari dobija aplauz onako sa stakom.To verovatno niste znali.
Jos pre 20 godina je bio ravnopravan bilo kom italijanu na terenima Zadra na cuvenim utakmicama.
Covek jednostavno to radi i od prosecnog psa moze da napravi dobrog. Ali se nesto ne secam da je imao previse losijih ili prosecnih :P
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #17 u: 26. 07. 2007. 13:34:42 »
loše nije nikad imao samo dobre i bolje  :P :P :P
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #18 u: 26. 07. 2007. 14:34:20 »
hariju svaka čast. njemu je to život i od toga i živi. no nama smrtnicima posao ne ostavlja previše vremena za odgoj mladih pasa, tako da moji psi obavezno pohačaju profesionalnu školu, a ja onda istitravam one sitne detalje po svojoj mjeri (i njegovoj)  ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #19 u: 26. 07. 2007. 14:37:32 »
Hari ima jako dobar biznis i nakoliko ljudi koji rade za njega sa psima na njegov nacin.Ima ih nekoliko po Pagu koji su kupljeni od njega i svi su dobri ali ne i najbolji ako cemo govoriti o lovu.
U Zadru prije prije nekoliko godina kuja (crno bijeli breton) dobila je najbolju ocjenu i sve moguce titule u ljepoti tad iako je gospodin iz Zadra imao daleko ljepsu kuju.Naravno njegova je dobila ocjenu 5 i nista vise te je doslo do negodovanja.Ipak sudci su cesto pristrani(razlog  ččč),a ta bretonka sa svim cac,cact i sto ja znam s cim sve ne odmah nakon ocjenjivanja bila je prodana u Italiju.
Naravno,Herak je odveo ekipu na prstace da proslave deal.
Hocu reci da nije sve tako kako izgleda i da Hari ima prije svega biznis,a tek onda hobi.
Tako radi vecina svjetskih uzgajivaca ali da su njihovi psi najbolji u lovu nisu.
U natjecanja ne ulazim i davno sam ih prestao pratiti zbog kojekakvog sudjenja ali lov je nesto drugo.Lov je sport gdje te sude svi oko tebe,a ne 1,2 ili vise sudaca,a to je meni daleko vaznije.
Ocjene se mogu kupiti,dobrog psa isto ali gust i psa kojeg si ti skolovao sa dobrim rezultatom nitko ne moze kupiti.
Ovo je samo moje glediste i ne trazim da se netko samnom slozi ali davno sam cuo slicno misljenje g.Bencica koji je tad imao najbolje settere na svijetu. ::)

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #20 u: 26. 07. 2007. 14:52:01 »
Na Medin post cu se nadovezati  licnim iskustvom. Madjarska 1998. Mislim da je bio ispit Solms (ili se on samo odrzava u Nemackoj) ili jesenji uzgojni ispit, prisutni klubovi i takmicari iz Austrije, Nemacke, Madjarske i Srbije.
sudili tada moj matori i Laslo Torma iz Srbije. Ja stazirao. Kod Lacike, (posto su u svakoj kategoriji bile po 2 sudije) dolazi mladic sa perfektnim NKD-om. U konkurenciji legenda Pol Sigers sa tada mladim Vagant Hege Hausom. Epel ga nije ni pogledao, dao je Vagantu titulu u tom razredu (prvi dan su psi ocenjivani u eksterijeru) iako je pas tog anonimnog mladica bio lepsi. Ne previse, ali lepsi. Kaze Lacika,  - a ovaj mladi, Epel se nasmeja i nije komentarisao...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #21 u: 26. 07. 2007. 15:06:41 »
Na Medin post cu se nadovezati  licnim iskustvom. Madjarska 1998. Mislim da je bio ispit Solms (ili se on samo odrzava u Nemackoj) ili jesenji uzgojni ispit, prisutni klubovi i takmicari iz Austrije, Nemacke, Madjarske i Srbije.
sudili tada moj matori i Laslo Torma iz Srbije. Ja stazirao. Kod Lacike, (posto su u svakoj kategoriji bile po 2 sudije) dolazi mladic sa perfektnim NKD-om. U konkurenciji legenda Pol Sigers sa tada mladim Vagant Hege Hausom. Epel ga nije ni pogledao, dao je Vagantu titulu u tom razredu (prvi dan su psi ocenjivani u eksterijeru) iako je pas tog anonimnog mladica bio lepsi. Ne previse, ali lepsi. Kaze Lacika,  - a ovaj mladi, Epel se nasmeja i nije komentarisao...
A kaj je imao rečč Jel bi to promijenilo odlukuč!

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #22 u: 26. 07. 2007. 15:16:35 »
Ako je nesto lepse - lepse je. Sad, kriterijumi su ponegde razliciti manje/vise....
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #23 u: 26. 07. 2007. 15:21:29 »
Postoji standard, a o ljepoti nije zahvalno razgovarat. Netko voli plavuše, netko crne, netko smeče, a nekom nije bitno. O ženama govorim, naravno!

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #24 u: 26. 07. 2007. 15:43:07 »
pa citas li pazljivoč Postoji standard, pas je bio lepsi ali ga je vodio anonimni decko...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #25 u: 26. 07. 2007. 18:01:28 »
pa citas li pazljivoč Postoji standard, pas je bio lepsi ali ga je vodio anonimni decko...
Upravo to d4
Zato me natjecanja manje zanimaju ali volim dobru utakmicu na vepra.Ipak lov sa deckima i nasim psima punih mana i vrlina najdrazi su mi z10.Svaki pas je eksterijerno prilicno lijep ali u radu su razliciti svi.Valjda kao i gospodari ;D

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #26 u: 27. 07. 2007. 07:55:10 »
IPO riješite da ispoštujete zakon, a onda vodite psa u LOV, a ne na izložbe...  ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #27 u: 27. 07. 2007. 09:53:03 »
IPO riješite da ispoštujete zakon, a onda vodite psa u LOV, a ne na izložbe...  ;D
E zakon,zakon mamu mu >:(
Sve na papiru mora biti ali u praksi ludilo.
Zanimljivo je koliko se vodi stvari o psima.Ako nije lijep ili nema IPO ne snmijes ga voditi ulov ili nije dopusten za rasplod itd.
A onda odes na ulicu i vidis narkomane,alkoholicare,lopove i one sto ne daju drustvu nista.Ipak oni mogu imati djecu i raditi socijalne probleme,a mom prijatelju kojem pas nije bio neki ljepotan rekli su"Ovom psu ne bi trebalo dati da se pari itd."
On je bio u kom 7 dana jer pas je fantastican u lovu.Ipak slazem se da trba zadrzati i razvijati sve bolje genetske osobine ali u buducnosti mozda nas psi i preteknu ;D ;D ;D

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #28 u: 27. 07. 2007. 22:08:44 »
Po meni je Hari neprikosnoveni kralj i njegova odricanja su zaista velika, on je profesionalac u pravom smislu riječi. Biti 14 puta prvak Svijeta nije mala stvar!
Ono što on ima u kombiju, a trenutno pogotovo Amor i Alba.....san......!!!

Ovdje smo cijeli dan lovili prepelice i fazane na 35 Celzijusa  ;D ;D ovisnost!!!!
Ovdje je on letio moju ženku iza ferme Rine.





Jel netko možda probao koristiti kolinke za trening pasa  ;) ;)treniraš, pas markira, podigne ih i one se vrate u volijeru  ::) ::) ;D ;D

Pozdrav Viktor

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: KAKO ŠKOLUJETE SVOJE PTIčAREč
« Odgovori #29 u: 28. 07. 2007. 09:15:52 »
Po meni je Hari neprikosnoveni kralj i njegova odricanja su zaista velika, on je profesionalac u pravom smislu riječi. Biti 14 puta prvak Svijeta nije mala stvar!
Ono što on ima u kombiju, a trenutno pogotovo Amor i Alba.....san......!!!

Ovdje smo cijeli dan lovili prepelice i fazane na 35 Celzijusa  ;D ;D ovisnost!!!!
Ovdje je on letio moju ženku iza ferme Rine.





Jel netko možda probao koristiti kolinke za trening pasa  ;) ;)treniraš, pas markira, podigne ih i one se vrate u volijeru  ::) ::) ;D ;D

Pozdrav Viktor
To stoji samo te pse nisam imao prilike vidjeti,nazalost