Autor Tema: Krvni trag u praksi  (Posjeta: 112115 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #195 u: 18. 01. 2010. 23:03:49 »
si ti malo  medicusuper, lijepo pitam kakvog krvosljednika ima , kakve su ovo sad zajebancije
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #196 u: 19. 01. 2010. 00:45:35 »
Pas nadje i oblajava a ti dostrelis kakva je tu mudrolija i prica o davljanju,ako davi po meni nije dobro jer prije il poslije i njemu ce hvatanje doc glave.
« Zadnja izmjena: 14. 03. 2010. 21:56:49 od KOBI »

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #197 u: 19. 01. 2010. 10:50:59 »
Dobra diskusija. Mislim da je scaut puno toga kvalitetno napisao i pojasnio. Bavarski i Hanoverski krvosljednici su jedini psi specijalisti za krvni trag koji se sreću na našim prostorima. Osim njih vrlo se dobro mogu obučiti ptičari (nijemci), misterlenderi, brak jazavčari, jazavčari, labradori da dalje ne nabrajam. Razlika je u načinu praćenja koja ovisi od pasmine do pasmine. Jednako tako je istina da se krvosljednik može iskvariti ukoliko sudjeluje u lovovima, dok Bavarci i Hanoverani kao specijalisti se i ne smiju koristiti za bilo koju vrstu lova. Nema niti jednog razloga da bavarski i hanoverski krvosljednici nebi mogli tražiti DS i srneću divljač, jer im je jedini posao pronalazak ranjene divljači. Imam hanoversku krvosljednicu i savršeno radi i jelena, DS i srnjaka. Njezin je otac čak odradio i ranjenog medvjeda. Davljenje divljači je realno moguće samo kada se radi o divljači koja fizički to dozvoljava ili je toliko onemoćala da je to izvedivo. Realno hanoverac je snažan pas, ali nije realno da zadavi jelena koji još uvijek stoji, kao niti vepra. Uvijek sam za to da se krvosljednik ne pušta sa povodca (zato su povodci za krvosljednike i dugački 10-13 metara) već da svog vodiča dovede do ranjene divljači, a on da uputi samilosni hitac. Biti vodič krvosljednika je zahtjevan, naporan, ali posao koji nosi puno zadovoljstva.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #198 u: 19. 01. 2010. 11:46:16 »
2 Tava: Kolega, jesi li probao sa labom krvni trag? Meni je u planu... ;D

Pozdrav!!!

HunterDon

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #199 u: 19. 01. 2010. 13:06:59 »
nakon koliko vremena pocinjete potragu onda, a da ih nađete zive?

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #200 u: 19. 01. 2010. 15:02:45 »
BRAVO kolega TAVA-baš mi je ovo nakon lošeg jutra osvježilo dan.Ovo je stručno objašnjenje za sve one koji neznaju pasmine karakteristike pojedinih pasmina a ni riječ KINOLOGIJA.čESTITAM NA OVAKVOM OBRAZLOŽENJU -sada če i oni koji nisu znali o ovoj pasmini nešto naučiti -što je i poželjno,a i neki če proširiti znanja.Možda se tu pronađe i onaj koji mi je obrisao post-komentar na njegov komentar.ZAISTA  me smeta kada se ponekad mišljenja ne mogu javno iznijeti ,več se pobrišu -dali je to fer.Možda i ovaj post ode pod gumicu ali........NADAM se da neče jel ovo je forum gdje se nešto može i naučiti ,pa zašto to ne dozvoliti .Eto toliko i jš jednom čestitka na ovom objašnjenju za krvosljednike.Pozdrav svim forumašima koji dijele svoja iskustva i znanja sa ostalima.Pozdrav od DEDA M....
 z14 zagi

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #201 u: 19. 01. 2010. 16:14:22 »
Napisat ču svoje razmišljanje i svoja iskustva tako da molim kolegice i kolege lovce da mi ne zamjere.
Gospodine Lazar, morate imat na umu da za odgoj i obuku svakog psa pa tako i krvosljednika treba uložti puno truda i vremena,recimo zbog tog ni ne pomišljam da moj pas davi jelena. Jučer sam napisao da je kolega ostao bez hanoveranca zbog toga.Ne bi se složio s vama što se tiče traženja s
srneče i crne divljači a vjerujem da se sa vama ne bi složili ni lovci  naših susjednih zamalja.Za mene osobno svaku ranjenu divljač treba potražiti.
Kolega Zorane ja ne tvrdim da ptičar ne može kvalitrtno odraditi krvni trag ali zna se desit da se ranjavanje dogodi u djelu lovišta gdje vrvi pernatom divljači i to može omest ptičara. Čast izuzecima.U potragu nikad ne krečem neposredno nakon ranjavanja 2 do 3 sata pričekam.
Poštovani kolega "Tava"
Vidim da ste dosta upučeni u rad s krvosljednicima i da imate iskustva drago mi je da postoje takvi lovci koji znaju cjeniti rad pasa krvosljednika i koji su svjesni da je svaka uspješno završena potraga nagrada za psa a i za vodiča.
I na kraju želio bi se ispričati kolegicama i kolegama lovcima što se nisam predstavio kao novi član foruma.
Dobra kob.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #202 u: 19. 01. 2010. 16:21:20 »
Moje prakticno iskustvo sa krvnim tragom je prilicno jednostavno...
Poslije pucanja pogledam mjesto nastrela i odlucim sta da radim.
Ako ne nadjem divljac u blizini mjesta nastrela(malo sam lijen pa pogledam samo 10-20m okolo),onda sacekam pola sata do sat vremena i izvadim kerusu iz auta.Stavim je na povodac i krenemo tragom(ako je krupna divljac tj.jelen ili los),ako je sitnije kao srneca divljac onda odlucim nekad sa a nekad bez povodca....
Za krupniju divljac volim kad imam nekog ko ce da puca uz mene a ja se koncentrisem na psa i trag.
Cak si postavljam pitanje zasto neko ide u potragu satima ili cak danima poslije nastrela?!
Do duse, kod mene zakon nalaze da se mora imati pas koji je obucen za krvni trag pri lovu na visoku divljac i to mora da bude na licu mjesta u roku od dva sata.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #203 u: 19. 01. 2010. 16:37:54 »
Napisat ču svoje razmišljanje i svoja iskustva tako da molim kolegice i kolege lovce da mi ne zamjere.
Gospodine Lazar, morate imat na umu da za odgoj i obuku svakog psa pa tako i krvosljednika treba uložti puno truda i vremena,recimo zbog tog ni ne pomišljam da moj pas davi jelena. Jučer sam napisao da je kolega ostao bez hanoveranca zbog toga.Ne bi se složio s vama što se tiče traženja s
srneče i crne divljači a vjerujem da se sa vama ne bi složili ni lovci  naših susjednih zamalja.Za mene osobno svaku ranjenu divljač treba potražiti.
Kolega Zorane ja ne tvrdim da ptičar ne može kvalitrtno odraditi krvni trag ali zna se desit da se ranjavanje dogodi u djelu lovišta gdje vrvi pernatom divljači i to može omest ptičara. Čast izuzecima.U potragu nikad ne krečem neposredno nakon ranjavanja 2 do 3 sata pričekam.
Poštovani kolega "Tava"
Vidim da ste dosta upučeni u rad s krvosljednicima i da imate iskustva drago mi je da postoje takvi lovci koji znaju cjeniti rad pasa krvosljednika i koji su svjesni da je svaka uspješno završena potraga nagrada za psa a i za vodiča.
I na kraju želio bi se ispričati kolegicama i kolegama lovcima što se nisam predstavio kao novi član foruma.
Dobra kob.

pa još uvjek po ovome 2-3 sata nepricamo o KRVNOM TRAGU!?

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #204 u: 19. 01. 2010. 16:45:47 »
Je Zorane istina-ali u praksi nikad nije sve idealno-po zimi smrzne,po ljeti je vruće,pa padne mrak itd. A što ako se radi o netrofejnom grlu npr. prasetu, nazimetu,košuti...-da se ide čekat 8-10-12 sati meso se pokvari i cjela potraga gubi smisao.
Slažem se da je bolje pričekati,ali ponekad jednostavno nije moguće...

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #205 u: 19. 01. 2010. 17:43:57 »
Je Zorane istina-ali u praksi nikad nije sve idealno-po zimi smrzne,po ljeti je vruće,pa padne mrak itd. A što ako se radi o netrofejnom grlu npr. prasetu, nazimetu,košuti...-da se ide čekat 8-10-12 sati meso se pokvari i cjela potraga gubi smisao.
Slažem se da je bolje pričekati,ali ponekad jednostavno nije moguće...
Slazem se 100% sa tobom!! teaa
Meni taj "krvni trag" nije neki sport nego pokusaj da se divljac sto prije nadje i okonca patnja. Sve u svemu,mislim da su tu vazni i dobar pas a i pripreme na mjestu nastrela prije nego sto se krene.
Za mene je sat vremena cekanja sasvim dovoljno. Bar po ovom sto sam do sada vidjeo...
Naravno,neko voli drugacije ili misli da treba tako pa bi bilo fino da se to i objasni jer je tema skroz interesantna a ranjavanja se desavaju(prije ili kasnije) svakom!
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #206 u: 19. 01. 2010. 18:03:21 »
Poštovanin kolega pišem ovo iz osobnog iskustva.Krenuo sam u potragu za sat vremena nakon nastrela,srnu sam digao nakon 300 metara otišla je još 300 metara  tako jedno četiri puta tek je onda malaksala.Da sam krenuo sat kasnije vjerojatno bi uštedio bar 600 metara

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #207 u: 19. 01. 2010. 18:06:10 »
Poštovanin kolega pišem ovo iz osobnog iskustva.Krenuo sam u potragu za sat vremena nakon nastrela,srnu sam digao nakon 300 metara otišla je još 300 metara  tako jedno četiri puta tek je onda malaksala.Da sam krenuo sat kasnije vjerojatno bi uštedio bar 600 metara
A sto niste ili pustili psa da je zaustavi ili pucali ranije?! Vidim da vam pas odlicno prati trag ali ocekuje se isto od nas vodica da korektno procjenimo situaciju.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #208 u: 19. 01. 2010. 18:09:33 »
Antezg&Nosler

vaša zadnja dva nekuzim ništa?
koja je bit uopce onda potrage?


za mene je (krv)potraga samo zbog toga da nema neki leš u lovištu i da se bolesti ne šire itd,,,
a zbog mesa i trofeja mislim da se zbog tih stvri naj manje pasmine uzgajale!

jer da je to razlog nevjrujem da bi svaki LOVOZAKUPNIK morao imati krvosljednika u lovištu?!?!?!?!?!?

jer bi se i drzavi itd, jebalo zivo šta se izgubio trofej, ili sta se meso pokvarilo?


stvr je neka druga po sve sudeci,, a krvosljednika upotrebavati za zbog mesa to je relativno!

----------------------------------------------
a sad bi mogli sa onim sranjma pucanje na velike daljine pa nepase strelcima zakom sto 100metara!
PA nepaše ovo pa ono!

ili ja tumacim tako te zakone da su na strani divljaci ili ih tako gledam,, da nebude ranjavanja kad se puca na velike daljine,,
ili gledam tako da krvosljednik mora da nađe divljac da se bolesti ne šire!
da se leš adekvatno sanira!

mislim da bi se trebalo više malo gledati o kojoj se temi radi i šta taj naziv uopce znaci!
a ne da je krvni trag neka potraga za trofejom ili za mesom!




Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #209 u: 19. 01. 2010. 18:12:27 »
Poštovanin kolega pišem ovo iz osobnog iskustva.Krenuo sam u potragu za sat vremena nakon nastrela,srnu sam digao nakon 300 metara otišla je još 300 metara  tako jedno četiri puta tek je onda malaksala.Da sam krenuo sat kasnije vjerojatno bi uštedio bar 600 metara

ja dragi moj presvjetli covjece ali to nije krvi trag!
za tako nesto trebas neku drugu temu otvoriti!
to ce svaki pas ali svaki pas da napravi!!!!!

ako smo strucni znamo da ta recimo divljac ima i zljezde koje u tim situacijam se jako luce i bla bl abla bla
pa ti radis to 20 godina a ne ja!