Autor Tema: Krvni trag u praksi  (Posjeta: 112075 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #255 u: 20. 01. 2010. 12:34:52 »
80m,kal 30-06,pogodak nije za pohvalu,pogresno procjenio mjesto na kojem je stajao,ostavio ga sat da se smiri,nasla ga terijerka nakon 100m....i gdje ce on poslije sat vremena?! happi
Nekad mislim decki da vi samo teoretisete.... hao hao
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #256 u: 20. 01. 2010. 13:09:09 »
Evo jedan mali dodatak ovoj temi!
Pozitivan pogodak mladog vepra sa nekih 90 m.
Trag 1 na mjestu gdje je pogodjen i pao da bi se onda ustao i pobjegao kroz travu.
Trag 2 nakon 50 m bijega
Trag 3 nakon 70 m bijega
Trag 4 mjesto gdje je pronadjen nekih 80 m od mjesta gdje je pogodjen. Pronasao ga mladi NLT.

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #257 u: 20. 01. 2010. 13:17:18 »
Vidim da se opet krenulo u pravom smjeru pa ču se uklučiti u razgovor.
Ovaj forum shvatio sam kao jednu vrstu druženja a ujedno i pomoč mladim lovcima koji se odluče za rad sa psima na krvnom tragu.Smatram da baš i nisu mogli previše naučit od nas.Osim naravno od g."Tave" koji je od nas svih naj ispravnije diskutirao.Mene osobno zanimaju vaša iskustva u potragama,a vjerujem i buduče vodiče pasa.Ne mogu a da se ne osvrnem na komentar kolege Lazara smatram da se krivo izrazio kad je spominjao onaj lanac.A htio bi se nadovezat na temu tako da nekim mladim lovcima ne uništimo moral.Na jednoj od prvih utakmica u radu na krvnom tragu u ljepoj našoj prvi je bio oštrodlaki jazo.

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #258 u: 20. 01. 2010. 13:21:18 »
E smatram da je to to.
Čestitam Nosler.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #259 u: 20. 01. 2010. 13:45:12 »
Imam jos par primjera koji su se desili kroz sve godine lova i samo jednom kad nismo uspjeli tj.pokazalo se da je rana vjerovatno povrsnog karaktera u predjelu spica grudi.
Meni je najvaznije da se postupi pametno neposredno poslije pucanja.
Mozda je nekom cudno,ali ja volim kad se saceka bar 15-20 min prije nego sto se uopste krene na mjesto nastrela...to ja upraznjavam u svakom slucaju.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #260 u: 20. 01. 2010. 13:50:43 »
.....evo ovako kolega puca srnjaka, ja i on idemo prema njemu on se digne i šprint  :shok: ozivio, a pas za njom jedanput dignut pa je nakon 200metara zalego diže ga ponovo pas  i nakon nekih još 100metra obara ga!

moje iskustvo!!!! e sad o cemu se ovdje radi? o svemu samo ovo nema veze sa krvnim tragom!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #261 u: 20. 01. 2010. 13:54:19 »
Mozda je nekom cudno,ali ja volim kad se saceka bar 15-20 min prije nego sto se uopste krene na mjesto nastrela...to ja upraznjavam u svakom slucaju.

Ja cekam cak i duze, prije nego sto pocnem u potragu, vecinom nakon 30 minuta krecem .

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #262 u: 20. 01. 2010. 13:58:48 »
Mozda je nekom cudno,ali ja volim kad se saceka bar 15-20 min prije nego sto se uopste krene na mjesto nastrela...to ja upraznjavam u svakom slucaju.

Ja cekam cak i duze, prije nego sto pocnem u potragu, vecinom nakon 30 minuta krecem .
Da pojasnim..izadje srnjak,ja puknem,on padne ili ode,ja u to vrijeme repetiram i...cekam 15-20min i tek onda idem da vidim sta je to "veliki bijeli lovac" napravio,tj.ili nadjem divljac ili imam posao ispred sebe...na to sam mislio! d4
Znaci ne trcim odmah da vidim sta se desilo nego sacekam.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #263 u: 20. 01. 2010. 14:12:22 »
Imamo isti obicaj Nosler...Smatram da je greska ici odmah u potragu, jer ako pogodak nije dobar i ti ides za njom, divljac se samo vise udaljiti sa mjesta nastrela. Ovako ona ne odlazi daleko, smiri se i iskrvari.
« Zadnja izmjena: 13. 11. 2010. 20:48:06 od Macak »

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #264 u: 20. 01. 2010. 17:56:58 »
ja dosad mislio da je ko krava ,al ako je ko konj  fre fre sad sam malo zbunjen  hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #265 u: 20. 01. 2010. 20:07:41 »
A zoki, zoki, vas dva ::)
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #266 u: 21. 01. 2010. 08:25:05 »
Moje je zlatno pravilo koje sam naučio od starijih lovaca da niti jednoj divljači koja je pala ne prilazim već da zapalim cigaretu, a kada dovršim mogu mirno ići vidjeti što sam učinio. Ako se divljač tada digne, označim vidljivi trag i po psa. To je to.

Pozdrav

PS

Lazo, pa i po konstituciji je sličniji konju nego kravi  hao hao
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #267 u: 21. 01. 2010. 10:15:31 »
to su i mene učili
makar ih znam par koji imaju još bolji način poslje kojeg nijedna divljač se ne diže i ne bježi
a oni odma poduplavaju i problem rješen

Offline scaut

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #268 u: 21. 01. 2010. 10:49:33 »
Da to tako radimo mi ali nažalost ne i velika večina drugih lovaca što je žalosno.Desilo mi se puno puta da me zovu u potragu tek kad skuže da nemaju šanse pronači divljač, a prije toga su pretražili "pola lovišta" naravno sa svojim psima.Mislim da znate o čemu pričam nije moguče da se niste susretali s tim.Što se tiče ne izbacivanja krvi prilikom pogotka dešava se bez obzira na dobar pogodak to je zbog stanja šoka divljači.Divljč nakon pogotka ne mora ni past bez obzira što je pogodak u redu.Eto pucao sam na jelena na nekih 80 do 100m bio mi je okrenut prsima nije pao samo je odskočio ni kapi krvi samo nešto dlake u potragu sam krenuo drugi dan zbog mraka.Našao sam ga nakon 200m polomljen grudni koš s rupom ko stisnuta šaka.
Dobra kob.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #269 u: 21. 01. 2010. 15:10:39 »
Jedan od mojih prijatelja je isto gledao mjesto nastrela njegovog jelena i bio ubjedjen da je promasio....ali mom psu su bile jako interesantne njegove cizme..... happi
Malo poslije tog smo jelena nasli i nastupilo je  sauf
Prva kap krvi koju sam vidjeo je bila nekih 100m od mjesta pucanja a zrno je proslokoso kroz tijelo i stalo u butu.
I aint asked any pardon for anything I've done.