Autor Tema: Krvni trag u praksi  (Posjeta: 111159 vremena)

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #15 u: 02. 11. 2007. 09:32:01 »
Pozdrav svima krvosledcima,koji se više drugi manje bavimo sa tim poslom koji zahtjeva puno,puno volje i snage pasa i vodnika.Šta se tiče jazavčara je tako.Jedan moj kolega ima dva jazavčara.Bio sam sa njim na krvnom tragu kad smo tražili srnjaka zadetog u prvu nogu.Naznam sad baš tačno koliko je bolo metara kod smo došli do srnjaka 300-400 srnjak se diže kolega pušta oba pasa i onda gonja.Srnjak nikad tako ne beži pred jazavčarem kakor pred bavarcem.I onda jedan pas trči za njim drugi ga prati po bližnici.Srnjak mimo pasa on odmah za zadnju nogu i u nekoliko sekunda za vrat i gotovo.Šta se tiče pasa koji su bolji za krvni trag je tako.Poznam jednu ženu koja traži sa kokerom i ima dosta uspjeha samo stvari stoje ovako.Ima dosta pasa koji su dobri za krvni trag samo od tih pasa jih je malo koji su sposobni tjerati životinju dva kilometra i ponekad i više ako klizne mimo strelaca.Neznam kako je kod vas šta se tiče zaustavljanja ranjene divljači.Jedni kažu moj je pas ustavio jelena moj vepra od 200 kila,životinja se uvjek ustavi sama kad zna da ne može više i ima više snage da se brani nego beži pred psima.To je tako sa mog iskustva jer več 7 godina tražim po krvnom tragu.Sigurno imam 150 ili više potraga za ranjenom divljač.Šta se tiče košute je još jedna velika priča koja ide u uspomenu za uvjek.Možda ću je napisati. Lp iz SLO

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #16 u: 02. 11. 2007. 11:41:45 »
Opiši taj dogačaj da se vidi koliko strasti i snage za to treba i iziskuje i od psa i vodiča.

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #17 u: 02. 11. 2007. 12:52:57 »
Zato jer je po meni terijer bolji, al svejedno svojom masom ne može zaustaviti jelena! Nismo mi Ameri da sa pesima koljemo divljač, mi smo lovci!

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #18 u: 02. 11. 2007. 13:25:59 »
Nema pasa koji zaustavi jelena,jelen se sam zaustavi i hoče borbo sa pasom da se ga reši.Lp iz SLO

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #19 u: 02. 11. 2007. 13:39:33 »
Ali srnjaka, nazime, lopatara ili muflona pas fizički hvata ako možeč

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #20 u: 02. 11. 2007. 14:01:55 »
Svaka životinja se bore za svoj život pa makar je samo miš odmah te ugrize ako može.Šta se tiče srnjaka,nazime,lopatar i muflona sigurno je lažje tražiti nego jelena i vepra ili medveda.Šta se tiče ozljeda pasa večina jih je kod srnjaka jer se i najviše traže po našoj statistiki.Dean je videl mog bavarca kakvo ima zadnjo nogo od srnjaka.Pas ima večji rešpekt i nije tako oštar kod jelena a srnjak je manji i pas misli drugčije i ga bolje napada i manje je previdan.Video sam kako je muflon udario sa rogovima pasa slomio mu dvije rebre,lopatar ga zapeo i bacio van iz gustog i tako ima dosta toga kad si puno u potragi za ranjenom divljač.Lp iz SLO

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #21 u: 02. 11. 2007. 14:13:12 »
Prvo i osnovno je da se ranjenoj divljaci, a pogotovo DS (cak i kada si siguran da je gotova) uvek prilazi od pozadi, upravo zbog toga da joj se ne nadjes na putu.
Ponekad čovjek napravi i takve greške ,nemam opravdanja   za to što sam napravio ,napravio sam cijelu seriju katastrofalnih grešaka taj put ,od  nenošenja puške, bez pasa,prilaz je bio dobar jer sam pratio  krvni trag i došao joj sa leča, ali  trčanje  za ranjenom svinjim  :-\,takve greške su nedopustive,
Kada ne načem odmah DS ,uopče ne mogu zaspati tu noč ,bio sam ljut i nervozan što ne opravdava  največu grešku što sam sa puškom doma ostavio izgleda i mozak. :P
Pošto čovjek najbolje uči na svojim greškama ,i neznam uopče kako nisam stradao ,sada želim  napisati svoje iskustvo da iz moje greške uče i drugi. z14

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #22 u: 02. 11. 2007. 14:55:28 »
Kako je bilo sa košutom od damjaka.Kolega puca na 80 metara tačno u nogu košute.Vidi da košuta maše nogom kao propeler.Zove me.Idemo za tri sata.Kad dođem na trag dam bavarca na jermen a kolega drži terjerja i idemo.Po cca. 400 metara zalaja bavarec i košuta se diže 5 metara ispred njega.Ja ga odmah puštam i vičem kolegi da pušta i terjerja.Sledi glasna gonja preko brda i nečuje se ništa više.Ja odmah trči na hrib i ništa tišina.Doče kolega i idemo po krvi koja je bila.Nakom pola sata krvi nastane i mi idemo približno.Nakom pola sata ja u blatu načem stopinjo od pasa i košute.Midva idemo po jednom putu.Kolega u dolini vidi bavarca koji se vrača.Odmah trčima do njega.Ja mu kažem gde je aport i on cvili.Ja ga vežem i idemo.Dočemo do makadam puta i vidimo kri i stopinje.Po 200 metrih dođemo do glavne ceste i 10 metara široke reke.Ja odmah zovem terjera i čekamo da doče.Po pola sata čujen terjerja koji cvili na drugoj strani reka.Nikako da doče do mene samo.Mi idemo naokolo i jedan kilometar pješke do pasa.Onda ja kažem gde je aport.Odmah obojica uz reku još 300 metara i na drugoj strani mrtva košuta.Terjer skače u vodu i pliva.Voda ga nosi 50 metara niže kad ispliva.Ja i kolega isto u reku do pasa je bila voda i dođemo do košute.Oba pasa sta več bila tamo.Izvadimo košutu i jo damo u avto.Onda...

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #23 u: 02. 11. 2007. 15:05:31 »
Onda...Kad dođemo do lovačke kuče očistimo košutu i vidimo da je imala čitav vrat od zubi pasa.Same potpludbe sve crveno to znači da sta jo zadavila.Na kratko.Nakom puštanja pasa terala sta košutu sigurno dva kilometara čez reku i još jedan put nazad i tamo jo uhvatila i rješila jo muka i bolečina.Iz ove priče odmah može se znati kakav pas je potreban za krvni trag ako doče do ovakve situacije.
Ovo je jedna priča nakratko.Tko će doči u Krapinu mogu da povem i detajle.
Da nebi tko mislio da se nešto hvalim ili nešto slično tako je bilo i ja sam veoma ponosan na svoje pse,da smo tako dobar tim i da smo tako dobar posao učinili.  Lp iz SLO

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #24 u: 02. 11. 2007. 20:03:16 »
Još uvijek ne vidim razlog zašto jedan oštar primjerak jazavčara nebi to odradio!U Dikovoj priči ako sam dobro shvatio, psi su sustigli iznemoglu košutu i zagutili je.Koliko sam razumio krvosljednik je čak u jednom tenutku vjerojatno doživio neugodnu situaciju i podvio rep! 

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #25 u: 02. 11. 2007. 20:23:44 »
Neznam zašto bi dignuo rep.Misliš zbog toga što se vratio.če misliš to on tako radi da se vrača po mene kad je divjad gotova.Lp iz SLO

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #26 u: 05. 11. 2007. 09:26:09 »
Još uvijek ne vidim razlog zašto jedan oštar primjerak jazavčara nebi to odradio!U Dikovoj priči ako sam dobro shvatio, psi su sustigli iznemoglu košutu i zagutili je.Koliko sam razumio krvosljednik je čak u jednom tenutku vjerojatno doživio neugodnu situaciju i podvio rep! 
Da ponovimo Dikov post od neki dan. čovjek ima preko 150 potraga po krvnom tragu! To se inače može odradit ako ti pas stalno podvija rep kad je u kontaktu sa divljači, kaj neč

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #27 u: 05. 11. 2007. 09:27:27 »
Dik, svaka čast! Mislim da nema u lijepoj našoj čovjek koji ima toliko potraga! Kapa dolje!

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #28 u: 06. 11. 2007. 17:27:00 »
Dejane ima ljudi u nas koji imaju toliko potraga samo se za njih baš nezna, a za forume baš i nemaju vremena. Ima čovjek u Slavoniji koji skoro svaki drugi dan ima po koju potragu!
Inače svaka čast Dik-u!

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Krvni trag u praksi
« Odgovori #29 u: 06. 11. 2007. 21:31:06 »
Hvala Madhunter.Vidimo se u Krapini pa se čemo kakve stvari do kraja se dogovoriti.Lp iz SLO