Autor Tema: Plašljivost na pucanj  (Posjeta: 29158 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #60 u: 06. 05. 2008. 15:14:55 »
Medo, tu sam ja samo vise volim da "slusam"! ;)
U zivotu manje se drzim teorije a vise prakse! Do sada sam naisao na gomilu nesuglasica!

Sve mi je jasno d4
Ja pricam kako bih napokon nesto i naucio.Nisam ja u pravu uvijek i moja praksa je i skola tako da se ima sto nauciti ovdje.
 Neki su ipak ozbiljni uzgajivaci pa znaju ono sto mi ili ja ne.

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #61 u: 06. 05. 2008. 15:19:45 »
Niko ne zna sve! (moje misljenje)
Imam 28 godina i isto toliko se druzim sa kerovima, trenutno imam 6 kerova 4 razlicite rase, nikada nisam imao manje od 3 psa pored sebe. I jos uvek ucim!
Medo, druze iz klupe ;D
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #62 u: 06. 05. 2008. 15:34:20 »
Niko ne zna sve! (moje misljenje)
Imam 28 godina i isto toliko se druzim sa kerovima, trenutno imam 6 kerova 4 razlicite rase, nikada nisam imao manje od 3 psa pored sebe. I jos uvek ucim!
Medo, druze iz klupe ;D
Pa da ,ucimo dok smo zivi.
Jest da su nam klupe jako razdvojene ali ucenik je uvijek ucenik.
Nego nema nam ucitelja :o

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #63 u: 06. 05. 2008. 22:02:39 »
Niko ne zna sve! (moje misljenje)
Imam 28 godina i isto toliko se druzim sa kerovima, trenutno imam 6 kerova 4 razlicite rase, nikada nisam imao manje od 3 psa pored sebe. I jos uvek ucim!
Medo, druze iz klupe ;D
Pa da ,ucimo dok smo zivi.
Jest da su nam klupe jako razdvojene ali ucenik je uvijek ucenik.
Nego nema nam ucitelja :o

Ima "ucitelja" koji znaju i daju savjete samo je pitanje dali ljudi zele prihvatit takvu pedagoiju (istinu)

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #64 u: 06. 05. 2008. 22:10:37 »
?
« Zadnja izmjena: 07. 05. 2008. 06:26:20 od madhunter »

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #65 u: 07. 05. 2008. 08:39:52 »
Moj odgovor na tvoje pitanje" Šta uzgajivač napravi kad pas nije pogodan za uzgoj ili rasplod?
Nažalost pokloni ga ili češće proda lovcu, a proda mu i priču da je od vrhunskih radnih roditelja! On se inače ne boji pucnja, al djeca su mu bacila petardu u boks.

Što se tiče ljubitelja nemam ništa protiv njih, ja im rado poklonim psa koji po mojoj procjeni nema dobre urođene osobine ili ima neku urođenu manu ( plah na pucanj ), al im napomenem da nije za daljnji uzgoj!

Momci(ako se ko ne ljuti), ova tema je jako opipljiva i  svako sa svog gledista je u pravu!
Ja se trudim da uzgajam pse, poceo sam prije par godina na kasicicu a svjestan sam da ono sto zelim necu imati jos za par godina mozda i vise. Mnogo rada, truda, eksperimentisanja, pravilnih kombinacija....novac da se i ne pominje....
A zelim po mnogima nespojivo, vrhunski rad i eksterijer kod rasa koje mene zanimaju

Ali da vas pitam:
Da li se ko od vas sjeca filma "Rasturac"?
Rijec je o poenteru koji kao stenac rastura divljac, ne drzi marku...koji je trebao da zavrsi svoju karijeru rano....zato sto je bio kod uzgajivaca, koji nije imao vremenna da mu se posveti, dok ga neki klinac nije uzeo pod svoje i napravio psa od njega!
Ja ga se mnogo dobro sjecam, i mislim da se pravilnim radom mogu mnoge stecene mane ispraviti
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #66 u: 07. 05. 2008. 08:59:58 »
Film nisam gledao, pricali su mi drugari o njemu. Klinac kasnije sa tim kerom pobedjuje na utakmici...
Konkretno kod kerova "svinjara" podjednako je vazan i rad sa kerom a i potencijal koji ker nosi u genima. Mislim da je taj odnos kod takvih kerova 50%-50%! Imao sam kera koji nije imao neko poreklo, ali sam ja imao dosta slobodnog vremena, teren sa dosta svinja i VELIKU zelju da od njega napravim dobrog kera za lov svinje. Uz dosta rada sam i uspeo! I taman kad je napunio tri godine, preziveo sve i svasta, naleteo je na nezgodnog protivnika! Krmaca sa prasicima, koja ga je na moje oci isprebijala! To se lose odrazilo na njega tako sto je posle tih batina ker dosta promenio, nije mogao da prevazidje strah i samim tim vise nije bio za lov! Kerovi koje danas cuvam, posle batina i cepanja nastavljaju da love cak i kao stenci, a kamo li kad sazre i steknu dosta iskustva!
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #67 u: 07. 05. 2008. 09:36:48 »
Niko ne zna sve! (moje misljenje)
Imam 28 godina i isto toliko se druzim sa kerovima, trenutno imam 6 kerova 4 razlicite rase, nikada nisam imao manje od 3 psa pored sebe. I jos uvek ucim!
Medo, druze iz klupe ;D
Pa da ,ucimo dok smo zivi.
Jest da su nam klupe jako razdvojene ali ucenik je uvijek ucenik.
Nego nema nam ucitelja :o

Ima "ucitelja" koji znaju i daju savjete samo je pitanje dali ljudi zele prihvatit takvu pedagoiju (istinu)
Pa zelim ja a vjerujem i jos neki.
Kreni  d4
Mene zanima kako razmislja kinolog ili uzgajivac

Offline Step

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #68 u: 06. 10. 2008. 00:03:39 »
pozdrav, imam jedan upit, kupio sam mađarsku vižlu koja je stara oko 3 mjeseca ima rodovnicu, sada sam je probao testirati na pucanj i bacio petardu (neki kažu da nije dobro, ali nemogu u gradu šetati sa puškom  d7 ) pet metara od nje i ona se prepala (sagnula glavu i krenula prema meni) i nakon 2 sekunde spustila glavu i počela njušiti kao da se ništa nije dogodilo  :hundtrinkend:

1.)e sada da nastavim sa bacanjem petardi ili da čekam kada ču krenuti u šumu?
2.)koji bi bio redosljed privikavanja na pucanj?

p.s. ne trese se i ne bježi luđački prema kući, već samo trzne na 1-2 sekunde!
« Zadnja izmjena: 06. 10. 2008. 00:05:15 od Step »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #69 u: 06. 10. 2008. 08:18:55 »
Već se pisalo u ovoj temi jako puno o tome i možete pročitati na više mjesta da je petarda SMRT ZA PSA. Petarde odmah izbacite iz upotrebe pri treningu psa jer petarda radi specifičan prasak u krug od 180°. Puška ima usmjeren prasak i stoga je bolja za privikavanje psa. I bilo koji stariji pas će se uplašiti na petardu ako je bacite blizu njega.

Obzirom da je pas jako mlad, počnite lagano sa privikavanjem na šus. Prvih par dana pljeskajte glasno u neposrednoj blizini psa. Zatim počnite lupati o lonac kad se pas najviše zaigra tako da pas shvati da je i to dio igre. Zatim počnite lagano sa malokalibarkom ili pištoljem pucat, a onda prelazite na sačmaricu.

Odvedite psa na livadu i pustite neka se igra. U trenutku kad je najviše zaigran, vi u hodu puknite i samo nastavite hodati. Ako se pas jecne ili uplaši, malo protrčkarajte oko njega kao poziv na igru, tako da pas što prije zaboravi to "neugodno" iskustvo. Ovakvim laganim tempom, psa naviknete na šus iz sačmarice u 2 tjedna garantirano.

ALI PETARDA U SMEĆE OBAVEZNO!

P.S. Molim vas predstavite se ostalim članovima foruma...

Offline Step

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #70 u: 06. 10. 2008. 16:26:59 »
hvala, na stručnom i brzom odgovoru!

isprika za predstavljanje....

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #71 u: 06. 10. 2008. 19:46:20 »
Kako si došao na ideju da pred štene od 3mj bacaš petarde?
Oprosti što pitam, jesi li lovac ili tek namjeravaš postati ili si samo ljubitelj flore i faune i oružja?
Većini pasa je urođeno da se ne boje pucnja ali ga ipak treba postuno navikavati, baš kako je opisao Skyangel. Isto tako nemoj psa bacati u vodu da ga naučiš plivati. On to zna, samo ga treba polako naviknuti na vodu.  d4

Offline Step

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #72 u: 06. 10. 2008. 22:17:07 »
dobro došao i tebi, sve navedeno, imam oružje oko 10 godina, bavim se lovom samo iz hobija, pse imam oko 30 godina, ali još uvijek nisam niti jednog dresirao ozbiljnije! na takvu ideju sam došao od prijatelja lovaca, ali zato i nisam ga htio mučiti nego sam potražio savijet od veterinara koji je kao anđeo nikada nemoj ništa......itd. raspitivajući se o tome čuo sam svaštai to još od lovaca koji imaju u lovu više godina saža nego ja godina: zatvori ga u kavez, i onda pucaj dok se ne navikne, ako se plaši onda ga pokloni, moj ti nosi petarde, nesmije mu ništa smetati, itd. zato sam i progooglao i našao ovaj forum!

eto moj grijeh  pljus pljus pljus

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #73 u: 07. 10. 2008. 00:48:46 »
Sky je rekao kratko i sažeto jako dobar sistem d4

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #74 u: 07. 10. 2008. 01:05:51 »
U mene cale u toku rata imao kratkodlakog svabu,radio fazana kao lud ali starom bili oduzeli oruzje(svim ne srbima na opstini)i nije ga imao cim navikavati a kad je kupio novo oruzje odemo u lov a nas ARI cim je vidio da stari puni pusku odma po gasu i kuci u sijeno se sakrije.
tako je bilo svaki puta a onda smo ja i brat(tada jos bili djeca)radili njegov posao.naidjemo kroz kuruze pa kad dodjes do kraja parcele ono po 5-6 fazana izleti.
al bilo je zanimljivo  rol
« Zadnja izmjena: 07. 10. 2008. 09:22:55 od Kobasan »