Autor Tema: Plašljivost na pucanj  (Posjeta: 29169 vremena)

Offline kostoberstocher

  • K
  • *
  • Postova: 35
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #45 u: 03. 05. 2008. 12:20:17 »
  Zagovornik sam teze da je plasljivost na pucanj stecena osobina i da je u vecini slucajeva vodic kriv za tako stecenu manu, koju je moguce vremenom i ispraviti. Svi moji psi nisu bili plasljivi na pucanj mada se desavalo da imam psa koji se od pucnja  puske nije plasio ali je zato od petardi bezao glavom bez obzira, sto i nije toliko problematicno jer u fizici postoji jasna razlika izmedju praska (puska) i detonacije (petarde i dinamiti).

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #46 u: 04. 05. 2008. 07:20:14 »
Več sam sam sebi smješan oko glupog raspravljanja stečeno ili urođeno! Bez obzira kakva je, to je mana sa kojom psi nemogu u daljnji uzgoj, a koga nije sram nek ide sa takvim psom u lov.Doči če dan kad naši suci budu počeli pošteno suditi pa če takve pse eliminirati.
Ko misli da to može ispravit i sakrit, nek zna da ne radi za dobrobit pasmine i po meni se nema pravo nazivati kinologom,  lovcem, ljubiteljem pasmine, a kamoli uzgajivačem!
« Zadnja izmjena: 07. 10. 2008. 06:43:43 od madhunter »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #47 u: 04. 05. 2008. 17:19:52 »
Lovac, ljubitelj i uzgajivac mogu se naci u jednoj osobi i tri razlicite osobe jer ljubitelj drzi zato sto voli pse, lovac zato sto ih voli i trebaju mu,a uzgajivac zbog ljubavi ,novaca i potrebe.
 Sto uzgajivac napravi kad pas nije pogodan za uzgoj ili rasplod?
Lovac ga moze uspijesno koristiti mada nije lijep,a ljubitelj ga moze imati pa makar nije za "nista".
 ččč ččč ččč
Gdje skartovi zavrse????

Obicno kazu da su uzgajivaci od ove tri skupine najmanji ljubitelji i najveci zanesenjaci ;)

Ovo su generalna pitanja pa neka odgovori tko moze d4

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #48 u: 05. 05. 2008. 21:21:34 »
Medo ima ti jedan dobar forum "ljubimci-forum.com" tamo ima puno osjecaja i ljubavi!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #49 u: 06. 05. 2008. 08:49:41 »
Medo ima ti jedan dobar forum "ljubimci-forum.com" tamo ima puno osjecaja i ljubavi!
Pa za to ne moram ici tamo jer ovdje je forum za sve koji vole svoje kucne ljubimca pa bila to i macka kraj ognjista.
 Ja sam  mislio ozbiljno sa svojim pitanjima ,a dobio smjernicu koja i nije mozda losa.
Po ovome za tebe je pas igracka,a ne ljubimac pa se bojim da oni skartovi koje dobijes uzgojem zavrse pod zemljom.Nadam se da se varam. Cilj je da nesto naucim sto ne znam pa ako znas nesto slobodno kazi. ;)
 Po onome kako zvucis ispada da si pravi uzgajivac sto je samo benefit za nas ovdje d1

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #50 u: 06. 05. 2008. 14:28:46 »
Ja za sebe smatram da sam uzgajivač ( kakav-takav), al ne držim pse ni zbog novaca, ni potrebe več iz ljubavi prema pasmini.Tako da tvoja Medo, kvalifikacija uzgajivača baš i ne stoji!

Moj odgovor na tvoje pitanje" Šta uzgajivač napravi kad pas nije pogodan za uzgoj ili rasplod?
Nažalost pokloni ga ili češće proda lovcu, a proda mu i priču da je od vrhunskih radnih roditelja! On se inače ne boji pucnja, al djeca su mu bacila petardu u boks.

Što se tiče ljubitelja nemam ništa protiv njih, ja im rado poklonim psa koji po mojoj procjeni nema dobre urođene osobine ili ima neku urođenu manu ( plah na pucanj ), al im napomenem da nije za daljnji uzgoj!

Nažalost puno ljudi, lovaca kod nas nije educirano i ne zna što pas sve mora raditi, pa tako dođu do konstatacije da im je pas dobar, čak odličan.
Večina vas ili nas na ovom forumu ni nezna koliko pas npr. mora imati zuba, niti su ikad prebrojali zube svom psu.Evo i to se prenosi na potomstvo!
Neki kažu da smo perfekcionisti i da je to gubljenje vremena!  Možda i je, al da i prije nas nije bilo takvih ljudi, danas bi terijer imao 20 zuba umjesto 42, posavac bi bio crno-bijele boje, a brak bi bio 65 u grebenu ( nisam ni daleko ).
To rade uzgajivači, brinu se za pasminu! Al na žalost pravih uzgajivača je jako malo!




« Zadnja izmjena: 06. 05. 2008. 14:30:59 od madhunter »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #51 u: 06. 05. 2008. 14:47:28 »
Ja za sebe smatram da sam uzgajivač ( kakav-takav), al ne držim pse ni zbog novaca, ni potrebe več iz ljubavi prema pasmini.Tako da tvoja Medo, kvalifikacija uzgajivača baš i ne stoji!

Moj odgovor na tvoje pitanje" Šta uzgajivač napravi kad pas nije pogodan za uzgoj ili rasplod?
Nažalost pokloni ga ili češće proda lovcu, a proda mu i priču da je od vrhunskih radnih roditelja! On se inače ne boji pucnja, al djeca su mu bacila petardu u boks.

Što se tiče ljubitelja nemam ništa protiv njih, ja im rado poklonim psa koji po mojoj procjeni nema dobre urođene osobine ili ima neku urođenu manu ( plah na pucanj ), al im napomenem da nije za daljnji uzgoj!

Nažalost puno ljudi, lovaca kod nas nije educirano i ne zna što pas sve mora raditi, pa tako dođu do konstatacije da im je pas dobar, čak odličan.
Večina vas ili nas na ovom forumu ni nezna koliko pas npr. mora imati zuba, niti su ikad prebrojali zube svom psu.Evo i to se prenosi na potomstvo!
Neki kažu da smo perfekcionisti i da je to gubljenje vremena!  Možda i je, al da i prije nas nije bilo takvih ljudi, danas bi terijer imao 20 zuba umjesto 42, posavac bi bio crno-bijele boje, a brak bi bio 65 u grebenu ( nisam ni daleko ).
To rade uzgajivači, brinu se za pasminu! Al na žalost pravih uzgajivača je jako malo!





Pa znaci da sam dobro rekao jer ljubav je samo jedna od odlika uzgajivaca. Svakog uzgajivaca kojeg znam ih i prodaje tako da ne znam za tebe.
 Sad ako se takvi psi daju trebali bi se mozda kastrirati jer ce svakako jednog dana prenijeti svoje gene dalje sto nije dobro po stavu kinologa.
 Uzgajivaci su napravili dosta ali rekao bih da su najvise pridonijeli razvoju pasa lovci koji vole pse i koriste ih. Nikad nisam kupio psa od nekog uzgajivaca kad se moglo kupiti kod lovaca koji imaju provjereno dobre pse.
 Na ocjenjivanju ljepote svi u imali 5 rijetko kad 4.
Nikad ne bih rekao da je to gubljenje vremena i vecina lovaca su perfekcionisti samo sto si neki mogu priustiti ,a ne ki ne psa s perfektnom rodovnicom.
 Mene smeta sto danasnji uzgajivaci sebi previse daju oduska tvrdeci da su oni zasluzni za ovo ili ono,a pravih pasa je bilo i prije njih.
 Lovci su najzasluzniji,a najcesce su lovci i postali uzgajivaci.
To samo ja tako mislim z14

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #52 u: 06. 05. 2008. 14:49:12 »
"Pravi uzgajivac" relativna stvar! i nezahvalna tema za diskusiju! Iz iskustva, plasenje na pucanj je posledica pogresne dresure, a verovatno da ima i uticaja genetika... Jos kao stence testiram kerice na plasljivost, dok jedu pljesnem u sake, cudo je sta se sve moze primetiti!
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #53 u: 06. 05. 2008. 14:58:38 »
Nikola, sigurno je da se kod psa nekom neželjenom radnjom može izazvati trauma i to se manifestira nepoželjnom plahošću.
Al svi uzgajivači več štenad u najranijoj dobi privikavaju na buku, a kasnije na pucanj.

"Pravi uzgajivač"- jako nezahvalna tema!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #54 u: 06. 05. 2008. 15:00:36 »
Nedavno sam otvorio temu prava uzgajivačnica i nitko nije niti riječ napisao, a sad je ta tema na tapeti.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #55 u: 06. 05. 2008. 15:02:33 »
"Pravi uzgajivac" relativna stvar! i nezahvalna tema za diskusiju! Iz iskustva, plasenje na pucanj je posledica pogresne dresure, a verovatno da ima i uticaja genetika... Jos kao stence testiram kerice na plasljivost, dok jedu pljesnem u sake, cudo je sta se sve moze primetiti!
Pa napokon si dosao d4
Iako nisi uzgajivac i radis svasta da dobijes najboljeg radnog psa,cijenim trud  koji ulazes.Tvoje pse hvale posvuda u radu na DS.
 Kao sto kazes genetika je vazna ali ne i presudna.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #56 u: 06. 05. 2008. 15:04:12 »
Nedavno sam otvorio temu prava uzgajivačnica i nitko nije niti riječ napisao, a sad je ta tema na tapeti.
Kad i gdje je to bilo?
Kako to da SBK,Madhunter i malo jaci uzgajivaci ili kinolozi nisu reagirali ččč
Bar madhunter ima iskustva i prave pse,SBK isto po onome sto govori jer njegove nisam vidio.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #57 u: 06. 05. 2008. 15:06:28 »
Ja za sebe smatram da sam uzgajivač ( kakav-takav), al ne držim pse ni zbog novaca, ni potrebe več iz ljubavi prema pasmini.Tako da tvoja Medo, kvalifikacija uzgajivača baš i ne stoji!

Moj odgovor na tvoje pitanje" Šta uzgajivač napravi kad pas nije pogodan za uzgoj ili rasplod?
Nažalost pokloni ga ili češće proda lovcu, a proda mu i priču da je od vrhunskih radnih roditelja! On se inače ne boji pucnja, al djeca su mu bacila petardu u boks.

Što se tiče ljubitelja nemam ništa protiv njih, ja im rado poklonim psa koji po mojoj procjeni nema dobre urođene osobine ili ima neku urođenu manu ( plah na pucanj ), al im napomenem da nije za daljnji uzgoj!

Nažalost puno ljudi, lovaca kod nas nije educirano i ne zna što pas sve mora raditi, pa tako dođu do konstatacije da im je pas dobar, čak odličan.
Večina vas ili nas na ovom forumu ni nezna koliko pas npr. mora imati zuba, niti su ikad prebrojali zube svom psu.Evo i to se prenosi na potomstvo!
Neki kažu da smo perfekcionisti i da je to gubljenje vremena!  Možda i je, al da i prije nas nije bilo takvih ljudi, danas bi terijer imao 20 zuba umjesto 42, posavac bi bio crno-bijele boje, a brak bi bio 65 u grebenu ( nisam ni daleko ).
To rade uzgajivači, brinu se za pasminu! Al na žalost pravih uzgajivača je jako malo!






Da samo znaš kakvih se bedastoća naslušam na ispitima.
1) Pas ima sedmo čulo!!! Na moj upit što bi totrebalo značiti sljedi odgovor :" Čuje sedam puta bolje od lovca.
2)Kunićar  istjeruje kuniće iz podzemlja , a u nadzemlju davi zečeve.
3) Mi u društvu koristimo goniče da nam zadave ranjene srne.
4)Kolika je max. visina bavarca? Odgovor: " Zavisi dali ga koristimo u ravnici ili na brdima!"

Naravno da takvi ako uspiju proći na ispitu nemaju afiniteta da se posvete psima , a kamoli uzgoju, no spremni su cijeli život ocijenjivati tuđe pse i silan rad uložen u njih.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #58 u: 06. 05. 2008. 15:11:48 »
Fazan slazem se da se ovo cuje cesto medju lovcima ali nije njih za kriviti vec kompletan sistem koji vodi lovstvo i u njemu sudjeluje.
Ja pretpodstavljam da si ti srusio kandidate za ovakve odgovore i potrudio se da ih nauce.

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #59 u: 06. 05. 2008. 15:12:05 »
Medo, tu sam ja samo vise volim da "slusam"! ;)
U zivotu manje se drzim teorije a vise prakse! Do sada sam naisao na gomilu nesuglasica!
Priroda, kerovi i lov :-)