Autor Tema: Razočarenje Oprema!  (Posjeta: 28103 vremena)

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #60 u: 08. 09. 2010. 22:01:06 »
čuj rambo, pa ljudi moji crne cipele su sasvim normalna stvar.  uf uf
neki ne vole ni maskirno, pa u svakoj lovačkoj trgovini prodaju maskirnu odjeću ko lovačku! -ja ju ne volim
ja imam jelenove crne gojze i dosta ih često utrpavam u hlače(ostalo je sve zeleno)! jbg. toplije, manje rose na hlačama , manje zapinju dok se verem kroz šumu fre ref

Offline macun

  • K 100
  • **
  • Postova: 212
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #61 u: 08. 09. 2010. 22:07:02 »
Kolege imam namjeru kupiti neke gojzerice al neznam koje, teren di ja lovim je kamenjar (dalmacija). Zanimljiva mi je chiruka, mendel, možda alpina ..., neznam koja je najbolja za ovakav teren.?

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #62 u: 08. 09. 2010. 22:40:55 »
Ovaj crvene a ti sa petom, taman za gay parade, mozete bit i drag quen hao hao
Eh da jos imaju moje noge.... gss
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #63 u: 09. 09. 2010. 08:45:18 »
Kolege imam namjeru kupiti neke gojzerice al neznam koje, teren di ja lovim je kamenjar (dalmacija). Zanimljiva mi je chiruka, mendel, možda alpina ..., neznam koja je najbolja za ovakav teren.?
Uzmi neke ljetne. Za kamenjar ti treba nekaj mekanije, a čvrsto oko zgloba. Ja bi ti odma rekao kupi Haixice kakve ja imam, al bude odma rekli da serem previše. Jelen je odgovor za tebe:

Bilo koja od ovih modela pod uvjetom da izabereš da nije sva kožna (elastičnije i prozračnije) - rang cijena ti je cca 500-600 kn
http://www.jelen.hr/radna_obuca/vojna_obuca.htm

Pogledaj i ovu seriju (ponajprije ove bivše Adidaske vojne), za kamenjar po meni još uvijek dušu dalo...

http://www.jelen.hr/radna_obuca/zastitna.htm

Offline macun

  • K 100
  • **
  • Postova: 212
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #64 u: 09. 09. 2010. 13:45:20 »
koji model od ovihbi trebao uzet,i ima li to gdje drugo uzet osim čakovca?

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #65 u: 09. 09. 2010. 14:39:34 »
U Zagrebu u Ilici i Tratinskoj zagi

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #66 u: 09. 09. 2010. 14:52:20 »
koji model od ovihbi trebao uzet,i ima li to gdje drugo uzet osim čakovca?
odeš u dućan i isprobaš na licu mjesta koja ti najbolje leži. Tebi je za kamenjar bitno da imaju jak ali istovremeno elastičan džon, a s druge strane, da čvrsto drže zglob da ne bi bilo nismo znali na kamenjaru

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #67 u: 09. 09. 2010. 21:02:54 »
ja se u to bas puno i nekontam jer pretjezno nosim kaljace u lovistu al sve cipele sto vidim namjenjene za kamenjar imaju djon tvrd ko kamen ni nesavijase  pic
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #68 u: 09. 09. 2010. 21:16:19 »
Za kamenjar,  "vibram"  djon sa bilo cim iznad.
Mekan a ne kida se...


Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #69 u: 09. 09. 2010. 22:06:58 »
Posto se cesto lomatam po kamenjarima za patkama i drugim sitnisom mogu samo reci da mi je vazno da cipele dobro drze oko zgloba i da nisu klizave!! Najgore mi je kad gubim oslonac zbog vlaznosti na kamenju ili nekad i mraza. Ko stvoreno za neslavno ateriranje uz kojekave povrede ....
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #70 u: 09. 09. 2010. 22:36:18 »
Najgore mi je kad gubim oslonac zbog vlaznosti na kamenju ili nekad i mraza. Ko stvoreno za neslavno ateriranje uz kojekave povrede ....


 ja bi ovdje dodao da gospon moderator ponekad gubi oslonac i zbog nenavedenih problema!  sauf sauf sauf sauf    hao hao hao hao hao hao
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #71 u: 09. 09. 2010. 22:40:21 »
Sigurno,sigurno...to je za temu "nije do opreme ali.... ". hao hao
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #72 u: 09. 09. 2010. 22:42:10 »
Ma tecno grijanje po Svedskoj zimi....
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #73 u: 10. 09. 2010. 09:19:17 »
ja se u to bas puno i nekontam jer pretjezno nosim kaljace u lovistu al sve cipele sto vidim namjenjene za kamenjar imaju djon tvrd ko kamen ni nesavijase  pic
Kak je nostromo napisao, vibram džon treba biti. Dakle treba biti elastičan radi klizanja i neravnih površina (kamenja), a opet, tvrd kao kamen da se ne haba. Ali najbitnije je na kamenjaru imati poluvisoke/visoke gojze, tj. one koje ti štite zglob od iskakanja. Ja na Cresu lovim godinama, ravničarski sam tip, dakle moje noge nisu stvorene za kamenjar i neravno, da nisam u svojim Haixicama, više ne bi imao nijedan gležanj hehe. Staneš na kamen, a noga sama ide u gležnju levo i desno, a to onemogućiš jedino čvrstom gojzom oko gležnja. Jbg ja gledam one tam lovce domaće, oni hodaju po kamenjaru u tenisicama, cipelama i koječemu još al jbg oni su naučeni na takav teren i noge su im gumene praktički hehe. Ko skakavci su majke mi  ;D

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: Razočarenje Oprema!
« Odgovori #74 u: 10. 09. 2010. 14:53:25 »
ja se u to bas puno i nekontam jer pretjezno nosim kaljace u lovistu al sve cipele sto vidim namjenjene za kamenjar imaju djon tvrd ko kamen ni nesavijase  pic
Kak je nostromo napisao, vibram džon treba biti. Dakle treba biti elastičan radi klizanja i neravnih površina (kamenja), a opet, tvrd kao kamen da se ne haba. Ali najbitnije je na kamenjaru imati poluvisoke/visoke gojze, tj. one koje ti štite zglob od iskakanja. Ja na Cresu lovim godinama, ravničarski sam tip, dakle moje noge nisu stvorene za kamenjar i neravno, da nisam u svojim Haixicama, više ne bi imao nijedan gležanj hehe. Staneš na kamen, a noga sama ide u gležnju levo i desno, a to onemogućiš jedino čvrstom gojzom oko gležnja. Jbg ja gledam one tam lovce domaće, oni hodaju po kamenjaru u tenisicama, cipelama i koječemu još al jbg oni su naučeni na takav teren i noge su im gumene praktički hehe. Ko skakavci su majke mi  ;D

Ja sam rodjen na kamenjaru a radim na skliskom(plasticne palube) i da nije smrike koja se zavlaci u niske cipele/patike i bode ko bijesni komarac ja bi najradije u lov u ovima  ;D :