Autor Tema: Sesir glavu krasi a cizma je cuva  (Posjeta: 38904 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #60 u: 26. 09. 2007. 10:36:48 »
a gledaj fazan, ako začeš duboko u šumu u lovište i po mraku se vračaš, može se i jaaako dobrom lovcu dogoditi da zastane i zapita se pa gdje sam ja toččč hehe. noč je varljiva i treba jako paziti. ako si presamouvjeren, može se desiti da jutro dočekaš pod nekim drvom čekajuči spas... primjer: na cresu je dosta veliko lovište, vegetacije identična svagdje, sve puno zidova od ovaca koji nisu isti, e sad kad mrak padne, počne zabava jer svi zidovi postaju identični i svako drvo isto... ja znam par ljudi koji su ročeni tamo i cijeli život hodaju tim prostorima i lovci su več preko 40 godina, pa se i njima dogodi da ih traži cijelo društvo po mraku... uvijek treba biti oprezan

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #61 u: 26. 09. 2007. 11:08:50 »
Odgovornost i oprez svakako je vrlina koju lovac treba imati.Ali svako izdvajanje tijekom ili nakon skupnog lova radi potrage za divljači ili drugog opravdanog razloga treba obznaniti prvom kolegi do sebe.
Zima 1982 kolega i ja odlučimo na čeku lisica uzeti sa sobom i mladog kolegu.Zima ,vjetar i dogovorimo se da čekamo najduže 2,5 sata.Ja kupim kolegu i dolazimo do mjesta gdje sam ostavio mladog člana.ne nalazimo ga ,te počne dozivanje i potraga ,nakon skoro dva sata hodanja i dozivanja bez rezultata odlazimo njegovoj kuči s grčem u želucu što mu reči roditeljima (još budala nije bila oženjena).Ulazimo potiho prema kuči i gle iznenačenja naš dični kolega u potkošulji na kuhinjskom stolu mješa meso za kobasice.
Naravno da mi je olakšanje bilo ogromno ,ali bijes je eruptirao i u njegovoj kuči pred starcima zveknuo sam mu takve dvije šamarčine koje i danas pamti.
Bez obzira na taj incident prijateljujemo i lovimo zajedno , ali i on rado ispriča tu priču mlačim kolegama da im skrene pozornost na pravilno ponašanje za vrijeme lova.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #62 u: 26. 09. 2007. 11:29:40 »
nama treba i GPS, svake godine nam se neko izgubi..
Nije mi jasno kako se netko može izgubiti,jer kod mene gosti imaju posebnu pratnju i pažnju ,a članovi ako ne poznaju teren vlastitog revira, onda ni ne zaslužuju da se zovu članovima Društva.
U sred sunčanog dana upadneš u polumrak, tako je gusta šuma (visoki četinari).A teren pun uspona i jaruga. A još kad padne metar ili više snjega, svi orjentiri se izgube.E sad zamisli da se za 10-15 minuta navuče takva magla da se vidljivost smanji na 2-3 metra ili snježnu mečavu...(osječaš se kao da roniš u mljeku). A sve to se dešava u sred dana. Zimi i naši članovi koji ne love na tim terenima često imaju pratnju i ne udaljavaju se od puteva, a gosti pogotovo. Samo su rjetki u stanju proč šumom i vratit se. Po snjegu i u magli i najstariji nekd griješe. A uvjeti su nepredvidivi. Za 10 min se promjeni godišnje doba..

MAUZ

  • Gost
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #63 u: 26. 09. 2007. 12:18:29 »
Dio ovog posta bih prebacio u temu orjentacija u prirodi.
Kretanje kroz prirodu tokom lova mi donosi posebnu car. Narocito kroz sumu. Svaki teren u zavisnosti od konfiguracije ima svoje olaksavajuce i otezavajuce strane. Bogu hvala, nikad se nisam izgubio, ali nikad javno nisam pomenuo da sam se par puta zabrinuo. To je bilo u pocetku, kada sam isao bez kompasa i karte ili skice terena.
Moje loviste je cca 5000 ha, gdje obicno lovi 10-30 lovaca odjednom. Rasporedimo se tako da svako uzme "svoj kutak" lovista i imamo jutarnja i vecernja cekanja. Po jutarnjem silasku sa ceke, uz prethodnu najavu lovniku cesto udjem u sumu (ne krecem se ustaljenim stazama) Zacrtam sebi pravac kretanja i podjem lagano. Ako nadjem trag divljaci ili osjetim miris, cesto skrenem sa itinerera i odem u drugom pravcu. Dva puta se okrenem oko svoje osi levo desno i krenem u drugom pravcu. Gusta suma znatno smanjuje vidljivost, prepreke nam cesto skrenu pravac, a uticaj ima i dominacija jedne noge nad drugom, pa cesto i kad ides "pravo", pravis malu parabolu u lijevo ili desno. Zato je najbolje uvek uzasebe imati busolu i skicu ili kartu lovista.
Inace, nedavno se na tom terenu u potrazi za pogodjenim veprom izgubio stariji kolega, ali sreca pa je bilo vise lovaca, pronasli su ga nakon 2-3 sata, kazu pocrnio od muke.

Za sad toliko.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #64 u: 13. 10. 2007. 19:46:30 »
Vidim da se neki od vas groze toga ali ja redovito nosim GARMIN 60 CSx sa dvije karte unutra i dva kompleta rezervnih baterija. d4
Osim toga "za nedaj Bože" u ruksaku prvi zavoj,tablete za pročiščavanje vode,sol,slatko,dvije Mag Lite svjetiljke,dva para rezervnih čarapa,2 litre vode,i vojni set za paljenje vatre,357-icu  za pojasom i par speed loadera streljiva. d4
Nemoraš iči u lov i nemoraš biti u grupi ljudi da bi uživao u prirodi ali moraš biti svjestan da nemaš potpunu kontrolu nad svijetom i dogačajima oko sebe. ;)
Ja volim i prošetati par sati po šumama ( bez puške) ali gore navedeno imam uvijek sa sobom jer sam doživio i vidio svašta,i nemam namjeru postati žrtvom zablude o "ružičastom" svijetu u kojem ti se nemre niš dogoditi. d5
Pretpostavka je osnova svakog zajeba u životu. z14
« Zadnja izmjena: 13. 10. 2007. 19:48:02 od Kaligula »

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #65 u: 14. 10. 2007. 20:24:05 »
Podržavam sve to za vas u lovištima sa velikim prostranstvima. Ja svoje lovište prečem za tri sat i po dužini i po širini a u njemu se nalazi 5-6 sela, k tomu još i ravnica. Inače i ja nosim veči dio ovoga što je Kaligula rekao. Pogotovo kad idem negdje dalje, recimo na Cres
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #66 u: 22. 10. 2007. 20:08:23 »
Eeee,da mi je zdravlje u boljem stanju,mene strašno privlači ideja o laganoj trodnevnoj šetnjici na području Velebita.
Nisam puno svijeta vidio ali vjerujem da je dragi Bog tome kraju poklonio puno pažnje dok ga je stvarao.
Još da nema mina ...

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #67 u: 23. 10. 2007. 18:46:05 »
Odgovornost i oprez svakako je vrlina koju lovac treba imati.Ali svako izdvajanje tijekom ili nakon skupnog lova radi potrage za divljači ili drugog opravdanog razloga treba obznaniti prvom kolegi do sebe.
Zima 1982 kolega i ja odlučimo na čeku lisica uzeti sa sobom i mladog kolegu.Zima ,vjetar i dogovorimo se da čekamo najduže 2,5 sata.Ja kupim kolegu i dolazimo do mjesta gdje sam ostavio mladog člana.ne nalazimo ga ,te počne dozivanje i potraga ,nakon skoro dva sata hodanja i dozivanja bez rezultata odlazimo njegovoj kuči s grčem u želucu što mu reči roditeljima (još budala nije bila oženjena).Ulazimo potiho prema kuči i gle iznenačenja naš dični kolega u potkošulji na kuhinjskom stolu mješa meso za kobasice.
Naravno da mi je olakšanje bilo ogromno ,ali bijes je eruptirao i u njegovoj kuči pred starcima zveknuo sam mu takve dvije šamarčine koje i danas pamti.
Bez obzira na taj incident prijateljujemo i lovimo zajedno , ali i on rado ispriča tu priču mlačim kolegama da im skrene pozornost na pravilno ponašanje za vrijeme lova.

vec je toliko godina prošlo da sad sin tog "mladog člana" polaže lovački ispit

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Lovacke cizme
« Odgovori #68 u: 14. 01. 2008. 19:16:08 »
Postovane kolege!

Kakve i cije marke cizme preferirate i zastoč Gumene ili kozneč Gore-tex ili bezč Ljeti, zimič
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Lovacke cizme
« Odgovori #69 u: 14. 01. 2008. 19:49:01 »
kako sam stalno u pogonu uzimam obične najjeftinije gumene čizme u nekom supermarketu koje nakon jedne lovne sezone bacim, a za ljeto, čeke, i rjetko kad štand gojzerice

Offline nazime

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lovacke cizme
« Odgovori #70 u: 14. 01. 2008. 20:53:46 »
Za pogon gumene čizme Tigar sa neoprenom, a za čeku Alpina gojze, simpatex

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #71 u: 15. 01. 2008. 22:06:28 »
Zasad imam samo HAIX-ove BGS, ali planiram nabaviti još jedne,za ljetni period.
 Ali pošto je to konkretan izdatak,morat ću to nekako na rate rate rate rate rate ili nači sponzora.
Najvjerovatnije će to biti ove pokraj BGS-a,ako Bog da.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #72 u: 16. 01. 2008. 08:21:16 »
ja sam baš uzeo haixove Airpower P3 kakve naša vojska koristi u afganistanu trenutno. Koštale su 850 kn. Ovak izgledaju: http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.phpčartikel=108001

Kaligula gdje i kako ti nabavljaš haix-ice sebič Ja sam nabavio preko splendor tekstila no oni rade samo na veliko za vojsku i policiju, ja sam imao sreče pa su im ostale jedne jedine u mome broju.

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #73 u: 17. 01. 2008. 19:00:39 »
Znate li možda gdje je u Zagrebu trgovina Krosko ili Crosko ili tako nešto,nisam siguran za naziv,no uglavnom oni prodaju opremu za ATVP,imao sam prilike nositi njihove gojzerice i odlicne su.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Sesir glavu krasi a cizma je cuva
« Odgovori #74 u: 18. 01. 2008. 00:09:35 »
ja sam baš uzeo haixove Airpower P3 kakve naša vojska koristi u afganistanu trenutno. Koštale su 850 kn. Ovak izgledaju: http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.phpčartikel=108001

Kaligula gdje i kako ti nabavljaš haix-ice sebič Ja sam nabavio preko splendor tekstila no oni rade samo na veliko za vojsku i policiju, ja sam imao sreče pa su im ostale jedne jedine u mome broju.
Isto u SPLENDOR Tekstilu.
Ali nebum više.
Nači ću načina da dođem do njih.