Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83718 vremena)

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #15 u: 19. 04. 2010. 12:05:55 »
Ovaj model 1-10x24 je po mome nesto naj univerzalnije na trzistu.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #16 u: 19. 04. 2010. 19:07:37 »
Možda za streljačke potrebe odgovaraju, ali u lovu im ne vidim neku svrhu-koja je svrha npr. širokokutne optike sa 10 povećanjem i štelanjem paralakse ččč-vrhunski za brzo pucanje uf- na 10 nema šanse u sumrak da se vidi nešto.
Ili nama lovcima-što treba povećanje od 30x ččč. A pogotovo ni cjena nije baš privlačna -za te pare se dobiju dvije vrhunske optike koje će sigurno koristiti puno bolje nego ta jedna...
ovaj post bi mogo bit i od mene  zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #17 u: 19. 04. 2010. 20:04:00 »
Možda za streljačke potrebe odgovaraju, ali u lovu im ne vidim neku svrhu-koja je svrha npr. širokokutne optike sa 10 povećanjem i štelanjem paralakse ččč-vrhunski za brzo pucanje uf- na 10 nema šanse u sumrak da se vidi nešto.
Ili nama lovcima-što treba povećanje od 30x ččč. A pogotovo ni cjena nije baš privlačna -za te pare se dobiju dvije vrhunske optike koje će sigurno koristiti puno bolje nego ta jedna...

Svaka roba nadje svoga kupca, pa tako i ova....ko voli nek izvoli. U cemu je problem?
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #18 u: 19. 04. 2010. 20:40:36 »
niucemu, mene samo nervira sto se proizvodjac hvali kako je najbolja na svijetu a od toga je daleko i za lovacke potrebe u evropi neupotrebljiva(lov na ds) sve ostale kategorije u cemu i valja za lov apsolutno bez znacaja, zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #19 u: 24. 04. 2010. 08:18:05 »
Možda za streljačke potrebe odgovaraju, ali u lovu im ne vidim neku svrhu-koja je svrha npr. širokokutne optike sa 10 povećanjem i štelanjem paralakse ččč-vrhunski za brzo pucanje uf- na 10 nema šanse u sumrak da se vidi nešto.
Ili nama lovcima-što treba povećanje od 30x ččč. A pogotovo ni cjena nije baš privlačna -za te pare se dobiju dvije vrhunske optike koje će sigurno koristiti puno bolje nego ta jedna...
ovaj post bi mogo bit i od mene  zagi
niucemu, mene samo nervira sto se proizvodjac hvali kako je najbolja na svijetu a od toga je daleko i za lovacke potrebe u evropi neupotrebljiva(lov na ds) sve ostale kategorije u cemu i valja za lov apsolutno bez znacaja, zagi
teaa
Ne razumijem ovakvo pisanje. Ne piše se stručno nego navijački prema marci optike i proizvođaču
a ne prema kvaliteti opike. Kada se ovo pitanje postavilo za Z6 poradi najvećeg osnovnog uvećanja tada šesterostrukog zooma svi su tvrdili da je to najbolja optika na svijetu. Zašto?
To je bilo zato jer je osnovno uvećanje bilo veće gotovo 40% od Zeissa ili Schmidt&Bendera. Konkurenija to nije poricala nego se pokušala vaditi na jasnoću slike gdje su u nadmetanju sa Swarovskim došli na tanak led. Zarada od Z6 bila je a i sada je ogromna. Razlog je bio dobar marketing pokriven optikom za koji se imalo osnova tvrditi da je najbolja na svijetu. Što onda reći za Deon-March optic nego kapa dolje jer je kod njega osnovno uvećanje 40% veće od Z6. A od Zeissa ili Schmidt&Bendera dva i pol puta. Ovakav tehnički napredak će značajno unaprijediti lovačke i streljačke mogućnosti a konkurencija će vrlo brzo preći na ZOOM x10 jer na tržištu treba pratiti standarde ili nestati i izgubiti tržište..
Dakle točka u koju ciljamo je puno veća meta jasnija i mogućnost pogotka izvijesnija. Svakako smjestiti ZOOM X10 u tako malen tubus i postići tako jasnu sliku je optičko čudo. Stoga japanci i imaju visoku cijenu a interes za njihovom optikom je bar kako kažu novinski članci ogroman.
 z10

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #20 u: 24. 04. 2010. 11:56:12 »
 d4

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #21 u: 26. 04. 2010. 16:55:35 »
Optika je super performansi barem po onome što ekipa vani govori o njima. Zlobnici koji će pisati članke tipa "što će ti mogućnost podešavanja paralakse na širokokutnoj optici" neka pogledaju kroz kojeg Swarovskog 1-6 pa će postaviti pitanje "Zasto Swar to nema?" Zato jer nije Deon! ;)
A sto se tržišta tiče dobar proizvod će do svojih kupaca lako doći. Da nam je netko prije x godina rekao da rumunji rade vrhunske optike ili dalekozore što bi mu rekli? Plati  z10 i ne  :pferd:
Dolaze neki novi klinci....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #22 u: 26. 04. 2010. 17:06:09 »
da sam nocas imo to  :pferd: na pusci ovog kolegu nebi ni vidio  z1

Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #23 u: 26. 04. 2010. 17:19:01 »
Optika je super performansi barem po onome što ekipa vani govori o njima. Zlobnici koji će pisati članke tipa "što će ti mogućnost podešavanja paralakse na širokokutnoj optici" neka pogledaju kroz kojeg Swarovskog 1-6 pa će postaviti pitanje "Zasto Swar to nema?" Zato jer nije Deon! ;)
A sto se tržišta tiče dobar proizvod će do svojih kupaca lako doći. Da nam je netko prije x godina rekao da rumunji rade vrhunske optike ili dalekozore što bi mu rekli? Plati  z10 i ne  :pferd:
Dolaze neki novi klinci....


Pošto se osjećam prozvanim, moram reći da ostajem pri svojoj tvrdnji-što će ti štelanje paralakse na optici kojom se puca maksimalno do 100 metara, najčešće na 10-30. Optika koja potpuno zadovoljava potrebe pogonskog lova svojom veličinom,robusnošću, končanicom i performansama je npr leupold 1-4x20 koji se može dobiti za 200-tinjak eurića i nikad nisam imao potrebu za štelanjem paralakse jer je na tim udaljenostima potpuno zanemariva.
Neznam za vas , ali ja volim na lovačkoj pušci nešto bez puno điđi-miđi- netreba mi poštelavanje paralakse i mogućnost korekcije bez skidanja poklopaca, pogotovo ne na optici za pucanje na blizu ;) ili možda vi lovite na meni potpuno nepoznat način, pa imate vremena poštelavati paralaksu i vršiti korekciju dok svinja trči ččč

Ja nisam u niti jednom trenutku rekao da su to šrot optike, vjerojatno imaju mnoga dobra rješenja, ali po mom mišljenju,a uostalom i samo ime-Tactical nešto govori, nisu možda najsretnije, najuniverzalnije, a bogami ni povoljno rješenje za lov.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #24 u: 26. 04. 2010. 17:21:39 »
nije to samo tvoje misljenje ,stelanje paralekse na tim daljinam je cista glupost i za lovacke potrebe nepotrebno
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #25 u: 26. 04. 2010. 20:02:00 »
 just just just
Lazare čestitam i želim te u lovu i dalje prati dobra kob.
  teaa
Što se Deonove March optike tiče ma svakako da nije neophodna u lovu ali istu priču možemo postaviti za Swarovski Z6 ili bilo koju drugu skupu optiku. Za pola cijene od vrijednosti ovakvih optika mogu se pronaći odlična i kvalitetna rješenja u lovu.

Ipak ostaje pitanje tko je najbolji dakle tko je svjetski prvak?
 z10

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #26 u: 26. 04. 2010. 23:41:28 »
Optika je super performansi barem po onome što ekipa vani govori o njima. Zlobnici koji će pisati članke tipa "što će ti mogućnost podešavanja paralakse na širokokutnoj optici" neka pogledaju kroz kojeg Swarovskog 1-6 pa će postaviti pitanje "Zasto Swar to nema?" Zato jer nije Deon! ;)
A sto se tržišta tiče dobar proizvod će do svojih kupaca lako doći. Da nam je netko prije x godina rekao da rumunji rade vrhunske optike ili dalekozore što bi mu rekli? Plati  z10 i ne  :pferd:
Dolaze neki novi klinci....


Pošto se osjećam prozvanim, moram reći da ostajem pri svojoj tvrdnji-što će ti štelanje paralakse na optici kojom se puca maksimalno do 100 metara, najčešće na 10-30. Optika koja potpuno zadovoljava potrebe pogonskog lova svojom veličinom,robusnošću, končanicom i performansama je npr leupold 1-4x20 koji se može dobiti za 200-tinjak eurića i nikad nisam imao potrebu za štelanjem paralakse jer je na tim udaljenostima potpuno zanemariva.
Neznam za vas , ali ja volim na lovačkoj pušci nešto bez puno điđi-miđi- netreba mi poštelavanje paralakse i mogućnost korekcije bez skidanja poklopaca, pogotovo ne na optici za pucanje na blizu ;) ili možda vi lovite na meni potpuno nepoznat način, pa imate vremena poštelavati paralaksu i vršiti korekciju dok svinja trči ččč

Ja nisam u niti jednom trenutku rekao da su to šrot optike, vjerojatno imaju mnoga dobra rješenja, ali po mom mišljenju,a uostalom i samo ime-Tactical nešto govori, nisu možda najsretnije, najuniverzalnije, a bogami ni povoljno rješenje za lov.

Eh! Sad je to ispalo prozivanje. sor nisi zlobnik, ali ovako ide pitanje: Nećeš me  d7 kad budem u lovu do tebe?  zagi
 Na koju udaljenost se može potegnuti sa povečanjem od 10 x? Podosta daleko. Ma jakoo daleko.Kad još tome dodaš mogućnost mrdanja po paralaksi imaš dobar stroj za puknuti na dalje po danu.  Siguran sam da postoje lovci kojima će ona dati maksimum. Lagana, mogućnost puknuti u žurbi na blizu, a kad se našarafi na 10 dobiješ sasvim drugu priču.Da je takav objektiv sranje za lov u sumrak, noću to je svakome  jasno tko je barem jednom pogledao u sumrak na takvu optiku ma kako se zvala. Kad loviš na blizu, u trku to koliko imaš paralakse na bilo kojoj poziciji je sasvim svejedno. O tome sigurno nitko na razmišlja koliko mu Z6 1-6 ima paralakse kad svinja spašava glavu u punom trku. Da uvijek ima jeftinije-ima. Zato i ti imaš onaj lijepi Sako, a mogao si kupiti jedno sedam, osam tandžara ili dvije Zastave itd.  zagi

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #27 u: 27. 04. 2010. 09:47:04 »
Ej ljudi, da ne kvarim temu, kako bi ja ovdje moga štelat paralaksu.........mene malo buni to štelanje pa reko da pitam......
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #28 u: 27. 04. 2010. 10:01:29 »
Optika je super performansi barem po onome što ekipa vani govori o njima. Zlobnici koji će pisati članke tipa "što će ti mogućnost podešavanja paralakse na širokokutnoj optici" neka pogledaju kroz kojeg Swarovskog 1-6 pa će postaviti pitanje "Zasto Swar to nema?" Zato jer nije Deon! ;)
A sto se tržišta tiče dobar proizvod će do svojih kupaca lako doći. Da nam je netko prije x godina rekao da rumunji rade vrhunske optike ili dalekozore što bi mu rekli? Plati  z10 i ne  :pferd:
Dolaze neki novi klinci....


Pošto se osjećam prozvanim, moram reći da ostajem pri svojoj tvrdnji-što će ti štelanje paralakse na optici kojom se puca maksimalno do 100 metara, najčešće na 10-30. Optika koja potpuno zadovoljava potrebe pogonskog lova svojom veličinom,robusnošću, končanicom i performansama je npr leupold 1-4x20 koji se može dobiti za 200-tinjak eurića i nikad nisam imao potrebu za štelanjem paralakse jer je na tim udaljenostima potpuno zanemariva.
Neznam za vas , ali ja volim na lovačkoj pušci nešto bez puno điđi-miđi- netreba mi poštelavanje paralakse i mogućnost korekcije bez skidanja poklopaca, pogotovo ne na optici za pucanje na blizu ;) ili možda vi lovite na meni potpuno nepoznat način, pa imate vremena poštelavati paralaksu i vršiti korekciju dok svinja trči ččč

Ja nisam u niti jednom trenutku rekao da su to šrot optike, vjerojatno imaju mnoga dobra rješenja, ali po mom mišljenju,a uostalom i samo ime-Tactical nešto govori, nisu možda najsretnije, najuniverzalnije, a bogami ni povoljno rješenje za lov.

Eh! Sad je to ispalo prozivanje. sor nisi zlobnik, ali ovako ide pitanje: Nećeš me  d7 kad budem u lovu do tebe?  zagi
 Na koju udaljenost se može potegnuti sa povečanjem od 10 x? Podosta daleko. Ma jakoo daleko.Kad još tome dodaš mogućnost mrdanja po paralaksi imaš dobar stroj za puknuti na dalje po danu.  Siguran sam da postoje lovci kojima će ona dati maksimum. Lagana, mogućnost puknuti u žurbi na blizu, a kad se našarafi na 10 dobiješ sasvim drugu priču.Da je takav objektiv sranje za lov u sumrak, noću to je svakome  jasno tko je barem jednom pogledao u sumrak na takvu optiku ma kako se zvala. Kad loviš na blizu, u trku to koliko imaš paralakse na bilo kojoj poziciji je sasvim svejedno. O tome sigurno nitko na razmišlja koliko mu Z6 1-6 ima paralakse kad svinja spašava glavu u punom trku. Da uvijek ima jeftinije-ima. Zato i ti imaš onaj lijepi Sako, a mogao si kupiti jedno sedam, osam tandžara ili dvije Zastave itd.  zagi

Ma nemaš frke, forum je tu da raspravljamo  inače nebi bilo zanimljivo, z10
Puno univerzalnija optika po meni bi bila npr 1-10x42 jer bi takva optika mogla odrađivati sve situacije-bliski lov pogonom, daleki hitac po danu i lov u sumrak-noć na nekom srednjem povećanju...
Ako march izbaci seriju lovačkih optika bez štelanja paralakse, s lovačkim končanicama i osvjetljenjem vjerojatno bi mi bile puno zanimljivije od ovih taktičkih... Ali i dalje ta cijena-ruku na srce za tu lovu se dobiju 2 Zeissa,Kahlesa,Swara, koji su isto vrhunski provjereni proizvodi ili rabljeni karabin s optikom, polovna Niva,srnjak z10, rostilj, a možda i pesi  happi
 zagi
Ej ljudi, da ne kvarim temu, kako bi ja ovdje moga štelat paralaksu.........mene malo buni to štelanje pa reko da pitam......

Moraš vrtit lijevo uho ili desno ako si ljevak ;)

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #29 u: 27. 04. 2010. 12:24:58 »
I sad,  što će čovjek izabrati? Ajmo kupit dva Leupolda dok ovi ne naprave 1,5-15x50, a sigurno nam ostane za koji  rostilj ili ne daj Bože  pesi   
Mogu biti i japanke happi