Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83976 vremena)

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #45 u: 10. 10. 2012. 12:38:01 »
Ja sam zadržao dah... hao
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #46 u: 11. 10. 2012. 00:15:03 »
Vjerovatno slijedi opsezna logisticka priprema i sistematski izljev znanja i iskustava.
jedva cekam da mi objasni kako je izgradjen i od cega se sastoji FFP system i koji su glavni problemi izrade takvog mehanizma na velikim rasponima povecanja i kako se izracuna opticka duzina izmedju elemenata.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #47 u: 26. 07. 2013. 09:04:07 »

 teaa
Gledam i ne mogu se načuditi se ovi Japanci su stvarno preuzeli tehnički primat u optici. Čujem da već nude i prototipove zoom-a x11.

Posebno mi se dopada ovaj model March - F 3x-24x42  FFP.
 d1

https://www.marchscopes.co.uk/index.php/site-map/scopes-see-all

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #48 u: 30. 07. 2013. 00:33:05 »
Prijatelju ja bi nesto rekao ali rekose mi da o tome nemam pojma pa necu. Jos cekam strucnu analizu da onda bacim komentar sa svim svojim neznanjem i iskustvom.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #49 u: 30. 07. 2013. 10:12:47 »
Prijatelju ja bi nesto rekao ali rekose mi da o tome nemam pojma pa necu. Jos cekam strucnu analizu da onda bacim komentar sa svim svojim neznanjem i iskustvom.
teaa

Gorane lako je pogledati na ovim stranicama ima tome koja godinica što je tko tvrdio i pisao kada se pojavila optika Deon March. A što reći za optiku kojom pucaju i koju dizajniraju strijelci kao Jim Kelbly, Stuart Eloliot, Gary Costello i dr. Osobno smatram da je ovaj model March-F 3x-24x42mm MOA FFP Zoom Rifle Scope najbolja optika u svojoj kalsi u čitavom optičkom svijetu a to i nije baš malo, Ovo je Ferrari optike.
 
zagi


Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #50 u: 30. 07. 2013. 11:16:54 »
u svijetu lova je ferari swarovski a posto se u evropi vecinom lovi ds taj maj march je tanak , ima tu dosta optika koje su bolje za lov .....
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #51 u: 30. 07. 2013. 11:25:41 »
Prijatelju ja bi nesto rekao ali rekose mi da o tome nemam pojma pa necu. Jos cekam strucnu analizu da onda bacim komentar sa svim svojim neznanjem i iskustvom.
teaa

Gorane lako je pogledati na ovim stranicama ima tome koja godinica što je tko tvrdio i pisao kada se pojavila optika Deon March. A što reći za optiku kojom pucaju i koju dizajniraju strijelci kao Jim Kelbly, Stuart Eloliot, Gary Costello i dr. Osobno smatram da je ovaj model March-F 3x-24x42mm MOA FFP Zoom Rifle Scope najbolja optika u svojoj kalsi u čitavom optičkom svijetu a to i nije baš malo, Ovo je Ferrari optike.
 
zagi
kolega jesi li ti kad puco sa ovom optikom imi je drzu u ruci , ja pretpostavljam da je to sto pises sa googla a za ove specijalce nikad cuo nisam jesul to neni tehnicari kod tog marcha
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #52 u: 30. 07. 2013. 12:00:27 »
Lazare strašna optika ne bi vjerovao u nekim segmentima ima bolja i naprednija rješenja od S&B-a.
Ima kvalitetan lovački program ali streljaštvo im je u prvom planu. Što se tiče ruke i držanja optike Deon March u ruci treba zamahnuti s 2300 - 3 tisuće funti za ove vrhunske modele a od toga zaboli ruka.  Swaarovski je odličan ali kada on izbaci Z10 grmjeti će čitav optički svijet od Patagonije do Sjevernog Pola. Za generalije navedenih ali i drugih strijelca koji pucaju s Deon March optikom i osvajaju  mnogobrojne svjetske streljačke medalje ukucaj Google i tamo pogledaj sve o njima. Mislim da je Australac Goran na takmičenjima i treninzima držao u ruci pojedine modele Deonove optike a možda je čak i pucao s njima. On osobno može reći o ovoj optici puno više od mene.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #53 u: 30. 07. 2013. 13:30:10 »
kolega sve je to teorija , probo sam ih sve prakticno , sjedni uvece na ceku kad lovis srnjaka il ds pa probaj sa marchom, nightforcom , pm serijom od bendera a onda uzmi zeiss il swarovskog svanuce ti  zagi
« Zadnja izmjena: 30. 07. 2013. 13:35:49 od Lazar »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #54 u: 30. 07. 2013. 14:00:49 »
kolega sve je to teorija , probo sam ih sve prakticno , sjedni uvece na ceku kad lovis srnjaka il ds pa probaj sa marchom, nightforcom , pm serijom od bendera a onda uzmi zeiss il swarovskog svanuce ti  zagi
teaa
Lazare ovdje nisam pisao o optici za noćni lov divljih svinja nego o preciznom dalekometnom pucanju i optičkim mogućnostima Deon March Scopes. Ovom optikom možeš precizno pucati FFP u povećanju 3-24 ili 5-40 dok u II fokalnom planu možeš pucati povećanjem 8-80 što je najveće povećanje koje optički nišani uopće mogu imati. Ako Deonu March Scopes nekada zbaciti lovački model npr. 1-10x56 takav model bi bio dobar za lov divljih svinja i srnjaka u sumrak i jutro i on bi se mogao uspoređivati s optikama Zeiss ili Swarovski. Nemam ja ništa protiv Zeissa i Swara ali ovi Japanci stalno idu dalje, ruše granice i pomjeraju optičke parametre.
 zagi
« Zadnja izmjena: 30. 07. 2013. 14:05:36 od perop »

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #55 u: 30. 07. 2013. 14:10:42 »
Baš gledam ali nema ni jednog standardnog lovačkog durbina...morat ću 4K funti spiskat na alkohol i žene... zagi
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #56 u: 30. 07. 2013. 20:14:59 »
kolega sve je to teorija , probo sam ih sve prakticno , sjedni uvece na ceku kad lovis srnjaka il ds pa probaj sa marchom, nightforcom , pm serijom od bendera a onda uzmi zeiss il swarovskog svanuce ti  zagi

Očito te jebe dioptrija...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #57 u: 30. 07. 2013. 21:16:17 »
kolega sve je to teorija , probo sam ih sve prakticno , sjedni uvece na ceku kad lovis srnjaka il ds pa probaj sa marchom, nightforcom , pm serijom od bendera a onda uzmi zeiss il swarovskog svanuce ti  zagi

Očito te jebe dioptrija...
jok vec tavrljanja stecenim iskustvima sa googla , do prije 5 godina mislili svijet optike se zavrsava sa bushnelom i sarajevskim zrakom a sad se prosipa pamet o nekim march optikama koju nikad u zivotu nisi vidili niti su u stanju kupit al vazno da se dr.a po kojekakvim tabl8cama sa brojkama po net  zagi

da sad neispane da mach nevalja , to je vrhunska optika , mala grupa entuzijasta rucnim radom sklapa malu kolicinu optika sa vrlo skupim komponentama , visoka cijena optike ne rezultira zbog extra kvaliteta vec zbog rucnog rada koji nije ekonomican , koupovine tudjih komponenti jer nema sopstvene proizvodnje .....
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #58 u: 30. 07. 2013. 22:21:14 »


Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #3 : 18. 04. 2010. 15:02:02 »
Citat:
ima njih vec poduze, al da su bas planule neznam gdje u njemackoj ih niko nece , u lovackim krugovima nepredstavljaju nikakkvu ulogu a u sportu vrijeme ce pokazat mislim da ce tajno nestat sa njemackog trzista isto tako tajno ko sto su se pojavili
« Zadnja izmjena: 18. 04. 2010. 15:04:16 Lazar »

Citat: Lazar - Danas u 13:30:10

da sad neispane da mach nevalja , to je vrhunska optika , mala grupa entuzijasta rucnim radom sklapa malu kolicinu optika sa vrlo skupim komponentama , visoka cijena optike ne rezultira zbog extra kvaliteta vec zbog rucnog rada koji nije ekonomican , koupovine tudjih komponenti jer nema sopstvene proizvodnje .....


Verba volant scripta manent !

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #59 u: 30. 07. 2013. 22:29:00 »
i sta pokusavas da kazes , da pricas o optici koju nikad nisi vidio , ponesi je u lov , uporedi sa ostalim optikama pa nesto napisi , ja sam je probo i nemoze se poredit sa velikim evropskim optikama jedino ako se ds i srnjaci pocnu lovit oko 3 sata popode , kako sam vecinu veprova odstrijelio oko 3 ujutru ja i march nikad necemo postai prijatelji niti cemo vuse zajedno u lov
Mihi est compositum in Taberna Mori