Autor Tema: Deon MARCH optike (Japan)  (Posjeta: 83062 vremena)

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #30 u: 27. 04. 2010. 13:11:16 »
 d4 zagi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #31 u: 27. 04. 2010. 15:19:22 »
Još malo fali da naprave digitalnu optiku a onda imaš zum od 1 do 101 i pojačanje svjetla koliko voliš, ali di je tu gušt?
Imam upalu volje.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #32 u: 27. 04. 2010. 15:34:21 »

 teaa
Ne mogu vrijediti jedni kriteriji za Schmidth&Bender, Swarovskog Z6 i Zeissa a drugi za March Deon optic. E kada je Zeiss i Swarovski Z6 onda je to Mercedes a kada je Deon onda je bolje kupiti dva tri Leupolda. 
Ovdje govorimo o Deon March optici i pitanju koja je danas najbolja optika na svijetu?  d1
Prema najnovijim informacijama ova meni nepoznata japanska tvrtka je detronizirala vodeće divove. Ako je bolja od njih onda je pravo da i ima veću ili sličnu cijenu onim modelima Zeissa i Swarovskog od kojih je po pisanju stručnjaka bolja i kvalitetnija.
 z10

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #33 u: 27. 04. 2010. 21:06:30 »
posto se vec spominju optike iz rumunije da nebi doslo do zabuna za mladje clanove i mozda neupucen , sve sto ovu optiku cini toliko dobrim je njemacko ,jedino rumunsko nanjoj je jeftina radna snaga i nista vise al da neispadne da nevolim rumune imaju i oni vrhunske proizvode al vise u smijeru kajmaka i slicnih proizvoda  rostilj
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #34 u: 28. 04. 2010. 06:55:02 »
ja bih Bugarima ipak dao malu prednost kada je feta sir u pitanju
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #35 u: 28. 04. 2010. 08:18:36 »
posto se vec spominju optike iz rumunije da nebi doslo do zabuna za mladje clanove i mozda neupucen , sve sto ovu optiku cini toliko dobrim je njemacko ,jedino rumunsko nanjoj je jeftina radna snaga i nista vise al da neispadne da nevolim rumune imaju i oni vrhunske proizvode al vise u smijeru kajmaka i slicnih proizvoda  rostilj

 ;D ;D ;D

                hao hao hao hao
             
                                        Lazare nasmijao si ovom istinitom i duhovitom opaskom!

                                                                          z10

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #36 u: 28. 04. 2010. 21:51:25 »
posto se vec spominju optike iz rumunije da nebi doslo do zabuna za mladje clanove i mozda neupucen , sve sto ovu optiku cini toliko dobrim je njemacko ,jedino rumunsko nanjoj je jeftina radna snaga i nista vise al da neispadne da nevolim rumune imaju i oni vrhunske proizvode al vise u smijeru kajmaka i slicnih proizvoda  rostilj
slažem se kolega u potpunosti  zagi
I madzari rade jeftino
« Zadnja izmjena: 28. 04. 2010. 21:54:04 od sharp »

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: MARCH optike (Japan)
« Odgovori #37 u: 28. 04. 2010. 22:11:04 »
A da se vratite na temu?! z14  Mada se cudim da je ovoliko dugo izdrzala bez skretanja... d1
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #38 u: 17. 03. 2012. 22:06:43 »
MARCH optika je jedna od boljih na svjetu ali ova optika je iskljucivo radjena za bench shooting. U posljednje vrjeme su izisli modele za lov i taktikal pucanje. Kvalitet stakla je daleko cistiji od ostali marka u slicnom povecanju. U Americi je veoma popularan ali i veoma skup cak preko 3000 dolara, tako da nema veliko trziste medju normalnim lovcima i strelcima. Jedi problem sa ovom optikom je sto garancija na tako skupe stvari je samo 3 godine. Kompanija ove optike je veoma mala i vlasnik je benc suter tako da on sponzoruje istrazivanje i sve sto se desaje sa ovom optikom. Mislim da bi bila puno popularnja da je bolja garancija ali vidicemo stace da se desi u buducnosti. pozz

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #39 u: 18. 03. 2012. 19:46:43 »
jos ih ima al mislim da ce podijelit slicnu sudbini ko premijer optike
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #40 u: 10. 10. 2012. 05:17:25 »
Puno ljudi ovde spekulira i prica o stvarima koje nisu probali a ni vidjeli. Stewart ovde kod mene je prijatelj i  Australijski distributer March optika.Inace je poznati benchrest strelac i reloading strucnjak koji sve to prodaje a pucamo u istom klubu i strelistu. Vidio, pregledao i probao nekoliko puta na strelistu modele koje je donio na svojim puskama i od drugih strelaca koji ih imaju. Neke sad vec 3 godine ili vise  stare.
Mislim da nije fer ocjenjivati konja koga niste jahali i znam da vam je vecini sve Evropsko/ Njemacko automatski najbolje ali pokusajte zamisliti da i drugdje na svijetu ima kreativnih ljudi pa makar bili kosooki.
March optike nisu bas prikladne za klasican ili oubicajen lov Evropskog tipa - ima boljih i jeftinijih solucija
March je napravljen za benchrest, streljasto, F class open i neke druge disipline posebno LR
Obicno za daljine za kakve su strelista prilicno rijetka u Evropi ( Bisley u UK i jos neke jace zemlje i to je to)
Ove optike imaju odlicnu mehanicku izradu koja je trajna i kojoj mozete vjerovati i nakon 6000 ispucanih 308 kuglica
Evropa je kontinent na kojem se najmanje puca usput receno.
Ova optika ima odlicno mineralno staklo, perfektno izbruseno i obradjeno po najsavremenijoj tehnologiji
10x zoom je ogroman pomak gospodo lovci da li nam trebao ili ne ( mini opticka revolucija zapravo)
Click vrijednost na ovim optikama je manja i preciznija nego na nekim EU velikanima ciji je clik OK za lov ali ne i za streliste bilo kojeg tipa. Ponuda izbora  koncanica je sasvim OK ako i taktickih modela za drzavne sluzbe kojima je i namjenjeno. Malo toga je u stvari namjenjeno prakticnom lovu osim za LR i otvorene terene.
Za mene prekrasan proizvod ali mi ne lezi zbog eye relief, preskup i predobar za moje potrebe jer imam sve sto mi treba za moj nivo kvaliteta i pogadjanja meta. Izradjeno sa ljubavi, najacom tehnologijom i namjerom da maximalno pomogne LR pucanju na udaljenostima nekad preko 1000 m. ja nisam okom mjerodavan da pisem ovde da je bolje od ovog ili onog pa i necu jer takve stvari se daju izmjeriti i masina nikad ne laze samo marketing nekih uvelicava ili sakriva nesto drugo. Proizvodja je spora zbog slozenog procesa ali ide sve bolje i bolje i polako osvajaju takmicenja i dobijaju renome. Pregled mete i prakticno povecanje je fantasticno i jednostavno ne mozes vjerovati da je to moguce sa puscanom optikom ali jeste. Medjutim vise pase pusci u nekom bloku nego strelcu koji drzi pusku u ruci. ja ne mogu u ruci mirno drzati povecanje vece od 30X i gotovo ali ako pucate benchrest heavy gun onda je to lako.
jednom je pored mene pucao tip sa march optikom i dobio je fantasticnu grupu ( u odnosu namene) medjutim izgubio je jer je pucao u tudju metu. Iznad mene  imamo svoje brojeve a on je toliko podigao povecanje da je usao u metu i nije vise vidio broj i tako je gadjao metu od komsije. To sto se tice velikog povecanja.
F class se puca 300 -1000 yardi pa su potrebne optike tipa 6-24, 8-32,10-40x56 i svasta jos u slicnim kombinacijama. Moras moci izmjeriti mirage na 20X povecanju, mora ocjeniti i izmjeriti pravac i snagu vjetra i izabrati optimalno povecanje da provuces metak preko terena i da udari u crno ako je ikako moguce. kad je visoka vlaga mozes vidjeti trag metka kako se vuce kroz gust zrak i vidis kako ga vjetar poigrava. March optike su jako dobre i jako skupe ( meni) ali su prikladne za benchrest a ne za lov osim par modela koji se mogu koristiti za lov u planinama, stepama i otvorenim prostorima preko 200 m sto nije velika praksa u Evropi. Mi divljaci u US i Australiji daleko vise kolicinski pucamo, imamo otvorene terene i mozemo ovako nesto koristit a kod vas mozda za po koje takmicenje i to je to. Siju Nightforce ovih dana a i neke starije i jake a za nas ( male korisnike) nema nista bolje nego kreativna konkurencija. Sad imaju uzora i siguran sam nece stati dok i oni ne dobiju provjeren 10x mehanizam. Zasto Swar nije ranije ponudio dvogled sa LRF? Zasto je famozna Leica povukla optike za puske sa trzista nekoliko puta tajno i na brzinu? Mi od svega toga mozemo samo imati beneficiju ako malo rasirimo poglede.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #41 u: 10. 10. 2012. 05:29:46 »
http://marchscopes.com.au/

Stewart Elliot je distributer i vlasnik firme BRT.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #42 u: 10. 10. 2012. 06:44:56 »
ti to ko nesto se razumijes u optike   dr.i , negdje si vidio optiku i nesto procito o njoj i sad sve znas  laz
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #43 u: 10. 10. 2012. 08:10:36 »
ne bas se ni malo ne razumijem.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Deon MARCH optike (Japan)
« Odgovori #44 u: 10. 10. 2012. 08:59:48 »
Ocekujem tvoju strucnu analizu