Autor Tema: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA  (Posjeta: 26418 vremena)


Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #46 u: 14. 11. 2015. 11:52:20 »
Ajd da i ja nesto priupitam,naime gledam razne optike za moj 223 pa mi je i bushnel elite dosao na razmatranje,tacnije i model elite 3200 3-9x50 sa firefly koncanicom,e to je i moje pitanje da li je neko ima na bilo kom optickom nisanu (ne samo busnelu) i kako se takva koncanica u praksi pokazala,znaci u prakticnom lovu u sumrak ili nocu,a i po danu kad osvetljenje iste nije potrebno itd. neke mane ako ima i sve ostalo.evo i slike ,a komentare tek ocekujem.


Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3160
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #47 u: 02. 12. 2015. 06:32:19 »
Gospodo, nesto razmisljam o sirokokutnoj optici, pa me zanima koje koncanice i zasto koristite na njima?
Da li smatrate da sirokokutna optika, i optika za sumrak veceg povecanja da koriste iste ili razlicite tipove koncanica?
Gente Balcanico!

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #48 u: 02. 12. 2015. 07:11:04 »
Različite.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3160
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #49 u: 02. 12. 2015. 07:48:36 »
Koji tip koncanice za sirokokutnu preporucate, dakle?
Gente Balcanico!

Offline DejanG

  • K 500
  • ***
  • Postova: 931
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #50 u: 02. 12. 2015. 08:03:24 »
Zavisi koji je proizvođač optike...?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #51 u: 03. 12. 2015. 00:54:43 »
Ja bi preporucio jednostavnu i preglednu koncanicu u drugom planu koja je dovoljno  prezentna i brzo zakljucava metu.
Koristim ova dva od kojih je jedan jednostavan  a drugi malo komplexan ali u principu jednostavan kad se razumije koncanica. Obavezno mora biti iluminacija jer bez toga je puno teze za starije oko. Ako ima oznake za preticanje za pogonski lov jos bolje. Koncanica mora biti jasno vidljiva i kad se puca sa oba otvorena oka na nizem povecanju jer lovac mora brzo pratiti metu i predvidjeti kretanje  i istovremeno nisaniti desnim ili lijevim okom.
Razor 1-6x24 Vortex je gornja koncanica koja mi se svidja kao i Kahles koncanica za 1-6 nove modele.
Donja izgleda komplexna ali je u biti jako jednostavna i brzo zakljuca metu medjutim mana je da je iam previse na "ekranu" i da je zapravo namjenjna za 223 i 308 i profesionalnu upotrebu a ne cisti lov. najdonja je jos brza i jednostavnija od one u sredini. Moj izbor ej vjerovatno izvan normalne logike evropskih lovaca ali ja sam probao i meni se svidja i sto je najvaznije radi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #52 u: 03. 12. 2015. 00:58:07 »
Kahles koncanica.
Ova koncanica kao i neke od ovih gore su namjenjene za sirokokutne optike s kojiam se namjerava gadjati na blizu ali i na dalje pa imaju proviziju pomaka za takve prilike a namjenjene su uglavnom za 308W. Lovacka preciznost zadovoljavajuca.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #53 u: 03. 12. 2015. 07:09:22 »
Gorane, ti zaboravljaš da živiš u nekom drugom svijetu  happi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #54 u: 03. 12. 2015. 11:06:01 »
U pravu si! Nekad je puno bolje da sutim.  zagi

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #55 u: 03. 12. 2015. 12:36:02 »
bolje da ne sutis jer mi je stvarno gust citati tvoje postove i stvarno dobivam kvalitetne i konkretne informacije i na tome sam ti jako zahvalan  zagi

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #56 u: 04. 12. 2015. 08:20:32 »
Gorane, ti zaboravljaš da živiš u nekom drugom svijetu  happi.
teaa
Bodule taj svijet je približio Ebay i internetska trgovina, važno je imati dobru i kvalitetnu informaciju od stručnih osoba kao što je Goran. Drugo pitanje kolika je kupovna moć ali ponuda j ogromna.

Evo nekih tipova končanicq za brzo pucanje.

http://www.thefirearmblog.com/blog/2014/01/05/mses-aqc-1c-reflex-sight/
 zagi
« Zadnja izmjena: 04. 12. 2015. 08:22:18 od perop »

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #57 u: 04. 12. 2015. 14:28:16 »
Ma poanta je bila da končanice koje je Goran prikazao ne igraju baš u svijetu (tržištu) Eu jer ovakvih baš i nema u ponudi, zato sam i rekao da živi u nekom drugom svijetu (tržištu) gdje je puno veća ponuda i dostupnost ovakvih končanica koje su iskreno rečeno više za vojnu uporabu nego za lov, ali i to diktira tržište.

Što se tiče svijeta Eu dat ću osobni primjer, a to je da već mjesec i pol dana imam u jednom Njemačkom dućanu naručenu municiju Geco Plus u 8x57 IRS i Brenneke Rubin Sabot kal. 12/70 kugle i nikako da stignu.
Kad god nešto naručim u Frankoniu nikad nemaju u dućanu već se isto čeka tjednima pa sad ti vidi svijet Eu.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #58 u: 05. 12. 2015. 00:21:13 »
Ma poanta je bila da končanice koje je Goran prikazao ne igraju baš u svijetu (tržištu) Eu jer ovakvih baš i nema u ponudi, zato sam i rekao da živi u nekom drugom svijetu (tržištu) gdje je puno veća ponuda i dostupnost ovakvih končanica koje su iskreno rečeno više za vojnu uporabu nego za lov, ali i to diktira tržište.

Što se tiče svijeta Eu dat ću osobni primjer, a to je da već mjesec i pol dana imam u jednom Njemačkom dućanu naručenu municiju Geco Plus u 8x57 IRS i Brenneke Rubin Sabot kal. 12/70 kugle i nikako da stignu.
Kad god nešto naručim u Frankoniu nikad nemaju u dućanu već se isto čeka tjednima pa sad ti vidi svijet Eu.
Goran puca i Kahlesovom končanicom koja je europska a što se tiče Vortexa ima ga i u Europi.
http://www.vortexoptics.com/content/international_dealers
teaa  d1
Streljivo nisam naručivao ali neke stvari iz opreme za ribolov prko Fishernatora znale su mi iz Austrije doči za 3-4 dana. Mislim da te tvoje dućane treba mijenjati drugima. Nož iz Australije preko Ebaya došao je za 17 dana. Bushnellov dvogled iz USA za 20-tak. Goran puca i Kahlesovom končanicom a Vortexa u Europi nije problem nabaviti. Ključna je dobra informacija gdje kupovati.
 http://www.vortexoptics.com/content/international_dealers
zagi
« Zadnja izmjena: 05. 12. 2015. 00:35:35 od perop »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: KONČANICE NA OPTIČKIM CILJNICIMA I SVE O NJIMA
« Odgovori #59 u: 06. 12. 2015. 08:44:52 »
 teaa

 welcome  Dobra vijest za sve one koji žele kupovati i prodavati putem interneta !!!

http://net.hr/tehnoklik/vijesti-tehnoklik/od-1-prosinca-ebay-otvara-svoja-vrata-u-hrvatskoj/

zagi
« Zadnja izmjena: 06. 12. 2015. 08:46:48 od perop »