Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 274865 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #150 u: 16. 09. 2009. 23:32:59 »
Neka se raspita kakva je procedura slanja optike iz USA, i ako može poslati, neka je zapakira u neku staru kutiju i napiše da je gift. Račun i garanciju neka pošalje u pismu. Trebalo bi proć bez carine i poreza. Ako se optika smije slati.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #151 u: 16. 09. 2009. 23:34:27 »
S&L me preduhitrio za 29 sekundi.  lizi

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #152 u: 16. 09. 2009. 23:42:45 »
Pogledajte samo ove nevjerovatne cijene  uf
http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/SportingGoods_Hunting--Optics_10151_-1_10001_navbar_page9_N_425001000_425000000_425001000_false_25___11

Prijatelj (lovac) mi rece da zivi 5 min od te prodavnice i da je sve stvarno bagatela a kvalitetno.
Platio bih ja i carinu ako bih bio siguran da ce mi stici al se bojim da ce to oduzeti  :P
Razmislit cu isplati li se riskirat.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #153 u: 16. 09. 2009. 23:45:05 »
Nece ti oduzeti. Sve dodje od ozbiljnih dilera. Nikad nisam imao neugodnosti. Platim dazbine sto treba i svi zadovoljni. A cijene su smijesne nekad.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #154 u: 16. 09. 2009. 23:46:48 »
Nabavio sam nekoliko stvari tako iz USA i nikad nisam imao problema ali u zadnje  vrijeme neke stvari i oprema su podlijegle novim zakonima i restrikcijama izvoza pa treba pazljivo pogledati. Neke od stvari sto sam htio kupiti nisu se mogle slati van USA pa provjeri prije slanja. Inace radi kao sto si ti kolege vec rekle sa fakturom ( invoice) u paketu i razlogom ( poklon- gift) ima vece sanse prolaza bez problema. Kod mene ako je ispod granice nema problema niti carine a ako je preko GST/ VAT/ PDV 10% platis sta moras. Internet prodavaci ce ti reci ako ne mogu izvoziti. Neki proizvodi ne mogu van zemlje da se ne osteti distributer u tvojoj zemlji i proizvodjac samo dozvoljava prodaju u USA a ne i izvoz dalje. Neke to ne brine ali da li su tvoj izbor? Garancija moze biti problem. Najbolje da ti prijatelj donose ako je moguce. Niko ti nece oduzeti tvoju robu samo mozes platiti mali iznos. Cijene u USA su odlicne zadnjih nekoliko mjeseci zbog slabe prodaje.
Jedno upozorenje: U zadnjih nekoliko mjeseci su se poceli pojavljivati lazni Leupold proizvodi iz Kine pa treba obratiti paznju. Cak i neki koji imaju specifikacije koje Leupold nikad nije napravio.
Slicne stete su pretrpili i Bushnell i Tasco ( mada se neki njihovi modeli prave u Kini) a i lose ime koje proizilazi iz takvih operacija i prodaja po buvljacima.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #155 u: 17. 09. 2009. 08:20:01 »
Nova narodna:

Naruči od kineza 100 000 nečega i on proizvede 100 000 za tebe i još 200 000 za buvljak.
Imam upalu volje.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #156 u: 17. 09. 2009. 09:33:38 »
I tako Tasco potonu. Nekad se pravio u Japanu i svi su ga kupovali a  od kad odose u Kinu sve se okrenu.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #157 u: 17. 09. 2009. 12:32:02 »
Najveći PROBLEM nastaje kod LEOPOLDA i druge optike koje se proizvode na Drugim Kontinentima, a pogotovo sa Američkom OPTIKOM kada se nešto dogodi loše, kvar ili slično u garantnom roku.
Otprilike ostaješ bez Optike godinu dana dok je pošalješ-dok stigne -dok otklone kvar-dok je pošalju nazad 6 meseci je prošlo minimalno.

To je jedini razlog po meni zašto nikada  više nebih kupio OPTIČKI NIŠAN, a da nije Evropski proizvod.

Ovo je samo moje razmisljanje i stav.
Nemoj te mi šta zameriti  sor

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #158 u: 17. 09. 2009. 12:42:20 »
stari detaljno pregledaju da vide u čemu je kvaka, pogotovo ako se u toj seriji javila prvi put greška kao tvoja
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #159 u: 17. 09. 2009. 13:15:59 »
Citat:
Otprilike ostaješ bez Optike godinu dana dok je pošalješ-dok stigne -dok otklone kvar-dok je pošalju nazad 6 meseci je prošlo minimalno.
hao
3 maximalno 4 nedelje kod ozbiljnih dilera
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #160 u: 17. 09. 2009. 13:19:48 »
Kod Leupolda se to prilicno rijetko desava ( mislim da ti treba popravka neke vrste) a servis je odlican koliko cujem od drugih ljudi oko mene sto se ne moze reci za Swarowski- uzme forever da nesto ucine. S&B i ne treba toliko servisa kad ima se i ne desavaju greske bilo kakve vrste kao ni Kahles. Ali ovo je Australia pa su Evropski proizvodjaci jako daleko iako zivimo u Globalnom selu. Leica i Zeiss imaju svoju distribuciju ovde i nema problema ako ti nesto zatreba. Swarowski kod nas je definitivno u rukama pogresnih ljudi (normalno to je moje misljenje) a vrijeme ce pokazati svoje. Svi vrhunski proizvodjaci pazljivo testiraju proizvode nakon proizvodnje kao i ako se vrati kao reklamacija a greske su moguce i dese se svima samo nekom manje nekom vise a mi to gledamo kao kvalitetu. Kad jednom moras skinuti optiku sa puske to je stvarno pizz***** i velika gnjavaza! Leupold je kvalitetan i posteno cijenjen proizvod mozda dalkeo vama iz Evrope ali svejedno Njemackog porjekla i tradicije sa americkim uticajima. Ipak je USA najvece trziste na kojem se najvise lovi i puca pa imaju neko iskustvo bilo to drago nekom ili ne. U realoding-u su sigurno prvi daleko ispred ostalih kao i u mnogim drugim stvarima. Moje misljenje i nista vise!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #161 u: 17. 09. 2009. 13:32:02 »
Citat:
Otprilike ostaješ bez Optike godinu dana dok je pošalješ-dok stigne -dok otklone kvar-dok je pošalju nazad 6 meseci je prošlo minimalno.
hao
3 maximalno 4 nedelje kod ozbiljnih dilera
 

Čika Rajko opšte pozna to je da si ti dežurni komentaor mojih postova.
Ja se ne bih smejao nečemu o čemu ne poznajem dovoljno.Rekoa sam ti već nekoliko puta ne gledaj na sve aspekte iz tvog ugla.
Većina prisutnih članova svih Foruma gde se ti i ja srećemo su LOVCI KOJI LOIVE PO EVROPSKIM STANDARDIMA I ZAKONIMA.
Tvoje iskustvo je veliko i tu nema govaora ali u većini se dosta razlikuje od našeg i u velikoj meri je ne primenjivo na evropskom kontinentu.
Ti to  nećeš ili ne možeš da svatiš.
Ovo što sam sad rekao u vezi LEOPOLD otike to sam proverio kod svih većih Dilera oružija u Švajcarskoj i svi su mi rekli isto .
"LEOPOLD JE DOBRA OPTIKA ;ALI UVEK POSTOJI ONO ALI I KADA SE TO ALI DOGODI 6 MESECI SI MINIMUM BEZ OPTIKE"

Veliki pozdrav za velikog Lovca Ry1.

Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #162 u: 17. 09. 2009. 13:48:11 »
Recimo da sam ja trgovac optikama, a ti kupac, ispricao bih ti najmenje 5 prica i u svakoj naveo najmanje 5 razloga da kupis optiku kod mene. Prodao bih ti i sredstva za ciscenje i odrzavanje iste.
Obzirom da ne zivim od te rabote reagiram jer mi, bude mi zao kada neko pukne lovu samo zato sto ne zna da moze proci jeftinije.
Evidentno je da upravo ti potenciras stvari koje si cuo,o kojima u stvari malo znas.

pozdrav od velikog i vanstandardnog Ry
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #163 u: 17. 09. 2009. 16:37:41 »
Recimo da sam ja trgovac optikama, a ti kupac, ispricao bih ti najmenje 5 prica i u svakoj naveo najmanje 5 razloga da kupis optiku kod mene. Prodao bih ti i sredstva za ciscenje i odrzavanje iste.
Obzirom da ne zivim od te rabote reagiram jer mi, bude mi zao kada neko pukne lovu samo zato sto ne zna da moze proci jeftinije.
Evidentno je da upravo ti potenciras stvari koje si cuo,o kojima u stvari malo znas.

pozdrav od velikog i vanstandardnog Ry


Ry,koja optika bi po tebi bila best buy?

Offline sambarhunter

  • K
  • *
  • Postova: 66
  • Be Seen,Be Safe
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #164 u: 17. 09. 2009. 18:54:56 »
Kolega best buy ?

Koliko novaca toliko muzike?  Ako si mozes priustiti najkvalitetnije tu je kraj, vise price nema ???????

Sambarhunter