Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 274923 vremena)

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #165 u: 17. 09. 2009. 20:22:39 »

Evidentno je da upravo ti potenciras stvari koje si cuo,o kojima u stvari malo znas.

pozdrav od velikog i vanstandardnog Ry


Da se ovo nebi pretvorilo u čika Rajkovo i moje prepucavanje jer iz drugih foruma imam to negativno iskustvo.

Daću samo ova objašnjenja.

U ŠVAJCARSKOJ živim i radim već duže vreme,a i bavim se sportskim streljašvom u istoj.
Poznajem lično generalne uvoznike za: Browning oružije, Beretta oružije i Fabarm oružije,Takođe lično poznajem generalnog Zastupnika za FRANKONIA Artikle i ne vidim zasto bi imali  koristi da me lažu.

Drugo moj dobar prijatel je kod tog Generalnog Zastupnika FRANKONIA prošle godine u Maju poričio LEUPOLD optički nišan 3-9x50 VX-II Matt i čekao ga je do Oktombra meseca .

Treće ja sam 2006 godine poručio kod generalnog uvoznika za FABARM Fabarm AXIS i čekao sam je blizu 4 meseca.

A mogao bih ti reći i za Američke artikle koliko se čekaju ako ih nema u EVROPSKIM Lagerima i ako se moraju poručiti da stignu direkno iz AMERIKE pošo sam i sa tim imao ličnog  iskustva,do duše nije oružije.
Tako da čika Rajko ja ne pričam šta sam čuo već ono o čemu sam imao preilike da se lično susretnem.

Ja sam doduše mali ,ti me nazva i KRETENOM I TO NA OVOM FORUMU ako me pamćenje dobro služi,a jedan urednik nekog drugog FORUMA mi reče i da sam BESAN.

Ja nikoga nikad nisam lično vređao, i pričam čisto realno o onome što znam, pa kome se svidi svdi.
Isprobao sam dosta optičkih nišana lično kao njihov vlasnik i smatram da mogu dati neki svoj sud o njima.

Totalno  offtopic offtopic offtopic
Izvinjavam se svima a možete i obrisati ovo ako smeta nema nikakvih problema sa moje strane.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #166 u: 17. 09. 2009. 21:09:43 »

Evidentno je da upravo ti potenciras stvari koje si cuo,o kojima u stvari malo znas.

pozdrav od velikog i vanstandardnog Ry


Da se ovo nebi pretvorilo u čika Rajkovo i moje prepucavanje jer iz drugih foruma imam to negativno iskustvo.

Daću samo ova objašnjenja.

U ŠVAJCARSKOJ živim i radim već duže vreme,a i bavim se sportskim streljašvom u istoj.
Poznajem lično generalne uvoznike za: Browning oružije, Beretta oružije i Fabarm oružije,Takođe lično poznajem generalnog Zastupnika za FRANKONIA Artikle i ne vidim zasto bi imali  koristi da me lažu.

Drugo moj dobar prijatel je kod tog Generalnog Zastupnika FRANKONIA prošle godine u Maju poričio LEUPOLD optički nišan 3-9x50 VX-II Matt i čekao ga je do Oktombra meseca .

Treće ja sam 2006 godine poručio kod generalnog uvoznika za FABARM Fabarm AXIS i čekao sam je blizu 4 meseca.

A mogao bih ti reći i za Američke artikle koliko se čekaju ako ih nema u EVROPSKIM Lagerima i ako se moraju poručiti da stignu direkno iz AMERIKE pošo sam i sa tim imao ličnog  iskustva,do duše nije oružije.
Tako da čika Rajko ja ne pričam šta sam čuo već ono o čemu sam imao preilike da se lično susretnem.

Ja sam doduše mali ,ti me nazva i KRETENOM I TO NA OVOM FORUMU ako me pamćenje dobro služi,a jedan urednik nekog drugog FORUMA mi reče i da sam BESAN.

Ja nikoga nikad nisam lično vređao, i pričam čisto realno o onome što znam, pa kome se svidi svdi.
Isprobao sam dosta optičkih nišana lično kao njihov vlasnik i smatram da mogu dati neki svoj sud o njima.

Totalno  offtopic offtopic offtopic
Izvinjavam se svima a možete i obrisati ovo ako smeta nema nikakvih problema sa moje strane.

Pozdrav Goran
Gorane, o tome što si ti čekao svoju pušku ili je netko čekao optiku po par mjeseci govori više o lokalnom zastupniku nego o proizvođaču...
Što se tiče optike LEUPOLD evo našeg SKYANGELA, mislim da ima nekoliko komada tog proizvođača i nema greške.
Jednom sam ponovio a i stalno se ponavljam, ali ti nikako da shvatiš

NEMAMO SVI LOVE UA SWAR i ZEISS , čovječe jedan Z6i je MOJA 6 - mjesečna plaća...
sa svojih 100 i više dana u lovištu sa svojim NIKONOM sam i više nego zadovoljan
od europskih prozvođača MEOPTA je fer proizvod za ono što nudi..

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #167 u: 17. 09. 2009. 22:57:12 »
Citat:
Ry,koja optika bi po tebi bila best buy?

Kako sambarhunter rece, najbolja je najbolja koju si mozes priustiti. ;)

Ubedjen sam da je poslednjih par godina Meopta  najbolje resenje za plici dzep i kada je odnos cene i kvaliteta u pitaju.
Rumunski IOR je vec poceo da dize cenu.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #168 u: 17. 09. 2009. 23:04:39 »
ja bi se isto slozio sa meoptom ,ko hoce nesto dobro zanesto manje pare od ovih velikih ,za mene je daleko bolja od bilo kog leupolda
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #169 u: 18. 09. 2009. 02:55:11 »
Slozio bi se da je Meopta solidna i kvalitetna optika ( imam i koristim  i meni je super) ali Leupold je optika ciji su modeli krasili mnoge pobjednicke takmicarske puske koje su odnijele mnoge nagrade i bezbroj znacajnih trofeja lovljenih pod extremnim kondicijama svugdje po svijetu. IOR  d4 jos neotkriven dragulj! Leupold je ipak kvaliteta na koju se covjek moze osloniti a izbor modela je odlican  i za sve vrste i nacine lova. Ja kao amater lovac sam presretan izborom i kvalitetom ponudjenih optika a potrosim koliko mogu i koliko mi treba za moj hoby.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #170 u: 18. 09. 2009. 08:54:07 »
Imam Leupold VX-II 3-9x50. Meoptom sam gledao rijetko pucao i nisam je koristio u lovu. Što se tiče mene osobno smatram Leupoldovu optiku boljim izborom naročito optiku kategorije  VX-III Napominjem ponovo da je to moje osobno mišljenje stečeno osobnim iskustvom. To smatram iz razloga jer kod pucanja Leupoldovom optikom jednostavno od svih optika kojima sam pucao najprije dobijem metu i najbrže reagiram u lovu. Ovo je jako važno u puno situacija gdje je potrebno brzo reagiranje i brz hitac. Možda je sve to to samo iz navike a zašto je to tako ne bih znao objasniti. Ako govorimo o Leupoldovoj VX-7 optici smatram da je ona u rangu Swarovskog ili Zeissa.
 teaa  z10

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #171 u: 18. 09. 2009. 15:19:26 »
bas me cudi da sa leupoldom najprije dobijes metu ,u odnosu na malo bolje optike leupoldovo vidno polje je skuceno ko da gledas kroz tunel
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #172 u: 18. 09. 2009. 15:43:22 »
Ovisno o situaciji u lovu (pišem o Leupoldovoj optici koju posjedujem VX-II 3-9x50 končanica German 4) kada se puška brzo baca u rame daljina udaljenosti optike od oka kod  pucanja jednostavno je takva da je najbolja slika  mete u optici uvijek na istoj daljini od oka. Kada to s malo prakse naučimo možemo reagirati trenutno. To nije slučaj kod drugih optika gdje poziciju za pucanje treba kraće ili duže tražiti okom. Možda je to i stvar moje navike.  Leupoldova slika nije skučena ona je vrhunska premda navijam za europsku optiku Leupoldu svaka čast.
 z10

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #173 u: 18. 09. 2009. 16:55:34 »
 Probao, imao, imam, promjenio... svakakvih optika ali ovo što ti Lazar kaže mislim da u potpunosti stoji. Iz mog iskustva "velika evropska trojka" je u tome puno jača od Leupolda.
Možda stvar navike a možda i nije!  8) 8) 8)
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #174 u: 18. 09. 2009. 23:13:16 »
LEupold Vari XII Scandinavium 3-9x40 imam na malokalibarki i tu se pokazao isto tako dobar kao i na 30-06 ali kada padne mracak..ipak su Evropljani bolji po mom misljenju. z14
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #175 u: 20. 09. 2009. 11:10:33 »
Kolege zbog nesporazuma do koga je došlo.

Ne osporavam kvalitet LEOPOLD optike jer ga nikada nisam lično posedovao.
Samo sam rekao da je za nas lovce sa starog kontinenta EVROPE ,po mom stavu bolji izbor Evropskih proizvođača optičkih nišana.

Uvek postoji mogučnost kavara ili propusta prilikom izrade ma o kojoj optici je reč i kada se to dogodi lakse, brže i bezolnije če mo proći mi na starom kontinentu, sa Evropskim proizvodom nego sa preko okeanskim proizvodom.
Ništa nisam rekao oko generalnih uvuznika ili ditributera i oni postaju nemočni kada pošalju produk u Fapriku proizvodnje.

-Vreme za koje če ga fabrika primiti od pošaljioca
-Koliko fabrici treba da otkloni kvar
-kada če ga poslati
-Vreme za koje če ga pošaljioc primiti od fabrike
-Vreme kada ce ga vlasnik preuzeti od istog

Smatram da je sa Evropskim proizvodima to vreme dosta-dosta kraće jer su te fabrike neposredno u našem okruženju.

O tome sam hteo reći kada sam rekao zašto bih se radije odlučio za EVROPSKU OPTIKU.
Nikave veze nema dali bi se to ratilo o ZRAKU ili SWAROVSKOM,svako sebi če priuštiti onu optiku za koju smatra da mu najviše odgovara u savakom pogledu.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline nemcic

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #176 u: 25. 09. 2009. 12:07:32 »
Ordered: 1  LU-MT-BASE-QR-60656  Leupold QR Quick Release Bases   $53.99
Ordered: 1  LU-MT-RING-QR-51717  Leupold Quick Release Riflescope Rings
$39.95

==================================================================

Unfortunately, at this time we cannot ship any Leupold products outside of
the United States due to restrictions imposed by our manufacturer.  The
manufacturer has specified that United States dealers should not sell
internationally to protect business rights of International dealers.

Although we cannot fulfill your order at this time, we do recommend that you
search for the home page of the manufacturer you need. Please contact them
directly for a list of international Leupold dealers that you can purchase
from.

Thank you for your understanding and have a great day!

Offline nemcic

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #177 u: 25. 09. 2009. 12:14:21 »
Jeste li vidjeli ovo!

No dobro, zna li tko gdje mogu nabavit te nosače u Hrvatskoj. Induchem je legalni diler za Hrvatsku ali oni nemaju! Trebaju mi QR niski prstenovi i baze za Steyr karabin. Optika je VX III-L 3,5-10x56

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #178 u: 25. 09. 2009. 16:29:25 »
javi se meni u vezi QR nosaca za steyr

Offline lav

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #179 u: 25. 09. 2009. 17:23:38 »
bok, zanima me koliko bi došla optika vx-2, 3-9 *40 i 4-12*40? , ako znate naravno?