Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 274789 vremena)

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #90 u: 18. 09. 2008. 09:59:11 »
Jedno pitanje Medi: S obzirom na pročitano kako je Leupold dnevna optika, da li bi se Nikonom možda bolje vidjelo po mraku? S time da se ne misli, naravno, na potpunu kmicu, već situaciju kad se ima minimalna mjesečeva svjetlost? z14

Kupiš Kahlesa ili Schmidt & Bendera pa više nemaš nikakvih dvojbi.

 I po danu i u sumrak i po mjesečini i pod svim mogučim uvjetima,
najbolja moguća provodljivost svjetla,
klik sistem rađen po vojnim specifikacijama,
i doživotna garancija.

 Je,malo je skuplji,al zato nemaš nikakvih dvojbi oko pouzdanosti i svega relevantnog vezanog uz optiku.

Sve što vrijedi ima svoju cijenu,ali ta cijena je zanemariva kad znaš da si pokrio sve svoje potrebe dok živiš.


Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #91 u: 18. 09. 2008. 10:42:59 »
Je, malo je skuplji ::), da imam love ko šodera, po meni apsolutni vrh je Kahles, ali nemam love...biram takvu optiku da ako je slučajno razbijem, da si mogu bez godina odricanja i kredita kupiti novu, a da kupim Kahles s obzirom na moje sadašnje materijalne prilike i dgodoi mi se  :pferd:, duugo bi bio na čistoj mehanici

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #92 u: 18. 09. 2008. 13:05:32 »
S obzirom na tvoje materijalne mogucnosti Leupold ili Nikon pruzit ce ti vrhunsku sliku i tu sumnje nema.Naravno ovisno o modelu odredjene marke.
 I te opcije kostaju ali ne previse i trenutno su Best Buy,naravno tu su i Burris,Meopta itd.
Rastegni se i onoliko koliko mozes d
 Kahles i S&B su vrhunac ali.....

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #93 u: 18. 09. 2008. 13:47:22 »
Je, malo je skuplji ::), da imam love ko šodera, po meni apsolutni vrh je Kahles, ali nemam love...biram takvu optiku da ako je slučajno razbijem, da si mogu bez godina odricanja i kredita kupiti novu, a da kupim Kahles s obzirom na moje sadašnje materijalne prilike i dgodoi mi se  :pferd:, duugo bi bio na čistoj mehanici

Sada imaš i u HR za kupiti Nikon Monarch E,a cijene mi se čine u redu negdje oko 5.000,00 kn ovisno o modelu (svi imaju tubus 30 mm) međutim ja bih se odlučio za neki od modela Meopte. Zadnji model Meostar R1 3-12X50 ili 56 će te u potunosti zadovoljiti u svim uvjetima lova i ima kristalno čistu sliku čak i bolju od većine puuno skupjih i razvikanih marki.
Ono najvažnije je da imaš u HR dobar servis i ukoliko ti se dogodi kakva nezgoda, Meoptu ćeš popraviti bez problema jer je Meopta rađena na način da su svi unutrašnji dijelovi montirani i spajani na način da se bez problema mogu pojedinačno zamijeniti, dakle nema ljepljenja pojedinih dijelova čime sve više pribjegavaju i neka zvučnija imena od Meopte.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #94 u: 18. 09. 2008. 19:09:47 »
Sada imaš i u HR za kupiti Nikon Monarch E,a cijene mi se čine u redu negdje oko 5.000,00 kn ovisno o modelu (svi imaju tubus 30 mm) međutim ja bih se odlučio za neki od modela Meopte. Zadnji model Meostar R1 3-12X50 ili 56 će te u potunosti zadovoljiti u svim uvjetima lova i ima kristalno čistu sliku čak i bolju od većine puuno skupjih i razvikanih marki.
Ono najvažnije je da imaš u HR dobar servis i ukoliko ti se dogodi kakva nezgoda, Meoptu ćeš popraviti bez problema jer je Meopta rađena na način da su svi unutrašnji dijelovi montirani i spajani na način da se bez problema mogu pojedinačno zamijeniti, dakle nema ljepljenja pojedinih dijelova čime sve više pribjegavaju i neka zvučnija imena od Meopte.
Istu priču sam čuo u Detonexu. Mora da si i ti nedavno bio tamo.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #95 u: 19. 09. 2008. 07:40:37 »
Sada imaš i u HR za kupiti Nikon Monarch E,a cijene mi se čine u redu negdje oko 5.000,00 kn ovisno o modelu (svi imaju tubus 30 mm) međutim ja bih se odlučio za neki od modela Meopte. Zadnji model Meostar R1 3-12X50 ili 56 će te u potunosti zadovoljiti u svim uvjetima lova i ima kristalno čistu sliku čak i bolju od većine puuno skupjih i razvikanih marki.
Ono najvažnije je da imaš u HR dobar servis i ukoliko ti se dogodi kakva nezgoda, Meoptu ćeš popraviti bez problema jer je Meopta rađena na način da su svi unutrašnji dijelovi montirani i spajani na način da se bez problema mogu pojedinačno zamijeniti, dakle nema ljepljenja pojedinih dijelova čime sve više pribjegavaju i neka zvučnija imena od Meopte.
Istu priču sam čuo u Detonexu. Mora da si i ti nedavno bio tamo.

Ne, ovo ti nije priča nego stvarnost onakva kakva je i moj prijateljski savjet.
Prenio sam ti iz prve ruke iskustva servisera optičkih ciljnika kroz čije je ruke prošlo mnogo poznatih marki ciljnika.
Činjenica je da je Meopta rađena onako kako sam napisao, a osobno sam probao više modela Mepti, uspoređivao ih od Leupolda vari X III pa do S&B po danu i u sumrak i ti mogu rećida je Meopta bolja i od nekih dvostruko skupljih optika, a ukoliko oštetiš durbin u lovu sumnjam da ćeš bilo koji Leupold, Nikon i slično popraviti u HR ukoliko je potrebno zamijeniti bilo koji dio u unutarnjem tubusu.
U Americi je bez obzira na vrhunsku i vrlo veliku ponudu optike na tržištu, Meopta jako tražena i svi je hvale kao najbolji omjer cijene i kvalitete te se ponekad čeka i mjesecima za kupnju iste.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #96 u: 20. 09. 2008. 22:01:39 »
Kao što rekoh od riječi do riječi mi je tako isto objasnio i prodavač u Detonexu.
Ništa loše nisam mislio kada sam rekao "priča"

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #97 u: 22. 09. 2008. 07:54:05 »
Kao što rekoh od riječi do riječi mi je tako isto objasnio i prodavač u Detonexu.
Ništa loše nisam mislio kada sam rekao "priča"


Ma nije nikakav bed.
Onda je to jedan od rijetkih prodavača koji govori istinu  ;D.
Inače kako rijetko idem u Zagreb nikad nisam bio u Detonexu međutim prošle sam godine odlučio pronaći Detonex i kupiti Norminu municiju sa zrnom A-Frame kojeg su jedino oni imali u ponudi.
Nekoliko dana prije nego sam  pic za Zagreb provjerio sam telefonom dali još ima municije, a kad sam nakon potrage pronašao Detonex bilo je zatvoreno jer su otišli na godišnji odmor i tako  ::)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #98 u: 22. 09. 2008. 08:26:22 »
Sljedeći put kad budeš dolazio u Zagreb, bar nećeš morati puno lutati. Sad znaš gdje je Detonex ;D

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #99 u: 22. 09. 2008. 09:27:15 »
Sljedeći put kad budeš dolazio u Zagreb, bar nećeš morati puno lutati. Sad znaš gdje je Detonex ;D


Jednostavno nek ti netko u Zg  kupi   A-Frame streljivo u DETONEX-u i pošalje busom doma.

Nebi bio ni prvi ni zadnji.
Ako stvarno živiš daleko,to je najisplativija opcija.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #100 u: 22. 09. 2008. 11:17:55 »
Sljedeći put kad budeš dolazio u Zagreb, bar nećeš morati puno lutati. Sad znaš gdje je Detonex ;D


Jednostavno nek ti netko u Zg  kupi   A-Frame streljivo u DETONEX-u i pošalje busom doma.

Nebi bio ni prvi ni zadnji.
Ako stvarno živiš daleko,to je najisplativija opcija.


Nije bilo vremena čekati da se vrate sa godišnjeg odmora pa san mabavio Federal Fusion i sa njime sam prezadovoljan, a 2,5 puta je jeftiniji od Norme tako da sada sa zadovoljstvom  2p divlje svinje  ref.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #101 u: 02. 10. 2008. 17:23:22 »
Imam jedno pitanje, naime radi se o tome da sam dobio na poklon optiku leupold WX-II 4-12x50 i otisao sam je kod puskara montirati i on mi je rekao da to nije bas idealna optika za moj karabin 8x57 zastavin vec je vise za malo kalibarke, pa me zanima da li je to tocno i da li ce optika izdrzati pucnjeve iz karabina

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #102 u: 02. 10. 2008. 17:27:06 »
Imam jedno pitanje, naime radi se o tome da sam dobio na poklon optiku leupold WX-II 4-12x50 i otisao sam je kod puskara montirati i on mi je rekao da to nije bas idealna optika za moj karabin 8x57 zastavin vec je vise za malo kalibarke, pa me zanima da li je to tocno i da li ce optika izdrzati pucnjeve iz karabina

Da ti nije ponudio i 100€ za nju da je se kao riješiš?
Ak to nije za karabin onda ne znam kaj je.
 
Usput molim te da se predstaviš u rubrici predviđenoj za to( pošto sam prvi odgovorio na post pa usput da upozorim i skratim muku adminima  sor)

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #103 u: 02. 10. 2008. 18:18:54 »
Imam jedno pitanje, naime radi se o tome da sam dobio na poklon optiku leupold WX-II 4-12x50 i otisao sam je kod puskara montirati i on mi je rekao da to nije bas idealna optika za moj karabin 8x57 zastavin vec je vise za malo kalibarke, pa me zanima da li je to tocno i da li ce optika izdrzati pucnjeve iz karabina

Da ti nije ponudio i 100€ za nju da je se kao riješiš?
Ak to nije za karabin onda ne znam kaj je.
 
Usput molim te da se predstaviš u rubrici predviđenoj za to( pošto sam prvi odgovorio na post pa usput da upozorim i skratim muku adminima  sor)

Hvala ti nazime na odgovoru i mogu ti reći da sam bio na mukama kad mi je on to rekao


ps predstavio sam se u dotičnoj rubrici

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #104 u: 02. 10. 2008. 19:36:29 »
Dobar neki puškar , a kaj je za karabin onda 1-4 X 20?

Ili je on imal nekaj drugo za ponudit...