Autor Tema: Swarovski ili Zeiss  (Posjeta: 11922 vremena)

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #30 u: 26. 02. 2009. 16:32:11 »
Svejedno ti je oćeš li staviti na pušku swarovskog,zeissa,kahlesa,S&B,-Sejfo ti je lijepo rekao, ali nemoj onda šparati na montaži i staviti talijanski švenk.

Isto ko' da si obuko' odjelo od Armanija, a dole na noge neke tene, "All star" uf

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #31 u: 12. 04. 2009. 15:37:01 »
...decki dragi...ako lovite svinju docekom znaci ako hocete ostati amlo duze vazno je da Vam ulazi sto vise svjetlosti da je vidno polje dobro i veliko...znaci za sada 56.....puno vas koristi i lampe no u to nebih ulazio.Drugo montaza i optika su vazni sto se pogotka tice.Puska kao sto je zastavina nije losa puska a tko tvrdi obrnuto mora dokazati.Puska mora lezati i ne rasipati metke.To je osnovno pravilo.Ja je nemam..imam Steyer i Merkel ali  kak se kaze nemoj kuditi konja kojeg nisi jahao.Napravljena je na standardni mauzer 98.malo je robusna kak bi rekli ali puca kao i svaka druga.Oni joji si mogu priustiti merzedes isto se voze u autu kasdapadakisa kao i onaj u golfu,fiatu...stvar je ukusa.Montaza mora biti sto niza da je linija leta zrna sto manja.Preporucam za nase lovce optiku koju radi nas Rusan...imam dvije od EAW ail i njegovu jednu...nema razlike a razlika je je velika u cijeni....evo to je moje misljenje..mislim danisam nikog uvrijedio a nekom moza bude dobro doslo..Ivica
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #32 u: 12. 04. 2009. 17:27:25 »
Ma nisi nikoga uvrijedio, ali si pričao o svemu samo ne o usporedbi ove dvije optike...

Offline kuna zlatica

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #33 u: 23. 05. 2009. 22:56:31 »
Ak imaš love kak blata kupi Swarorovskog pak onda Zeissa. A ak hoćeš kvalitetnu optiku koja bu te u potpunosti zadovoljila uzmeš Leupolda ili Meoptu.A prolazi i Tasco Titan! Ovo je bil jedan pučki odgovor!  ;) Najkvalitetnije su najnovije serije!  8) 8) A sa Zastavinim karabinom ustrijeliš potpuno jednako kao i sa najnajnovijim Lasser-om.Unatoč njegovoj vrhunskoj izradi i zaključavanju s kuglicama .
(sorry, dečki, već sam rekla da sam na izvoru kuhane riječi i dobrog sam apetita!!!). Voljela bih ponoviti, onu vječnu: faktor čovjek...dalje se fućka!
 ;) ;)

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #34 u: 24. 05. 2009. 10:46:26 »
Ak imaš love kak blata kupi Swarorovskog pak onda Zeissa. A ak hoćeš kvalitetnu optiku koja bu te u potpunosti zadovoljila uzmeš Leupolda ili Meoptu.A prolazi i Tasco Titan! Ovo je bil jedan pučki odgovor!  ;) Najkvalitetnije su najnovije serije!  8) 8) A sa Zastavinim karabinom ustrijeliš potpuno jednako kao i sa najnajnovijim Lasser-om.Unatoč njegovoj vrhunskoj izradi i zaključavanju s kuglicama .
(sorry, dečki, već sam rekla da sam na izvoru kuhane riječi i dobrog sam apetita!!!). Voljela bih ponoviti, onu vječnu: faktor čovjek...dalje se fućka!
 ;) ;)

Kužim ovo ako imaš love kak blata kupi Swar ili Zeiss, no ne kužim onaj dio kvalitetnu optiku tipa Tasco Titan. Zar stvarno misliš ka je Tasco kvalitetniji od ove prve dvije. Auuu moja Kuno! Istina da Swarovski i Zeiss koštaju, no ipak su to optike koje su sa višegodišnjom tradicijom i stalno pri vrhu. Nije uvijek koliko novca toliko muzike, ali u ovom slučaju to sigurno vrijedi.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #35 u: 24. 05. 2009. 11:11:09 »
Ak imaš love kak blata kupi Swarorovskog pak onda Zeissa. A ak hoćeš kvalitetnu optiku koja bu te u potpunosti zadovoljila uzmeš Leupolda ili Meoptu.A prolazi i Tasco Titan! Ovo je bil jedan pučki odgovor!  ;) Najkvalitetnije su najnovije serije!  8) 8) A sa Zastavinim karabinom ustrijeliš potpuno jednako kao i sa najnajnovijim Lasser-om.Unatoč njegovoj vrhunskoj izradi i zaključavanju s kuglicama .
(sorry, dečki, već sam rekla da sam na izvoru kuhane riječi i dobrog sam apetita!!!). Voljela bih ponoviti, onu vječnu: faktor čovjek...dalje se fućka!
 ;) ;)

prolazi svee al`...nekad je pjevao I. Robic, a vidis i on je imao ono àli`u rezervi,tak ti je i sa Tascom prolazi `al..
da bi se odlucila na Swara ili Zeissa netreba ti love ko`blata nego samo dobar savjet dobrog prijatelja u kojeg imas povjerenja jer je nesto naucio(i iz svojeg iskustva)
ps.imao sam jednu kunu bjelicu za `podstanara`u podkrovlju, napravila mi je puno s...a a i stete,nadam se da je Zlatica manje destruktivna.kaj ha

Offline kuna zlatica

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #36 u: 24. 05. 2009. 15:52:19 »
Ak za tebe nije lova 12000,00 kunica pa na više onda imamo jako različite pojmove o novcu! Ak ti netko prijateljski nudi polovnog Swara ili Zeissa za 5000,00 ili 6000,00 onda ili je tehnologija potpuno zastarjela ili je negdje opal! Nadam se da znaš da današnj Zeiss nije nasljednik K. Zeissa iz Jene! 8) Kao lovac bi trebal znati da kune zlatice ne žive u blizini ljudskih staništa, već samo kune bjelice!  nosl nosl
P.s.drago mi je da znaš kak je kunica zvjerčica! nosl nosl nosl nosl
« Zadnja izmjena: 24. 05. 2009. 15:53:51 od kuna zlatica »

Offline kuna zlatica

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #37 u: 24. 05. 2009. 15:58:42 »
Apropos implikacije da sam uspoređivala kvalitetu Tasco Titana sa Swarom i Zeissom ne znam osnove na kojima se ona temelji. rolPodrazumjeva se da su Swar i Zeiss optike izuzetne kvalitete i performansi. No, to ne isključuje Tasco Titan iz reda upotrebljivih lovnih optika. Znači da drže šus! rol

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #38 u: 24. 05. 2009. 17:20:16 »
Ak za tebe nije lova 12000,00 kunica pa na više onda imamo jako različite pojmove o novcu! Ak ti netko prijateljski nudi polovnog Swara ili Zeissa za 5000,00 ili 6000,00 onda ili je tehnologija potpuno zastarjela ili je negdje opal! Nadam se da znaš da današnj Zeiss nije nasljednik K. Zeissa iz Jene! 8) Kao lovac bi trebal znati da kune zlatice ne žive u blizini ljudskih staništa, već samo kune bjelice!  nosl nosl
P.s.drago mi je da znaš kak je kunica zvjerčica! nosl nosl nosl nosl
 
gle koliko pitanja i pretpostavki na jednom mjestu , toliko nesigurnosti... ko`da smo u 16-toj
kaj se tice kuna onih 12000 , je to nekakva lova koju zdrobis u tjedan dana godisnjeg,a za onih 5-6000 i jos samo, samo malo mozes dobiti i novog Zeissa sa friskom tehnologijom
zasto pretpostavljati jednog Taska Swaru ili Zeissu??, kad  je pitanje ionak bilo Swarovski ili Zeiss,za Tasko imas otvorenu temu pa napisi nesto ako izvor zna , ja ga imam i nikome ga ne preporucam!, a imam i Swara doduse polovnog ali ipak on novog Taska lagano popapa za dorucak.
ps.kunu bjelicu sam mogao uhvatiti za rep i baciti preko krova da sam htio,no ipak sam joj se smilovao jer smo se gotovo uvjek sretali u proljece (....)sto ucinila bi ti? ali pri pomenu Kune Zlatice sav se najezim ..da se sa tom zvjercicom sretnem oci u oci.. (kad ona ono lovi?) nosl nosl nosl

Offline kuna zlatica

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #39 u: 24. 05. 2009. 17:50:53 »
Anyway, Tasco i Tasco Titan su dvije različite klase i kvalitete!!!!!!!! nosl nosl nosl nosl
Kao i većina predatora, aktivna sam noću! nosl nosl nosl sauf sauf
Tvoja Martes martes El. nosl nosl nosl
Nemrem postati Martes foina HER. A jako mi je bliska Felis silvestris Schr. nosl nosl nosl

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #40 u: 24. 05. 2009. 18:03:48 »
Anyway, Tasco i Tasco Titan su dvije različite klase i kvalitete!!!!!!!! nosl nosl nosl nosl
Kao i većina predatora, aktivna sam noću! nosl nosl nosl sauf sauf
Tvoja Martes martes El. nosl nosl nosl
Nemrem postati Martes foina HER. A jako mi je bliska Felis silvestris Schr. nosl nosl nosl

classification classique:
animalia
chardata
vertebrata
mammalia
theria
eutheria
carnivora
canifomia
mustelidae
mustelinae
martes    nosl nosl nosl
 


Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #41 u: 24. 05. 2009. 18:57:48 »
Apropos implikacije da sam uspoređivala kvalitetu Tasco Titana sa Swarom i Zeissom ne znam osnove na kojima se ona temelji. rolPodrazumjeva se da su Swar i Zeiss optike izuzetne kvalitete i performansi. No, to ne isključuje Tasco Titan iz reda upotrebljivih lovnih optika. Znači da drže šus! rol
Je drzi ali neki i popusti nakon osmoga hao

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #42 u: 24. 05. 2009. 19:17:31 »
Posalji to Stipi da koristi malom ko zvecku hao hao hao hao
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #43 u: 24. 05. 2009. 19:23:13 »
Posalji to Stipi da koristi malom ko zvecku hao hao hao hao
hao hao hao hao hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline kuna zlatica

  • K
  • *
  • Postova: 79
Odg: Swarovski ili Zeiss
« Odgovori #44 u: 24. 05. 2009. 19:26:15 »
Je, moguće...a zakaj roba ima papire ak ne nego za reklamacije. Zeiss i Swarr imaju sigurno određeni postotak reklamacija, ali daleko, daleko manji. Ne postoji tehnika koja nije sklona  pogreškama u proizvodnji. No, ne smijemo zanemariti da ljudi koji su platili optiku nekoliko tisuća eura jako, jako nerado prizaju da su je morali reklamirati. Dok su kod plaćanja znatno manjih iznosa skloniji istom!