Autor Tema: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)  (Posjeta: 146874 vremena)

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #255 u: 08. 02. 2010. 14:56:45 »
Jel zna netko gdje se može nabaviti nova gumena zaštita okulara za swara 6×42? (ona što sprječava da te opizdi po arkadi). Govorim o originalu a ne kojekakvim nastavcima.

Složi ga na pravu udaljenost od oka, pazi kad ćeš pucati uzbrdo , i neboj se za arkadu ;D
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #256 u: 23. 02. 2010. 22:47:53 »
Neki dan su moji prijatelji pravi lovci i znalci ljudi sa velikim brojem trofeja i velikim lovačkim iskustvom uspoređivali jedan prastari Kahles i Swarovski Z6 interesiralo ih je ono osnovno uvećanje X 6. Gledali su i gledali ali sličnost je bila tako velika da nisu vidjeli bilo kakvu osobitu razliku. Sam vlasnik Swarovskog je došao do zaključka i osobno je izjavio: "Z6 je prevara stoljeća". Ja osobno nisam lovio sa Swarovskim Z6 pa ne želim o njemu ni davati svoje mišljenje.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #257 u: 23. 02. 2010. 23:10:53 »
Drugari ja sam lovio od Zrakovog optickog nisana preko Tasco Titan Schmid Bender ........... i trenutno sam vlasnik dva optiöka nisana Swaeovski Z6i i razlike su vise nego drasticne.
A najveca razlika je u Zoom 6 i 50% sirem vidnom polju od Zoom 4 tako da to sto su ti iskusni lovci konstantovala a pritom da nisu bili pripiti onda bi trebali podhitno da odu ocnom doktoru dok ne ostrele Magarca jer su kroz optiku videlui da je to Srndac.
Pozdrav Goran

Gorane,pa to je subjektivno..mozes izostaviti omalovazavanje sudionika testa! teaa
 Pozzz Nosler
« Zadnja izmjena: 23. 02. 2010. 23:13:39 od Nosler »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #258 u: 24. 02. 2010. 07:52:10 »
Imo sam i ja Z6 i to je jako dobra optika,ali sad govorit da je revolucija stoljeća pa baš i nije.
a i taj zum 6 je to dobro ali je bolja razlika kod onih sa jačim povećanjem (2,5-15 i 3-18) nego kod 2-12 povećanja
više je i to reklama

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #259 u: 24. 02. 2010. 10:18:44 »
Z6i nije prevara stoljeca.Nije ni revolucija stoljeca.Sa svojim sirokim vidnim poljem jednostavno je ispred svih,kome to nije bitno neka ga zaobidje ima i drugih jednako kvalitetnih i podjednako skupih ako je to mjerilo.
Usporedjivao sam i ja i Kahles i Zeiss i S&B i Swar.sto se tice ostrine slike i propusnosti svjetla gotovo sve isto ali sirina vidnog polja je na strani Swara.Onako na prvi pogled moglo bi se tu prikrpiti jos nekoliko usporedivih po bistroci slike poput Kaps ,Meopta ,Docter ili jedan Vixen i nezaobilazni Nikon.
Primjetio sam da kod manjih povecanja kod svih se pojavi suzenje tunela , kod nekih izrazeno.  Tesko je sad reci sto je to sta determinira visoki status kod pojedinih, mozda pouzdanost ,trajnost , imidj, ili ono sto prosjecni kupac nevidi ali naslucuje kroz cijenu ,specijalne metode obrade, materijali i preciznost pri sklapanju.Garancija.
Primjetio sam jos da kod gotovo svih do povecanja 10x koncanica i objekt se dobro izostravaju , do 12x tak i tak, a preko toga samo sa turetom za podesavanje paralakse inace gotovo neupotrebljivo. Tu se je i moj Swar.pokazao odlicnim(poklon od supruge inace bi se zvao Meopta ;D) jer od 2,5x-15x koncanica i objekt uvjek se mogu izostriti.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #260 u: 24. 02. 2010. 10:34:24 »
e vidiš ja tunel nemam na kahlesima ali imam na swarovima
nije da je super izražen ali se vidi
swaru dajem prednost radi povećanja
a što se oštrine tiče tu nisam primjetio razliku nekakvu ali swar ipak ima jače povećanje a to pomogne sigurno

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #261 u: 24. 02. 2010. 10:46:00 »
Za koji model Swara govoris? Jer i ja imam dva i na novijem je jace izrazen (ali gotovo zanemarivo na oba).

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #262 u: 24. 02. 2010. 10:53:04 »

Usporedjivao sam i ja i Kahles i Zeiss i S&B i Swar.sto se tice ostrine slike i propusnosti svjetla gotovo sve isto ali sirina vidnog polja je na strani Swara.Onako na prvi pogled moglo bi se tu prikrpiti jos nekoliko usporedivih po bistroci slike poput Kaps ,Meopta ,Docter ili jedan Vixen i nezaobilazni Nikon.

To je i jedina prednost Swara pepi, koja ne opravdava nikako toliko veliku cijenu, al ocito kod njih i placas debelo ime "Swarovski". Recimo ja sam kupio nedavno Zeissa, koristio prije Nikona i da budem iskren, neke razlike nisam primjetio, ca smatram da je koncanica i crvena tocka bolja kod Nikona nego Zeissa, osim mozda sto je Zeiss 10 min bolji u sumrak, ali razlika u cijeni je ogromna.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #263 u: 24. 02. 2010. 14:00:19 »
Drugari ja sam lovio od Zrakovog optickog nisana preko Tasco Titan Schmid Bender ........... i trenutno sam vlasnik dva optiöka nisana Swaeovski Z6i i razlike su vise nego drasticne.
A najveca razlika je u Zoom 6 i 50% sirem vidnom polju od Zoom 4 tako da to sto su ti iskusni lovci konstantovala a pritom da nisu bili pripiti onda bi trebali podhitno da odu ocnom doktoru dok ne ostrele Magarca jer su kroz optiku videlui da je to Srndac.
Pozdrav Goran

Gorane,pa to je subjektivno..mozes izostaviti omalovazavanje sudionika testa! teaa
 Pozzz Nosler



POGLEDAJ TE RAZLIKU I UOCITE SAMI

Izvinjavam se ako sam nekog uvredio ali ako neko ne primeti razliku u vidnom polju onada ja neznam sta terba da kaze sa takvog doticnog lovca.
NAPRIMER"Primetite da covek ne razlikuje boje , i kazete mu pa vi ste DALTONIATA, dali je to omalovazavanje?"
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #264 u: 24. 02. 2010. 14:05:54 »
Swarovi su Bio 2-12 50
a sada je aktualan onaj 2,5-15 56 za balističkim turetom


Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #265 u: 24. 02. 2010. 14:24:25 »
[
[/quote]


POGLEDAJ TE RAZLIKU I UOCITE SAMI

Izvinjavam se ako sam nekog uvredio ali ako neko ne primeti razliku u vidnom polju onada ja neznam sta terba da kaze sa takvog doticnog lovca.
NAPRIMER"Primetite da covek ne razlikuje boje , i kazete mu pa vi ste DALTONIATA, dali je to omalovazavanje?"
Pozdrav Goran
[/quote]

Gorane lovci koji su uspoređivali ove optike i s kojima sam pričao ovaj vikend su lovci starog kova koji su lovili po čitavom svijetu i imaju zavidnu kolekciju trofeja. Vjeruj mi za njih nema nepoznanica u lovu i poznavanju lovačke opreme. Ne znam kolika je i kakva je Vaša kolekcija lovačkih trofeja i uspjeha ali ako je i približna ovim ljudima o kojima sam pisao onda ste u lovačkom smislu puno toga postigli i osobno Vam zavidim. Što se tiče razlike vidnog polja koju ste POGLEDALI i UOČILI SAMI to je jedan obični propagandni materijal Swarovskog i nalazi se na njihovim stranicama a kojeg je gledao i moj prijatelj kao i tisuće drugih i temeljem kojeg su i kupili Swarowski Z6. Ja ne lovim Swarowskim Z6 pa po onoj staroj "ne kudi konja kojeg jahao nisi" i ne iznosim svoj osvrt nego pišem jednu kritiku čovjeka koji ima ovu optiku i koji smatra da je Z6 jedna od najvećih lovačkih prevara..
 z10

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #266 u: 24. 02. 2010. 14:52:51 »
Kolege brkate malo loncice sa ovom sirinom vidnog polja kod Swarowskog. Ono sto Swar ima je siri raspon povecanja (x6) a ne sire vidno polje.
Kad tog Swara stavis na povecanje 4 on ima isto vidno polje kao i Zeiss na povecanju 4 ako su objektivi istog promjera.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #267 u: 24. 02. 2010. 15:15:41 »
Istina dobro čovjek kaže teaa
Imam jedno pitanje Svar 1.7-10x42 Z6i  ima crvenu točku dan/noč kad se poluga za prebacivanje stavi u sredinu(off) uf točka se ne ugasi več gori još neko vrijeme  ččč to se pojavilo nakon lova na -10 dali se još nekom to dogodilo???
Inače optika je od moga kuma  do sada je bila stvarno fantastična ja sam je koristio na streljani i ono kad ju je kupio da vidimo u sumrak kakva je!
 Na povečanju 1.7 je fantazija sa crvenom točkom za dan i nema efekta tunela (ono ko klasična crverna točka i bolja )i na ostalim povečanjika slika i sve pet d4 ali ovo kuma skroz bacilo u bed tolke pare a šteka. 
Sad je sezona skoro gotova pa ide na reklamaciju(baš me zanima sa čima če se vratit zadnji put kad je reklamiro jeftiniju vratio se sa ovom raketom superti da više nema zajebancije sa optikom ;D možda S&B  ;D ma neka samo dođe meni ko bok ;D)
Hey Joe

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #268 u: 24. 02. 2010. 17:15:06 »
Neki dan su moji prijatelji pravi lovci i znalci ljudi sa velikim brojem trofeja i velikim lovačkim iskustvom uspoređivali jedan prastari Kahles i Swarovski Z6 interesiralo ih je ono osnovno uvećanje X 6. Gledali su i gledali ali sličnost je bila tako velika da nisu vidjeli bilo kakvu osobitu razliku. Sam vlasnik Swarovskog je došao do zaključka i osobno je izjavio: "Z6 je prevara stoljeća". Ja osobno nisam lovio sa Swarovskim Z6 pa ne želim o njemu ni davati svoje mišljenje.

 Gospodine, koju sada optiku posjedujete? Ja lovim sa starim Swarovskim 6x42 i sa Z6i 2-12x56. Tko veli da to ne valja nema pojma o optici. Nemojte kuditi konja kojeg niste jahali. Zeiss i Swarowski su vrhunske optike, i to cijeli svijet zna. To je Mercedes, a sve ostalo su auti. Toliko od mene. z14 zagi

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #269 u: 24. 02. 2010. 17:49:28 »
Bravo Zoki bravooo bravooo bravooo
Svaka ti je na mestu.
I jedna preporuka i savet ne oslanjajte se na sudove koleka.
Sve ušta se sami niste uverili ne iznoste ono o cemu nemate licno iskustvo.
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.