Autor Tema: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)  (Posjeta: 146871 vremena)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #270 u: 24. 02. 2010. 18:26:54 »
Ono sto me osobno najvise zasmeta kod ovih recenzija optika, usporedbi.. a to je da se čovjeka ovdje gore unapred osudilo kako nepismenog i pijanog..
Kako se usudio itko dirnuti njegovo visočanstvo Z6...
I jos se ovdje spomenulo Swarovski je Mercedes a sve ostale optike su auti..
Ono sto je simptmatično jest to da svi prešućuju razne probleme s optikama. ovdje gore je čovjek naveo problem kod Z6 a da se nitko nije osvrnuo.

Sličnih problema imaju i ostale optike vrhunske cijene i vrhunskog marketinga, a znamo kako se takve stvari rješavaju..
osobno nemam nista protiv nikoga.. ali mislim da mnogi pretjeruju.. Z6 nije toliki iskorak u odnosu na ostale proizvođače optika tog renomea i ranga..

Poznato je da Swar i Blaser, i jos neki drugi ulazu puno u marketing svojih proizvoda.. i to nemoze nitko poreci..

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #271 u: 24. 02. 2010. 18:50:54 »
Ono sto me osobno najvise zasmeta kod ovih recenzija optika, usporedbi.. a to je da se čovjeka ovdje gore unapred osudilo kako nepismenog i pijanog..
Kako se usudio itko dirnuti njegovo visočanstvo Z6...
I jos se ovdje spomenulo Swarovski je Mercedes a sve ostale optike su auti..
Ono sto je simptmatično jest to da svi prešućuju razne probleme s optikama. ovdje gore je čovjek naveo problem kod Z6 a da se nitko nije osvrnuo.

Sličnih problema imaju i ostale optike vrhunske cijene i vrhunskog marketinga, a znamo kako se takve stvari rješavaju..
osobno nemam nista protiv nikoga.. ali mislim da mnogi pretjeruju.. Z6 nije toliki iskorak u odnosu na ostale proizvođače optika tog renomea i ranga..

Poznato je da Swar i Blaser, i jos neki drugi ulazu puno u marketing svojih proizvoda.. i to nemoze nitko poreci..


Sve stoji sto si naveo Nikola! Na terenu tj. lovistu, neces primjetiti nikakvu razliku izmedju tih vrhunskih optika, svi koji tvrde suprotno, ne govore istinu!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #272 u: 24. 02. 2010. 18:55:49 »
Puno price ,puno marketinga i jos vise neobjektivnih recenzija.
Mnogo je kvalitetnih optika ali treba probati puno da bi se mogao donijeti objektivan sud.
Ove kataloge koristim samo da pogledam sto ima ali ne vjerujem nijednom.
Za nekog je Mercedes najbolji za nekog BMW pa tako je i kod optika.
Kako bilo sumnjam da ce bilo tko sa Z6 odraditi bolje neki zadatak nego netko sa S&B, Kahlesom Zeissom itd.
Zeissu je najveca mana "mekana" mehanika dok Z6 ima nekolio koje se pojave tu i tamo. Po vidljivosti neki Nikoni npr. jako lijepo pariraju najskupljima.
 Gorane ja cijenim tvoje lovacko iskustvo ali nekako te Swar previse zaokupio. Radis li ti za Swar?

Prije svega Swar nikad nije bio najbolji niti ce biti vec ce biti samo jedan OD najboljih d1
Tko je to proglasio u najmanju ruku je neprofesionalan ,a oni koji vjeruju su u velikoj zabludi.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #273 u: 24. 02. 2010. 19:11:55 »
ja tvrdim da je prethodni model bio bolji od ovog novog z6
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #274 u: 24. 02. 2010. 20:04:55 »
Prije svega Swar nikad nije bio najbolji niti ce biti vec ce biti samo jedan OD najboljih d1
Jel to gledas u buducnost,medo?! happi
Grah ili fildzan?
Salu na stranu, svi su oni dobri(mislim na "velike")...al meni je Swar najdrazi! d4 zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #275 u: 24. 02. 2010. 20:25:37 »
Prije svega Swar nikad nije bio najbolji niti ce biti vec ce biti samo jedan OD najboljih d1
Jel to gledas u buducnost,medo?! happi
Grah ili fildzan?
Salu na stranu, svi su oni dobri(mislim na "velike")...al meni je Swar najdrazi! d4 zagi
To ja onako iz proslosti jer uvijek kopiraju Kahlesa mada je zoom sistem njihov patent totalno ;)
Dobro je cuti da netko nesto cijeni vise i to postujem skroz jer kod "velikih" razlike su najcesce nijanse d4

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #276 u: 24. 02. 2010. 20:33:13 »
Dobro je cuti da netko nesto cijeni vise i to postujem skroz jer kod "velikih" razlike su najcesce nijanse d4

Koje nemeres ni primjetiti u praksi....ali zato u ogromnoj razliki u cijeni!!!!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #277 u: 24. 02. 2010. 20:39:46 »
Prije svega Swar nikad nije bio najbolji niti ce biti vec ce biti samo jedan OD najboljih d1
Jel to gledas u buducnost,medo?! happi
Grah ili fildzan?
Salu na stranu, svi su oni dobri(mislim na "velike")...al meni je Swar najdrazi! d4 zagi
To ja onako iz proslosti jer uvijek kopiraju Kahlesa mada je zoom sistem njihov patent totalno ;)
Dobro je cuti da netko nesto cijeni vise i to postujem skroz jer kod "velikih" razlike su najcesce nijanse d4
Imam i jednog i drugog ,ne znam sta bi od Kahlesa kopirali ali u svakom slucaju drzim se gore recenog! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #278 u: 24. 02. 2010. 20:43:26 »
Medo ne radim za Swarovski i pre od prilike 15 godina kada sam pocinjao da lovim,tvrdio sam kao i vecina na ovom forumu ili bilo kom drugom vecem skupu lovaca,da je Swarovski samo izvikan i da nista druga optika nie losija od njega.
Pa sam krenuo od Zraka, Tasco,Tasko Titan oba Japanca, Luger,Smidt & Bender ovi su bili u mom licnom vlasnistvu,a od kolega i prijatelja sam koristio i Zeiss i Kahles.
A o bushnell nebih ni komentarisao svaka cast svakom ko ga poseduje i postujem svaciju odluku i opredeljenje ali ja ga ne bi uzeo ni kada bi ga delili gratis ,slican stav imam i prema Leopoldu kamara para za ono što ne vredi.

Lutao sam i potrošio dosta para a nisam bio zadovoljan ni sa jednim od ovih pet koje sam posedovao.
Osecao sam potrebu za nećim boljim i kvalitetnijim , dolazio je u odzir Zeiss Victory LotuTec ili Swarovski Z6i i odluka je pala na Z6i zbog Zoom 6.

Nikada nisam rekao da je Swarovski najbolji i dali postoji danas nesto za sta se sa sigurnosću moze tvrditi da je NAJBOLjI i da to svi apekti parametri i koponente cvrsto pokazuju i dokazuju.

Necu nvise  da sviram k.... hocu da lovim i u lovu da uživam.
Pozdrav Goran
 
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #279 u: 24. 02. 2010. 21:19:09 »
Medo ne radim za Swarovski i pre od prilike 15 godina kada sam pocinjao da lovim,tvrdio sam kao i vecina na ovom forumu ili bilo kom drugom vecem skupu lovaca,da je Swarovski samo izvikan i da nista druga optika nie losija od njega.
Pa sam krenuo od Zraka, Tasco,Tasko Titan oba Japanca, Luger,Smidt & Bender ovi su bili u mom licnom vlasnistvu,a od kolega i prijatelja sam koristio i Zeiss i Kahles.
A o bushnell nebih ni komentarisao svaka cast svakom ko ga poseduje i postujem svaciju odluku i opredeljenje ali ja ga ne bi uzeo ni kada bi ga delili gratis ,slican stav imam i prema Leopoldu kamara para za ono što ne vredi.

Lutao sam i potrošio dosta para a nisam bio zadovoljan ni sa jednim od ovih pet koje sam posedovao.
Osecao sam potrebu za nećim boljim i kvalitetnijim , dolazio je u odzir Zeiss Victory LotuTec ili Swarovski Z6i i odluka je pala na Z6i zbog Zoom 6.

Nikada nisam rekao da je Swarovski najbolji i dali postoji danas nesto za sta se sa sigurnosću moze tvrditi da je NAJBOLjI i da to svi apekti parametri i koponente cvrsto pokazuju i dokazuju.

Necu nvise  da sviram k.... hocu da lovim i u lovu da uživam.
Pozdrav Goran
 
ti imas ozbiljnih problema..
Leupold da nevalja?
Bushnell elite serije 3200, 4200 i 6500.. ovu zadnju bi da mi netko rado pokloni...

Svjesni smo da Z6 lijepo vidi kad se pojavis u lovu, jer ajde recimo tko je jos cuo za IOR, ili Nightforce, Nikona i s.

U mojem LD nema niti jedan Z6, pa usprkos tome lijepo lovimo, odstreljujemo, i na udaljenostima od 150 m
, puca se lijepo i u pogonu (recimo s Hakko 1.5-6x42, ili recimo tasco titan 1.1-4x 24, ili leupoldima od VX1 do VX III serije.., i na standu , i u piršu i na čeki...
NIkola..svi se mi zezamo i tako ce da ostane ali "imas ozbiljnih problema" je vrijedjanje pa  nemoj to da upotrebljavas! z14
« Zadnja izmjena: 24. 02. 2010. 21:55:03 od Nosler »

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #280 u: 24. 02. 2010. 21:44:13 »
 
ti imas ozbiljnih problema..
Leupold da nevalja?
Bushnell elite serije 3200, 4200 i 6500.. ovu zadnju bi da mi netko rado pokloni...

 
[/quote]
Nemam ja nikakvih problema
Ja jednostavno imam svoj stav ,svoj ukus,svoje mišljenje i iskustvo.
Koje apsplutno ne mora da se složi ni sa čijim pa ni sa tvojim gospodine Nikola.
To ne znači da ja imam problema,to samo znači da postoje razlike u vise aspekata.
Što je jako dobro da razlike postoje.

 laz z10 zagi
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #281 u: 25. 02. 2010. 09:25:07 »
Neki dan su moji prijatelji pravi lovci i znalci ljudi sa velikim brojem trofeja i velikim lovačkim iskustvom uspoređivali jedan prastari Kahles i Swarovski Z6 interesiralo ih je ono osnovno uvećanje X 6. Gledali su i gledali ali sličnost je bila tako velika da nisu vidjeli bilo kakvu osobitu razliku. Sam vlasnik Swarovskog je došao do zaključka i osobno je izjavio: "Z6 je prevara stoljeća". Ja osobno nisam lovio sa Swarovskim Z6 pa ne želim o njemu ni davati svoje mišljenje.

 Gospodine, koju sada optiku posjedujete? Ja lovim sa starim Swarovskim 6x42 i sa Z6i 2-12x56. Tko veli da to ne valja nema pojma o optici. Nemojte kuditi konja kojeg niste jahali. Zeiss i Swarowski su vrhunske optike, i to cijeli svijet zna. To je Mercedes, a sve ostalo su auti. Toliko od mene. z14 zagi
z14
Lovim Leupoldom WX- II- 3-9X50 i Docterom 2.5-10X48 illuminated. Lovio sam Swarovskim 6x42 i nije mi se sviđao promijenio sam ga i kupio Leupolda koji mi je bolji od onog modela Swarovskog kojeg sam ja imao. (moje osobno mišljenje). Sa Z6 sam pucaona strelištu i to modelom 2.5-15X56 i nije me nešto posebno oduševio. Nisam  lovio sa Z6 pa ne mogu reći nešto više o toj optici jer se optiku najviše volim isprobati u lovu. Sve drugo meni kao lovcu nije važno. Inače sam razmišljao o nabavci Z6 ali sam od nje odustao a mogu ga dobiti povoljno i od kolega o kojima sam pisao. Nigdje ne komentiram kvalitet Z6 nego iznosim mišljenje ljudi koji ga imaju bar trojice koju poznajem i koji kažu  da  je Z6 jedna obična marketinška prevara kako oni kažu prevara stoljeća gdje cijena optike ni u kojem slučaju ne opravdava ono što se njome dobiva. Svakako da oni lovci i strijelci koji posjeduju Z6 imaju uglavnom drugačije mišljenje i ja takvo mišljenje poštujem. Forum i jest mjesto gdje se raspravlja i gdje se iznose drugačija mišljenja. Nisam pisao o Zeissu to je jedna druga priča.
 z10

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #282 u: 31. 03. 2010. 18:48:32 »
 Čudno mi je to da je netko mišljenja da Swarovski ne opravdava cijenu. Z6i 2-12x56, kristalno čist po danu kao i u sumrak. Fosforna končanica za bolje ciljanje u sumrak. Za brzo pucanje malo povečanje i svijetleča točka koja se može podešavati po jačini. Isto tako veliko povečanje od 12x na velikim daljinama. Ne magli se prilikom promjene temperature. Lijepog dizajna. Pa kaj bi još trebala i vino kuhati??
E sada cijena je malo paprena i ne tvrdim da se za te novce ne može kupiti dvije optike koje če isto dobro služiti ili za manje novaca opet jako dobra optika i vrhunske klase. No, marke su se uvijek plačale, to svi znamo, kako kod lovačke odječe i obuče, tako kod auta, tako i kod optika, a tako je i kod oružja. Svi mi imamo svoje gušte i mišljenja, Što je nekom bezvezno trošenje para, drugom je gušt, pa tko voli nek izvoli. Optika je skupa ali je i jako dobra, no nikad se svima nije sviđala ista stvar, pa tako ni to. zagi z14

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #283 u: 31. 03. 2010. 19:46:37 »
svaka magla se zamagli prilikom promjene temperature
čak i zeiss sa lotutecom

ali kod nagle promjene temperature
kad zimi ili noću dođeš iz lova odma u lovačku kuću ili na dosta topliju poziciju svaka se zamagli

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #284 u: 31. 03. 2010. 21:28:41 »
svaka magla se zamagli prilikom promjene temperature
čak i zeiss sa lotutecom

ali kod nagle promjene temperature
kad zimi ili noću dođeš iz lova odma u lovačku kuću ili na dosta topliju poziciju svaka se zamagli
teaa
Mislim da ovo baš i nije točno. Pogledaj na Bushnellovim stranicama kako se Bushnellovi stručnjaci rugaju s optikama zvučnih imena među kojima je i Swarovski. Na žalost test je provjeren i nije demantiran jer da nije istinit slijedile bi ogromne tužbe za naknadu štete. Zaštita protiv orošavanja i kapljičenja je bitna i vrijeme je da i Swarovski poradi na ovom važnom pitanju.

Pogledajte: www.bushnell rainguard HD

 z10