Autor Tema: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)  (Posjeta: 145476 vremena)

Offline kuganakovo

  • K
  • *
  • Postova: 93
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #645 u: 20. 01. 2021. 11:10:42 »
Nevidi razliku pucanja nocu  sa skupljiom il jeftinijim optikom  uz upotrebu lampe.

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #646 u: 20. 01. 2021. 11:42:59 »
Ima izbora od raznih amerikanaca (Vortex, Leupold...) do Meopte, Doctera....cak je is S&B Klasik oko 1200 eura, moze se i Kahles nac....
Ne kazem da ne treba kupovat high end optike i njihove top modele, dapace ko ima i kome nije problem platit svakako, slazem se to je primamljivo svakome (ukljucujuci i mene!!) ali realno gledajuci nista ne fali ni onima iz prve grupe i razlika u kvaliteta nije toliko vidljiva koliko razlika u cijeni. Ali ovo je vec receno na ovom forumu milijun puta. Zato kazem svaka budala svoje veselje, nekad (u vecini puta) razlog za kupovinu nekog dijela lovacke opreme nije lako logicki dokazat. Sve nam treba i da bude bas najbolje!
To je isto komda kažemo jeli potrebno kupiti Rols Rojce , Bugati , mercedes S klase ili je dobar WW pasat ,Renault Laguna , škoda Superb . Naravno da ne treba najskuplje (najbolje) ali da je potrebno apsolutno ne .Ko u tom uživa da ima sve najbolje a da pritom ima baruta u džepu neka mu nek ima i uživa .
Nisam bogat čovjek ali moje poimanje toga je upotrebna vrijednost prije svega . Iako bez problema mogu kupiti svaku pušku ako izuzmemo neke ekstra custom  i svaku optiku koja postoji neću jer mi ne treba takvo oružje. Penjem se po liticama i svako toliko kvrcnem , pa da imam tako fino i skupo oružje i optiku morao bi zamotano nosit u planinu  . Hvala ljepa ne želim da me to opterećuje , a onaj ko se doveze đipom 50 metara od čeke  i ide u prestižne lovove neka kupuje što god želi .

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #647 u: 20. 01. 2021. 13:07:44 »
Koja optika bi bila vas izbor od oko 1000 eura ?
Meopta R1, Noblex (Docter) N5, Leupold VX5, Kaps Clasic... Tim redom.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #648 u: 20. 01. 2021. 13:22:30 »
Koja optika bi bila vas izbor od oko 1000 eura ?

Ako nećemo gledati sitnice zašto trošiti 1000 eura kad može 500$-600$??

https://riflescopescenter.com/best-under-500/
 zagi

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #649 u: 20. 01. 2021. 14:05:32 »
Neznam od kad vam je taj tekst ali Nikon vise ne proizvodi opt ciljnike a bas danas sam negdje procitao artikal o laznim Leupold Mark 4 i Swarovski optikama iz Kine . Taman u ovom cjenovnom razredu.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #650 u: 20. 01. 2021. 14:16:58 »
Neznam od kad vam je taj tekst ali Nikon vise ne proizvodi opt ciljnike a bas danas sam negdje procitao artikal o laznim Leupold Mark 4 i Swarovski optikama iz Kine . Taman u ovom cjenovnom razredu.

 d1
To je samo jedaan članak na kojeg sam slučajno naišao na internetu. Nikon ne proizvodi optike iako ih još ima za kupiti na tržištu. Što se tiče Leupolda i Vortexa oni imaju u tom cjenovnom razredu provjerene i pouzdane optike. 600$ u USA nije jeftina optika. Za te novce možemo dobiti kvalitetnu i pouzdanu optiku. Što se tiče optika koje imaju najbolji omjer između kvalitete i cijene mislim da za uloženi novac među najboljim optikama kojje možemo kupiti su Vortex i Leupold. Svakako ako se kupi original, ima i doživotna garancija.

 z10
« Zadnja izmjena: 20. 01. 2021. 14:23:16 od perop »

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #651 u: 20. 01. 2021. 15:43:28 »
U USA vise prolaze optike za streljastvo a kod nas u Europi , mi vise polazemo na lovacke optike, vazna su nam stakla i koncanica dok kod amerikanaca bitniji su mehanizmi.Osvrnuo bih se na jeftinije optike i one puno skuplje .Dnevna optika je dnevna optika ! Upotreba pod reflektorom svodi se na 1% na lisicu ili eventualno na svinju ali u vecini slucajeva ona ode prije nego smo uspjeli vidjeti o cemu je rijec. Ako zanemarimo laznu skromnost jer si nesto ne mozemo priustiti ili smo jednostavno postalli racionalni ,u dnevnoj upotrebi premium optika u svemu daleko nadilazi optiku iz nize srednje klase ili srednje klase .Moj Swar iz 90-tih ima bolju sliku nego mnoge optike danasnjice iz sredne klase.Ali znatno zaostaje za Swarom iste klase danas. Lovcima mojih godina bitna je razlika u cijeni ,ako se tu sta da ustedjeti, i ako se ona odnosi na promjer objektiva ili max povecanje iz jednostvnog razloga - izlazne pupile i mogucnost upijanja svjetla koje oko upija.

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #652 u: 20. 01. 2021. 15:46:47 »
Ali razlika izmedju premium optika i njenih pod klasa i onih iz srednjeg razreda i takodjer njenih pod klasa uvjek ostaje.

Offline pepi3

  • K 100
  • **
  • Postova: 378
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #653 u: 20. 01. 2021. 16:28:43 »
Dnevna optika je dnevna optika ! Pucanje pod lampom se svodi na mozda 1% ,lisica eventualno, a svinja ce pobjeci prije nego sto vidite sta je bilo. Tako da usporedbu ne treba svoditi na pucanje pod lampom. Ako maknemo laznu skromnost , koja se prirodno javlja kad nam je nesto nedostizno ,ili smo jednostavno postali racionalni, zakljucak je neumoljiv da optika iz vrha jedne premium marke siroko nadilazi neku iz nize srednje ili samo srednje klase. Moj Swar iz 90-tih ima bolju sliku od mnogih danasnjih iz srednjeg ranga ali u usporedbi sa novim Swarom iz istog ranga vidno zaostaje u mnogocemu.
 Lovcima moje generacije je bitniji podatak raspon povecanja i promjer objektiva ako se na tome moze nesto ustedjeti  , jednostavno zbog izlazne pupile i svjetla koje nase oko moze iskoristiti. Razlike izmedju nize , srednje ili premium klase uvjek ostaju bilo medju konkurentima bilo unutar grupe.
 

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #654 u: 20. 01. 2021. 18:34:49 »
Nevidi razliku pucanja nocu  sa skupljiom il jeftinijim optikom  uz upotrebu lampe.
A pa ja sam sa improvizirane čeke ustvari komada daske na smreki ustrijelio u nekoliko godina 6 svinja . Dobro jedan je bio samac u medalji a ostalo svega . No poanta priče je da nekad svinje a naročito iskusni vepar čim upališ lampu zbriše a ponekad ti da 2 sekunde da pucaš .  Nije to bilo sa optikom nego sa sačmaricom Toz 34 ep   i Ruskom lampom kakve su se prodavale u ex Yugi . Ustvari kad bolje promislim za pucanje sačmaricom sa kuglama ili čim već nisam do danas vidio bolju lampu.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #655 u: 11. 03. 2023. 19:22:12 »
Pozdrav.Zanimaju me iskustva sa optikom Swarovski habicht nova 6x42, znam da su starije, koja im je realna cijena polovne i na šta obratiti pažnju, prilikom kupovine. Dosta često se pojavi ovaj model na oglasima, cijena obićno bude 300-400 eura. Pa me zanima jeli dobar izbor za te novce.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #656 u: 11. 03. 2023. 22:05:54 »
Imao sam ju 40 godina na 2 karabina. Čelični tubus, kvalitetna oštra slika fiksno povećanje. Sa tim optikama odstrelio sam možda 1000 grla visoke divljači. Kako idu godine, vid slabi, oči traže više svjetla prešao sam na 8x56. Navedena cijena od 300-400 E je pretjerana lihvarska. Takve rabljene optike u Austriji i Njemačkoj plaćaju se maximalno do 150 E. Ovisi o stanju. Nakon kupnje preporučam obavezni servis koji obuhvaća: Zamjenu brtvi, zamjenu masti, čišćenje od prašine, eventualno poliranje leća, punjenje plinom. Cijena servisa cca 70 E. Ukoliko želite da bude ko nova potrebno ju je brunirati ili po želji plastificirati. Tu se cijena za sve ukupno kreće do 150E.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #657 u: 12. 03. 2023. 03:32:01 »
Laufer, Gdje napraviti dobar servis optike u HR?
Gente Balcanico!

Offline berbenn

  • K 500
  • ***
  • Postova: 719
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #658 u: 12. 03. 2023. 11:34:38 »
ETRAN, Zagreb!

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: SWAROVSKI optike (Z6, TIROL i ostale)
« Odgovori #659 u: 16. 03. 2023. 16:30:05 »
Nije  loše provjeriti cijenu servisa u SWAROVSKOM u Austriji. Iznenaditi ćete se da nisu prevelike cijene u tvorničkom servisu. Ja sam prije cca 10 godina radio servis dalekozora i teleskopa i za oba je bila cijena vrlo povoljna .
Za malo manje novaca su mi nudili  servis u Zagrebu.
Gogo