Autor Tema: TASCO optike  (Posjeta: 161132 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: TASCO optike
« Odgovori #210 u: 02. 02. 2011. 00:58:40 »
kolega Krilaš, a koju ti ono optiku koristiš?

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: TASCO optike
« Odgovori #211 u: 02. 02. 2011. 06:16:16 »
kolega Krilaš, a koju ti ono optiku koristiš?
Magwin napisao sam par puta a i iz mojih fotografia se to vise puta videlo ali ajde da se ponovim jos jednom jer si me direktno pitao.
Trenutno koristim dva opticka nisana Swarovski Z6i
1. 1-6x24
2. 2-12x5o
i u planu je kupovina treceg Swarovski Z6i 1,7-10x42 i sa ovim trecim kad ga uskoro budemm kupio smatram da mi nista vise nece trebati dokle god me ova stras prema luvu bude drzala.
Izvinjavam se svima koji su zaduzenu za red na forumu sto sam skrenuo sa teme odgovorio sam na postavljeno pitanje kolege magwin-a
Pozdrav Goran Krilas
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: TASCO optike
« Odgovori #212 u: 02. 02. 2011. 08:36:05 »
Krilaš samim tim što si nam rekao koje koristiš optike bacaju u vodu sve tzv. citate i ispitivanja optika koja si čitao u lovačim časopisima a ovom slučaju se radi o Tasco Titan, svako hvali svoga konja

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: TASCO optike
« Odgovori #213 u: 02. 02. 2011. 20:34:52 »
kolega Krilaš, a koju ti ono optiku koristiš?
Magwin napisao sam par puta a i iz mojih fotografia se to vise puta videlo ali ajde da se ponovim jos jednom jer si me direktno pitao.
Trenutno koristim dva opticka nisana Swarovski Z6i
1. 1-6x24
2. 2-12x5o
i u planu je kupovina treceg Swarovski Z6i 1,7-10x42 i sa ovim trecim kad ga uskoro budemm kupio smatram da mi nista vise nece trebati dokle god me ova stras prema luvu bude drzala.
Izvinjavam se svima koji su zaduzenu za red na forumu sto sam skrenuo sa teme odgovorio sam na postavljeno pitanje kolege magwin-a
Pozdrav Goran Krilas


malo off-topic smo ali samo sam ti na kulturan način htio reći da već jako dobro znamo za tvoje Z6i koji čitamo forum.
 ;D z10

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: TASCO optike
« Odgovori #214 u: 02. 02. 2011. 21:18:14 »
ja se vec radujem slikama  d4 d4 d4 d4 nosl medicusuper
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline edmir

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: TASCO optike
« Odgovori #215 u: 17. 03. 2011. 14:56:39 »
Pošto sam ovih dana pročitao blizu 1000 postova o optikama na forumima, da kažem generalno nekoliko riječi o tim raspravama...
Svi su najsigurniji kad daju prijedloge da preporuče Swarowski, i to je potpuno ispravan stav.
Ja kad sam prvu put koristio njihov dvogled, pred sami mrak, i primjetio da mi je slika svjetlija nego kad gledam golim okom, nisam mog'o vjerovati, pogledam marku piše Swarowski, aaa to je to znači o čemu ljudi pričaju. Nema svaka fabrika tehnologiju da proizvede takva stakla i tu nema rasprave.
Nađem na netu informacije o fabrici i vidim da je to u nekom austrijskom selu i da se sklapanje radi ručno, i tu leži velika cijena pored kvalitetnog materijala.
Kod Kineza sve se radi na brzinu i često dobijemo proizvod koji nije ispravno zašarafljen, ali uz jedan dan ručnog rada dobijemo dobru stvar. S druge strane kinezi imaju svoj satelit, oni ga pravili...
Eh, sad je pitanje koliko ljudi zna "dirati" optički nišan a da ga ne uništi, vjerujem da stari penzioneri iz "Zraka" od optika koje su jeftine mogu napraviti odličan proizvod.
Ja sam imao optiku koju nikako nisam mogu da upucam, tri metka pa se grupa preseli na drugo mjesto i tu opet drži. Primjetio sam da staklo na objektivu klima, zalijepio silikonom, i sad je daleko bolji, radi se o Gamo optici.
Poenta svega rečenoj je da nesto 10 puta skuplje ne znači da je 10 kvalitetnije... nije dnevnica švaba i bosanca ista, a neke stvari znaju isto uraditi. Često se višestruko plaća kontrolisani proizvod, dakle vjerovatnoća da je ispravan je veća...
Nije Zrak lošiji 10 puta od Swarowskog, a jeste skuplji. O nekim kineskim smećima ne vrijedi pričati ali o srednjoj vs visokoj klasi se može pričati i vršiti poređenje...
Ovaj stav je generalan za sve stvari, jedino sa samim oružjem ( radni i važniji djelovi ) se ne treba igrati, dok mehaničke nišane ljudi znaju urediti bolje od samih proizvođača ...

 

Offline jevgenij

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: TASCO optike
« Odgovori #216 u: 04. 04. 2011. 09:32:05 »
kolege molim pomoččččč oko optike, kupio bih tasca 3-12x52, pročitajte moj profil tj predstavljanje, unaprijed hvala

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: TASCO optike
« Odgovori #217 u: 04. 04. 2011. 09:50:11 »
lovio sam s njim x puta ima ga puno mojih kolega ako misliš na TAsco titan 3-12  i svi ga hvale...  meni se nikako ne sviđa, neko mi čudna slika kroz njega ko da gledam kroz cjev od vode usko....    ja i radje neku meoptu leupolda ili tako nešto
Ćaća viče mater plače!

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: TASCO optike
« Odgovori #218 u: 04. 04. 2011. 14:26:36 »
kolege molim pomoččččč oko optike, kupio bih tasca 3-12x52, pročitajte moj profil tj predstavljanje, unaprijed hvala

Kolega ako mislis na titan 3-12x52 to je dobra optika imas je kod turkalja u Os. 2800kn mislim da je kostala.
ja imam titan 3-9x 42 i radi super cvrsta je i izdrzljiva ali naravno da se u sumrak nemoze usporedjivati sa velikim i skupim proizvodjacima. Za te novce uz dobro odrzavanje mislim da bi te trebala sluzit jako dugo bez problema.
poz.

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
Odg: TASCO optike
« Odgovori #219 u: 13. 04. 2011. 13:15:03 »
Ako traktor onda Zetor, ako auto onda Mercedes, a ako Tasko onda Titan. Ja bih ipak preporučio Meoptu. Imao sam dosta dugo Tasko Titana i zadovoljan sam bio, ali ipak je meopta bolja.
NENO

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: TASCO optike
« Odgovori #220 u: 13. 04. 2011. 14:26:48 »
Ako traktor onda Zetor, ako auto onda Mercedes, a ako Tasko onda Titan. Ja bih ipak preporučio Meoptu. Imao sam dosta dugo Tasko Titana i zadovoljan sam bio, ali ipak je meopta bolja.

Ako traktor nikad Zetor, ni mercedes ni titan, meopta i prema gore, odnosno bolje optike i malo skuplje po mogućnosti x56 i tubus 30, kao što su neki kolege pisali ipak vrijedi dati koju kunu više i imaš optiku, a ako štediš čavao izgubiš potkovu. Probao sam i to i više neću, štedim i kupim kvalitetno ili nikako!
9A7PSD

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: TASCO optike
« Odgovori #221 u: 13. 04. 2011. 22:55:41 »
isto tako je bilo i testiranje da nema razlike između tubusa od 1" i 30mm u protoku svjetla.mislim da je bila Zeiss-ov video.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: TASCO optike
« Odgovori #222 u: 13. 05. 2011. 15:14:49 »
Čitam malo i izgleda da sam ja jedini koji je imao
problema sa titanom . Imao sam 1,5-6x42 i ušla mi vlaga u njega .
Jednostavno se zarosio iznutra .Sve ostalo funkcioniralo normalno
samo kad pogledaš kroz njega vidiš hrpu sitnih kapljica .
Optiku sam kupio polovnu od jednog prijatelja koji
ju nikad nije montirao na pušku ali mu je dosta dugo stajala u ormaru .
Sad, može biti i da je do toga ...
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #223 u: 16. 05. 2011. 08:04:35 »
Nisi imao sreče  ;)  moja pokisnula dosta puta pa nema ni naznaka da se magli.
Imam upalu volje.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #224 u: 02. 06. 2011. 11:02:08 »
Skinuo sam Titana i zamjenio ga Leupoldom VXR pa ako koga zanima  ;)

Optika ima ogrebotina, sve kozmetičke prirode, končanica nije šetana kako je upucan tako stoji drži šus fantastično jednostavno nije bilo potrebe micati.

Kao što se vidi optika je Made in Japan  ;)
Imam upalu volje.