Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 132157 vremena)

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #120 u: 07. 03. 2010. 21:22:18 »
Evo da se opet malo uključim. Naišao sam na netu web stranicu sa recenzijama večine hrana za pse ( www.dogfoodanalysis.com ).  Koliko vidim hrana je klasificirana od one sa jednom zvjezdicom ( najlošija ) pa sve do premium hrane sa 6 zvjezdica. Ako se malo bolje pogleda vidjet ćete da je većina hrane koja se kod nas nudi na tržištu sa jednom ili dvije zvjezdice ! Strašno! Istraživajući naišao sam na hranu CANIDAE koja po njihovom ima 5 zvjezdica a prodaje je kod nas Veterinarska stanica Zagreb. 15 kg košta oko 300 kn naspram Hillsa koji je puno skuplji. Potrošio sam već 3 takve vreće na moga brakirca i mogu priznati da sam zadovoljan. Ima li još kakvoga iskustva sa ovom hranom ?  zagi
imaš za kupit svakakve hrane, samo ne u supermarketu već u specializiranim pet shopovima a kad pogledas cijenu oči počmu suzit! uf mad

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #121 u: 07. 03. 2010. 22:17:31 »
  Kuhajte i kuhajte i psi če vam biti zdravi veseli izahvalni ,dodajte malo i suhe onako za desert ali neka bude vkv-visoko kvalitetna hrana a ne otpad za par kuna .Sve to ide dok je pas mlado i veliko štene ali poslije baš i ne -pozdrav  DEDA  M..... z14

Offline Filip

  • K
  • *
  • Postova: 29
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #122 u: 09. 03. 2010. 12:18:29 »
Kakva su kuhana pluća, da li netko od vas to daje  pesekova glava ? ja sam ih davo svom jazavcaru dok sam ga imo,meni su se pokaza dobra
 
 Pozz

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #123 u: 09. 03. 2010. 12:44:55 »
Kakva su kuhana pluća, da li netko od vas to daje  z5 ?

Nisam siguran da imaju neku energetsku vrijednost.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #124 u: 09. 03. 2010. 14:14:48 »
Kuhana pluča ili plučica na kiselo su za mene vrhunsko jelo i radije pesima dam šnicl ,samo da meni ostane što više. Što se tiće energetske vrijednosti nakon dva tanjura ne mogu se ni pomaknuti.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #125 u: 09. 03. 2010. 14:29:19 »
Pa nečete svaki dan kuhati plučica a ako i kuhate onda stviti i koji grkljan da ima i pravoga mesa i nešto masnijega.Inače plučica narežite polu otopljena iz leda jer se lakše režu ,izrežite što sitnije jel u njima ima zraka pa se ko napuhnu,kuhati pola do 1 sat -naravno da stavite i neki prilog uz to ,ričet ,rižu ,žgance i sl. naravno možete metnuti i povrča.Psi pogotovo sada zimi če vam biti zahvalni jer je toplo i kuhano sigurno bolje nego suho pa onda hladna voda .Također nemojte se čuditi u ljetu da vam psi neče jesti kao sada to je čisto normalno jer je toplo i neče jesti ni upola kao sada.Inače naši stari nekada su i te kako kuhali i plučica -samo kad ih je bilo kao i grkljane jel se nije imalo za oblizeke kao danas.Toliko od DEDA M..... z14  i   zagi

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #126 u: 09. 03. 2010. 17:49:43 »
Ja sam davo kuhana pluča pa psi   slL baš i nisu jubitelji kuhanih pluča ,a to znaju oni koji rade svinjokolje ,da pluća neće da jedu ,jedino ih malo obariti onako napola kuhano .
Mom kolegi uginuo Bik pa ga ja raskomado 100 kg mesa  i kerove ranim zasad samo sa sirovim mesom ,jer to je govedine ona nema boleščura koje kavih .

Offline nitroexpress

  • K 100
  • **
  • Postova: 167
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #127 u: 09. 03. 2010. 18:07:02 »
Ja sam davo kuhana pluča pa psi   slL baš i nisu jubitelji kuhanih pluča ,a to znaju oni koji rade svinjokolje ,da pluća neće da jedu ,jedino ih malo obariti onako napola kuhano .
Mom kolegi uginuo Bik pa ga ja raskomado 100 kg mesa  i kerove ranim zasad samo sa sirovim mesom ,jer to je govedine ona nema boleščura koje kavih .

samo kravlje ludilo hao hao hao
Ja sam isto probao dat kuhana pluća, i jede just ali mrsko mi je to kuhat jer onda ima za više dana pa se usmrdi... mad
Jeli probao ko psima pomiješati čvarke u hranu? z30 hao zagi

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #128 u: 09. 03. 2010. 20:26:43 »
Ja uz kuhana pluća pomiješam i palentu ili jeftinu rižu. Moje  z2 se nebune  z1

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #129 u: 09. 03. 2010. 21:14:32 »
 bok kolege mladi lovci-nisam ja ni mislio da dajete sirova pluča ili meso svaki dan.Naravno da treba skuhati  pa onda ljepo u duple vrečice za zamrzavanje i u škrinju-to naročito vrijedi za tople dane jel je normalno da če klopa zakipiti u roku par sati a onda možete samo baciti.Trebate davati raznovrsnu hranu  jel da vas pitam-hočete vi jesti grah 8 ili 10 dana zaredom.Nije ta kinologija baš jeftina aako želiš pravog psa ili pse ,naročito.Pozdrav DEDA  M.... z14

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #130 u: 09. 03. 2010. 21:30:35 »
Pluća u jetra se ne daje u velikim količinama ni kao samostalan obrok. Najviše 5 % u obroku da bude pluće i jetara a ostalo obično meso i povrće tjestenina riža ili šta već...
Zbog prevelike količine željeza u toj vrsti mesa psi dobiju proljev...
A u ovo moderno doba također nije preporučena jetra jer se sve životinje na modernim farmam hrane umjetnom hranom raznim antibioticima i sl. a sve to prođe kroz jetru i naravno nešto i ostane... d1 d1

Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #131 u: 04. 06. 2010. 22:01:00 »
mljevena pileća prsa,po cijeni od 0,25 € po kg.

kuhano sa rižom i kuruzovim brašnom

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Marko2107

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #132 u: 09. 07. 2010. 09:01:05 »
Ja koristim Atletic dog za svoje pse. 20 kg nabavljam za nešto manje od 300 kn, a dozira se 10 grama po kilogramu mase. uglavnom, na prirodnoj je bazi, ima brdo vitamina i preporučujem je.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #133 u: 09. 07. 2010. 12:01:47 »
Atletic dog isto od prije par mjeseci jako dobra imam dojam.

Koristim onu srednju varijantu van sezone i onu s proteinima i konjetinom za sezonu.
Imam upalu volje.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #134 u: 10. 07. 2010. 23:21:05 »
Ja koristim Atletic dog za svoje pse. 20 kg nabavljam za nešto manje od 300 kn, a dozira se 10 grama po kilogramu mase. uglavnom, na prirodnoj je bazi, ima brdo vitamina i preporučujem je.

to je više nego povoljno.imaš koju fotku da vidim kako izgleda pakovanje.

ja svojima dajem pro plan sa lososom ili janjetinom ali je cijena daleko skuplja od 300 kuna za 20 kg.ja platim 35 eura za 12 kg.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"