Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: Borat - 10. 06. 2007. 07:33:28

Naslov: Terenski auti
Autor: Borat - 10. 06. 2007. 07:33:28
Mislim da je terenac potreban za ozbiljnog lovca. Posjedovao sam Ladu Nivu ali se raspala nakon 3 godine, sad vozim Land Rovera defendera 90 koji isto ima nedostataka. Zanima me misljenje ostalih lovaca i njihova iskustva s terencima u uvjetima lova.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jkasapic - 10. 06. 2007. 11:22:46
svaki djip je dobar samo ovisi o tebi kolko se usudis na svakake pokrete, ali za svaki slucaj imaj motorku kod sebe jer ce ti pomoci u kriznim situiacijiama. ja imam suzukija sj410 i pouzdaniji je od dosta novijih djipova a i nemoras paziti na njega kad ga ogrebes negdje. a ovo je moj san (slika)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 10. 06. 2007. 11:58:32
Slazem s s jkasapicem Mercedes puch serija G je najbolji izbor. U osnovnoj konfiguraciji tvornicki dolazi s sve 3 blokade diferencijala, dok sam ja sam ugradjivao zadnju blokadu diferencijala na defenderu. Ja u defenderu ne  nosim samo pilu nego i lance za kotace i rucno vitlo (Tirfor, plus lopata i sjekira.
Suzuki Samuraj je isto tako dobar terenac.Odrzavanje Samuraja je puno jeftinije nego Defendera.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 10. 06. 2007. 20:48:26
Toyota,Mitsubishi,Nissan,Suzuki,Isuz itd.
Japanci su se dokazali kao najpouzdaniji i najbolji izbor te svi Europski i Americki zaostaju za njima skoro u svemu osim u cijeni,ukljucujuci i lijepog Pucha
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Zoran - 10. 06. 2007. 22:33:24
znate onu:
nije vazno koji tip samo nek je džip džip :D :D :D :D :D :D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 10. 06. 2007. 22:39:01
Zoki mislim da si u pravu.
Sve na 4x4 je bolje od bilo kojeg osobnog auta.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 11. 06. 2007. 13:09:30
Ja vozim vitaru, služi me dobro ,ali mi je ipak premala. Nju ću prodati i onda kupujem cherokee.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 11. 06. 2007. 21:06:14
Suzuki je mali ali dobar je ali cherokee je mozda najlosiji izbor na trzistu.Skup je za odrzavanje,previse trosi i kvari se cesce nego mnogi drugi.Mozda sam u krivu ali znam nekoliko koji su ga imali i svi su presli na japance.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 12. 06. 2007. 05:23:41
Slazem se da SUV Grand Cherokee nije dobar izbor zbog cestih problema s pregrijavanjem motora. Zbog toga ih je pun Plavi oglasnik, a cijena im je niza nego kod drugih SUV.
Mozda je pravi izbor kupit japansko vozilo. Ja osobno imam losih iskustava s kvalitetom Land Rovera i kad bih ponovo kupovao kupio bi Mazdu BT 50 4 x4 ili Toyotu Hillux. Mercedes G mi je preskup a tvrdim da je to najbolje OFF Road vozilo koje je vec tvorniocki pripremljeno za teren (zbog toga sto se tvornicki isporucuje s sve tri blokade diferencijala)
Od Suzukijevih off road vozila za teren je dobar Samuraj dok je Vitara manje prohodna.

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 12. 06. 2007. 18:09:53
Slazem se da SUV Grand Cherokee nije dobar izbor zbog cestih problema s pregrijavanjem motora. Zbog toga ih je pun Plavi oglasnik, a cijena im je niza nego kod drugih SUV.
Mozda je pravi izbor kupit japansko vozilo. Ja osobno imam losih iskustava s kvalitetom Land Rovera i kad bih ponovo kupovao kupio bi Mazdu BT 50 4 x4 ili Toyotu Hillux. Mercedes G mi je preskup a tvrdim da je to najbolje OFF Road vozilo koje je vec tvorniocki pripremljeno za teren (zbog toga sto se tvornicki isporucuje s sve tri blokade diferencijala)
Od Suzukijevih off road vozila za teren je dobar Samuraj dok je Vitara manje prohodna.


Svakako si u pravu.japanci su ipak puno pouzdaniji,a land rover nije bas neki izbor
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 12. 06. 2007. 18:57:59
Suzuki je mali ali dobar je ali cherokee je mozda najlosiji izbor na trzistu.Skup je za odrzavanje,previse trosi i kvari se cesce nego mnogi drugi.Mozda sam u krivu ali znam nekoliko koji su ga imali i svi su presli na japance.
Daj malo pojasni to o cherokee-u.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Zoran - 12. 06. 2007. 19:04:37
evo koje reko nesto protiv nive ččč
ovo je od moje cure auto
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Nikola - 12. 06. 2007. 20:46:26
ma da, a podvozje je od T 84č
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 13. 06. 2007. 07:14:30
evo koje reko nesto protiv nive ččč
ovo je od moje cure auto
Ova ''Niva'' na slici je napravljena za voznju po snijegu! Ne po blatu! Prednji most je uzet s UAZa a ostalo je isto kao na standardnoj Nivi. Kvaliteta Lade Nive nikad nije bila na visini, a posebno danas kad se prodaju verzije s 5 brzina. taj mijenjac ne moze napravit ni 40 000 bez otvaranja. Korozija izbija i ioz krova!!
Ja sam imao novu Nivu kupljenu 2000 a 2003 sam se toga rijesio. Mozda je problem u tome sto se te Nive sklapaju po Kazakhstanu i ostalim susjednima Rusije. U Rusiji Toglatiju se vise ne radi ta verzija koja se kod nas nudi za nekih 60 -70 000 k. Taj zavod sad radi pod licencom Chervoleta i taj SUV se zove Lada Chervolet. Mogu se vec vidjet i u Hrvatskoj, a izdaleka lice na Toyotu RAV 4 s 3 vrata.
Kad sam vec kod Nive, ni Ruski lovci je bas puno ne cijene. Oni vise vole UAZa. Uaz ima krute osovine kao i Defender i Mercedes Puch G serije, a bez krutih osovina nema prave terenske voznje. Lada ima naprijed nezavisno vjesanje a iza krutu osovinu. To je nekakav kompromis, jer nezavisno vjesanje je bolje za asfalt a losije za OFF Road i obrnuto za krutu osovinu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Lovac - 13. 06. 2007. 08:32:05
Evo link http://www.krumb-service.ru/autocatalog/chevrolet/nivatrophy/index.shtml (http://www.krumb-service.ru/autocatalog/chevrolet/nivatrophy/index.shtml)
Gornja je niva trophy  a donja obična

http://www.vaz.ru/chniva.htm (http://www.vaz.ru/chniva.htm)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 13. 06. 2007. 10:14:52
otkad sam uzeo defendera 110, 2,5 tdi 300, PREPORODIO SAM SE. lada niva je goli k... s oproštenjem naspram ovog majstora. neuništiva mašina i podvozje, nehrčajuči, a prostran i tovarnog prostora kolko očeš i da se urediti fakat super. što se tiče terena, blato mu je dnevni boravak ako imaš dobre gume a lada se može mjeriti s njim u blatu jedino traktorskim gumama (PROVJERENO NEKOLIKO PUTA)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dean - 13. 06. 2007. 11:26:39
Istina, samo je auto duži za metar i u toliko ga je teže okrenut u šumi kad nema puno rpostora. Ja vozim Kia Sorento i nemam problema. Auto je SUV, ali sam ja svjestan svojih mogučnosti i svog auta i jednom sam zapeo u 5 godina.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 13. 06. 2007. 20:37:15
Vjerovali ili ne ja sam Velebit presao s Jugom 55 i Wartburgom.Istina bilo je tu i par puta guranja ali sve u svemu prosao sam s njima sve,osim jednog potoka gdje bih zaglavio nakon par ljutih z10
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: ciccio-75 - 13. 06. 2007. 23:07:14
ja trenutno vozim ladu nivu..........malo preslozenu za zahtjevniji off road..........dobra je........ali..............postoji gospodin land rover defender 90 kralj kraljeva..............kojeg cu uskoro kupit............ :D

vidim da neki ne cijene land rovera z3..........to mi je malo cudno. m4.........ja sam imao do sada land rover discovery 2.5tdi 90. god. odlican gentlemen terenac......
slijedi range rover 3.5 v8 86. god. isto dobar terenac i kvalitetan pijanac.....kratko vrijeme sam ga imao jer sam skoro bankrotirao zbog njega
pa sam imao land rovera 109 serija 2A 1968. god.......malo su ga godine pojele.....pa se raspao........ali nikad me nije ostavio negdje u kvaru

ali svaki od ovih terenaca mi je ostao u lijepom sijecanju.........land rover  d4

imao sam i cherokee 2.5 tdi sport 1998 god.........kompromis za sve......mozes s njim na put i mozes s njim u lov......nikad problema imao s njim........

te imao sam i suzuki sj413 santana......bio je slozen za utrke.....dobar terenac jako prohodan po terenu,ali bez tovarnog prostora.....jako neudoban............




za odabir pravog terenca za lov treba gledati prvenstveno po kakvom se terenu lovi i kud se krece.......dal ima potoka....blata.....mulja......sume....itd....i tako se slazu komponente....dal uzet neki veci pick up tipa toyota hillux,mazda B2500, ili nesto kao defendera ili mercedes G..........te gledat dal uzet s tvrdim krovom ako se vozite kroz gustu sumu(preporucam) ili uzet cabrio tipa suzuki samurai.....vitara il nesto slicno.......tako bar ja mislim.......da se nebi netko uvrijedio....samo dajem svoje misljenje......jer osim lova imam hoby off road.......pa ponesto po tom pitanju i znam..........



jos jednom netko je rekao da lada ne valja.....lada je jako dobar terenac za ono sto jest......lada na nekim djelovima prolazi di nece proc wrangler ili neki cherokee na preimjer........znam iz iskustva............


malo sam oduzio post..........uzivajte u lovu i uzivajte s psima.......... z11 :D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 14. 06. 2007. 04:53:19
Problem oko ocjenjivanja terenaca je neobjektivnost vlasnika. Ljudi cesto vole opisivat svoje predmete superlativima. Ja sam imao Ladu Nivu kupio sam je novu (2000 g)  i za 3 godine se raspala. Nisam poslusao neke koji su mi govorili da je bolje zapalit novce nego kupit Nivu! nazalost bili su u pravu. Sad kad vozim Defendera 90 s 300 TDi vidim napredak ali nisam zadovoljan jer i Defender voli korodirat na nepristupacnim mjestima a transmisija mu je preosjetljiva. To se ne bi smjelo dogadjat na tako skupim ''rasnim'' terencima.
Ujedno molim vlasnike Defendera da mi jave  gdje kupuju rezervne dijelove. Ja sam se koristio  (koristim ) uslugama Autofitnessa u Svetoj Nedjelji kod Zg.

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 19. 06. 2007. 10:40:55
Problem oko ocjenjivanja terenaca je neobjektivnost vlasnika. Ljudi cesto vole opisivat svoje predmete superlativima. Ja sam imao Ladu Nivu kupio sam je novu (2000 g)  i za 3 godine se raspala. Nisam poslusao neke koji su mi govorili da je bolje zapalit novce nego kupit Nivu! nazalost bili su u pravu. Sad kad vozim Defendera 90 s 300 TDi vidim napredak ali nisam zadovoljan jer i Defender voli korodirat na nepristupacnim mjestima a transmisija mu je preosjetljiva. To se ne bi smjelo dogadjat na tako skupim ''rasnim'' terencima.
Ujedno molim vlasnike Defendera da mi jave  gdje kupuju rezervne dijelove. Ja sam se koristio  (koristim ) uslugama Autofitnessa u Svetoj Nedjelji kod Zg.



ja planiram uzeti dijelove za svojeg 110 defiča direktno iz engleske. računal sam cijene, carinu, PDV i poštarinu i još uvijek izlazi skoro duplo jeftinije nego kod nas.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 19. 06. 2007. 13:46:41
Slazem se da je najbolje za vlasnike Land Rovera kupovat preko On Line prodavatelja. (npr PADDOCK je jedan koji tvrdi da isporucije robu u Hrvatsku)
Carina se ne bi trebala platit jer je roba iz EU!č Samo postarina i PDV, ako grijesim ispravite me. Uskoro cu i ja sastavit jednu probnu narudzbu za mog Defendera da vidim kako to ide. Po mom misljenju to bi trebalo biti isplativo jer su kod Autofitnessa i Karla dijelovi 3 puta skuplji nego kod tkz ''On Line'' prodavaca.

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jkasapic - 19. 06. 2007. 22:30:23
evo kolege lovci koji cu auto nadam se kupiti pa nesto nadodati na svoj( mislim na podvozje) i znate sta jos kazu: gume su pola čipa!!!!!!!! ako neko ima slupanog pajera ili suzukija bez papira ja bih kupio d1
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Nikola - 19. 06. 2007. 22:54:28
Ako je benzinac svakako se preporučuje ugradnja autoplina. Otac vozi Fronteru 2.2 16V na plin, boca je 90 litara plina i definitivno se isplati ako je u blizini točiona plina i ako se voziš više od 10.000 km godišnje. A da negovorimo o ekološkom aspektu vožnje na LPG!!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: ciccio-75 - 20. 06. 2007. 16:21:56
evo kolege lovci koji cu auto nadam se kupiti pa nesto nadodati na svoj( mislim na podvozje) i znate sta jos kazu: gume su pola čipa!!!!!!!! ako neko ima slupanog pajera ili suzukija bez papira ja bih kupio d1
ovaj suzuki je kupio moj prijatelj.......planiramo ga jos malo doradit.....i ide na utrke off road s njim.....inace ima 120 konja..bmw 1.8 motor unutra......
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Zoran - 20. 06. 2007. 16:23:59
posto je kosto ččč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 20. 06. 2007. 16:31:09
Suzuki samurai je jedan od najboljih jeepova za teren. Mali i kratki,ide ko lud :-\ pogotovo ako ima dobre gume. Ovaj sa slike je strašan d5
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jkasapic - 20. 06. 2007. 18:11:22
ciccio reci gdje ga je uzeo ja vec par dana pokusavam doci do broja. reci mi kakvo je podvozje na njemuč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 03. 07. 2007. 14:27:42
Slazem se da je najbolje za vlasnike Land Rovera kupovat preko On Line prodavatelja. (npr PADDOCK je jedan koji tvrdi da isporucije robu u Hrvatsku)
Carina se ne bi trebala platit jer je roba iz EU!č Samo postarina i PDV, ako grijesim ispravite me. Uskoro cu i ja sastavit jednu probnu narudzbu za mog Defendera da vidim kako to ide. Po mom misljenju to bi trebalo biti isplativo jer su kod Autofitnessa i Karla dijelovi 3 puta skuplji nego kod tkz ''On Line'' prodavaca.



ja isto sada slažem neku probnu kupnju da vidim kak to šljaka. našao sam i paddocka al ja ću uzeti od www.lrparts.net prvo jer sam s njima stupio u kontakt preko e-maila pa će mi lik i poslati ponudu prije. uglavnom kaj se tiče poštarine, sve ovisi kaj kupuješ, tj. kolko je paket velik i težak al nije nekaj prestrašno. carina ako postoji ne može biti veča od 10 %. a kaj se tiče karla, nemam komentara uopče. jedan glupi ležaj koji kupiš za 20 kn kod njega košta 350. na kutiji piše made in uk. original LR part kao. a kad ga rastaviš nutra je ugravirano sitno made in japan. kao ja sam bedak pa ne znam kaj to piše lol. isto tak, prekidač za svjetla kod karla košta 600 kn, a kod ovih engleza 170 kn. i onda gledam, sve da je carina i poštarina i sve skupa duplo skuplje od početne cijene, opet si upola jeftiniji nego kod nas. tak da sve u svemu, brijem da nemamo kaj čekat neg naručit još danas! hehehe

p.s. što je narudžba veča, manja je poštarina...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 11. 07. 2007. 15:22:17
Koliko pokuda na Nivu....
Ako se iko navozio dzipova ili se vozio u njima - recimo da sam taj. Niva je neunistiva. Culi ste svi za Banat i nase cuveno lepljivo blato. Razore od mocnih traktora itd...
Imam novu Nivu 2006. sa sve servom - ne zalim se. Njoj je potreban plin i gume kramponke. Ostalo - ostavice svakog od nabrojanih terenaca po blatu. Vadio sam sa poluraspadnutom nivom i Frontere i Mercedes ML....
cinjenica je da su rusi operisani od udobnih sedista i zavrsne obrade, ali da budemo realni - sta nama (svakom pojedincu trebač) Udoban i brz dzip poput Pajera ili Tojote za dalje relacije ili radno vozilo za probijanje po terenuč Meni Niva odgovara jer ne idem sa njom na dalje relacije od 100- 120 km. A sledeci dzip koji budem uzimao sigurno ce imati i klimu i biti turbo dizel.... za sada vise sam nego zadovoljan Nivom, a u drzavnim preduzecima video sam mnogo Niva - nijedna nije kudjena za prohodnost niti za menjac.
Cesto se vozim (ili ga vozim ) u Pathfinderu 3.600 kubika sa 260 ks koji je cudo, ali se na nekim mestima cupao iskljucivo silom i to jedva - a mesta nisu bila toliko ,grozomorna`.
U nekim krajevima Banata jednostavno se desi da auto potone do osovina - takav je sastav zemlje i tu nema pomoci ni blokada ni bilo cega.
Omiljen je mnogima i  UAZ sa motorom iz mercedesa 123/124
Suzuki samuraj ......Frontere, Mazda Tribute i ostali....nisu vredni spomena.

Iskustva mojih drugara - Land Kruzer - neprevazidjen u Africi (mnoge je tu zezao sitan pesak)
a na Kipru je Isuzu definitivno popularniji cak i od Tojote i Pajera zajedno...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Nikola - 11. 07. 2007. 16:55:29
Neznam SUMO, ali vidio sam mnogo NIVI sa nevjeovatnim dječjim bolestima. Kod nas ga je vozila i POLICIJA i Komunalac i Opčina, Šumarija. Sve se raspadaju, mjenjači osobito (4 brzina).
Nekažem da je Frontera vrhunac. Meni ipak treba samo terenac da  ne lupam luksuzni auto po makadamu i da mogu prevesti divljač i pse.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 11. 07. 2007. 23:23:02
Nasmeja me od srca. Mozda Rusi odvajaju posebno za vase a poseb no za nase trziste  z1

Sala, moja Niva - pukla je sajla gepeka 3 dan. Sedista sam dotezao, a vrh vrhova je suvozacevo sediste - ne moze vise da se obori z11
Takodje, izgoreo mi je katalizator, a kako nisam hteo da dam 800 eura za novi jednostavno su ga odsekli....
U principu Niva je za lovista i lokalne puteve. Hajde sedi u nju i vozi se 200-300 km ispasce ti oci od voznje i tvrdoce sedista.....
Za sve ostalo - japanci i nista vise :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 11. 07. 2007. 23:29:24
ja imam hyundai galopera jako sam zadovoljan s njim, sad bih ga prodao pošto je 98 god, ali neznam što da kupim, niva ni je mala (dva lovca, tri puške, pas i nesmiješ ništa odstrelit). A opet šta god drugo da se uzme šteta je vozit po šumi i kroz šiblje
 d6
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: MAUZ - 12. 07. 2007. 01:09:51
Nasmeja me od srca. Mozda Rusi odvajaju posebno za vase a poseb no za nase trziste  z1

Sala, moja Niva - pukla je sajla gepeka 3 dan. Sedista sam dotezao, a vrh vrhova je suvozacevo sediste - ne moze vise da se obori z11
Takodje, izgoreo mi je katalizator, a kako nisam hteo da dam 800 eura za novi jednostavno su ga odsekli....
U principu Niva je za lovista i lokalne puteve. Hajde sedi u nju i vozi se 200-300 km ispasce ti oci od voznje i tvrdoce sedista.....
Za sve ostalo - japanci i nista vise :)
Sumo, Sumo... kurvo stara... Sve mi je jasno, al to suvozacevo sediste "nikako"  z6 z11. Da volan manje zulja raspalo bi se i vozacevo.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 13. 07. 2007. 08:34:52
Kako sam je zbog uroka `krstio` vise puta, odgovorno tvrdim da je najkomfornija u momentu prebacivanja sa vozacevog na suvozacevo sediste z11
Ali se slazem - dva lovca dosta. A i zavisi sta se lovi :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 13. 07. 2007. 11:26:05
Jel vozio netko onu ladu s četvorim vratima
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 16. 07. 2007. 09:15:48
Ona je tek promasaj, to odgovorno tvrdim.
Steta, nemam pojma kako se pokazala ova nova Niva by Sevrolet. Video sam svega jednu u Beogradu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 16. 07. 2007. 10:17:14
Kod nas ih nema za kupit, samo ove klasične, najvjerojatnije nemogu proči homologaciju
 d6
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Nikola - 16. 07. 2007. 10:22:17
Ja sam vidio u BiH nekoliko komada, vozi ih njihov DGS (državna granična služba ili tako nešto)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SSG - 20. 07. 2007. 11:55:59
Po meni je najbolji UAZ.Nema mu premca,iako ga kod nas malo tko ima. d7
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 23. 07. 2007. 09:08:33
momci pustite se tih kvazi terenaca i upoznajte se sa DEFENDEROM!  d4 d4 d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 17:09:59
Ja sam se ugodno iznenadio kuda je sve prošla moja vitara. Na nekim mjestima joj je na plin falilo malo snage ali kad prebacim na benzin ide bez greške. Ali ipak mislim da je motor 1.6 75KS preslab. Auto je na prodaju pa ako koga slučajno zanima..
Ja pucam na cherokee, po mogučnosti automatik sa plinom.

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 25. 07. 2007. 17:19:05
Cherokee mi je prekrasan auto, ali što se tiče potrošnje i dijelova katastrofa!!
Da sam na tvom mjestu ja bi još malo razmislio
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 17:25:05
A gle, kad bih razmišljao kak će mi se auto pokvarit i kak su skupi dijelovi, nikad ne bih ništa vozio. Svaki auto se kvar ako ga ne održavaš. Slijedi još jedan bitan faktor:
SREčA. Možeš kupit najbolji i najskuplji auto ili bilo što drugo, pa da se stalno kvari ili najjeftiniji i najgori auto ili bilo što drugo pa da nikad nemaš problema. Bolje se rodit bez kurca nego bez sreče. :o Tako bar kažu. ::) d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 25. 07. 2007. 17:37:27
A gle, kad bih razmišljao kak će mi se auto pokvarit i kak su skupi dijelovi, nikad ne bih ništa vozio. Svaki auto se kvar ako ga ne održavaš. Slijedi još jedan bitan faktor:
SREčA. Možeš kupit najbolji i najskuplji auto ili bilo što drugo, pa da se stalno kvari ili najjeftiniji i najgori auto ili bilo što drugo pa da nikad nemaš problema. Bolje se rodit bez kurca nego bez sreče. :o Tako bar kažu. ::) d4
I ja bih razmislio dobro o tom autu jer ima puno mana ali ako je s V8 motorom onda moze biti nepoderiv.
Ipak koji zelis kupiti i kakva je ekonomicnost-isplativost voziti ga na plin. :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 17:41:48
Ja bih automatika, 4.0, 10-ak godina starosti. E sad, nisam siguran ali mislim da ima više takvih motora različith KS.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 25. 07. 2007. 21:20:59
Ja ti želim sreču s autom, ali nisi svjestan u šta se upuštaš!
Kad ode neki dio, lupat češ se po glavi. A o potrošnji cherokeea sa 4 000 ccm da ni ne pričam.
Dobro, plin ublažava stvar.Sreča ti je ta što češ ga jeftino nači jer se ljudima jako teško riješit takvog auta. Ja ti ne želim pametovati ali to je moje mišljenje.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 21:40:26
Opet ponavljam, ak češ stalno mislit kak će se nekaj pokvarit, kak su skupi dijelovi i kak puno troši onda takvi ljudi nek idu cipelcugom.Ili nek kupe z12 pa se neče kvarit a ni sijeno nije skupo.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 25. 07. 2007. 21:42:10
Tvoj izbor. Javi nam poslije kako si zadovoljan.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 21:46:01
Treba se prvo prodat vitara, a nije mi baš žurba.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 25. 07. 2007. 21:48:46
Ja vozim Toyotu Landcruiser, 4200 ccm, 150 KS.
Prava talibanka ;D  Ja ju nebi dao za ništa. Da se razumijemo, za loš teren nije idealna jer je teška i dugačka, ali da sad sjednem u nju i odem u Južnoafričku republiku nebi me iznevjerila. I ima 2 rezervara ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 21:58:59
E jebiga, a koliko ta troši i koliko koštaju dijelovi za njuč Ne pitaš. To voliš i to voziš. I ja bi baš takvu ali za takvu jednu dobijem 2 čireka.
Auto je mrak, ali ti je boja :o
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 21:59:36
A gdje si nabavio presvlaku za rez. kotačč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 25. 07. 2007. 22:06:50
Boja mi je predobra d4 Moja najdraža boja je zelena ali na ovom autu nebi dobro pasala.
Troši oko 12-13 litara. Vozim ju več 4 godine i nisam još imao kvar. Nevjerovatno ali istinito.
Presvlaku sam radio u Brezovici kod tipa koji radi cerade.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 22:22:22
I ja bi ju u zelenu. Imao sam do prije 2 mj. toyotu tercel karavan iz 83. Pogon na sva 4.
Koristili je za lov i auto je bio super. Složio limariju pofarbao u zeleno ugradio plin i samo toči i vozi. Nije bila svemoguča ali je išla kud obični auti nisu mogli a to mi je bilo najvažnije. I nije mi je bilo šteta. Nju je onda preuzeo stari(razbio je prije 2 mj i sad stoji pred kučom dok se ne riješi sud) a ja kupio vitaru. Ni nje mi nije šteta. U biti mi nije šteta ni jednog auta. Megana sam vozio u lov starog 2 tjedna. Pa na kraju krajeva ja kupujem auto a ne on mene. Jednom sam utrpo vepra 100kilaša čitavog u megana i doma.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 26. 07. 2007. 08:18:00
Vanja koje je godište ta Toyota
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 26. 07. 2007. 10:50:51
Toyote su nepoderive i ne kvare se.
Ja u Dubaju vozim od tasta Patrola 4600 V8.Uzitak,a i ubrzanje mu je jebeno samo sto je zedani ispod 20lit nemoze da bude.Doduse njihovo gorivo je oko 1.20 KN lit.

Vanja imas li ugradjen plin na toyoti
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Nikola - 26. 07. 2007. 10:56:53
tast ti je šeikč ;D ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 26. 07. 2007. 11:08:05
tast ti je šeikč ;D ;D
Nije,nas je ali radi s njima ;D ;D ;D
Dobro mi dodje pa odem tamo svake godine na 10ak dana.
Svejedno osim zene nije mi dao nista vise od ocekivanog z30
Kad odem tamo onda ti slabo dodje kad vidis kako ljudi mogu dobro zivjeti :'(
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 26. 07. 2007. 14:31:40
Toyota mi je 98. godina. Plin nemam ugračen, ali razmišljam o njemu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 26. 07. 2007. 14:40:17
Toyota mi je 98. godina. Plin nemam ugračen, ali razmišljam o njemu.
Ako ti lova nije problem ili ako vozis malo bas te briga.Oni koji su stavili plin kazu da im je jeftinije voziti to nego diesel.
Strasno mi se svidje talibanka i jedan mi je od najdrazih,posebno s onim na kotacu d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: hunter - 26. 07. 2007. 16:29:42
Evo i mojih terenaca Toyota Tacoma i Kia Sportage, sa Toyotom sam daleko zadovoljniji

(http://img106.imageshack.us/img106/671/picture037wc7oc5.jpg)
(http://img106.imageshack.us/img106/6315/picture083cc6wu3.jpg)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 27. 07. 2007. 11:31:26
Evo i mog riče
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 27. 07. 2007. 12:04:54
čitajuči postove uvideo sam da terenci koji se koriste imaju namenu svakodnevne vožnje i upotrebe da bi ujedno poslužili i kao ,,alat,, za lov.Ne bih ulazio u raspravu šta je bolje a šta lošije več bih samo izlistao čime sam se vozio u toku lova: poljoprivredni traktori 4x4 sa prikolicom raznih proizvodjača,kamioni 4x4 ili 6x6 fapovi ,tamovi,dajčevi najčešče preradjena vojna vozila namenjena izvlačenju ogrevnog drveta iz šume(sa vozačima vrhunskim ludacima),Pinčevi,Uazi,Nive,Lenderi,Kampanjole /aerke i kockaste/ i na kraju savremeni ,,Suvovi,, koji kad se oteraju na pranje posle lova u servis izazivaju suze u očima radnika servisa.Ovim redom po meni bi išla i lista prohodnosti vozila.  ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 27. 07. 2007. 12:11:27
evo i mog ljubimca. ne bih ga mijenjao za niš! ovo je starija slika, sad ima puno više opreme po sebi, prvenstveno rasvjetne po krovu hihihi  ;D d6
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 27. 07. 2007. 12:15:10
Ja uz ovoga imam još vojnog Ara rumunjskog 84. godište i traktorske gume na njemu, od Tome Vinkoviča on je baš kad se ide u šumu i po neprohodnim terenima.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 27. 07. 2007. 12:20:32
tak i mi radimo s tomo vinkovičevim gumama. na lade ih trpamo, a imamo i 3 campagnole pa je veselo u jesen  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 27. 07. 2007. 12:41:33
Do koje mere ide domišljatost pojedinih imalaca terenaca je primer jednog starog kog sam upoznao u lovu. Njegov stari difender dizelaš sa kraja 60ih je startovao na -20*C kao munja ali čikica ima dodatna dva akumulatora od kombajna sa posebnim grejačima nafte mini pumpom i provučenim dodatnim crevima za toplu vodu kroz rezervoar. Treba li reči da je stari frik!  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 27. 07. 2007. 13:12:04
Ja zimi od dodatne opreme ubacim samo start sprej ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 27. 07. 2007. 13:40:40
ja poznam lika koji je frik za defičima. kupi jedno 5-6 komada pa od njih napravi 1 koji valja i onda mu svi skupa lijepo stoje u dvorištu jer kao nikad se ne zna kad bu trebalo loool :-[
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 27. 07. 2007. 14:31:55
Koje je godište dvoj defender i kako s dijelovima
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 27. 07. 2007. 15:24:56
moj je 95. godište, kaj se tiče dijelova, bolesno su skupi kod nas, no sva sreča, ne kvare se puno. ako se voziš ko divljak, zna otič zglob ili ležaj no u pravilu niš se ne kvari. uglavnom, kod nas se nikako ne isplati kupovat rez. dijelove, a pogotovo ne one vitalne. ja sam našao neki online shop u UK i oni šalju poštom u hrvatsku i to se isplati skoro duplo jeftinije.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 27. 07. 2007. 16:03:20
Jel bi se mogao nači negdje neki dobar do 10000 eur, ja sam mislio ara prodati na prolječe
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 27. 07. 2007. 16:07:52
našao bi se, našao bi se...  ;) ak si zainteresiran javi
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 27. 07. 2007. 16:35:47
Ok kad bude, ja ti se javim
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 30. 07. 2007. 09:18:16
Malo upadam, ali da se nadovezem na temu :) Startovanje zimi.Uh, lada sa time bas ima problema, kao i sa grejanjem z11
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 31. 07. 2007. 12:33:26
Kolege
šta je bilo sa firmom Matral koja je trebalo da u Cro napravi pravi Bum sa restilizovanim Uazom koji bi nosili oznaku Mx-3 (Uaz Hanter) i Mx-5(Uaz Patriot)č Ovde se prodaje orginal  Uaz Hanter ali je preskup oko 14000 eura!!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 31. 07. 2007. 12:39:31
I ja sam se bio nabrijo to kupiti kad su vikali na sva zvona, ali izgleda ništa od toga
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 31. 07. 2007. 13:21:03
Znači klasična priča tresla se gora rodio se miš i nije bilo niš :(!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 31. 07. 2007. 13:34:37
Pa prošlo je več dosta vremena trebalo je biti rezultata nekih, možda nije prošao homologaciju  ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dean - 31. 07. 2007. 14:57:37
Prodaje se u Zg, ali nema ih svega par komada na cestama. Mislim da ljudi danas traže puno pouzdanije vozila, zato se forsiraju japanska vozila, s razlogom.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 31. 07. 2007. 15:30:03
Jel imaš neku adresu ili kontakt br
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 01. 08. 2007. 09:36:01
Japanci su ipak zakon po svim osnovama. Ja sam crk`o od smeha juce, odemo u lov,
ne moze da mi se obori vozacevo sediste.A i plastika koja je drzala pojas za suvozaca odjednom spala....cccc
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dean - 01. 08. 2007. 09:45:11
http://www.index.hr/clanak.aspxčid=311529
http://www.matral.hr/čpage=uaz
UAZ za nostalgičare!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 01. 08. 2007. 10:34:04
Ma nije za nostalgicare. Za loviste gde je stacioniran - odlican izbor. Mi smo u nas sluzbeni ubacili motor od 124 mercedesa , ide i dalje, a jedino sto je tvrd kao kamen. Ja sam svojevremeno rekao posle jedne duze voznje - ako nemate kamen u bubregu, dobicete ga :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dean - 01. 08. 2007. 10:45:14
To smo isto i mi napravili, samo za šumu i lovište i u njemu diesel motor od Mercedesa. Za to je super!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 05. 08. 2007. 11:35:27
Interesantno kako malo lovaca ima Land Rovera Defendera!č Do sad samo dvojica!
Kazem vam ja sam prije imao Ladu Nivu i to novu, a raspala se nakon 3 g. Dok defender 95 koji je napravio preko 300 000 km jos uvijek ide i to dobro.
Prohodnost u blatu i snijegu se ne moze usporedjivat, Defender je puno bolji iz prostog razloga jer diezel motor (ja imam 300 TDI) razvija dva  puta veci okretni moment od Ladinog slabasnog benzinca. lada ima 130 Nm na 4000 okr/min dok 300 TDi ima 275 Nm na 2000 okr/min. To govori samo za sebe a u praksi znaci da ce Defenderov motor bez problema pokrenut i pogurat kroz blato i snijeg svaku ozbiljnu ternsku gumu  235/85/16 dok ladin motor to ne moze  (probano u praksi) i mora ga se turirat u visoke okretaje a onda se lada niva samo vise ukopava i staje.
Imam prilike radit u zemlji u kojoj ja Niva domaci auto pa sam dosao do spoznaja da je ni Rusi ne vole!!!  (zbog lose kvalitete) Vise cijene UAZa.
Po meni ozbiljan terenski auto mora imat:
krute osovine, tri diferencijala s blokadom i spiralne opruge a ne lisnate i prave OFF road gume i prava sasija.
Defenderu po toj definiciji fali blokada prednjeg i zadnjeg mosta (ja sam to sam ugradio )
Znaci onda je pravi terenac direktno iz tvornice Mercedes Puch jer on dolazi s punom opremom za terensku voznju (samo trebaju odg gume) Da i Land Cruiser se moze u opciji dobit s krutim osovinama i blokadama prednjeg i zadnjeg mosta.
Ostala vozila s nezavisnim vjesanjem ne mogu se usporedjivat u terenskoj voznji s vozilima s krutim osovinama po prohodnosti.
Lada Niva niti ima naprijed krutu osovinu niti ima sasiju pa sami prosudite ali se nemojte opec ko ja da je slucajno kupite.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 07. 08. 2007. 13:43:55
Ja ne znam kakve su vam Nive stizale u Cro, ali previse je pljujete. Nemam(o) takva iskustva.
Niva sa ,kramponkama` je cudo.
Sad, da je bas Rusi ne cene, sto bi je toliko proizvodili....nije poenta nekad u snazi motora nego i vestini vozaca....
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dean - 07. 08. 2007. 13:56:04
Naši ljudi traže previše od auta. Mora ič 120 do 150, pri tome trošit manje od 10 i da na terenu se ne kida niti ne hrča barem 5 do 10 godina. Naravno a da je pouzdanost na visini.
Lakše je nači nekaj kosooko za to sve, ali je duplo skuplje.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 07. 08. 2007. 15:12:39
ha ha ha - to tako ide :)
Doduse ni limarija Land Rovera se ne moze porediti - sa bilo kojom.... :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 07. 08. 2007. 15:23:49
Sve ima svoje prednosti i mane, samo što je naš problem barem večini što nemamo love.
Lako je biti pametan kad imaš love,. Ja bi sebi uzeo Hummera da imam love, ali pošto nemam gledam za tu lovu što imam da uzmem najbolje.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 07. 08. 2007. 15:25:06
 ;)
Lako je biti pametan kad imaš love,
Eh ti šoldi!!! ;) :-\
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 09. 08. 2007. 09:57:44
ha ha ha - to tako ide :)
Doduse ni limarija Land Rovera se ne moze porediti - sa bilo kojom.... :)

istina, ne može. no ne dao bog da skršiš nešto, pozdravi se s novčanikom hehehe ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: saso_ - 13. 09. 2007. 09:57:08
Koji bre japanci ja imam ovaj terenac i kod nas "japanci" tesko prolaze.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 13. 09. 2007. 09:59:11
sad kad vidim ovu sliku, sjetio sam se mojeg defendera prije 6 mjeseci... potpuno ista situacija, samo sa puno puno više vode hehehe  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dean - 13. 09. 2007. 10:01:11
Zakaj pokušavate ukrotit priroduč Pa to nikom nije uspjelo, a zna biti bolno! Ili po vas ili bar po novčanike.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 13. 09. 2007. 10:06:42
A vidite ovu zvijer od jednog mog gosta :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: saso_ - 13. 09. 2007. 12:47:28
Opet UAZ
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: saso_ - 13. 09. 2007. 12:51:13
i jos jednom
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 14. 09. 2007. 09:10:33
Da ne kacim sve slike,
nemojte mi na Nivu :)

http://www.ribolovci.com/phpbb2/viewtopic.phpčt=2739
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 29. 09. 2007. 06:03:30
Informacija za vlasnike Land Rovera! Obavio sam svoju prvu On line kupovinu. Kupio sam dijelove za Defendera preko ''www.paddock.spares''.
Cijena dijelova s carinom, PDV i spedicijom  ispadne jos uvijek barem 30% niza nego da se kupuje kod ovlastenih prodavaca u Hrvatskoj. To znaci ispalti se individualno uvozit.
Morate samo pazit da naznacite Englezima da obvezno udare pecat na izlaznu deklaraciju s kojom se potvrdjuje da je roba iz EU!! Meni Paddock to nije napravio i morao sam platit 10% carine i na to onda jos 22%PDV. To mi je bio nepotreban trosak!!! Inace se carina ne placa na robu iz EU nego samo PDV i spedicija!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 01. 10. 2007. 08:22:18
Informacija za vlasnike Land Rovera! Obavio sam svoju prvu On line kupovinu. Kupio sam dijelove za Defendera preko ''www.paddock.spares''.
Cijena dijelova s carinom, PDV i spedicijom  ispadne jos uvijek barem 30% niza nego da se kupuje kod ovlastenih prodavaca u Hrvatskoj. To znaci ispalti se individualno uvozit.
Morate samo pazit da naznacite Englezima da obvezno udare pecat na izlaznu deklaraciju s kojom se potvrdjuje da je roba iz EU!! Meni Paddock to nije napravio i morao sam platit 10% carine i na to onda jos 22%PDV. To mi je bio nepotreban trosak!!! Inace se carina ne placa na robu iz EU nego samo PDV i spedicija!

ja sam več gledal malo na paddocku no još nisam niš naručio. u biti zanima me kakva je komunikacija s njihove straneč kak si im platioč karticomč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 01. 10. 2007. 11:54:30
Kupio sam puno toga:
4 Al felge, filtere, kocione plocice i jos neke stitnike prednjeg diferencijala.
Platio 515 poundsa  i kako je taj paket tezio 80 kg platio sam jos  200 poundsa  za dopremu do Zg.
Kako su ovi u Paddocku '' zaboravili'' lupit pecat na izlaznu deklaraciju robe zbog toga su mi nasi naplatili i 10 % carine i na to 22 % PDV.!! Da sam ima taj pecat ustedio bih preko 10% jer se PDV obracunava i na carinu!!!!
Znaci drzavi sam platio jos 3000 k s tim da mi je roba dosla u dvoriste.
Nadalje taj ''Paddock'' mi je ''zaboravio'' poslat matice za felge i sad se s njima dopisujem da dobijem te matice a oni se prave Englezi!
Mislim da cu slijedeci put kupovat od nekog drugog mozda od ''Famous four products''
Ipak je to jeftinije nego Auto Karlo ili Autofitness.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 01. 10. 2007. 11:55:44
Da platio sam AMEXOM!! Tu nema problema!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 01. 10. 2007. 12:17:30
bemti ove naše. kod karla jedan obični filter ulja za defiča mojeg ni manje ni više nego 350 kn. pa daj se skuliraj malo hehe. kupim ležaj jedan, platim uredno 400 kn (u običnom dučanu košta 60), kutija od LR, made in u.k. rastavim ležaj, nutra ugravirano made in china hehe. tolko o genuine parts...  >:(
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 01. 10. 2007. 13:17:10
Zbog toga su nasi uvoznici bogati ljudi a mi ovce koje oni sisaju. Uvozimo sami!
Sva 3 filtera za 300 TDI dobijes na kucnu adresu za manje od 200 K. :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 01. 10. 2007. 15:30:22
lol. moj je 300. idem odma naručit, sad mi izlazi servis  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 08. 10. 2007. 14:21:47
(http://img219.imageshack.us/img219/1084/1080818vs8.jpg)
Drugar sa svojom modificiranom kampanjolom kockicom! :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 08. 10. 2007. 15:06:59
Pretpostavljam da je ugradio drugi motor!č
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 09. 10. 2007. 10:59:04
Nešto je petljao sa motorima njemu je to ,,časkom,, jer je majstor! Znam da je benzinac i da je motor promenjen.Ako te baš interesuje mogu da pitam  :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 09. 10. 2007. 11:11:18
Ma ne, ne zanima me nista posebno. I ja se bavim mehanikom kao hobijem a vidim okolo dosta tih Fiatovih Campanola s raznim motorima. Te campanole imaju dosta dobru prohodnost na terenu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 09. 10. 2007. 12:31:09
Evo i fotografije s terena.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 30. 10. 2007. 12:57:00
Zanimljiv linkovi : http://www.gaz.cz/honker/nabidka-42.php

http://www.ctyrkolky.com/
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SSG - 30. 10. 2007. 16:22:35
Pogledal sam ih.Novi UAZ je baš guba d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: tmiletic - 24. 11. 2007. 12:54:26
Kolege lovci pomagajte, treba mi za Opel Fronteru nekoliko dijelova, ako netko zna da netko prodje molim za pomoč.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jkasapic - 24. 11. 2007. 19:55:06
prilika ko  voli ovako nesto:http://www.autoglobal.hr/index.phpčcent=detaljno&id=52854
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jkasapic - 24. 11. 2007. 19:56:09

  sta tocno pa cu probatič gdje se nalazisč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 28. 11. 2007. 13:25:48
lol. moj je 300. idem odma naručit, sad mi izlazi servis  ;D

Koja je Marka filterač

Kod mene u firmi MANN filteri za Defendera 300 Tdi 83 Kw 1994-1998 doču: zraka 228Kn, ulja 105 i goriva 59
Ali kroz MANN filter ti sigurno neče povuč vodu u motor i iskriviti klipnjaču, niti će filter goriva propustiti mulj iz rezervara u bosch pumpu.
Filteri su jako bitni za zdravlje motora i samo nekoliko firmi u svjetu stvarno ima tehnologiju koja može iči na prvu ugradnju, a kopija i jeftinjaka ima koliko hočeš.

Zato oprez.
 
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 28. 11. 2007. 13:29:50
nemam pojma. ja kupujem filtere u Autovolanu u Dubcu/Poljanicama, ulja košta 60kn
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 28. 11. 2007. 13:43:16
Ja sam za 300 TDI kupio K&N filter zraka (preko On line kupovine). Filter kosta oko 500 K a moze se prat. Propusnost zraka i filtracija zraka su bolje tako da se to osjeti na snazi motora.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Resavac - 29. 11. 2007. 12:16:35
Evo i mog terenca. Za sada sluzi odlicno, cak je i preventiva u stvaranju kamenja, bilo u bubregu ili žučnoj kesi. Razbija sve neselektivno :-[
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: imenjak - 29. 11. 2007. 16:12:53
Super je!  :D Di si ovo zbavioč Možeš li staviti koji podatakč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Resavac - 30. 11. 2007. 09:30:54
Zaostavština bivše JNA tj. sadašnje VS. Kupljeno pre godinu i po u Beogradu po vrlo povoljnoj ceni. Prešla svega 1632 km kad je stigla kod mene :D i skoro sve je radilo. Ja sam je kasnije prefarbao i popravio neke sitnice. Sad sem potrošnje :-\ je sve OK.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 09. 12. 2007. 21:27:04
Vidim tu si pa da te potam ako nije tajna koliko si je platio.Moze i na PM da mi odgovoris.
Jeli bolo PINCEVA kada si ti kupovao kampanjolu.Koliko su oni kostali z10
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: imenjak - 11. 12. 2007. 22:38:10
Toyota 4 runer 3,0 turbo diesel, imam dobru priliku za kupnju. Ima li ko iskustva s njom, je li to motor sa 4 ili 5 cilindara, potrošnja itdč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 11. 12. 2007. 22:47:11
Toyota 4 runer 3,0 turbo diesel, imam dobru priliku za kupnju. Ima li ko iskustva s njom, je li to motor sa 4 ili 5 cilindara, potrošnja itdč
Ja bi kupio odmah, bez razmišljanja. Gdje si je našaoč Godinač Cijenač
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: imenjak - 11. 12. 2007. 23:03:34
`99 godina, 10 000 eura, registrirana još pola godine, 180 000 km, našao sam je u BiH gdje sam i ja. Je li taj motor sa 4 ili 5 cilindara, koliko troši, kakva je na terenuč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 11. 12. 2007. 23:08:17
Nemam pojma za motor. Kod takvog auta nemreš gledat potrošnju. Auto je jako prohodan, jedino kod dugih auta opčenito, nisu baš okretni kao niva ili slični krači auti. I ja bi sebi 4runner, ali do 95g.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 12. 12. 2007. 08:11:25
4runner 1KZ-T motor ima 4 cilindra, 125 ks, 2 ventila po cilindru, klasični predkomorni dizel.
Koristio se i u Land Cruiseru J7, s kojom dijeli i trap i još neke stvari , 4 runner je u biti ogoljena verzija Cruisera.

U principu dobar auto, ako je dobro sačuvan, cijena u hrvatskoj za dobar primjerak te godine bi bila oko 11 000-12 000 €.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: imenjak - 12. 12. 2007. 23:39:25
Baš ti hvala! Ova je dobro sačuvana i ima ugračen alarm. Uzet ću je pa čemo probati kakva je to vozilica.  z2
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 13. 12. 2007. 06:55:10
Za svaki slucaj ne budi lijen i izmjeri kompresiju na motoru prije nego je kupis! Ja sam dobro popusio kad sam kupovao Defendera s 300 TDI motorom.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: imenjak - 13. 12. 2007. 23:57:56
Oču, oču, triput mjeri jednom sjeci  d1
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 14. 12. 2007. 00:19:03
Danas sam zvao čovjeka u Vrbovec, a njegov oglas možete nači u LV.
Prodaje gume. Uglavnom, neka guma sa extremnom ripnom za moju vitaru bi koštala 460kn + PDV.
Gume su protektirane.
Bi li to valjaloč
A za to mi je rekao dečko koji me zvao zbog oglasa da prodajem vitaru, ali ne da bi je kupio več su ga zanimale neke tehničke stvari.
Tvrdi da njegova vitara s takvim gumama ide sa zadnjim pogonom gdje samuraj mora uključiti sve pogone.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 14. 12. 2007. 07:47:06
Stavi broj ovdije izgubio sam vijesnik
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 14. 12. 2007. 08:08:11
Danas sam zvao čovjeka u Vrbovec, a njegov oglas možete nači u LV.
Prodaje gume. Uglavnom, neka guma sa extremnom ripnom za moju vitaru bi koštala 460kn + PDV.
Gume su protektirane.
Bi li to valjaloč
A za to mi je rekao dečko koji me zvao zbog oglasa da prodajem vitaru, ali ne da bi je kupio več su ga zanimale neke tehničke stvari.
Tvrdi da njegova vitara s takvim gumama ide sa zadnjim pogonom gdje samuraj mora uključiti sve pogone.
Protekti su super jeftini i korisni, jedina mana je kaj se dosta brzo troše. Al u svakom slučaju, i ja sam čuo te jeftine priče od nedavno, i brijem da se svakak isplati...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 14. 12. 2007. 09:29:59
Stavi broj ovdije izgubio sam vijesnik

098/226-212
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 14. 12. 2007. 09:35:30
Jedan moj poznanik koriste te gume za auto cross, i kažu da su super agresivne u blatu samo oni ih nabavljaju negdje iz Rijeke.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 14. 12. 2007. 10:14:33
U Rijeci ima jedan Vulkanizer koji se bavi protektiranjem auto guma po sistemu BANDAG a tvrtka se zove :  K.M.D. Babic Viskovo, marinici 124/4
     tel: 051 258 423

Ja sam osobno probao protektirane gume u dim 175/70 x 16 koje su bile tkz. Z tip 9to je dosta grubi protektor za kamione) . Te gume je napravio Vulkanizer Katalinic u Gerovu. Njih sam imao na Ladi Nivi i kao gume za teren nisu bile lose. Zanimljivo je da taj tip protektora moze napravit vise km nego orginal guma!!!
Sad imam na Defenderu orginal FULDU Tramp Track i kad je potrosim isto cu je protektirat u neki grubi kamionski profil i biti ce mi za ljeto idealna, a za snijeg i blato  cu koristit BF Goodrich A/T 235/85 x 16.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 14. 12. 2007. 11:40:38
 Ima čovjek i Kerestincu gume za terence marke Maxis, ja stavio na auto malo extremniju verziju i mogu reči da su lude na snijegu i blatu. Vozim se gdje nikad niko sa terencom nije bio. Ima i blažih verzija za cestu, pola - pola...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 14. 12. 2007. 12:39:14
Ima čovjek i Kerestincu gume za terence marke Maxis, ja stavio na auto malo extremniju verziju i mogu reči da su lude na snijegu i blatu. Vozim se gdje nikad niko sa terencom nije bio. Ima i blažih verzija za cestu, pola - pola...
Tamo sam i ja kupio za vitaru ali sam kupio Lassa Competus. Nisu mi se baš pokazale na blatu, a na snijegu su bile bolje.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 14. 12. 2007. 12:44:38
 Tamo sam i ja kupio za vitaru ali sam kupio Lassa Competus. Nisu mi se baš pokazale na blatu, a na snijegu su bile bolje.
[/quote]

 Točno, znam i te gume i točno govoriš. Teško je nači gume za nas, prvo putuješ po asfaltu, pa onda malo po putevima, pa na teren... Znaš i sam kaj sve radimo kad smo u lovu :D  Probat pogodit najbolji omjer gume i terene po kojima vozimo.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 14. 12. 2007. 12:56:33
Ja sam baš kupio kod tog lika u kerestincu Lassa OK-144 7,50 R16 za defiča svog. Koštale su 950 kn, a za gotovinu 750 što je prihvatljivo. U sredini imaju cestovni trag koji je nešto viši od vanjske debele ripne tak da cestom se voziš samo sredinom gume, dok na terenu guma propadne malo i ripne počnu raditi. Uglavnom, prezadovoljan sam s njima, dosad sam samo jednom ostao u blatu, ali to je bio teren takav da se traktor 3 puta skoro prevrnuo dok je došao do mene da me izvuče i na kraju sam ja još njega pošlepavao van  ;D :D. U svakom slučaju preporučam ih.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 14. 12. 2007. 17:41:47
Koliko vrijedi dugi defender 92g 2.5tdi dugič Ajmo reč da je u dobrom stanju.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 14. 12. 2007. 21:11:02
Oko 5000 eur ako nemaš puno ulaganja
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 14. 12. 2007. 21:20:41
Oko 5000 eur ako nemaš puno ulaganja
Moze i jeftinije...............
Moras trazit,budi strpljiv.............
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 14. 12. 2007. 23:03:34
Oko 5000 eur ako nemaš puno ulaganja

Bio jedan za 5500€, 92g ali je prodan.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 15. 12. 2007. 00:11:53
Ok to je auto 15 god. star.Isplati li se to uopce za nkoga,a da ne mora stalno nesto popravljati 8)
I sam bih uzeo nesto takvo ali isplati li se ,koliko je odrzavanje,potrosnja,registracija itd.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 15. 12. 2007. 03:32:21
Ok to je auto 15 god. star.Isplati li se to uopce za nkoga,a da ne mora stalno nesto popravljati 8)
I sam bih uzeo nesto takvo ali isplati li se ,koliko je odrzavanje,potrosnja,registracija itd.
Tebi se sigurno isplati jer radis u UK, a tamo su dijelovi za Land Rovera jeftini. Odrzavanje te ne kosta puno kao mene koji moram sam uvozit.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 15. 12. 2007. 11:18:07
Ok to je auto 15 god. star.Isplati li se to uopce za nkoga,a da ne mora stalno nesto popravljati 8)
I sam bih uzeo nesto takvo ali isplati li se ,koliko je odrzavanje,potrosnja,registracija itd.

Ja vozim vitaru 90-o godište. Nešto sam morao i popraviti ali ništa strašno. Ugradio sam plin i zadovoljan sam. Da su extremnije gume gdje bi mi bio kraj.
Sad sam več počeo  z12.
Htio sam reči da taj auto od 3000€ ne žalim provesti kroz neko grmlje, a onaj od 10000€ ili više bi MOŽDA žalio, i u tom slučaju bih bio ograničen.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 15. 12. 2007. 11:24:40
Ok to je auto 15 god. star.Isplati li se to uopce za nkoga,a da ne mora stalno nesto popravljati 8)
I sam bih uzeo nesto takvo ali isplati li se ,koliko je odrzavanje,potrosnja,registracija itd.

Ja vozim vitaru 90-o godište. Nešto sam morao i popraviti ali ništa strašno. Ugradio sam plin i zadovoljan sam. Da su extremnije gume gdje bi mi bio kraj.
Sad sam več počeo  z12.
Htio sam reči da taj auto od 3000€ ne žalim provesti kroz neko grmlje, a onaj od 10000€ ili više bi MOŽDA žalio, i u tom slučaju bih bio ograničen.
SAMURAI SAMURAI SAMURAI :D :D :D peso
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 15. 12. 2007. 11:25:58
Ma bas te briga i kada naidjes na vecu kaldrmu ili zbunje............
KUPIS NOVI ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 15. 12. 2007. 11:28:02
Koliko kosta samurai u dobrom stanju ili vitara. Ili sto se dobije za 3000-5000 eura.Meni to treba u RH jer u Engleskoj svi oko mene imaju Defendere tako da nije problem za voziti se s nekim drugim.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 15. 12. 2007. 11:38:03
Koliko kosta samurai u dobrom stanju ili vitara. Ili sto se dobije za 3000-5000 eura.Meni to treba u RH jer u Engleskoj svi oko mene imaju Defendere tako da nije problem za voziti se s nekim drugim.
[/quot

Cijene su različite. Ja sam stavio vitaru u oglasnik i tražim 3500€. Nije mi sila prodati i zato je ta cijena. Mene služi dobro. Ako se baš neko zalijepi za nju neka ju vozi, a cijenu ću malo i spustiti pa svi zadovoljni.
Ima ih od 2000-4500€ pa biraj.
Iduče što kupujem će u svakom slučaju biti nešto veče. I po mogučnosti diesel.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 15. 12. 2007. 11:46:13
Prodam ti ja mog galopera voli ložu bolje več eurodiesel
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 15. 12. 2007. 11:57:07
Koliko kosta samurai u dobrom stanju ili vitara. Ili sto se dobije za 3000-5000 eura.Meni to treba u RH jer u Engleskoj svi oko mene imaju Defendere tako da nije problem za voziti se s nekim drugim.
Ja sam ali slucajno naisao na Samuraja 2000 eura u izvanrednom stanju!
Covijek koji zivi u Njemackoj pun kesa ima vikendicu kod mog sela i drzao ga u garazi kada dodje 10 dana na ljetovanje da moze otic do prodavnice ;D ;D ;D
Kod nas u CG trziste je prezasiceno vozilima pa tako ima da se nadje sve i svasta za male pare
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 15. 12. 2007. 11:58:51
Prodam ti ja mog galopera voli ložu bolje več eurodiesel

Koliko sam skužio iz prijašnjih postova tvoj je kratkič
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 15. 12. 2007. 13:02:42
Koliko kosta samurai u dobrom stanju ili vitara. Ili sto se dobije za 3000-5000 eura.Meni to treba u RH jer u Engleskoj svi oko mene imaju Defendere tako da nije problem za voziti se s nekim drugim.
Ja sam ali slucajno naisao na Samuraja 2000 eura u izvanrednom stanju!
Covijek koji zivi u Njemackoj pun kesa ima vikendicu kod mog sela i drzao ga u garazi kada dodje 10 dana na ljetovanje da moze otic do prodavnice ;D ;D ;D
Kod nas u CG trziste je prezasiceno vozilima pa tako ima da se nadje sve i svasta za male pare
Kod vas je lako jer su na trzistu mnogi svercani auti. ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 15. 12. 2007. 13:06:21
 ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 15. 12. 2007. 18:46:11
Prodam ti ja mog galopera voli ložu bolje več eurodiesel

Koliko sam skužio iz prijašnjih postova tvoj je kratkič
Je kratki je
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 15. 12. 2007. 18:57:57
Prodam ti ja mog galopera voli ložu bolje več eurodiesel

Koliko sam skužio iz prijašnjih postova tvoj je kratkič
Je kratki je

Iduče što kupim će imati velik gepek.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 15. 12. 2007. 20:11:32
I ja se slažem samo onda si na terenu sa svime 0 osim defendera
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 15. 12. 2007. 21:09:14
I ja se slažem samo onda si na terenu sa svime 0 osim defendera

Onda moram tražit defendera.  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: imenjak - 15. 12. 2007. 23:34:57
Imam na Toyoti 4runer gume dimenzije R16, malo mi se čini spora i niska, bi li bilo pametno staviti gume R17č
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 16. 12. 2007. 04:36:15
Probaj prvo stavit visokoprofilnu terensku gumu kao 235/85 x 16. Ta guma ima visinu od 20 cm, i ako imas krute osovine (a mislimda imas) onda ces znacajno povecat minimalnu odaljenost kucista diferencijala (a to je najniza tocka auta) od poda.
Kazem ti ta dimenzija gume je najbolji kompromis za ozbiljne terence kao Mercedes G, Land  Rover Defender i Toyotine Land Cruisere.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 16. 12. 2007. 19:58:18
Imam na Toyoti 4runer gume dimenzije R16, malo mi se čini spora i niska, bi li bilo pametno staviti gume R17č


 Ja sam umijesto 235/75-15 stavio dimenziju 30x9,50/15 i sa time malo digao auto.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 16. 12. 2007. 22:34:08
Riječ je o defenderu od 1990-1995g. Zanima me jel to što piše istina i nije mi jasno ovo sa jeftinim održavanjem. Vaša iskustvač Skyangelč

Linija je jednaka za sva godišta. Motori u tim godinama su ili benzinac 2.5 4 cilindra, ili 3.5 V8 ili dizelaši 2.5 sa 68 KS ili 2.5 tdi sa 109 Ks. Kvaliteta zavisi od toga tko ga je prije imao, vozio i kako održavao. Obično su ti auti jako ispačeni i prošli su sito i rešeto. Uglavnom, geeralno, dobri auti s lako dostupnim i jeftinim djelovima, kvaliteta dobra, ali ne kao npr. toyote ili nissani tih godišta pogotovo heavy duty verzije.Ali i puno jeftiniji djelovi nego za te japance. Loše točke: slabo grijanje,prodor vode u kabinu kad je kiša, osjetljive poluosovine, kuplung cilindar traje jako malo, curi uvijek ulje izmeču motora i mjenjača, uvjek mokro ispod mjenjača i reduktora, motori srednje trajni cca 250 000 km, dok ta godišta gore navedeni japanci rade i do 500 000 km. Generalno, to je dobar auto, koji ne gubi vrijednost i može se dobro prodati, a zaljubljenici u terence ga uvijek gledaju s zavišču prema vlasniku.


Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 17. 12. 2007. 08:35:35
Riječ je o defenderu od 1990-1995g. Zanima me jel to što piše istina i nije mi jasno ovo sa jeftinim održavanjem. Vaša iskustvač Skyangelč
ja ću ovaj tvoj tekst ispraviti, tko god da ga je pisao, smiješne su mi neke stvari u tome.

Linija je jednaka za sva godišta. Motori u tim godinama su ili benzinac 2.5 4 cilindra, ili 3.5 V8 ili dizelaši 2.5 sa 68 KS ili 2.5 tdi sa 109 Ks (KRIVO, 112 KS). Kvaliteta zavisi od toga tko ga je prije imao, vozio i kako održavao (ISTINA). Obično su ti auti jako ispačeni i prošli su sito i rešeto (NIJE PRAVILO). Uglavnom, generalno, dobri auti s lako dostupnim i jeftinim djelovima (POJMA NEMA O čEM PRIčA, DIJELOVI SU SKUPI KO SUHO ZLATO, BAREM U OVLAŠTENIM SERVISIMA, JEFTINI SU AK IH NARUčUJEŠ DIREKTNO PRIMJERICE IZ ENGLESKE), kvaliteta dobra (KVALITETA FENOMENALNA), ali ne kao npr. toyote ili nissani tih godišta pogotovo heavy duty verzije (POJMA NEMA O čEM PRIčA).Ali i puno jeftiniji djelovi nego za te japance (OPET POJMA NEMA). Loše točke: slabo grijanje (ZAGRIJE SE KROZ 5 MIN VOZAč I SUVOZAč DA IH OčI PEKU OD VRUčINE, JEDINO JE PROBLEM MALO ZAGRIJATI STRAŽNJA SJEDALA),prodor vode u kabinu kad je kiša (OBIčNO KAPA VODA AKO DUGO STOJI NA KIŠI NEPOMIčAN I TO NA SUVOZAčEVIM VRATIMA SKORO UVIJEK NO NIŠTA STRAŠNO, MENI NIMALO NE SMETA, U VOŽNJI NE KAPA), osjetljive poluosovine (NISAM PRIMIJETIO, NIJE TO LADA NIVA), kuplung cilindar traje jako malo (JA SAM SVOJ ZAMIJENIO NEDAVNO, BRIJEM DA NIKAD PRIJE TOGA NIJE MIJENJAN, A JA SAM MIJENJAO NA 155000 KM), curi uvijek ulje izmeču motora i mjenjača (NIJE ISTINA, čAK NI NE TROŠI PUNO ULJA KROZ VOŽNJU, SERVIS NA SVAKIH 10000, POTROŠI DO 2 DECI), uvjek mokro ispod mjenjača i reduktora (NISAM PRIMIJETIO), motori srednje trajni cca 250 000 km (POJMA NEMA O čEM PRIčA, TO SU PRVI TERENCI NAMIJENJENI VOŽNJI U TEŠKIM UVJETIMA, NEPODERIVE MAŠINE, NORMALNO AKO GA NE VOZI NOTORNI IDIOT), dok ta godišta gore navedeni japanci rade i do 500 000 km (LIK JE OčITO JAPAN FAN, INAčE POJMA NEMA). Generalno, to je dobar auto, koji ne gubi vrijednost i može se dobro prodati, a zaljubljenici u terence ga uvijek gledaju s zavišču prema vlasniku (S OVOM ZADNJOM REčENICOM PLJUJE PO SVEMU OVOME KAJ JE NAPISAO PRETHODNO, A TA REčENICA JE POTPUNO ISTINITA, CIJENU DRŽI, A SVAKO KO UGLEDA RECIMO MOG DEFIčA PREKRIVENOG BLATOM ZINE OD ZAVISTI I NEMRE VJEROVAT, SVI BI GA IMALI I VOZILI SE U NJEMU, čAK SE I PICE PO CESTI OKREčU ZA MNOM KAD ME VIDE U TOM BLATNJAVOM MONSTRUMU SA MOJIM SEXI ŠEŠIROM HAHAHAHAHA  :D).


to je ukratko to...  :D samo ako kupuješ, pazi kaj kupuješ, pregledaj mu ključne dijelove kaj bi mogli otič uslijed idiotične vožnje prijašnjeg vlasnika, obavezni pregldaj ležajeve u kotačima, zglobove i diferencijal da nema puno lufta (svaki stariji ima malo lufta, al na to se privikneš za par tjedana vožnje tak da poslije nema "udaranja" prilikom kretanja i prešaltavanja i dodavanja gasa. Moj troši 10,5 l što je za 95. godište i više nego solidno. Po autoputu ne idem preko 120 da ne bruji previše. Inače, moj je defič 110-ka, 2,5 TDI (onaj najbolji motor 300D, barem stručnjaci kažu da je ta verzija motora najbolja). ove novije linije recimo od 97-99 kad su počeli stavljat TD4 i TD5 su imale problema i nisu tak kvalitetno izvedene. Ja sa praktičnog stajališta velim, najbolje kupit 90-95 godište. e sad je to stvarno to, ne da mi se više hvaliti...  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 17. 12. 2007. 09:59:02
Mala ispravka do 1995 se ugradjivao 200 Tdi tako da je onaj podatak o snazi od 108 KS ili od 80KW tocan, a 300 TDi i(ma 83 KW) se ugradjivao od 1995 do 1999 kasnije ga zamijenjuje TD5 koji ima elektronsku lukasovu regulaciju motora dok su 200 i 300TDI mehanicki kontrolirani motori tipa pumpa diza.
300 TDi je stvarno dobar motor. Problem svih tih DEFENDERA je skupo servisiranje u R. Hrvatskoj a ja to rjesavam s samostalnim uvozom i tako smanjujem cijenu rez. dijelova i do 40%.Ako nekoga nesto vise zanima o seriji 300 TDI moze me slobodno kontaktirat. Npr ugradnja blokade diferencijala a tek s tim Defender 90 postaje pravo OFF ROAD auto.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 17. 12. 2007. 12:40:51
dobro ja sam odgovorio iz svojih saznanja više praktičnih, nisam toliki stručnjak da znam po godištima točno kad se kaj ugračivalo. Al mislim da su TD5 počeli več 96. ugračivat, a do 95. su 300 i 200, zajedno izlazili, no nisam sto posto siguran u to. kaj se tiče blokade diferencijala, to sam ja planiral napraviti no takav zahvat si mi baš ti ja mislim reko da košta oko 2000 € što mi je nekak preskupo, a razlike su minimalne po performansama, naravno, ovisi o terenu i načinu korištenja. Al u svakom slučaju, dijelove naručivat definitivno izvana. U najmanju ruku su duplo jefitniji nego kod nas, a na puno dijelova i više nego duplo, kad dodaš sva davanja. Ja sam se opeko odma čim sam ga kupio. Bio zdrbljen lijevi ležaj, to zamijenio, a kad tamo, zapravo je i desni zglob bio u kurcu, samo nije se kužilo jer je na lijevom ležaju bila sila pa nije trpio. čim sam promijenio ležaj, reazletio se zglob. U autokarlu sam ga naivno kupio ne znajuči još cijene dijelova. 3700 kn košta zglob  :o :o :o. pao sam na guzicu odma. Ali uglavnom, zamijenio taj zglob i od tada samo ulje mijenjam, niš ne odlazi, a fakat ga teram po terenu 24/7. Več godina dana prošla od zgloba i super sve radi. Borat ipak si malo više upoznat sa defičima, nekak mi teško pali moj sad kad su temperature u minusu, kad stoji prek noči, ujutro nema šanse od prve več ga na 3-4 puta zaverglam na kratko i onda upali. Jer moguće da je to to grijačač Imaš kakva iskustva s timč Ako je do grijača, ne znam kolko bi me priča sa zamjenom koštala, moram se raspitati.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 17. 12. 2007. 12:43:59
Svaka čast Defenderu, na terenu je odličan ali ništa bolji od G Mercedesa ili Toyote LC, dok na ceti stvar izgleda malo drugačije , Nissani , Mitsubishiji i Toyote ga mažu na kruh.
Ako možete imati dva auta jedan za po cesti drugi za teren u tom slučaju je odličan.
Napominjem da ovo nije samo nagačanje nego činjenice iz iskustva, kojeg s obzirom da sam u branši auta i dijelova imam dosta.

Dobru kob  
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 17. 12. 2007. 12:53:38
dobro si rekao da se ne mogu usporečivati, no prvo pitanje koje si trebaš postaviti pri kupnji terenca je za što meni on trebač a onda dalje ideš u diskusiju. Mercedes G se nosi sa terenom fenomenalno, no jbg, da ga imam, moš mislit kak bi ga u granje i u jaruge tjerao lol. Preskupa je to igračka za tak nekaj. Pogledaj malo kolko košta jedan G star 20 godina i 1 defič star 20 godina... Mislim da ne trebam niš govorit dalje. Ove Japance ne priznam za terence u teškim uvjetima nikad. Moje lovište je uz samu savu, blato i voda su sastavni dio terena. Doči s mitsubishijem kakvim god očeš ili toyotom s ne znam kakvim gumama, sinek, ne buš prošo nema šanse, a s defičem ja budem. Vičeno več puno puno puta kad su vlasnici takvih luksuznih terenaca bili presigurni u sebe. Samo Lada Niva i defič od ovih "pristupačnijih" terenaca. Al opet, to sam samo ja...  ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 17. 12. 2007. 13:09:58
Poznanik mi ima Puch G 290, sve tri diferencijala imaju blokade, kuda on prolazi to nemreš belivit, samo gledaš ljude kako im vilice padaju a oči se šire, gazi ga nesmiljeno več 7 godina i samo sam mu kvačilo nabavljao.

Napomena čovjek je vozio trke i vozi fenomenalno.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 17. 12. 2007. 13:13:41
Neno zato sam i napisal gore da su "pristupačniji" jer namjerno nisam htio isticati Pucha jer je on ipak kralj terenaca, a nisam ga spominjao čisto iz financijskih razloga hehehe  ;D ak znaš nekog tko prodaje pucha da je ispod 10000 € u super stanju onda javi. mislim da ti je sve jasno sad...  ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 17. 12. 2007. 13:30:48
3700 kn košta zglob    . pao sam na guzicu odma. Ali uglavnom, zamijenio taj zglob i od tada samo ulje mijenjam, niš ne odlazi, a fakat ga teram po terenu 24/7. Več godina dana prošla od zgloba i super sve radi. Borat ipak si malo više upoznat sa defičima, nekak mi teško pali moj sad kad su temperature u minusu, kad stoji prek noči, ujutro nema šanse od prve več ga na 3-4 puta zaverglam na kratko i onda upali. Jer moguće da je to to grijačač Imaš kakva iskustva s timč Ako je do grijača, ne znam kolko bi me priča sa zamjenom koštala, moram se raspitati.
300 TDI pali bez grijaca i do -10 C!!!  Samo ako je kompresija s sve s ubrizgavanjem nafte OK. Savjetujem ti da izmjeris kompresiju i ako je kompresija preko 20 to je jos uvijek OK. Zna se desit na tom tipu motora da zbog nemara vlasnika (velik interval promijene ulja) dodje do sljepljiivanja klipnih prstenova, a i ventili znaju nagorit. Posljedica je slaba kompresija i teze paljenje zimi.
Normalno je da kad ga upalis (za 300 tdi) baci malo vise crnog dima, a to je zbog bogatije startne smijese i mehanicke regulacije na Bosch pumpi ( Bosch rotary 509).
Blokada s kompresorom  ti dodje  oko 10 000 K ako narucis u Slovenija (MAMUT OFF ROAD klub)
Tek onda kad ima dodatne blokade onda je isti po terenu kao Mercedes G!  Nije bez razloga Mercedes G visestruko skuplji!!!

 
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 17. 12. 2007. 13:34:08
3700 kn košta zglob    . pao sam na guzicu odma. Ali uglavnom, zamijenio taj zglob i od tada samo ulje mijenjam, niš ne odlazi, a fakat ga teram po terenu 24/7. Več godina dana prošla

U PADDOCK u kosta 50 poundsa i s svim davanjima  kostat ce te oko max 100 Pound a to je oko 1200 K!!!!! Sva literatura i detaljan opis kako ga zamijenit u kucnoj radinosti je dostupna (besplatno) na Internetu.
Zato je Karlo i bogat covijek a mi ovce (ponekad)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 17. 12. 2007. 14:20:41
Što se tiče dijelova iz Paddock-a, pošto mi je to posao, malo sam razgledavao i mislim da ima dosta no name kineske robe, ako dio ima neko ime odmah uslika i kutiju s dijelom, ako ne goli dio, a i dosta tih brandova koje prodaje su dosta niska kvaliteta i na automehanici u Frankfurtu koji je naj veči sajam na svijetu auto opreme nečete ih vidjeti. Što se tiče širine ponude, usko je specijaliziran za tri vozila i čini se da ih vrhunski pokriva.

Stoga, možete kupiti "isti" dio za 500 ili za 1500 kn, pa ko voli nek izvoli.

P.S ne branim naše uvoznike, koji stvarno kada je riječ o nečem malo riječem odrape cijenu da boli glava (Roadranger pokrov za pick up-a L200 kod nas u zastupnika 25500 Kn, isti taj u austriji 2200€)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 17. 12. 2007. 15:26:51
Ove Japance ne priznam za terence u teškim uvjetima nikad. Moje lovište je uz samu savu, blato i voda su sastavni dio terena. Doči s mitsubishijem kakvim god očeš ili toyotom s ne znam kakvim gumama, sinek, ne buš prošo nema šanse, a s defičem ja budem. Vičeno več puno puno puta kad su vlasnici takvih luksuznih terenaca bili presigurni u sebe. Samo Lada Niva i defič od ovih "pristupačnijih" terenaca. Al opet, to sam samo ja...  ;)


 Svaki svog konja hvali ali to je uvijek tako. Bude pao dogovor u sljedečoj godini pa čemo malo iči zajedno lovit da vidiš kakovih sve terena ima gdje i g klasi nije svejedno. ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 17. 12. 2007. 15:34:11
Kad budem išao gledati kakvog defendera onda će Skayangel sa mnom kao savjetnik.
Jel ima itko iskustava sa cherokee-jemč
Koliko čujem da je vrlo dobar na terenu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 17. 12. 2007. 15:38:57
 Najviše ti ovisi o vozaču, onda dolazi auto, gume, podloga...
Sve je bolje neg da ideš pješice. ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 17. 12. 2007. 15:44:26
Ne pričam ja na pamet bez brige. Tamo gdje moj defič i lada niva sa traktorskim gumama idu, niti jedan mitsubishi (konkretno l200 i pajero), Toyota pick up 4x4, nissan terrano II kratki i dugi, Vitara nisu išli. Ti auti su svi testirani kod mene na terenu. Puha izostavljam uvijek jer ne spada u tu kategoriju terenaca obzirom da ima obje špere. Ja ne znam kaj vi smatrate pod terenom, možda se krivo razumijemo, ja smatram terenom rezine od pola metra koje rade traktori sa duplim kotačima po cijeloj širini puta jer zakaj bi se oni vozili po istome tragu kad mogu izrezati cijeli put, koje se natope kompletno s vodom i ne znaš kud se voziš več uletiš i nema stajanja, ak staneš, gotov si. Takav teren mi imamo u kompletnom lovištu i po njemu se vozimo ako želimo iči u lov. Takav teren mi mogu spominjati ovdje uz zagrebačku županiju i ponegdje zagorje još samo Slavonci; Dalmatinci i Gorani se ne moraju ni truditi javljati o terenu.

Borat, kaj ne misliš da bi puno bolja investicija za te novce bila vitlo nego šperač Jer i šperom si možeš guzicu obrisat ak nasjedneš, puch je savršen dok ne nasjedne, kad nasjedne, dubi na trepavicama i plači... Al ne bi bilo loše imati ju čisto za show off za uspone pod 90, vožnju preko kanala okomito i slično hehe...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 17. 12. 2007. 15:58:52
Skay ti imas iskustva sa defenderom puno pa mi molim te reci kako se ponasa na cesti kad je sklisko ili leduč Je li ga tesko zadrzati na cesti i sl.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 17. 12. 2007. 16:06:47
 Sky, nisam ni mislio da pričaš napamet i nije mi bio cilj nikoga uvrijedit. Svaki terenac je bolji nego da kilometre gaziš pješice! Ali nemoj mješat terence i pick-upove, dva različita auta, svaki ima svoje prednosti i mane. Biti će uskoro prilike pa budeš probal kakvi su zajeb... tereni u Lici. ;D    
 I još jedna stvar, bez obzira što se nas dvoje osobno ne poznajemo molio bih te da me oslovljavaš sa "ti" kao i svaki drugi forumaš. Ja ću svakoga oslovljavati sa ti (osim ako on želi drugčije) ne zbog pomanjkanja kulture ili poštovanja, nego mislim da smo nas večina ovdje kolege lovci i imamo pravo se tako oslovljavati. d4  (nismo obični smrtnici :) )
 
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 17. 12. 2007. 16:32:58
Štef (imenjak inače), nisi TI  :) mene uopče uvrijedio, dapače, dobro je čut svačije mišljenje, ja sam vidio puno terenaca u akciji jer moje je lovište kušnja za svakoga, a svi se žele okušati u blatu, moraju se imat čime hvaliti hehe. Netko je gore usporečivao Mitsubishija, Toyotu i Nissana sa defenderom, a pošto je po meni jedini Mitsubishijev terenac L serija koja je pick up (Pajero ovim novim modelima pada potpuno u zaborav), Toyota je pick up, Nissan terrano je najbliži terencu od tih luksuznijih auta, usporečujem ih sve zajedno iz prostog razloga štu su čipovi i svi imaju mogučnost sva 4 pogona i sporih brzina (barem večina koja je vrijedna spomena) i visoki su. I pick up je čip, nema razloga da ne mislimo drukčije, pa dugi su svi kolko i moj defender. Al defender je ipak prvi čip u povijesti koji je osvojio teren od pustinja do blata. Dovoljna mu je prednost pred svim ostalima (opet ne računam čipove sa šperama) njegova visina. Kad dodaš na to dobre ripnjače, imaš pravi stroj od kojeg svima sline cure.

Medo kaj se tiče tvojeg pitanja, skliski ASFALT po pitanju kiše nemaš beda, no ledeni asfalt je kooooooma, moraš prepolovit brzinu i vrlo pažljivo, jbg težak je i jako visok a to je odlična formula za gubitak nadzora po ledu na asfaltiranoj cesti u zavoju. Ja sam baš jučer kad smo išli kod nikole imao priliku to upoznati iz prve ruke kad sam se lagano dovezao sa 60 do zavoja na nizbrdici, pristao na kočnicu, on počeo kliziti, pustim kočnicu i motam al on ravno, nekak uspijem ublažit i ivzuč no nedovoljno da ne roknem odbojnik kojeg da nije bilo, odosmo mi u provaliju. Rezultat, štosdenfer povijan malo, puko šaraf na desnom braniku na čošku i sad malo zjapi van. Moram skidat branik sad i šarafe stavit nove i pritegnut nazad. Moglo je bit puno gore. No na greškama se uči, nazad smo se vozili nizbrdo po zavojima u drugoj u ler gasu...  ;D

u biti vidjet češ sliku kad medicus postavi u topicu gostovanje kod nikole...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 17. 12. 2007. 17:04:23
Hvala na prici jer iz prve ruke najbolje se uci. ;D
Kako to da si se zajurio malo na takvoj podlozi ili si bio umoran i sam za vrijeme voznje.
Nadam se da ces srediti to,a odbojnik ce cestari. ;D
Bitno je da je dobro proslo d4 lime ce uvijek biti.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 17. 12. 2007. 20:24:55
 Imenjače, (znam iz priča da jesmo) morat čemo se mi negdje nači pa ak niš drugo da neku rakijicu maznemo i malo prodiskutiramo temu. d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 18. 12. 2007. 03:58:47
Što se tiče dijelova iz Paddock-a, pošto mi je to posao, malo sam razgledavao i mislim da ima dosta no name kineske robe, ako dio ima neko ime odmah uslika i kutiju s dijelom, ako ne goli dio, a i dosta tih brandova koje prodaje su dosta niska kvaliteta i na automehanici u Frankfurtu koji je naj veči sajam na svijetu auto opreme nečete ih vidjeti. Što se tiče širine ponude, usko je specijaliziran za tri vozila i čini se da ih vrhunski pokriva.

Neno ti si  pravu  da ima robe Made in China! To je danas cinjenica i svi trgovci zele zaradit, a mi kupci moramo sirit informacije o dobroj i losoj robi. Nisam ni imao namjeru reklamirat Paddocka u svezi opskrbljivaca dijelova za Land Rovere! Kod njega sam kupovao i to je to, a jos se nudi I ''Famous four'' i slicni. Vidio si i sam da imas opciju kupovine ''heavy duty spare parts'' i ja uvijek i kupujem ''pojacane'' dijelove.
Konkretno kod Defendera je dosta cesta pojava lom zgloba (CV joint) i kriza kardana (universal prop shaft joint). uzrok je upravo ugradnja ''losijih'' zglobova i problem podmazivanja. Kod CV jointa koji se podmazuje s uljem SAE 90 dodje do istjecanja ulja iz kucista, a kod kriza kardana problem nastaje kod neredovitog podmazivanja kriza s mazalicom!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 18. 12. 2007. 04:14:10
Borat, kaj ne misliš da bi puno bolja investicija za te novce bila vitlo nego šperač Jer i šperom si možeš guzicu obrisat ak nasjedneš, puch je savršen dok ne nasjedne, kad nasjedne, dubi na trepavicama i plači... Al ne bi bilo loše imati ju čisto za show off za uspone pod 90, vožnju preko kanala okomito i slično hehe...
 Skyangel trebas oboje! Ja sam lovac a ne profi Off roader i zbog toga sam kupio rucno vitlo tkz.''TIRFOR" max vucne sile 26.5kN (ili 2700kg). Za istu cijenu sam mogao dobiti i profi elektricno vitlo, ali sto ako trebas izvlacit auto s zadnje strane a vitlo je naprijed ili akumulator se ispraznioččč S Tirforom auto mozes izvlacit iz bilo koje pozicije uz uvjet da imas neku cvrstu tocku u blizini (ovisno o duzini sajle koju imas a tu nema ogranicenja). Naravno moze se napravit i sidro koje zabijes u zemlju i onda ti ne treba drvo ni akumulator!
Ako imas i blokadu npr. zadnjeg dif. onda u slucaju kad si zapeo u blatu BEZ PROBLEMA se izvuces u rikverc!!! PROBANO! ne treba ti traktor!Naravno uz pretpostavku da imas ''mud terrain tires"
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Borat - 18. 12. 2007. 04:49:04
Ne pričam ja na pamet bez brige. Tamo gdje moj defič i lada niva sa traktorskim gumama idu, niti jedan mitsubishi (konkretno l200 i pajero), Toyota pick up 4x4, nissan terrano II kratki i dugi, Vitara nisu išli. Ti auti su svi testirani kod mene na terenu. Puha izostavljam uvijek jer ne spada u tu kategoriju terenaca obzirom da ima obje špere.
Defender, Mercedes G, Suzuki Samuraj, UAZ i neki Land Cruiseri  imaju krute osovine naprijed i nazad. To je fundamentalno za ozbiljnog terenca, dok ovi drugi naprijed imaju nezavisno vjesanje. Ukratko kruta osovina ja bolja za off road dok je nezavisno vjesanje bolje za cestu. Zbog toga je uglavnom i razlika u prohodnostiizmedju gore nabrojanih. Lada Niva isto ima nezavisno vjesanje a ipak je malo prohodnija od Vitare, L 200 i slicnih. Uglavnom zbog boljeg odnosa mase, snage, dimenzija i slicno.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Expresica - 19. 12. 2007. 22:42:50
Imao sam ovoga oko godinu dana,sranje za teren,morao sam ga se rijesiti na ovakav nacin.....najkorisnije...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Expresica - 19. 12. 2007. 22:54:09
Od tada vozim Ladu i nemam bas toliko problema sa njom kako vi pisete,mozda zato sto je pravljena za njemacko trzisteč! Za teren je ludilo a i za bubrege!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: YERRY - 05. 01. 2008. 22:24:09
Slazem se da je najbolje za vlasnike Land Rovera kupovat preko On Line prodavatelja. (npr PADDOCK je jedan koji tvrdi da isporucije robu u Hrvatsku)
Carina se ne bi trebala platit jer je roba iz EU!č Samo postarina i PDV, ako grijesim ispravite me. Uskoro cu i ja sastavit jednu probnu narudzbu za mog Defendera da vidim kako to ide. Po mom misljenju to bi trebalo biti isplativo jer su kod Autofitnessa i Karla dijelovi 3 puta skuplji nego kod tkz ''On Line'' prodavaca.



ja isto sada slažem neku probnu kupnju da vidim kak to šljaka. našao sam i paddocka al ja ću uzeti od www.lrparts.net prvo jer sam s njima stupio u kontakt preko e-maila pa će mi lik i poslati ponudu prije. uglavnom kaj se tiče poštarine, sve ovisi kaj kupuješ, tj. kolko je paket velik i težak al nije nekaj prestrašno. carina ako postoji ne može biti veča od 10 %. a kaj se tiče karla, nemam komentara uopče. jedan glupi ležaj koji kupiš za 20 kn kod njega košta 350. na kutiji piše made in uk. original LR part kao. a kad ga rastaviš nutra je ugravirano sitno made in japan. kao ja sam bedak pa ne znam kaj to piše lol. isto tak, prekidač za svjetla kod karla košta 600 kn, a kod ovih engleza 170 kn. i onda gledam, sve da je carina i poštarina i sve skupa duplo skuplje od početne cijene, opet si upola jeftiniji nego kod nas. tak da sve u svemu, brijem da nemamo kaj čekat neg naručit još danas! hehehe

p.s. što je narudžba veča, manja je poštarina...


Probaj ovu adresu http://www.rimmerbros.co.uk/
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 14. 01. 2008. 16:27:02
Ja z30 mlad i nadobudan.
Ali više nema zime, stavio sam vitlo. :P
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 15. 01. 2008. 08:02:54
pa kak si ovo uspio izvestiččč pa ovo je autoput...  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 15. 01. 2008. 09:30:17
 nocom
teren je bio ful mekan >:(
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Expresica - 20. 01. 2008. 23:09:03
pa kak si ovo uspio izvestiččč pa ovo je autoput...  ;D
U pravu si,ovo je stvarno autoput,takvo sto ja prolazim sa ovim: 8)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Vanja - 21. 01. 2008. 00:07:32
Svaka čast. Ali prevarili bi se :P
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: File - 21. 01. 2008. 12:02:54
U našem vatrogasnom društvu imamo defendera i puch-a g230 benzin defender je 8 puta lošji za teren ima ogroman krug okretanja (mali anšlag)Defendera smo  dobili skoro novog a pucha od hrvatske vojske s dosta kilometara u puno boljem stanju je puch nakon tri puta više kilometara od defendera.jedina prednost defendera je što manje je troši jer je 2.5 tdi aostalo je sve na strani deutsche gelandewagen
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 21. 01. 2008. 13:26:18
U našem vatrogasnom društvu imamo defendera i puch-a g230 benzin defender je 8 puta lošji za teren ima ogroman krug okretanja (mali anšlag)Defendera smo  dobili skoro novog a pucha od hrvatske vojske s dosta kilometara u puno boljem stanju je puch nakon tri puta više kilometara od defendera.jedina prednost defendera je što manje je troši jer je 2.5 tdi aostalo je sve na strani deutsche gelandewagen

Englezi sve svoje proizvode kuju u zvjezde, pa tako i defendera a po stanju auto industrije im se vidi gdje su.
Nije da je defender loš ali, Toyota LC i G su kraljevi.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: PinzHunter - 21. 01. 2008. 15:07:34
Ukoliko smijem da se umjesamčč

Mislim da su Lada i Uaz jako dobri pa cak i za manji dzep. Jest da su benzinci, ali se moze ugraditi plin ili dizel. Na terenu su za svoju klasu mislim najbolji.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: skyangel - 21. 01. 2008. 15:28:31
Več smo imali diskusije o raznim markama terenaca, i Puch se uvijek odvajao od ostalih jer on je neusporediv s nijednim drugim. No, ostali se nikada ne mogu mjeriti sa defenderom ili nivom. UAZ u mojem lovištu bi predahnuo začas, a o ovim luksuznijim "terencima" ne želim ni komentirati. U zadnjem lovu sam ostao u vodi do haube, 2 traktora su jedva došla do mene, voda duboka oko 1,5m. Uleti jedan lovac sa primjedbom: "Moj Touareg je prošao puno gore terene!"  d4

P.S. čovjek ništa nije bilo jasno kad smo nas četvorica pali na guzice od smijeha...  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 21. 01. 2008. 15:34:48
Več smo imali diskusije o raznim markama terenaca, i Puch se uvijek odvajao od ostalih jer on je neusporediv s nijednim drugim. No, ostali se nikada ne mogu mjeriti sa defenderom ili nivom. UAZ u mojem lovištu bi predahnuo začas, a o ovim luksuznijim "terencima" ne želim ni komentirati. U zadnjem lovu sam ostao u vodi do haube, 2 traktora su jedva došla do mene, voda duboka oko 1,5m. Uleti jedan lovac sa primjedbom: "Moj Touareg je prošao puno gore terene!"  d4

P.S. čovjek ništa nije bilo jasno kad smo nas četvorica pali na guzice od smijeha...  ;D

Touareg je šminka, kao i ostala SUV vozila služe da bi njihovi vlasnici mogli s visoka gledati na promet oko sebe.
Kada kažem Toyota LC mislim na J7 jer ove nove takoče spadaju u domenu šminke.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: PinzHunter - 21. 01. 2008. 15:45:33
A to sa Touaregom je prava istina. Samo sminka kao i kod Hummera. Svaki komentar o njima je bas pa suvisan.Naravno sve dok sebe nazivaju offroad autima.Ako ostanu SUV, onda je o.k., ali na terenu nemaju sta traziti, kao ni moj Pinc na autoputu.

Pozdrav
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: File - 21. 01. 2008. 16:39:16
 boriti na terenu sa večinom,a ima i notu luksuza pa ko voli nek izvoli
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: File - 21. 01. 2008. 16:45:58
ovaj post gore je greška

Svaki terenac koji ima reduktor je pravi terenac a reduktor nemaju ni ML ni X5 ni touareg ali LC ga ima i može se ravnopravno boriti sa ostatkom tržišta na terenu d1
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SPYDER - 21. 01. 2008. 16:50:12
Ja baš ne bi humera miješao sa tuaregom. Vozio sam i tuarega i h2 i h2 se prekrasno ponaša na terenu (sa malo oštrijim  gumama)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Mejdan - 21. 01. 2008. 22:53:04
Kod mene na poslu kupise Ladu Nivu prije tri cetiri dana novu,juce su je gurali tri sata nije mogla upaliti :D :D :D :D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SUMO - 22. 01. 2008. 09:43:23
Ma to je neka skart Niva iz Kazahstana z30
kad rekoste za tuarega - sinoc se i ja odvalih od smeha. Na slavi kod drugara, dobrog lovca, pricaju mi njegovi lovci iz grupe - tamo pod bedemom gde je tebe vadio traktor (prvo zaglavljivanje, pravo zivo blato, upao sam po mraku u kolotrag i naseo zestoko, onda dosao jedan iz sela i kuka - pa di si tu posao, tu sam pre 3 dana vadio zetora od 80 konja....) upao frajer pecaros sa ML-om. I ode da ga vade, rekao mu jedan deran 30 eura, on kao mnogo. I dva sata je rulao, vrteo u mestu i ukopao se tako da ga je JEDVA od pozadi izvukla rakovica od 100 konja. A on i dalje samo treptao u auto koji je licio na kaljugu i ponavljao - rekli su mi da je nezaglavljiv, gledao sam bre prezentacije u salonu automobila bla bla....eh sta sve neces cuti ili videti...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: PinzHunter - 23. 01. 2008. 14:17:52
Ja nikad nisam imao Ladu Nivu, ali sam se bezbroj pua vozio u istoj. Mislim da je za nase terene kao stvorena.Dobro to da ima nekih kvarova to stoji,ali redovnim odrzavanjem nisu investicije tako bolne kao kad sve dodje odjednom.

Pozdrav
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: radavac - 02. 02. 2008. 21:10:22
(http://img407.imageshack.us/img407/7610/img0181fe3.jpg) Evo moje Vozilice
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: radavac - 02. 02. 2008. 21:41:14
Ovo je moje Lovacko auto he he he Nisan Terano 2.4 B.Jos nije pravo ispitan nedavno sam ga kupio
ali, nadam se da ce da sluzi namjeni.(http://img167.imageshack.us/img167/8469/img0183dz0.jpg) z10
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 02. 02. 2008. 22:12:10
Do nedavno sam vozio vitaru 1.6 i imao sam plin u njoj. Dobar auto za dvojicu i ako imaš još jedan za svaki dan. Sad sam trenutno u potrazi za JEEP Grand Cherokee 5.2 V8 Limited.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Huntercro - 02. 02. 2008. 22:31:58
ebi ga nismo ga uspjeli ispitati idući put sigurno ide u provjeru. Definitivno
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 02. 02. 2008. 22:33:41
ebi ga nismo ga uspjeli ispitati idući put sigurno ide u provjeru. Definitivno

Ako si mislio na mene, ispitat ćemo GC-a.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: radavac - 02. 02. 2008. 22:43:32
Daju mu se sjedala resklopit sto znaci moze da sluzi za vise namjena (http://img46.imageshack.us/img46/3920/img0176qt4.th.jpg) (http://img46.imageshack.us/my.php?image=img0176qt4.jpg)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Huntercro - 02. 02. 2008. 22:48:32
ima da stavimo 150-ilaša unutra taman ga morali zipovat  ;D 
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: miki kiki - 27. 02. 2008. 15:12:52
Evo koja slika i mog terenskog vozila... Mitsubishi pajero 3.0 V6 ...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: PinzHunter - 27. 02. 2008. 15:14:44
 d4
dobro izgleda.Koja je potrosnja?

Pozdrav

PinzHunter
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: miki kiki - 27. 02. 2008. 15:18:34
I više nego dobar je prezadovoljan sam s njim,a reko sam ti jednom troši kao tvoj pinz samo što je na plin..a oko 20l.. tako nekako ovisi,ali nikad ispod 17l...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: PinzHunter - 27. 02. 2008. 20:25:43
U pravu si, ja smetnuo sa uma.


Pozdrav
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Štef - 28. 02. 2008. 10:32:12
 Ovo prikolica iza ti je rezervoar sa plinom ili benzinom? ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: miki kiki - 28. 02. 2008. 14:23:33
Ovo prikolica iza ti je rezervoar sa plinom ili benzinom? ;D
he he... tako nekako, koliko troši moram imati rezerve benzina, a i plina, nikad se nezna...  ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: oliverl - 10. 02. 2009. 11:17:15
Da ne otvaram novu temu - zanimaju me vaša iskustva sa Kangoo-om 4x4.
Dojmovi, najčešći kvarovi i sl.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 10. 02. 2009. 11:22:32
Čuvaj se kardana ide cijeli kompletan s nosačima i nema nego original.

Košta auuu
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: oliverl - 10. 02. 2009. 11:56:39
Takve komentare sam našao i na net-u, odn. da im na oko 100.000 dolazi do kvarova.
Kako znat da je pri kraju, odnosno postoji li neka "odokativna" metoda i provjera?
Kolika je cijena novog kardana, otprilike?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 10. 02. 2009. 12:00:30
Novi je čini mi se nešto preko 7 000 Kn.

A da su otišli nosači kardana vrlo lako češ utvrditi kada je auto na dizalici, samo ga prodrmaj.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: oliverl - 10. 02. 2009. 13:41:18
Hvala Neno!
Ima li netko sa praktičnim iskustvom na snijegu, blatu i sl. Normalno ne računam da će prolaziti kao Niva ali zanima me ako padne 10-tak cm snijega jel prolazi ili ne!
Ove zime smo imali neugodno iskustvo sa kiom sportage, zapela a jedva da je bilo snijega i mrvicu leda.
Skoro smo je  dois
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 10. 02. 2009. 13:57:47
Čuj Kangoo ti je stalni 4X4 ne znam baš koliko ima sofisticiran središnji diferencijal da kontrolira proklizavanje pojedine osovine, ali rođak koji ga ima prolazi s njim gdje god i mi s Pajerom, nije neki ljuti off road ali ipak ...

Inače na poledici i njegovo veličanstvo G s uključenim svim šperama ima problema a kamoli ne Sportage prve generacije koju sam vozio nekoliko stotina km i nije me baš oduševila.


Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Expresica - 10. 02. 2009. 17:05:56
Sredisnji dif....,proklizavanje pojedine osovine...  ččč
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Midian - 27. 02. 2009. 19:26:12
Do nedavno sam vozio vitaru 1.6 i imao sam plin u njoj. Dobar auto za dvojicu i ako imaš još jedan za svaki dan. Sad sam trenutno u potrazi za JEEP Grand Cherokee 5.2 V8 Limited.


ima moj drugar taj,sa plinom i mislim da ga prodaje
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 27. 02. 2009. 19:54:47
Do nedavno sam vozio vitaru 1.6 i imao sam plin u njoj. Dobar auto za dvojicu i ako imaš još jedan za svaki dan. Sad sam trenutno u potrazi za JEEP Grand Cherokee 5.2 V8 Limited.


ima moj drugar taj,sa plinom i mislim da ga prodaje


E kad sam prodao vitaru. Davno je to bilo. U međuvremenu stari sebi kupio Grand Cherokee, a ja Cherokee. I mogu ti reći, između ta dva auta, Grand nema šanse na terenu.
Ide dobro, snage hvala Bogu ima ali nije to to. Ok, stari ga malo i štedi, nije da ne bi mogao proći, ali ne mora ga baš rasturit. A meni je svejedno oću ga ogrebat ili ću negdje sjebat lim.
Ipak je to samo lim.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Midian - 27. 02. 2009. 19:59:56
ovde je prosle nedelje bio jak sneg,isao sam na breg,iza mene su ostali pajero i land cruiser.isao sam kroz sneg od pola metra bez problema,bez reduktora i blokade,svu tablicu sam izlomio
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 27. 02. 2009. 20:09:28
Ti vjerojatno pričaš o Nivi. Niva je ok auto, ali po pričanjima i po onome što sam vidio, voli se pokvariti. Ima puno dječjih bolesti. Bar ove novije. Ne znam za one stare.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Antezg - 27. 02. 2009. 20:18:34
Starima se ne rasipa getriba svaki mjesec  happi.
Niva je ok auto za imat u lovištu,ali za svakodnevnu vožnju i duže relacije strahota-ima štanga u sicu koja ubija u leđa,trese se, smrdi benzin, i mehaničar ti postane najbolji prijatelj-nisu skupi djelovi ali stalno ih kupuješ. Očeš križevi,krajnici,kugle,pa ti se getriba raspe svako malo,pa malo lageri u diferencijalu,pa lageri u prednjim kotačima,pa ti procuri hladnjak grijanja u kabinu,... sitne radosti vlasnika nive happi.
Ljudi obično uspoređuju nive sa ruskim kramponkama sa ovim ostalim terencima koji imaju cestovne gume-stavi prave gume(M/T) na bilo koji terenac i onda vidi kako neide. Da ne govorim da su svi odreda viši od nive ::)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 27. 02. 2009. 20:23:30
Antezg, slažem se s tobom.
Dobre gume na bilo kojem 4x4 pa da vidiš. I dosta snage u autu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Midian - 27. 02. 2009. 20:29:58
ne verujem da x5 sa dobrim gumama moze isto sto i niva.
nije samo u gumama,vec odnos snage i tezine,jednakost prenosa na sve tockove.
evo ja sam sa mojom presao 80 000 i od svega toga sto ste nabrojali menjao sam samo lamelu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 27. 02. 2009. 20:33:36
Antezg, slažem se s tobom.
Dobre gume na bilo kojem 4x4 pa da vidiš. I dosta snage u autu.
Znas u cemu je jos problem???
Treba znati i iskoristiti to sto imas. Ja sam jako neiskusan sa 4x4 i tamo gdje sam mislio da ne mogu proci prosao sam. Meni se to cinilo strasno cool dok su drugi,iskusniji govorili da to moze svaki 4x4. Ocito je da ja pojma nemam sto moj auto sve moze ili ne moze. Cini mi se da bi iskusan vozac napravio vise sa kangoo 4x4 nego ja sa svojim.
 Dobar sam vozac i sa prednjim pogonom i dobrim gumama lance nikad koristio nisam ,a zivio sam u Lici.
 Nazalost nemam manual knjizicu da shvatim kako se kod Patrola koriste blokade i kada se to koristi pa ako netko zna nek mi kaze. Ima puno toga ali ja samo znam saltat u 4x4 ili 2x s tim da sporohodni L4x4 nisam koristio.
Imam nove gume ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 27. 02. 2009. 20:42:59
Da medo, ima i tu nešto. Bitno je i tko vozi.
Ne znam kakve bi blokade mogao imati Patrol. Kakve imaš oznake na ručici za šaltanje?
Ja na Cherokee-u imam pogon na zadnje, onda imam 4x4 koje mogu koristiti konstantno bez obzira jel vozim po asfaltu, makadamu ili blatu, onda 4x4 koje koristim samo na mekoj podlozi, i imam 4LO... i tu nema vrtnje volanom.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Antezg - 27. 02. 2009. 20:56:43
ne verujem da x5 sa dobrim gumama moze isto sto i niva.
nije samo u gumama,vec odnos snage i tezine,jednakost prenosa na sve tockove.
evo ja sam sa mojom presao 80 000 i od svega toga sto ste nabrojali menjao sam samo lamelu.
X5 nije terenac-to je suv ;) nije za teške terene-njegov teren su ceste do skijališta,ali zato npr ide po zaleđenoj cesti bolje od bilo kojeg klasičnog terenca.

Medo- koje godište ti je patrol i što ti piše na maloj ručici i jel imaš kakav gumb na kojem piše diff lock ili sway bar disconect?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 27. 02. 2009. 20:59:05
Da medo, ima i tu nešto. Bitno je i tko vozi.
Ne znam kakve bi blokade mogao imati Patrol. Kakve imaš oznake na ručici za šaltanje?
Ja na Cherokee-u imam pogon na zadnje, onda imam 4x4 koje mogu koristiti konstantno bez obzira jel vozim po asfaltu, makadamu ili blatu, onda 4x4 koje koristim samo na mekoj podlozi, i imam 4LO... i tu nema vrtnje volanom.

Pa imam H4 ,L4, zatim H 2 ili obicni pogon na zadnje te neki prekidac na kojem pise def. unlock, def. lock i jos nesto.Nemam sliku pa ne znam.
ima i prekidac stabilizator off i on (off je koliko sam skuzio ako se vozi do 20km/h i off road).

Autic je 99.god. i 2.8TD sa oko 95kw. Nova linija, nije onaj cetvrtast ostrih linija. Ima 7 sjedala i ide kroz 50cm vodu bez problema.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 27. 02. 2009. 21:44:01
ne verujem da x5 sa dobrim gumama moze isto sto i niva.
nije samo u gumama,vec odnos snage i tezine,jednakost prenosa na sve tockove.
evo ja sam sa mojom presao 80 000 i od svega toga sto ste nabrojali menjao sam samo lamelu.
X5 je fenomenalan automobil ali u kategoriji terenaca ne bi išlo!!
Terenci su Mercedes G,Land Rover Defender,UAZ ,Toyota  4runer (talibanka)  od serijskih!!!
A ovo sve drugo su kompromisi!!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 27. 02. 2009. 23:32:38
ne verujem da x5 sa dobrim gumama moze isto sto i niva.
nije samo u gumama,vec odnos snage i tezine,jednakost prenosa na sve tockove.
evo ja sam sa mojom presao 80 000 i od svega toga sto ste nabrojali menjao sam samo lamelu.
X5 je fenomenalan automobil ali u kategoriji terenaca ne bi išlo!!
Terenci su Mercedes G,Land Rover Defender,UAZ ,Toyota  4runer (talibanka)  od serijskih!!!
A ovo sve drugo su kompromisi!!!!
Nissan Patrol, Toyota Land cruiser, Pajero...
Niva je isto odlican terenac i mislim da je ovaj krug nesto siri.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jura23 - 27. 02. 2009. 23:43:16
toyota land cruiser teaa teaa teaa teaa teaa teaa teaa teaa
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 27. 02. 2009. 23:49:12
  Naše poimanje terenaca se skroz razlikuje!!!!! teaa
Ovi neki nabrojani ne bi prošli ni "soft off roud terene"
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jura23 - 27. 02. 2009. 23:56:43
koji?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 28. 02. 2009. 00:02:34
večina sa 5 vrata !!! npr pajero težina!!!!međuosovinski razmak!!!!!lada  nije na šasiji itd
I još jednom napominjem seriski terenci!!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 28. 02. 2009. 00:08:01
Svi ovi nabrojani su ok za lovačke potrebe ,ali za mene terenci su nekaj drugo!!!
"off roud"
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jura23 - 28. 02. 2009. 00:10:52
niti jedan sa 5 vrata!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jura23 - 28. 02. 2009. 00:15:39
e ovo zadnje ti potpisujem
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Antezg - 28. 02. 2009. 00:27:45
Da medo, ima i tu nešto. Bitno je i tko vozi.
Ne znam kakve bi blokade mogao imati Patrol. Kakve imaš oznake na ručici za šaltanje?
Ja na Cherokee-u imam pogon na zadnje, onda imam 4x4 koje mogu koristiti konstantno bez obzira jel vozim po asfaltu, makadamu ili blatu, onda 4x4 koje koristim samo na mekoj podlozi, i imam 4LO... i tu nema vrtnje volanom.

Pa imam H4 ,L4, zatim H 2 ili obicni pogon na zadnje te neki prekidac na kojem pise def. unlock, def. lock i jos nesto.Nemam sliku pa ne znam.
ima i prekidac stabilizator off i on (off je koliko sam skuzio ako se vozi do 20km/h i off road).

Autic je 99.god. i 2.8TD sa oko 95kw. Nova linija, nije onaj cetvrtast ostrih linija. Ima 7 sjedala i ide kroz 50cm vodu bez problema.

Diff lock znači da imaš blokadu stražnjeg diferencijala iliti zadnju šperu-znači ako ti je npr jedan kotač u zraku obada će se okretati jednakom brzinom dok bi se bez blokade vrtio samo onaj u zraku, stabil. off ti znači da možeš iskopčati balans štangu ,da ti kotači dobiju malo više artikulacije-za jako neravne terenje-ako se penješ po velikom kamenju i sl. Ovo je sve vrlo pojednostavljeno-najbitnije od svega su dobre terenske gume inače sve možeš okačit mačku o rep ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 28. 02. 2009. 09:08:24
Ante hvala d4

Off road je:
http://www.youtube.com/watch?v=nwrOftecCT0&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=nwrOftecCT0&feature=related#hq)
http://www.youtube.com/watch?v=NM7JcgF09xw&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=NM7JcgF09xw&feature=related#hq)

Off road je off road i serijski auti u dobrim rukama mogu izuzetno puno. Imao sam prilike vidjeti u UAE ali i UK.
Oni koji su imali novaca nisu zalili vozila i odradili su jako puno pa cak i sa 5 vrata.
 Extremno je extremno i tu kratki nabrijani patrol, samurai, wrangler itd. rade doslovno sve.
http://www.youtube.com/watch?v=upXETm4PE24&feature=PlayList&p=9E19A30EB9663D08&index=11&playnext=2&playnext_from=PL#hq (http://www.youtube.com/watch?v=upXETm4PE24&feature=PlayList&p=9E19A30EB9663D08&index=11&playnext=2&playnext_from=PL#hq)
 Glupo je reci da su serijski terenci nisu dobri za off road. Isto tako bi bilo glupo reci da serijski karabin ne moze biti za long range.
 Pitajte Arape sto misle o svemu, oni imaju novaca i cine:
http://www.youtube.com/watch?v=-hG69ARgdMU&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=-hG69ARgdMU&feature=related#hq)  dok mi pijemo kavu

Nesto slicno ovome gledao sam u Omanu i Engleskoj gdje instruktori uce ovakve poput mene kako voziti off road.
http://www.youtube.com/watch?v=K_v_1hu-Fuo#hq (http://www.youtube.com/watch?v=K_v_1hu-Fuo#hq)

Auti su uvijek serijski i najcesce s 5 vrata.

 
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 28. 02. 2009. 09:32:53
A di je blato teaa čekam nove snimke ;D seriski može biti al sa slabijim ili nikakvim rezultatima isto tako i sa karabinom!!!!!
Šta je nekom glupo drugom nije teaa
A ovo dolje je YUGO off roud troja vrata seriski (bilo bi glupo reč da nije za teren ;D)
I još jedan malo izmjenjen!!!
Pa pa !!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jura23 - 28. 02. 2009. 09:49:13
5 vrata nije za teren gdje ima puno blata i to je tako!!! vec za lov- možeš stavit hrpu stvari koje ti trebaju a i netrebaju i cak spavat unutra ako stisne!!!

ovaj je jedva nekako proguro, a da je "kratki" to prolazi bez problema!!!
http://www.youtube.com/watch?v=_M3JzD5pd3M&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=_M3JzD5pd3M&feature=related#hq)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 28. 02. 2009. 09:58:19
http://www.youtube.com/watch?v=4X9SgC1KBsM&feature=PlayList&p=05037EC4E8FB215C&playnext=1&index=18#hq (http://www.youtube.com/watch?v=4X9SgC1KBsM&feature=PlayList&p=05037EC4E8FB215C&playnext=1&index=18#hq)

http://www.youtube.com/watch?v=Bp-E7CUAiNY#hq (http://www.youtube.com/watch?v=Bp-E7CUAiNY#hq)

http://www.youtube.com/watch?v=p6L60bM1qv0&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=p6L60bM1qv0&feature=related#hq)

http://www.youtube.com/watch?v=uRVcz7pTD-w&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=uRVcz7pTD-w&feature=related#hq)

http://www.youtube.com/watch?v=03CqRP7ZbHs#hq (http://www.youtube.com/watch?v=03CqRP7ZbHs#hq)

http://www.youtube.com/watch?v=aIq9YdTdWs4&feature=related#hq (http://www.youtube.com/watch?v=aIq9YdTdWs4&feature=related#hq)

Naravno da se moze bolje itd. ali nije uopce lose. Off road je off road i normalno da 5 vrata teze prolazi ali ipak prolazi mnogo vise nego sto se misli. Barem tako misle instruktori.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 28. 02. 2009. 10:44:01
Onaj stari landač na četvrtoj slici ima troja vrata si videl kak lakše prolazi  nego ovi dugi sa pet  o tom ja govorim  teaa ;D d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 28. 02. 2009. 11:59:00
Onaj stari landač na četvrtoj slici ima troja vrata si videl kak lakše prolazi  nego ovi dugi sa pet  o tom ja govorim  teaa ;D d4

Sve to stoji ali prolaze i oni sa 5 ali malo teze.
Nisam ja za extremne sportove bez sponzora ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 28. 02. 2009. 20:13:15
Dečki, jel vama treba auto za off road ili za lov? Meni treba za lov i tamo kamo sam naumio ja ću sa svojim doći i otići. Imam u njemu dovoljno mjesta i komfora. Ne opterećujem se puno hoću li ga ogrebat ili sl.
Kad se budem želio baviti off roadom, nabavit ću Samurai i uredit ga za off road. Za neki ozbiljniji off road ne postoji serijski terenac.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: valdop - 28. 02. 2009. 20:20:35
kaj si spomenuo samuraja sad nebude kraja pričama.....
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 28. 02. 2009. 20:27:57
Njega sam spomenuo zato kaj se od njega za off road daju čuda napravit.
Htio sam napomenuti da nama terenci prije svega trebaju za lov. Auto u kojem neću izgubit bubrege do lovišta, u koji ću komotno moći stavit sve potrebne stvari, vjernog pomagača u lovu i sl.
Kako je netko prije spomenuo, da mogu i prespavati u njemu.  Većinu tih nabrojanih stvari mogu i u malom osobnom autu, ALI, s malim osobnim autom NE MOGU doći kuda mogu sa terencom. Zato vozim terenca, zato ne gledam koliko će potrošit goriva, koliko ću platiti registraciju za njega i sl.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SEJFO - 28. 02. 2009. 20:35:59
 Pozdrav!!! ;) ;D
 Obzirom da sam "pun" iskustva vezano za terence voljan sam vam ustupiti svoja dosadašnja saznanja!!!
 N.P.R. Nissan je abortirao samuraja!!!! ref zagi ref
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 28. 02. 2009. 20:56:59
SEJFO,  zagi
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Antezg - 28. 02. 2009. 21:01:39
Onaj stari landač na četvrtoj slici ima troja vrata si videl kak lakše prolazi  nego ovi dugi sa pet  o tom ja govorim  teaa ;D d4
Onaj stari Range rover je veličine i dužine terenca s 5 vrata ;) ,najbitnije su gume i vještina vozača ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 28. 02. 2009. 21:56:36
Međuosovinski razmak. Zato je ''kratki'' Pajero bolji za teren od dugačkog. Ali, uvijek se svodi na isto...''...u rukama Mandušića Vuka, svaka puška bit će ubojita...'' ( ostatak iz ex yu  :P ). Vozač je najbitniji. Uz, naravno, sve ove silne ''špere'', diferencijale, blokade i ostala čuda....,
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jura23 - 28. 02. 2009. 22:07:58
i gume!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 28. 02. 2009. 22:19:08
Dobre gume, jak auto, visok auto, ideš svugdje. Ako još imaš vitlo, onda si skoro nezaustavljiv.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 28. 02. 2009. 23:35:21
Dobre gume, jak auto, visok auto, ideš svugdje. Ako još imaš vitlo, onda si skoro nezaustavljiv.
Samo Jeep je đip ;D
Ljepo sam se družio sa ovim!!!Sad  se neki bagerista vozi do bagera kroz blato  paci a ja u Seatu Alhambri  nosl
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 01. 03. 2009. 20:42:48
Aj Enigma reci...jesi imao kakvih problema s njime? Ovdje, kod mene ( Brač ) nisu na cijeni...navodno elektronika stvara probleme...?
usput, dobre su gume na njemu, još ako je bio dobar i vozač..? ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 01. 03. 2009. 22:02:52
Ma ja se ne bojim kvarova jedan kum auto električar a drugi mehaničar ;D a jeep sam kupio od brata tak da je moj bio A1!!!
Bilo je sitnih  problema sa strujom to jest sa alarmom. Kod Jeppa svaki puta kad ga pališ moraš deaktivirat alarm a na ovom se nekaj pošeremetilo pa nekad nije palio(zajebano kad si u šumi)
 Pa je kum to neš prebrikal i posle je palil ko raketa mehaničkih kvarova nije bilo ali se čuo prednji desni križ(i sa takvim križemje stvaro čuda)!!!
Inače za lovačke potrebe ko bok ne bi ga prodavo da nisam dobio četvrto dijete!!
Trošio je po gradu 13-14 litara dizela imao klimu ,a šta je mogao vuč u prikolici teaa!!!
Inače vozio sam službenu Nivu,Land Rovera i Pucha i mogu reči Puch  superti je ispred svih u svakom pogledu očes cesta očeš teren!!!!
Ima onaj jedan vic:koji auto ide po makadamu 160 kmh????
Odgovor:službeni ;D
Ali Puch je nepoderiv!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 01. 03. 2009. 22:20:24
Dobre si kumove izabrao ;D
Oduvijek mi se sviđao Jeep, čak sam umalo imao jednoga, razbile su me te priče oko struje...I gorivo. Ovaj je bio benzinac.
Sad imam Pajera iz '88, motor mu je savršen, karoserija loša...Bio je negdje oko ZG-a, očito je sol napravila svoje. Inače, ''kratki''....nema kud ne može.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 01. 03. 2009. 22:33:16
Ko ima kuma ima i magarca(ovo je kod nas obostrano) ;D
E pazi sad treči kum imao Pajera(radio sa drvima pa je stalno bio po šumama i gorama ko partizani) 3200 benzinca troja vrata(ili je bio 3600 uf) kabrio e taj je prolazio kud i šumska mehanika za izvlačenje drva al se na cesti ritao ko magarac kad bi prelazio preko ležečih policajaca!!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 01. 03. 2009. 22:41:49
Bit će da je imao 3000 ccm....''sport'' oznaka? Nisu baš za asfalt, ipak je to pravi terenac. Ovaj moj je 2.500 TD, vjerojatno njihov najbolji motor. :P
Eh...ja imao kuma mehaničara, pa se razveo...jel mi još kum???   ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 01. 03. 2009. 22:59:41
jednom kum uvjek kum!!!
Pazi sad imam još dva kuma i oba voze Kiu Sorento !!!! ;D
 Je  SUV al je zanimljiv auto za lovce !!!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 01. 03. 2009. 23:16:47
Preluksuzno i prenježno, po meni.
A ovo za kuma...hvala ti, sutra ću ga podsjetit  ;)
E, imam i Tucsona ( Hyundai ), ima sva ona čuda...4x4, el. uključivanje po potrebi, blokade...Nije to-to. Ipak je to kompromis za teren i asfalt. Čak manje za teren.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Stipe Šibenik - 01. 03. 2009. 23:25:08
Ima se Dalm ima se???  Kod tebe nema recesije.  (nisam stigao do tebe, sve navrat-.nanos prošlo)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Midian - 02. 03. 2009. 03:00:21
evo gde je tucson stao i upalio lamelu
http://www.youtube.com/watch?v=rH0yYGNKzZY&feature=channel#hq (http://www.youtube.com/watch?v=rH0yYGNKzZY&feature=channel#hq)

a pogledaj gde meni stoji lada :)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Zoran - 02. 03. 2009. 07:44:41
Midian  to ti je zato jer je covjek iz švice,,, oni tamo nisu navikli na tolike uspone,, i take teske terene,, nije to do toga kako se vec zove,,,,  fre
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 02. 03. 2009. 16:50:32
Koje ulje koristite za motore na vasim terencima.
U moj je dosda stvljan Mobil ali ne znam koji ma sad je na meni da odlucim sto i kako.
Motor je 2.8TD 95kw ako se ne varam, sto preporucujete?
Ina ce u Mondeo TD stavljan je oduvijek 10w 40 i radi super.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 02. 03. 2009. 22:38:59
Midian, nisu isti, moj ima drugačije felge :P Ma kažem ti...dobra je kupovina, tj. odnos uloženo-dobiveno, ali to nije terenac. Uostalom, vozi mi ga žena, mene ne privlači nimalo.
Medo, SAE 10-40, i ne možeš pogriješit. Širok raspon, za različite temperaturne uvijete.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 02. 03. 2009. 22:40:40
E Stipe, nije ni mene bilo, završio sam u Makarskoj onaj dan...Bit će prilike.
Ma ima se, nije da se nema....sad ću počet rasprodavat ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Neno - 03. 03. 2009. 08:24:37
Koje ulje koristite za motore na vasim terencima.
U moj je dosda stvljan Mobil ali ne znam koji ma sad je na meni da odlucim sto i kako.
Motor je 2.8TD 95kw ako se ne varam, sto preporucujete?
Ina ce u Mondeo TD stavljan je oduvijek 10w 40 i radi super.

Za stare predkomorne diesele polusintetika je sasvim dovoljna, za CDI, D4-D, CRDI i ostale samo ful sintetika.

I nemojte se zavaravati oznakama gradacije jer ne znači nužno da je 10W polusintetika niti da je  5W full sintetika, pročitajte ono što piše malim slovima na poleđini za diesele B3 ili B4 za benzince A3 ili A4 je puno bitnija informacija nego ono pisano velikim slovima.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Zoran - 03. 03. 2009. 08:46:01
Tata stavlja u svoje vozilice Castrol ulja  zagi
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: medo - 03. 03. 2009. 12:28:32
Koje ulje koristite za motore na vasim terencima.
U moj je dosda stvljan Mobil ali ne znam koji ma sad je na meni da odlucim sto i kako.
Motor je 2.8TD 95kw ako se ne varam, sto preporucujete?
Ina ce u Mondeo TD stavljan je oduvijek 10w 40 i radi super.

Za stare predkomorne diesele polusintetika je sasvim dovoljna, za CDI, D4-D, CRDI i ostale samo ful sintetika.

I nemojte se zavaravati oznakama gradacije jer ne znači nužno da je 10W polusintetika niti da je  5W full sintetika, pročitajte ono što piše malim slovima na poleđini za diesele B3 ili B4 za benzince A3 ili A4 je puno bitnija informacija nego ono pisano velikim slovima.
Hvala na savijetu jer Valvoline 10w-40 je sluzio odlicno.
Odsad citam mala slova d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Midian - 03. 03. 2009. 13:12:00
Midian, nisu isti, moj ima drugačije felge :P Ma kažem ti...dobra je kupovina, tj. odnos uloženo-dobiveno, ali to nije terenac. Uostalom, vozi mi ga žena, mene ne privlači nimalo.
Medo, SAE 10-40, i ne možeš pogriješit. Širok raspon, za različite temperaturne uvijete.

konkretno kod ovog koji je 2005 godiste je probilo ulje na glavu motora...
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Zoran - 03. 03. 2009. 13:17:09
Midian, nisu isti, moj ima drugačije felge :P Ma kažem ti...dobra je kupovina, tj. odnos uloženo-dobiveno, ali to nije terenac. Uostalom, vozi mi ga žena, mene ne privlači nimalo.
Medo, SAE 10-40, i ne možeš pogriješit. Širok raspon, za različite temperaturne uvijete.

konkretno kod ovog koji je 2005 godiste je probilo ulje na glavu motora...

ja se slažem sa uvaženim članom Midian-om,,,,  just
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: dalm - 03. 03. 2009. 21:24:39
Ne znam...ti motori su kopija nekog japanca, ne znam točno kojeg....Imam poznanstvo u servisu Hyundai-a, navodno nemaju baš problema s motorima...Moj je '07., dakle, imam ''fore'' dvi godine  :P
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 18. 05. 2009. 10:04:57
Kakvo je ovo čudo što videh na ulici pre par dana ?!
(http://img198.imageshack.us/img198/2985/dsc00562v.jpg) (http://img198.imageshack.us/my.php?image=dsc00562v.jpg)

(http://img198.imageshack.us/img198/6389/dsc00560b.jpg) (http://img198.imageshack.us/my.php?image=dsc00560b.jpg)

(http://img36.imageshack.us/img36/4420/dsc00561.jpg) (http://img36.imageshack.us/my.php?image=dsc00561.jpg)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 18. 05. 2009. 10:30:54
I još jedno čudo sa 5 litarskim benzinskim motorom a nema plin... kako je ova ljubav vlasnika finansijki bolna  ;) ;)

(http://img33.imageshack.us/img33/2004/dsc00555m.jpg) (http://img33.imageshack.us/my.php?image=dsc00555m.jpg)

(http://img33.imageshack.us/img33/5185/dsc00556qju.jpg) (http://img33.imageshack.us/my.php?image=dsc00556qju.jpg)
Točkovi od skoro metar visine  ::)

(http://img51.imageshack.us/img51/5082/dsc00557.jpg) (http://img51.imageshack.us/my.php?image=dsc00557.jpg)

(http://img51.imageshack.us/img51/2498/dsc00558e.jpg) (http://img51.imageshack.us/my.php?image=dsc00558e.jpg)

(http://img51.imageshack.us/img51/6061/dsc00559z.jpg) (http://img51.imageshack.us/my.php?image=dsc00559z.jpg)

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: zhrvoje - 18. 05. 2009. 17:46:35
Ono prvo je ako se ne varam Indijska Mahindra..
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: valdop - 18. 05. 2009. 21:59:07
Ono prvo je ako se ne varam Indijska Mahindra..

nije mahindra,  FORD je potpuno ok, jest malo prevelik, za parkiranje i novčanik, u leru troši 16 litara pa ko voli nek izvoli.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 19. 05. 2009. 07:03:43
Vec deset godina tjeram ovog jadnog patrola na sumama i gorama i nikako da se podere.
Patrol ST 4500 75 l benzina i 120 l gasa napravio je 250000 km do sada i jos je skroz OK. Ne stedim ga i ne mazim ali redovno vodim na servis. Komforan stabilan, malo tezak ali do sada smo sve i svasta prosli i uspjeli se izvuci. Uglavnom idemo dvojica ili trojica u lov ponekad vucem prikolicu a napravimo i do 1600 km po lovu. Sunce, snijeg, voda, pustinja nista nije problem.
Gume Goodridge all terrain i mud terrain. za mene odlicna masina: od Toyote su pokupili neke stvari i dok je novi Landcruiser postao nekako finiji i tezi Nissan je iskoristio priliku. Kod nas uglavnom Toyota i Nissan vode ali tu su i ostali. Valjda svi prije nego sto posalju auta na vazna trzista kao EU i USA prvo kod nas probaju pa ako radi OK onda da salju dalje.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: ZLATAN - 19. 05. 2009. 07:57:17
Evo i moje ljute guje. Mogu vam reci da se pokazao odlicno. Vec 3 godine pored svega ja sa njim i zvlacim drva za ogrev po 20  30 metara ide gdje i traktor. A hvala bogu nikad nista da se pokvari. Krov sam ja pravio od Stojadina kedija.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: TOMISLAV KT - 19. 05. 2009. 15:28:09
Suzuki je zakon. pic
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: valdop - 19. 05. 2009. 16:15:38
Suzuki je zakon. pic
za malo potpale.....
LADA je bolja
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 19. 05. 2009. 16:16:27
Ni bolja ni ljepsa  zagi
(http://forum.lovac.info/index.php?action=dlattach;topic=242.0;attach=4677)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: TOMISLAV KT - 19. 05. 2009. 16:25:46
Shaga svaka čast na ovom ljepota d4nu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shaga - 19. 05. 2009. 16:28:19
Shaga svaka čast na ovom ljepota d4nu.
Ima jos slika koje sam postavljo u drugim temama da nebi opterecivao opet sa istim
Uglavnom hvala na pohvali  ref z10 superti
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: ZLATAN - 19. 05. 2009. 21:37:56
 dois ko kaze da je lada bolja  ;D  Gledaj makine.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: vedran kasic - 19. 05. 2009. 21:39:58
zlatane svaka čast na krovu. dobro izgleda
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: draganco - 19. 05. 2009. 21:51:51
Uh brate ovaj podseca na mog starog, jedino sto moj nije nikada bio nalickan kao ovaj.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: ZLATAN - 20. 05. 2009. 23:02:08
zlatane svaka čast na krovu. dobro izgleda

HVALA.Mogu ti rec i ja sam prezadovoljan kako sam uradio ni sam nisam mislio da ce ispasti ovako. Isto se skida kao i orginal. Moze posebno zadnji dio a da prednji ostane radi kise a mogu obadva.Za par minuta skinut. ISKRENO zimi uzmem silikona i zatvorim mjesta gdje su rupe ostale da ne duva Ali u svakom slucaju 10 puta je bolji i topliji nego cirada.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: antoniog - 09. 08. 2009. 23:39:24
Ovo je najnovije idanje terenca pick up
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: antoniog - 09. 08. 2009. 23:41:08
evo još slika
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SEJFO - 10. 08. 2009. 00:07:13
Suzuki je zakon. pic
Moj patrol subotom abortira suzukije, a nedjeljom lade na carski rez, pa zato lada puno troši!!!
A djelovi jeftini jer se troše ko šibice!!! hao hao hao hao hao ;) zagi
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: TOMISLAV KT - 13. 08. 2009. 19:20:28
Ti svog patrola možeš sakriti u mom oblaku prašine jedino. sor hao hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: SEJFO - 13. 08. 2009. 21:32:04
 d4 d4 hao hao hao
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: TOMISLAV KT - 14. 08. 2009. 09:39:13
Šala, naravno. Svaki auto ima svoje prednosti i mane također i namjenu. Vozio sam patrola po svakavom terenu pa čak i u jezeru bio s njim. Mogu reći jedino kvalitetan čvrst i nadasve težak auto, a suzuki mali spretan i lagan po meni puno uporabljiviji u šumi i na terenu.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 00:11:51
(http://img193.imageshack.us/img193/559/20090908fujifilm0091.jpg) (http://img193.imageshack.us/i/20090908fujifilm0091.jpg/)



malo smo se igrali sa air brushom  ;D
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 00:16:14
i još malo....ima puno detalja.....


(http://img41.imageshack.us/img41/6769/20090908fujifilm0087.jpg) (http://img41.imageshack.us/i/20090908fujifilm0087.jpg/)



(http://img22.imageshack.us/img22/3985/20090908fujifilm0095.jpg) (http://img22.imageshack.us/i/20090908fujifilm0095.jpg/)


Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 06. 11. 2009. 00:24:30
Odlično, tko je majstor?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 06. 11. 2009. 00:28:17
Neko je stvarno majstor svog posla. Lijepi rad sa airbrush! Samo da se ne odere u sumi!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 00:30:48
nečija malenkost.....   ::)   sad je složen, +dobre gume, uređene mnoge sitnice i uživo izgleda puno bolje.vidjelo ga je dosta forumaša.


nek se dere ima puuuuno laka a i možemo se igrati ponovo. ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 06. 11. 2009. 00:41:14
Ovako nesto sam vidio samo jednom u USA u jednom malom mjuestu kod Las Vegasa prije dosta godina. Isao sam vidjeti kako love whitetail jelena i pronghorn antelopu i odusevio se lovakim domom i autima koje su imali. Inace klub i loviste je bio vlasnistvo jedne firme ciji su uposleni mogli povremeno ici u lov na privatno loviste svoje firme. Kakav dobar posao! Imali su i 9 rupa golf igraliste na lovistu.
Majstore svaka cast na strpljenju i lijepom radu! Sigurno ce izazvati  radoznale poglede i biti lijepa reklama za lov! Mogao bi i i zazvati interes kakve lovacke firme za reklamu i da ti plate to sto si potrosio na rad!  just
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 00:47:03
ma nema tu sreće.... svi se znaju lijepo diviti ali nitko ne pita za cijenu!  happi

čovjek je imao želju da mu se to napravi i to je to....
neki to nazivaju "cirkus", neki se vrlo stručno dive i na tome to ostaje........ rol
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: nazime - 06. 11. 2009. 01:07:10
Ja imam želju nešto nacrtati na haubu ali još nisam našao majstora. Koliko bi bilo para za haubu?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 01:23:17
to ti je najčešće pitanje i uglavnom ostane u zraku.....
ako stvarno hočeš tako nešta javi se na pm pa ćemo dalje.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 06. 11. 2009. 01:43:18
Magwin svejedno cestitke na vjestini i kvalitewti tvog rada. zagi Za mene fascinantno sad mozes poceti raditi kundake i puske u cammo fazonu   hao rol
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: josip89 - 06. 11. 2009. 07:15:43
aj ovo izvana dobro izgleda
al iznutra
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Harry P. - 06. 11. 2009. 08:13:06
magwin  just just

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: enigma - 06. 11. 2009. 16:22:24
Magwin d4 just Prekrasan uradak
p.s
 auto kad ideš u lov obavezno parkiraj dalje od šume da nebi bilo  d7 2p po divlači na autu ;D ;D ;D
 
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Schultz and Larsen - 06. 11. 2009. 16:29:49
 zagi zagi Eeee legendo svak ti cast. Nisam znao da si jos i kopija Picassa ;D ;)

Eto sad se mogu i velike slike stavljati na forum bravooo
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shandi - 06. 11. 2009. 16:51:43
Stvarno odlično d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Tyger - 06. 11. 2009. 18:03:40
..OMG.. :shok:  :shok:
..predobro..  just  just
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: TUROPOLJE - 06. 11. 2009. 18:27:47
Čestitam  just just just just just

Ali kad uzmem terenca napraviš i meni jedan sa veprovima,,OK ili dois dois dois dois

He he  fre fre
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 21:41:11
Magwin svejedno cestitke na vjestini i kvalitewti tvog rada. zagi Za mene fascinantno sad mozes poceti raditi kundake i puske u cammo fazonu   hao rol


m a to je dječja igra, to može svatko samo malo mašte i napraviš si original po vlastitoj želji!  z10
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 21:55:01
Magwin d4 just Prekrasan uradak
p.s
 auto kad ideš u lov obavezno parkiraj dalje od šume da nebi bilo  d7 2p po divlači na autu ;D ;D ;D
 


auto nije moj! d4
a tko god vidi vepra kako se namjestio, isto tvrdi da je auto preopasan!
 i taman je na vozačkim vratima a to je opasna visina! ;D


Shultz, picasso je radio samo apstrakcije! teaa   rol


Josip 89, šta iznutra tebi nevalja?
auto je ako si primjetio rastavljen i na pola napravljen.
unutrašnjost je kompletno tapacirana obloge vrata, sjedala.... da ga imaš tako starog u takvom stanju vjerojatno mu nebi imao prigovora.
zato nemoj suditi ako nemaš sve dokaze!   ;) z10








Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Schultz and Larsen - 06. 11. 2009. 22:11:48

Shultz, picasso je radio samo apstrakcije! teaa   rol


Haj, mogo sam napisati Goja, on i zenske ali ih je prije  pesi pesi  a mozda bi ti to i pasovalo hao hao hao zagi

bez obzira, dobro radis superti
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 11. 2009. 22:17:34
to je samo hobi. uglavnom stalno "krečim" ta sranja i ubrzo ću krepat od tih otrova nakon samo 15 g.
i to mora biti:
-bolje nego original
-gotovo treba biti jučer
-u naravno--ÐABA!   d13
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Tyger - 06. 11. 2009. 23:18:14

m a to je dječja igra, to može svatko samo malo mašte i napraviš si original po vlastitoj želji!  z10
[/quote]

..sa svim se slazem, perfektan rad, ali da moze svatko napraviti, e tu se ne slazem..jos jedamput, odlicno.. d4  z10
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 07. 11. 2009. 22:27:25

m a to je dječja igra, to može svatko samo malo mašte i napraviš si original po vlastitoj želji!  z10

..sa svim se slazem, perfektan rad, ali da moze svatko napraviti, e tu se ne slazem..jos jedamput, odlicno.. d4  z10
[/quote]

ma to kažem za "šaranje" po puški.....
ovo malo ozbiljnije je ipak malo sex. ;)
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 07. 11. 2009. 22:57:46
(http://img94.imageshack.us/img94/7853/20090908fujifilm0093.jpg) (http://img94.imageshack.us/i/20090908fujifilm0093.jpg/)



(http://img35.imageshack.us/img35/9169/20090908fujifilm0094.jpg) (http://img35.imageshack.us/i/20090908fujifilm0094.jpg/)




(http://img94.imageshack.us/img94/1812/20090908fujifilm0085.jpg) (http://img94.imageshack.us/i/20090908fujifilm0085.jpg/)


Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 07. 11. 2009. 23:02:40
I kad pocinjes sa sastavljanjem auta?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Hubert.ctg - 07. 11. 2009. 23:15:08
magwin a kaj je ovo ispod lisice  ččč
Pri tome ne mislim na bjelu mrljicu, već na cijelu donju plohu zadnjih vrata, posebno ono ispod bijele mrljice.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: TOMISLAV KT - 07. 11. 2009. 23:37:29
Eh, to bi mogla biti autorica slika........
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 07. 11. 2009. 23:43:52
odbljesak blica od lakirane površine.
ispod lije ima samo zelena boja.nisam se ni trudio nešto kvalitetno fotkati jer je to bilo samo škljoc, škljoc-nešto kao uživo u lovu. ;D
trebalo je fotografirati bez blica na prostoru sa puno svjetla.onda to izgleda kako treba.
prije svakog slikanja airbrushom površina mora biti pripremljena:
-odmašćena
-matirana(obrušena sa finim mapirom,trizactom,mat pastom, scoch brite-om....) da se nebi boje odvajale od podloge
-uklonjena sva oštećenja plohe(rupice od udarca kamenčića,ogrebotine,neravnine....)
-boja podloge slike
-slikanje - crtanje
-lakiranje kvalitetnim bezbojnim lakom kako bi se zaštitila slika


neki su zahtijevali bezbojni lak bez sjaja,-matt lak ali to se nije pokazalo baš dobro, zato što slika gubi dubinu tj. 3d efekt.onda se opet nanosio sjajni lak da bi bilo OK.od tada se više ne zahtjeva ideja sa matt lakom...... happi


I kad pocinjes sa sastavljanjem auta?


on vozi već preko 2 mjeseca.
čudi me kako ovima sa banovine nije poznat auto.....ajmo Komarevčani!
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: valdop - 08. 11. 2009. 11:39:15
mislim da sam ga jednom vidio ispred kafića "tomy" na izlazu iz siska prema komarevu, prije nekih mjesec dana  pic
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 08. 11. 2009. 20:05:48
da.to mu je stajalište. happi
kaže da ga prodaje....

Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: jo - 08. 11. 2009. 23:09:35
toliko truda uložio i sada ga prodaje  pic
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Harry P. - 08. 11. 2009. 23:48:48
toliko truda uložio i sada ga prodaje  pic

Pa ako on taj svoj "trud" uspije dobro unovčiti zašto ga nebih prodao.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 10. 11. 2009. 20:46:35
ma kupio bi ga i ja al stvarno mi je preskup  njegov trud.... fre
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: 7X64 - 10. 11. 2009. 21:10:13
Pa koliko tip trazi za taj svoj trud?

Mada ja misli da je auto prekrasan ali ipak tolko truda (novca) uloziti pa ga drapati po sumi i trnju neznam ko bi si to od nas mogao dozvolit a mozda ima i takvih????????????

Osobno bih zelio imati neku sliku na haubi svog Cauntriya ali prvo bi to bijo u svakom slucaju moj NLT pa na drugo mjesto Kozorog itd.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 10. 11. 2009. 21:21:39
mislim negdje oko 10000e.

ma vozi ga po  šumi ali bira granje.....
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: valdop - 06. 12. 2009. 13:12:50
i još malo....ima puno detalja.....


(http://img41.imageshack.us/img41/6769/20090908fujifilm0087.jpg) (http://img41.imageshack.us/i/20090908fujifilm0087.jpg/)



(http://img22.imageshack.us/img22/3985/20090908fujifilm0095.jpg) (http://img22.imageshack.us/i/20090908fujifilm0095.jpg/)




vidio sam ga danas u sisku, puno bolje izgleda nego na slikama, već ima krovni nosač i prevozi građu za čeku
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 06. 12. 2009. 15:39:06
ma na slikama bezbojni daje previše refleksije pa slike gube "dubinu" ili 3d.
sada kada je malo izdrapan od granja i pranja a i kompletan još je bolji!  ;)
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: toni(c) - 17. 03. 2010. 11:28:59


2jatagan: usporedivati toyotu land cruiser i ML-a je glupost...prva i jedina stvar je da toyota ima sasiju a ML samonosivu karoseriju(kao auto)...jedini od tih gradskih "dzipova" koji ima sasiju je kia sorento (ako mi nevjerujes progooglaj)


Nisam 100% siguran, al mislim da novi Toyota LC ima samonosivu karoseriju.

Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 22. 03. 2010. 17:48:45
nema.....
"This being a proper 4x4 it has a truck like, separate chassis frame on which the body has been attached. This is one reason why these cars are often used to lug horse boxes or big trailers, because it can tow a big payload about without damaging its structure."

http://www.honestjohn.co.uk/news/road-tests/toyota/toyota-landcruiser-lc-2010-road-test (http://www.honestjohn.co.uk/news/road-tests/toyota/toyota-landcruiser-lc-2010-road-test)
kolega izbjegavaj ovakove postove
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 22. 03. 2010. 21:29:51
"kolega izbjegavaj ovakove postove"
ma nema frke....nije ništa zlonamjerno
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: toni(c) - 27. 03. 2010. 22:33:47
Kolega boro, pogledao sam malo po internetu i izgleda da ste u pravu - valjda sam ga pomjesao sa pajerom.

inace pripazirte malo na te strane recenzije jer ono sto u ostatku svjeta zovu land cruiser, je vece od ovog naseg LC-a kojeg drugdje zovu prado, a u engleskoj - ciji je ovo clanak su isto vozilo zvali mislim toyota colorado.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Neno - 29. 03. 2010. 08:05:29
Pajero od treče generacije(1999-2006) nema više šasiju več samonoseću karoseriju.

Ovo s različitim imenima za različita tržišta je nekad jako potrebno npr.Pajero u južnoj americi je Shogun, jer pajero znači "Onaj koji se samozadovoljava"  ili od Nesscafea naziv Kenjara za vrstu instant kave ne bi bio baš prihvaćen na našem tržištu  rol
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 30. 03. 2010. 18:55:43
koliko znam kod nas ima manji land cruiser i veci land cruiser 100 samo sa v8 motorom....znaci dvije verzije...
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: toni(c) - 02. 04. 2010. 10:00:27

pojasnit cu sto sam htio rec - 'nas' land cruiser van evrope zovu prado da ne bi velikom lc rusio ugled (kao mali sminkerski), a u engleskoj se zvao colorado. on je u stvari potomak toyote 4 runnera. ovaj veci i siri land cruiser 100 - odnosno sad je vec serija 200 - nije produzena verzija nego zapravo potpuno drugi auto kojeg se kod nas proda mozda 2 komada a koji van evrope podrazumjevaju kao land cruiser.   
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 05. 04. 2010. 01:04:03
Tony dobro si ovo pojasnio. Nisam znao da je tako kod vas.  Kod nas je Landcruiser jedno i to serija 200 sada a Prado je manja verzija od 3 l. LC sam imao ranije i odlicna je auto sa 4,2 l turbo diesel a sad vec 10 g NIssan Patrol koji je takodje 4,5l
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: markoherc - 28. 05. 2011. 17:55:51
http://www.youtube.com/watch?v=D6k_D2-xq1w&feature=feedrec_grec_index# (http://www.youtube.com/watch?v=D6k_D2-xq1w&feature=feedrec_grec_index#)
mislim da je ovo vrh terenskih vozila!!  zagi
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: simun2807 - 29. 05. 2011. 01:02:54
i još malo....ima puno detalja.....


(http://img41.imageshack.us/img41/6769/20090908fujifilm0087.jpg) (http://img41.imageshack.us/i/20090908fujifilm0087.jpg/)



(http://img22.imageshack.us/img22/3985/20090908fujifilm0095.jpg) (http://img22.imageshack.us/i/20090908fujifilm0095.jpg/)




svaka čast
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: GOGO LOVAC - 03. 10. 2011. 17:17:56
Tko je oslikao ovog terenca ?
Jel se može dobti neki kontakt ?
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: tosobinov - 03. 10. 2011. 18:51:53
Ja nebih se vozio u ovo ako nije blindirano, "talenti" bi te sigurno upucali! rol
U svakom slucaju lep rad! zagi
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: magwin - 03. 10. 2011. 19:50:13
ma sad više ne vrijedi ništa.sad je ponovo podrapan.ali samo bezbojni.trebalo bi ga opet usjajiti malo.
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Max011 - 07. 12. 2011. 09:18:55
(http://img534.imageshack.us/img534/3638/fiaj.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/534/fiaj.jpg/)

 z10 Hajle Salasije Car Afrike, Azije i Srbije ...  d4
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: shandi - 07. 12. 2011. 09:57:21
Bolje i sa figuarom, nego na ruke  hao hao
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: evaeva - 07. 12. 2011. 11:14:29
Teži su ovi veprovi nego prijevozna sredstva, pogotovo ono desno (figuar).
Naslov: Odg: Terenski auti
Autor: Goran - 07. 12. 2011. 22:39:16
Max  zagi legendarna slika!