Autor Tema: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??  (Posjeta: 105578 vremena)

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Aj iznesite svoje mišljenje o tome da se na neki način izvrši pritisak na Lovački Savez Hrvatske da poduzmu korake po pitanju otvaranja civilne streljane za pušku.
 Mislim da je preko potrebna na Zagrebačkom području jer ima nas mnogo koji bi voljeli puno češče otiči kondiciono pucati i vježbati,jer samo dobro uvježbani lovac je garancija za kvalitetan odstrel.
To je moje mišljenje,željno očekujem vaše.
« Zadnja izmjena: 22. 02. 2008. 12:25:19 od Nikola »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
a tko ti bude kod nas otišo plačat na streljanu i pucat tam kad svi imaju lovište i šumu di se mogu spuckavat do mile volje. osobno bih volio nekaj takvoga no teško da bude...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Aj iznesite svoje mišljenje o tome da se na neki način izvrši pritisak na Lovački Savez Hrvatske da poduzmu korake po pitanju otvaranja civilne streljane za pušku.
 Mislim da je preko potrebna na Zagrebačkom području jer ima nas mnogo koji bi voljeli puno češče otiči kondiciono pucati i vježbati,jer samo dobro uvježbani lovac je garancija za kvalitetan odstrel.
To je moje mišljenje,željno očekujem vaše.
To pitanje sam postavio u Nazorovoj na sastanku MHLS-a prije 6 mjeseci, ni bu ni mu. A ja sam ne mogu nikaj napravit kad nema sluha. Nikaj dok se ne skupi kritična masa. Onda će se sve pokrenut.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Koliko nas je potrebno da bismo skupili kritičnu masu č
 :-[ Ajmo nešto pokrenuti mi obični mali ljudi,jer gospoda koja sastanče i obilaze restorane niti se sječaju pucanja niti nas razumiju.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Koliko nas je potrebno da bismo skupili kritičnu masu č
 :-[ Ajmo nešto pokrenuti mi obični mali ljudi,jer gospoda koja sastanče i obilaze restorane niti se sječaju pucanja niti nas razumiju.
Nemam pojma ali ako postoji teren za golf moglo bi i za ovo. Ipak pucanje donosi vise ekonomiji u HR ;D ;D ;D
 Treba naci staro streliste ili neki napusteni vojni poligon kojih ima uokolo,osnovati klub itd. z30

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Koliko nas je potrebno da bismo skupili kritičnu masu č
 :-[ Ajmo nešto pokrenuti mi obični mali ljudi,jer gospoda koja sastanče i obilaze restorane niti se sječaju pucanja niti nas razumiju.
Nemam pojma ali ako postoji teren za golf moglo bi i za ovo. Ipak pucanje donosi vise ekonomiji u HR ;D ;D ;D
 Treba naci staro streliste ili neki napusteni vojni poligon kojih ima uokolo,osnovati klub itd. z30
Opet ću postavit to pitanje. Da vidim jel se kaj pomaknulo. Ali važno je da ako neki projekt zaživi da streljana ne bude prazna. To bi bilo najgore.
« Zadnja izmjena: 22. 08. 2007. 11:57:24 od dean »

Offline Linus

  • K
  • *
  • Postova: 20
Nevjerojatno je da položiš lovački ispit dobiješ karabin u ruke i ajde u lov a da li možeš pogoditi šta e to je druga stvar. I onda je žalosno da ti je jedina mogučnost treninga to da se moraš skrivat po šumi i 'spuckavat se do mile volje' a da ne postoji mjesto gdje možeš doči legalno i trenirati. Jer ipak je preciznost u velikoj mjeri stvar prakse i treninga a ne Bogom dane sposobnosti. A da ne spominjemo da od 10 puta jedanput se odstrjeli a 9 rani ili u najboljem slučaju fula. A to nije samo problem mladih lovaca! Bilo bi jako zanimljivo vidjeti i starije lovce!
Dean uz tebe smo! d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Hvala na podršci, a ja ću se danas potrudit da imam sastanak po tom pitanju.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
iz iskustva ću ti samo reči opasku da mladi lovci puno više pažnje pridaju preciznosti i vježbi nego stari lovci... a snalaze se kako znaju... i kod mladih lovaca je 8/10 dok kod starih možda bude i obrnuto...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
iz iskustva ću ti samo reči opasku da mladi lovci puno više pažnje pridaju preciznosti i vježbi nego stari lovci... a snalaze se kako znaju... i kod mladih lovaca je 8/10 dok kod starih možda bude i obrnuto...
Tako nekako. Kod nas na gačanju starci pogode srnjaka u zadnju nogu i vele, pa kaj, pogodio sam ga. č!č!č!č >:(
I još jedna važna stvar. Kaj pucaju s jačim kalibrima pogodak im je manje kvalitetan. Puno se zgrče, mišiči se tresu zbog kontrakcije, ne dišu kako spada zbog uzbučenja ili iz straha od vlasitite puške, njene buke opaljenja ili trzaja. U svakom slučaju nije za pohvalu jer pucaju samo na gačanju i u lovu, umjesto da mjesec dana prije provjere, jednom tjedno odu, puknu par puta da provjere sebe i pušku, ali ljenostje u igri! I umišljenost, arogantnost kad im nekaj veliš, a kad doče kec na 11  :Pč!č!č!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #10 u: 22. 08. 2007. 13:13:31 »
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(

Offline Linus

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #11 u: 22. 08. 2007. 13:16:57 »
O tome ti ja pričam! Zbog obaveza na poslu nisam išao u lov jedno 6 mjeseci i ne mogu reči da sam zaboravio pucati ali mi je trebalo par šuseva da se naštelam i opustim prilikom pucanja (jako bitno!!!), a daj zamisli onda one koji u čitavoj godini ispale 10-20 metak pa oni ne mogu biti precizni ni da hoče i onda se čude kad fulaju.
HOčEMO STRELJANU!!! d7

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #12 u: 22. 08. 2007. 13:20:29 »
no dobro. smjena generacija polako nastupa i mi dolazimo na svoje. polako se infiltriravamo u hijerarhiju. dogurali smo do izvršnog odbora, a za 2 godine planiramo i predsjedništvo preuzet. hehe. vrijeme je da umirovimo fosile...  ;D

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #13 u: 22. 08. 2007. 13:29:58 »
O tome ti ja pričam! Zbog obaveza na poslu nisam išao u lov jedno 6 mjeseci i ne mogu reči da sam zaboravio pucati ali mi je trebalo par šuseva da se naštelam i opustim prilikom pucanja (jako bitno!!!), a daj zamisli onda one koji u čitavoj godini ispale 10-20 metak pa oni ne mogu biti precizni ni da hoče i onda se čude kad fulaju.
HOčEMO STRELJANU!!! d7

Slazem se s vama, ja imam isti problem...
Nakon sto sam zamijenio musicu i zadnji nisan uspio sam puknuti svega 3 metka i to je sve, a to je nista... Kazu pucaju sumi, a lovnik nas moli da ne pucamo ako ne moramo, jer da se ljudi zale ako se puca bezveze, katastrofa... Jos samo cekam da pocnu traziti opravdanje za svaki metak, a streljane nema nigdje u blizini...
Apsolutno dajem podrsku da se nesto tako napravi...

Ispravite me ako grijesim, pa zar nije Eurograd spominjao neku izradu karabinske streljane, a kada sam zadnji  puta bio kod njih rekli su da nista od togač Mislim da sam to cak procitao u Dobroj Kobi na njihovom oglasu!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #14 u: 22. 08. 2007. 13:33:50 »
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Ja na to velim, da ali vaše vrijeme je bilo onda kad sam se ja igrao u pijesku, a vi čete za 5 godina biti hokejaš. Hočete li da Vas pozdravimo i sječamo Vas se po nečem lijepom ili da okrenemo glavuč Po nečem kaj ste nas naučili ili nas samo kritizirali, a ne posržavali nas koji radimo u intersu našeg društvač
Pošto su na odlasku, a mi na dolasku. Naučimo ih nečemu, jer imam par takvih u društvu. Tipa, ja sam tu 30 godina, znam ja. Ja ga pitam koji ste trag ostavili osim kaj ste lovili. Ja sam tu 2 godine i sudjelovao sam u izgradnji 7 čeka, a vič Ali tako ih ne možeš zvat na red ako ne radiš ili imaš putra na glavi! Kako volim biti bezobrana kad sam u pravu! Uh!