Autor Tema: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??  (Posjeta: 104450 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #15 u: 22. 08. 2007. 13:35:57 »
ma onaj dečko kaj drži eurograd mi se nije baš svidio previše. nekak mi preneozbiljno djeluje za sve to...

a kaj se tiče pucanja, pa to mi ne ide u glavu da vi u vlastitom lovištu ne možete pucati kad očete i kak očete. ja dođem na lovački dom, stavim metu iza doma i streljane za golubove i PUCAM. pa pobogu moje je lovište, ja ga čuvam održavam i brinem se o njemu komplet. i još da mi onda neko brani pucati tamččč volio bi vidjeti toga nekog ko bi mi prigovorio...

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #16 u: 22. 08. 2007. 13:42:10 »
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Ja na to velim, da ali vaše vrijeme je bilo onda kad sam se ja igrao u pijesku, a vi čete za 5 godina biti hokejaš. Hočete li da Vas pozdravimo i sječamo Vas se po nečem lijepom ili da okrenemo glavuč Po nečem kaj ste nas naučili ili nas samo kritizirali, a ne posržavali nas koji radimo u intersu našeg društvač
Pošto su na odlasku, a mi na dolasku. Naučimo ih nečemu, jer imam par takvih u društvu. Tipa, ja sam tu 30 godina, znam ja. Ja ga pitam koji ste trag ostavili osim kaj ste lovili. Ja sam tu 2 godine i sudjelovao sam u izgradnji 7 čeka, a vič Ali tako ih ne možeš zvat na red ako ne radiš ili imaš putra na glavi! Kako volim biti bezobrana kad sam u pravu! Uh!

samo jedan "mali" primjer. otkad je nas 6-oro došlo u naše društvo, ima sad 4 godine, napravilo se čeki više nego u zadnjih 10 godina, pričeki na svakom drugom kanalu, lovački dom se proširio, voda, centralno, telefon, klima, fasada, ogromna nadstrešnica okolo doma, nove mašine u rovove, nova struja, traktor, taropirka, plugovi i ima još toga dosta. evo sad smo upravo završili iskapanje ribnjaka 80x30m. i mogu ponosno reči da smo za večinu toga i ZASLUŽNI. što financijski, a bogme i angažmanom koji nemaju ovi ostali svi skupa kad se zbroje. ja sam prošle godine imao 114 izlazaka u lovište, a tu se ne računaju radne akcije i dolasci na dom ovak bezveze...

i još da mi onda brane da pucamččč hehehe aha. mogu samo probati. jednom.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #17 u: 22. 08. 2007. 14:17:48 »
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Ja na to velim, da ali vaše vrijeme je bilo onda kad sam se ja igrao u pijesku, a vi čete za 5 godina biti hokejaš. Hočete li da Vas pozdravimo i sječamo Vas se po nečem lijepom ili da okrenemo glavuč Po nečem kaj ste nas naučili ili nas samo kritizirali, a ne posržavali nas koji radimo u intersu našeg društvač
Pošto su na odlasku, a mi na dolasku. Naučimo ih nečemu, jer imam par takvih u društvu. Tipa, ja sam tu 30 godina, znam ja. Ja ga pitam koji ste trag ostavili osim kaj ste lovili. Ja sam tu 2 godine i sudjelovao sam u izgradnji 7 čeka, a vič Ali tako ih ne možeš zvat na red ako ne radiš ili imaš putra na glavi! Kako volim biti bezobrana kad sam u pravu! Uh!

samo jedan "mali" primjer. otkad je nas 6-oro došlo u naše društvo, ima sad 4 godine, napravilo se čeki više nego u zadnjih 10 godina, pričeki na svakom drugom kanalu, lovački dom se proširio, voda, centralno, telefon, klima, fasada, ogromna nadstrešnica okolo doma, nove mašine u rovove, nova struja, traktor, taropirka, plugovi i ima još toga dosta. evo sad smo upravo završili iskapanje ribnjaka 80x30m. i mogu ponosno reči da smo za večinu toga i ZASLUŽNI. što financijski, a bogme i angažmanom koji nemaju ovi ostali svi skupa kad se zbroje. ja sam prošle godine imao 114 izlazaka u lovište, a tu se ne računaju radne akcije i dolasci na dom ovak bezveze...

i još da mi onda brane da pucamččč hehehe aha. mogu samo probati. jednom.
Nisam kao ti, ali te pratim u stopu. I kak sad ti nekom ne bi smio reč kaj ga ide, a nije ti ni sjena.

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #18 u: 22. 08. 2007. 14:31:47 »
čitam malo ovo o starim i mladim lovcima. Ista ta stvar je u našem društvu. Prije desetak godina društvo je ostalo bez velikog dijela šume koje je bilo bogato visokom divljači. Sad nam je ostao manji dio šume i večinom polje, ali sve ko da se ulaže u tu šumu, a za odstrel imamo 10-15 svinja. Fazane smo zadnje unijeli u lovište prije par godina, a u biti u sitnoj divljači je lova, a ne u visokoj. Kad kažem ljudima u društvu da sam išo u polje radi štetočina odmah padaju pogledi i misle si šta ti sad glumiš s lisicama. A to misle oni koji večinom kradu po lovištu. A još da imam malokalibarku, još bi bilo gore, kao ona se ne čuje. Zato si ju ni neču kupiti radi seronja u društvu.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #19 u: 22. 08. 2007. 15:05:39 »
čitam malo ovo o starim i mladim lovcima. Ista ta stvar je u našem društvu. Prije desetak godina društvo je ostalo bez velikog dijela šume koje je bilo bogato visokom divljači. Sad nam je ostao manji dio šume i večinom polje, ali sve ko da se ulaže u tu šumu, a za odstrel imamo 10-15 svinja. Fazane smo zadnje unijeli u lovište prije par godina, a u biti u sitnoj divljači je lova, a ne u visokoj. Kad kažem ljudima u društvu da sam išo u polje radi štetočina odmah padaju pogledi i misle si šta ti sad glumiš s lisicama. A to misle oni koji večinom kradu po lovištu. A još da imam malokalibarku, još bi bilo gore, kao ona se ne čuje. Zato si ju ni neču kupiti radi seronja u društvu.
Nemoj jer ce misliti da krivolovis,ne zbog divljaci vec da njih ne vidis dok to rade >:(

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #20 u: 22. 08. 2007. 15:32:40 »
stvari se vrlo lako mijenjaju svagdje u svakakvim udrugama. dovoljno ti je imati dovoljan broj istomišljenika koje okupiš oko sebe...  ;)


P.S. i najvažnije, čVRSTA INICIJATIVA.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #21 u: 22. 08. 2007. 17:50:20 »
Otkad posječujem ovaj forum,osjetno se bolje osječam,jer znam da više nisamm jedini koji razmišlja kao ja . :D
 Kad sam počeo stažirati za lovca,prvenstveno mi je to bila prilika za bijeg od stresa i napetosti u poslu,bijeg od gradskog pritiska i prilika da uživam u prirodi na iskonski način. ;D
 Je,smrzao sam se,naradio se,zmazao se kao prasac i potrošio gro love na rundanje. z12
Ali otvorio mi se savim novi pogled na svijet prirode,lovaca,brige o šumi i divljači i na žalost još jedno razočaranje u ljudima.
Bar pojedinima,koji sebe nazivaju lovcima.
Kad gledam tu staru postavku lovaca koji upravljaju lovačkim društvima,Lovačkim Savezom i ostalim "upravljačkim mehanizmima,ja ne vidim lovce,ljubitelje prirode,životinja i kolege nego šablonizirane birokrate koji su lov i lovstvo pretvorili u pisarnicu i postkomunističku tvorevinu opterečenu sastančenjem,glasovanjima,pretakanjem iz šupljeg u prazno i pričanjem stalno jednih te istih priča. >:(
 Kad se netko usudi postaviti neko pitanje ili ga ignoriraju ili kažu "mali ne diži prašinu bez veze,ionako niš nebuš napravio nego samo glavonjama se zamjerio."
. d5Pitanje civilne streljane,lovačkog pomladka,dječje lovačke škole,pitanje strahovitog pritiska koji MUP vrši na lovce i opčenito ljubitelje oružja itd. z14
 To su samo neke od bolnih tema koje se nitko ne usudi pokrenuti i konačno pozitivno rješavati. :-[
 Jesmo mi izašli iz komunizma,ali nije komunizam iz nas. :(
I dalje šutimo pokunjeni i ak nam nešto daju dobro,ak ne daju opet dobro. :'(
Dok ne tuku dobro je.  :'(
Bože,koji smo mi papci.
Sve mi je neugodno.
  >:(

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #22 u: 22. 08. 2007. 19:30:43 »
Podrzavam 90%
10% su izuzeci i casni ljudi medju njima ;D
 Steta ali tako je pa sad imamo MHLS pa nek se laje,razmislja,pita itd.
Pa neka oni pokazu kako se radi. Nadam se da su samostalni i da ih HLS ne kontrolira previse d1
 Trebaju nam ljudi s puno energije rekose na jednoj sjednici HLS-a u ZG na sto im je jedan odgovorio:" Imate je oko sebe samo je ne koristite. Ustupimo nasa mjesta tim mladjim i ucenim ljudima za postizanje novih ciljeva. Toliko je mladih veterinara,sumara, pravnika itd diplomiralo ali ih nema nigdje" Vecina je sutila i mrmljala kroz zube ali nekolicina je to podrzala i predsjednik isto.
 Svjesni su oni da im trebaju mladi ali nazalost samo je manji dio spreman ustupiti svoje fotelje.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #23 u: 22. 08. 2007. 19:56:28 »
ma onaj dečko kaj drži eurograd mi se nije baš svidio previše. nekak mi preneozbiljno djeluje za sve to...

a kaj se tiče pucanja, pa to mi ne ide u glavu da vi u vlastitom lovištu ne možete pucati kad očete i kak očete. ja dođem na lovački dom, stavim metu iza doma i streljane za golubove i PUCAM. pa pobogu moje je lovište, ja ga čuvam održavam i brinem se o njemu komplet. i još da mi onda neko brani pucati tamččč volio bi vidjeti toga nekog ko bi mi prigovorio...

Problem je sto je Lovacka kuca dosta blizo naselja, pa ljudi cesto imaju problema s nasim pucanjem  :(

Inace  mogu ici u teren pa puknut koji metak, ali to ipak nije ono sto bi ja volio...
Streljana je ipak bolja, tu dodjes platis i pucas do mile volje, zar nije takoč

Trening, to je ono sto mi fali  d7

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #24 u: 22. 08. 2007. 20:58:27 »
Tijekom sluzenja vojnog roka ja sam u nekoliko navrata bio na gadjanju u Vrapcanskom potoku,e sad,zanima me da li se tamo moze doci i u privatnom aranzmanu,znam da tamo org razna natjecanja u streljastvu(zracni pistolj,malokal.),trazio sam na netu ali nisam uspio nista konkretno pronaci,znate li vi nesto o toj streljani.

Offline matt

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #25 u: 22. 08. 2007. 22:56:56 »
sve isto kao i ti  :'(
probat cu ja kod nekoliko poznanika se raspitat
možda više srece do kraja tj. ;D
DOBRA VAM KOB

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
« Odgovori #26 u: 22. 08. 2007. 23:17:27 »
Automatsko strelište Vrapčanski Potok.
Pol sata pucanja navodno 60 kuna.  :P
Pa sad ti doči,unajmi stazu,priptremi se,namjesti metu,i polako i kvalitetno otpucaj 20 do 30 komada. ččč
 Treba ti bar sat i pol ako ne i dva.
Ja si to nemrem priuštiti. :'(
Da su normalniji s cijenama,bili bi puni.
A i nemreš metu staviti nego ili na 100 ili na 200 ili na 300. :'(
 Zaboravi 150 ili bilo kaj slično. :(
 Najbolji dio streljane je njen voditelj,Gospodin Krešo Vrančič. d4 d4
 Kako taj puca !!!!! d5

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
STRELJANA
« Odgovori #27 u: 25. 09. 2007. 14:00:23 »
Ekipa, došli smo na svoje!
Zvao sam u Zg streljački savez i došao do slijedečih spoznaja. Svatko može pucat na streljani na Vrapču ako je član nekog streljačkog kluba. Naravno dolazite sa urednim puškama i svim urednim papirima. Uredni, čisti, trijezni, da se ne brukamo. Puca se utorkom i četvrtkom dok ne padne mrak. Znači, ja ću se prvi učlanit u neki streljački klub, onaj koji mi je najbliži doma i sve istražit. Da vidim jel sve istina, makar nema razloga sumljat.
Popis klubova je na e-stranici saveza. http://www.hrvatski-streljacki.hr/clanovi.php
Savjeti, kritike, ideje, samo naprijed.
« Zadnja izmjena: 25. 09. 2007. 14:04:26 od dean »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: STRELJANA
« Odgovori #28 u: 25. 09. 2007. 14:11:41 »
ja sam član Novog Zagreba. to se odnosi da možeš pucati iz bilo kojeg oružja ilič

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: STRELJANA
« Odgovori #29 u: 25. 09. 2007. 14:16:05 »
Kak bilo kojegč! Pa zna se koje se oružje puca na Vrapču. Zna se o čemu svi pričamo kaj fali u Zg kaj se tiče streljane.