Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 401363 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #240 u: 20. 03. 2009. 12:00:09 »
a sta smo mi u evropi mudo labudovo da neznamo lovit i da lovimo u zoloskim vrtovima i da nismo slobodni lovci i da neznamo opalit na 400m pa treba da nas ucite vi iz australije kako se to radi  uf
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #241 u: 20. 03. 2009. 12:40:03 »
Lazare cini mi se da ne shvatas sto Skyangel zeli reci! Mi smo slobodni lovci na otvorenom lovistu zemlji. Ulovis i uzmes sto hoces, rogove, meso, kozu ... Svi moji ulovi su bile divlje zivotinje koje se same hrane. Mogao bi cak dovesti u pitanje eticnost namjernog hranjenja i ostavljanja soli da bi se namamila divljac. ja naubijam kengura pa tu cekam svinje i lisice to smo isti samo razlicita jeska. Krokodila nisam nikad pucao kao ni koalu jer su jedni i drugi zasticeni a kengura preko 1000. Nisam brojao ali puno ih je palo. Moj rekord je 608 metara sa 308W sivi kengur pogodjen u prsa ako se bas moram hvaliti. od 20 do 400 metara su padali u prosjeku. Odlicna siluetna meta: trokut sa malom glavicom i sve sirim tijelom pa ako malo promasis vertikalu svejedno pogadjas. Danas se sramim svojih pucanja na daljinu jer ipak nisu bila sigurna bez obzira sto se radilo o stetocini. I to je zivo bice zato to vise ne radim. Kenguri dosta dugo nose mlade  sa sobom pa s daljine ne vidis i pogodis zenku a kad pridjes vidis i mlado pa je onda muka. Ako ga ne zavrsis dingo i lisice ce obaviti posao pa da se ne muci bolje zavrsiti. Govorim otvoreno o stvarima koje mi bas i ne idu u prilog ali se nadam da ces me shvatiti. Mi smo ih lovili a farmeri prodavali koze i meso za hranu za kucne ljubimce.To je bilo davno ali vjestina pucanja je ostala: gadjati s auta u pokretu, udaljene mete, mete u trku  polako izgradis iskustvo. Kod vas neki love u ogradjenom lovistu a toga ima i ovde i naruce velicinu trofeja i samo cekaju odu o odstrele. To za mene nije lov. Lov za mene je kad ti i skyangle i ja sjednemo u auto vozimo 600 km na sjever napravimo kamp za 5 dana i lovimo lisice, svinje i koze koliko hocemo ili mozemo ponijeti kuci. Dobro se provedemo druzimo smijemo i odmorimo.
Gorane savjetujem ti da odustanes ..  ne vrijedi... nekima jednostavno nevrijedi objašnjavati..

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #242 u: 20. 03. 2009. 12:42:45 »
Nekima lakše metar u guzicu, nego centimetar u glavu...  hao

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #243 u: 20. 03. 2009. 12:45:25 »
Lazare sad već počinješ pisati totalne besmislice.

Goran je ovu temu započeo kao bilo koji drugi forumaš i ima pravo na to. Iznio je izričito svoja iskustva ili iskustva njegovih bliskih kolega. Ni na koji način nije nama "Europljanima" (čitaj Balkancima) htio pametovati kako se to radi ili nas poticati da to radimo ili ne radimo. Niti nas je pljuvao ili osporavao na bilo koji način. Prema tome, ne vidim razloga zašto si tako agresivno nastrojen.

S druge strane, što se tiče samoga lova, u Australiji platiš jedno 30 AUD i loviš cijelu godinu koju god divljač želiš i u kojem god dijelu Australije želiš. Isto tako, na neke vrste divljači ne postoje lovostaji i love se cijelu godinu. Na neke i postoje, al opet, za 30 dolara cijelu godinu loviti, odstreliti koliko hoćeš i sve je tvoje, trofeja, meso, radi s tim šta oćeš. Zar nije to utopija i skoro savršenstvo za strastvenog lovca? Oprosti, al meni je.

Ja se u Hrvatskoj moram stvarno jebeno pomučiti da si omogućim odstrel jednog srnjaka i to većinom škartnoga. Moram odraditi x lovova na predatore, x radnih akcija plus dobrovoljni angažman da bi uspio skupiti bodove koji mi pokrivaju odstrel srnjaka. To isto mogu i platiti 300 €, a tolika mi je godišnja članarina u LD-u i ne mogu si to priuštiti kao većina lovaca u Hrvatskoj. Pa sad ti sam prosudi koliko je njima bolje nego nama. Barem nekima od nas...

Shit, sad moram smislit gdje da ove naše sve postove premjestim jer smo debelo otišli u OT. Uffffffff  uf

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #244 u: 20. 03. 2009. 14:39:14 »
Nekima lakše metar u guzicu, nego centimetar u glavu...  hao
a znas i onu neki imaju vise u guzici nego neki u glavi  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #245 u: 20. 03. 2009. 14:40:39 »
Upravo je čudno kako si se prepoznao u mojoj poslovici...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #246 u: 20. 03. 2009. 15:20:11 »
Lazare ja te ne mogu nicemu nauciti ako ti to ne zelis. Ja ti mogu reci kako je kod mene i moje misljenje koje ti ne moras uvaziti ali ne moras ni vrijedjati. Labudove ostavi na miru nisu lovne vrste. Kod vas su lovista manja i uredjena i nacin lova je dugaciji sto je sasvim u redu sa mnom. I ja sam nekad nosio sol i sijeno i zito i pravio pojila na lovistima u mom drustvu. Radio sam to za ljubav prirode, divljaci , lova i drustva  kasnije sam skontao da sam to radio za neke guzonje.
Idem u NZL i lovimo nas cetvorica  u nacionalnom parku ( u kojem je dozvoljen lov) koji je velik 200000 hektara. Naravno da ne planiramo to sve obici za deset dana ali cemo loviti rubove jedne doline koja nam se svidja. je si li ikad dosao na  privatnu farmu od 1.2 miliona akri na kojoj zivi samo 8 ljudi permanentno. Zamisli loviti na takvom mjestu?  Nema ceka, nema pogona, nema sklonista samo ti tvoja puska, lovacka sposobnost i sreca da bude sigurno vrijeme i da se vratis kuci. Poslacu ti slike kad se vratim pa sam prosudi o cemu se radi. Evropljani i ovde zive! ja lovim sa lovcima raznih nacija i imam puno  prijatelja koje sam upoznao kroz lov. Uzivaj u svom svijetu i tvom nacinu lova ja cu tvoje procitati i ako mislim da je logicno prihvatiti i nadam se od tebe nesto nauciti. Ti sigurno imas neko lokalno znanje i iskustva koja mi mogu pomoci da se bolje snadjem i lovim na "Evropskim" terenima. Ne zaboravi i ja sam lovio tamo prije 25 godina pa ipak se neceg sjecam. Dobra ti kob i neboj se Australaca!
 zagi

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #247 u: 20. 03. 2009. 18:15:14 »
A znate onu "indijanaca(budala) i krivih drva najviše na ovome svijetu..." hao hao hao
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #248 u: 20. 03. 2009. 18:30:20 »
ja labuda volim loviti ,a oni mladi su jos dobro ukusni  rostilj
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #249 u: 20. 03. 2009. 18:35:37 »
Jedna dio postova ce se pobrisati, a jedan premijestiti gdje spadaju. Tako da tema(e) bude pregledna.

Postoje dvije teme. Jedna je ova. Postoji isto tema "Streljastvo na velikim daljinama", gdje 2-3 covjeka pisu vec nekoliko dana.

Na ovoj temi ostaje LOV na velikim daljinama i o tome da se pise, a da se na
onoj pise o opremi, tehnici, puskama, kalibrima itd. vezano za
STRELJASTVO.

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #250 u: 20. 03. 2009. 23:44:21 »
Pametno! Ja cu paziti da  manje pisem i ne smetam  labudovima!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #251 u: 20. 03. 2009. 23:49:29 »
Pametno! Ja cu paziti da  manje pisem i ne smetam  labudovima!

Samo ti pisi Gorane i podjeli tvoja iskustva sa nama d4

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #252 u: 21. 03. 2009. 00:12:26 »
Mozda bi bilo bolje da vise sutim i idem u lov ili streljanu i ne sekiram se oko gluposti. Ovo je dobra tema i steta je da propadne. Ne nadjose mi jos gresku u tekstu ( osim u stampanju ) pa me se zele ovako rijestiti. S&L je u pravu: treba se drzati teme a ne biti previse personalan, egoista ili antiprotivan svemu da bi se druge zaje#### ili unistavalo temu. Mislim da sam na obe teme dosta toga napisao pa sad nek izvole ovi znalci. Neka pogleda temu lov u Kanadi pa nek vidi sta tamo lovci rade ili nek se maknu i  Kanadjani. Bezgranicna ogranicenost!!!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #253 u: 21. 03. 2009. 07:18:02 »
Vise necu mjesati lov na ovoj temi sa streljastvom na vece udaljenosti. Izvinjavam se svim ucesnicima. kao sto su S&L i Blackpowder pravilo napomenuli teme su totalno razlicite pa ih ne bi trebali mjesati.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #254 u: 21. 03. 2009. 09:31:32 »
Pametno! Ja cu paziti da  manje pisem i ne smetam  labudovima!
Prvo gledati od koga ide a onda kaj ide...
Ne beri brigu, nego deri po svome. Najčešće najviše  :pferd: oni koji pojma nemaju niti ih ne zanima. A mi ostali šutimo, čitamo, skupljamo iskustva, te pitamo ako nam nekaj nije jasno... Hvala ti kaj svoje ogromno iskustvo o balistici dijeliš s nama!  d4  z10  z1