Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 70367 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Najpromašaj
« u: 16. 09. 2007. 20:40:50 »
Promašaj je sastavni dio lova. Koliko god ne htjeli o njemu pričati on ipak postoji i svako od nas ga gura u dio nas da ga što prije zaboravi. Otovrio sam ovu temu da biste ispričali vaš najpromašaj ili najpromašaje i da biste olakšali dušu. Meni se obično desio kada sam požurio više nego obično. Evo i jednog od mojih dražih:
Prije tri godine bio sam na Cresu u lovu na lopatara i tražimo ga mi cijeli dan i nema ga i nema (rika je bila malo stalo jugnilo je). Pred sam mrak počnu se jeleni javljati i ajd lijevo ajd desno polako se približava mrak i mi krečemo prma cesti gdje trebaju naiči moj brat i Jaro. Dolazimo mi do livade kad se na livadi dva tuku. I dok se mi polako šuljamo prema njima naiču iza zavoja gornja dvojica sa džipom i polaše jednog koji trk ravno na nas. Bio mi je na jedno 45 metara onako u sumrak. Stoji i gleda u mene ja dignem karabin stavim križ na prsa i bum, nemam šta čekat ovi su sve bliže s džipom. Ja grunem a on ode trkom u brdo. Drugi jelen na livadi i dalje stoji sa još večim rogovima od onog. Šapče mi pratioc pucaj drugog ovog si promašio, a ja njemu de ne jebi nema on kud tu je on lego na brdu, ne mre majstor mašit. Kad mi traži traži nema ni kapi krvi ni jelena. Pa da sam ga grunio sa 8x57JS nema on kud ko da ga top oplete. Ma vratimo se mi ujutro i opet traži i neme i nema. Ne valja puška slijedeča pomisao. Odemo na lovačku kuču, pivsku bocu na 80 metara - tras bum ode u parčiče. Hm ne valja, i dan danas sam uvjeren da je sve bilo do municije i od onda sam kupio alate i počeo puniti sam. A di je bila greška prosudite sami.   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #1 u: 16. 09. 2007. 20:45:50 »
Ma,do municije je to sigurno....jest,jest...tako se i meni desavalo! ;D ;D ;D
Nekoliko mi je puta mrtav srndac pobjegao.. d5

Ako te sta tjesi..nisi sam!! ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #2 u: 16. 09. 2007. 20:57:52 »
Bilo je to negdje oko 1986. godine, veljača parenje lisica u punom jeku. Stari skupljo materi lisice za bundu i kaže oš samnom u šumu dam ti pušku i ako koju odstrliš dobiješ 100 iljada - jednu crvenu. Joj kako nebi treba mi malo za izači i bila je to dobra lova. Spremi o se ja napunio prsluk sa 20 komada ko da na patke idem. Sjednem ja na čeku stavim ja u jednu cijev  dvojku a u drugu 4 mm. Gledam ja kad ide lisica ravno na mene po prosjeki. Došla na jedno 40 metara pa gleda vamo gleda tamo a meni pred očima samo 100 iljada. Ja grunem jednom dvaput gledam ode ona u šikaru i bjež. E bem ti ode mi 100 iljada suze mi cure. Sjedim ja dalje onako ljut, zapalio jednu pljujem sam bi sebe izčuškao. Kad pogledam ja na istoj prosjeci ide lijač duplo veči od ove što je bila maloprije i prati trag. Doče do mjest gdje sam pucao naredi se i počne veliku nuždu. E roč rekoh nečeš nikud umrečeš na sranju. Roknem ja jednom drugi put ode i taj. E bem ti sreču ode mi sad 200 iljada. Au kuku lele samo mi pare pred očima. Završio lov pao mrak evo mog ozarenog oca iiiiiii pita dvije ač A ja samo šutim i gledam u pod. E kaže on mogao si zaradit 200 iljada a sad kuči bez ičeg a i više neš sa mnom iči kad si taki klempav. Uvjeren sam da nisam mislio na pare pale bi obje, al kad je čovjek proklet za pare ..... 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #3 u: 16. 09. 2007. 21:15:31 »
Moj prika price su ti bas prave.Svi imamo slicnih iskustava.
Ja sam srnjaka gadjao u plecku na jedno 120m.Bum i on padne.Poljubim ja svoj 8x57 i krenem prema njemu kad on skoci poce trcati na mene .Ja pucam jos 3 puta ali on ne staje.Dolazi mi na 5m s pjenom na ustima i nekuzi me,noga zadnja mu slomljena.Trci oko mene u krug,a ja ne znam bili ga lupio kundakom ili pucao s karabinom kojem ne vjerujem.Sva sreca da je prijatelj uz mene imao moju bokericu pa ga pogodio na 10m u kicmu.
Bas sam bio ljut.Na provjeri koncanca je bila pomaknuta tako da nije moja krivica z30

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #4 u: 16. 09. 2007. 21:22:56 »
Skupni lov 97. u Velebitu.
Rasporedili se mi i ja i Jure odosmo visoko da zauzmemo poziciju. Pucalo se daleko u podnozju ali oko nas nista.Gledam ja Juru kako se pomice u grmlje.Nakon par min. Javlja mi da je vrijeme za ici kuci.Ja se spakirao i cekam ga kad on voce srnjaka na ramenu.Ja d5,ne vjerujem svojim ocima.Srnjak ociscen u kozi bez tragova krvi na kozi i pucnja nije bilo.
Ja mislio da ga je iz zajebancije donio noc prije.Gledam ja ,a on vruc.
 Pitam ja Juru sto je bilo,a on meni:"Ja sam otiso na veliku nuzdu,to si vidio. Ja se taman skinuo kad srnjak trci ravno na mene.Ja okinem,a metak zataji.Posto je bila pumperica ja ga opalim kundakom u celo.Pao je odmah kraj mene.Posto nisam nuzdu zavrsio ti ga ponesi ,a ja odoh u grmlje."
 Da nismo vidjeli mislili bi svi da je lovacka prica. ;)

Offline saso_

  • K
  • *
  • Postova: 45
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #5 u: 16. 09. 2007. 22:02:13 »
Evo sta se desilo jednom prijatelju,isli u lov i tako lutali kroz sumu sve do
14 casova,nakon toga stigli smo do mestu gde se pali vatra i sprema rucak a to
je u krugu jednog manastira.Obesili puske na drveta(ja sam onda bio sa sacmaricom)
kako se sneg topio kap po kap pravo na zatvarac karabina,smrzne karabin a sa druge strane
teraju psi pisti planina,uzme karabin kolega i trci,na okoliko 100-120 metra bezi svinja,teren cist-podigne karabin klik,nece,klik ponovo opet nece za nepuni minut doleti neki drugi lovac opali jednom pade svinja.Prijatelj pozuteo nema krvi u njemu poce psovati
drati se ali sve uzalud.Na kraju ipak produzili smo ono sto smo zapoceli rucak i z10 z10


Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #6 u: 17. 09. 2007. 09:51:59 »
Sad se vidi zakaj je Medo prva legenda foruma. Priče su super! Treba ih u knjigu stavit! Ja zato sebi sve anegdote bilježim.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #7 u: 17. 09. 2007. 10:40:36 »
jedan dan ove zime negdje u prvom mjesecu odpremim se ja na čeku. svi mi vele pa ti si lud kam po takvom vremenu. taj dan je puhal sjevernjak teški i kiša i susnježica je padala vodoravno! niš nagovorim ja kolegu i idemo mi. sjedimo mi na čeki i cvokočemo, pošalje on sms ja nemrem više idemo! ja reko ajd, kaj sad nemrem ni ja. u taj čas spazim na proseki ogroomnu crnu mrlju. pogledam na dalekozor, ogroman vepar. niš ja sjednem nazad. krene on k meni i uče u grmlje. na toj čeki su 3 proseke i dviljač obično ima putanju kroz sve 3. tak ja i zračunam i reko sad će na ovu drugu. i evo njega tu za nekih 4-5 min. skinem ja nabrzinu cover sa optike i dignem pušku. u sekundi se optika sva namočila od snijega i kiše, niš nisam vidio. imao sam rukavice koje su promočile skroz na skroz. proče on proseku. ja nabrzinu rukavice dole, uzmem krpu i počnem ribati optiku. za kojih 45 sek skužim ja njega u travi, fali mu 50 m da doče na proseku. ja ribam ribam ribam. eto njega na proseki. sad je moj! dok sam ja to ribao tih samo pola minute, nisam ja ni skužio da su meni prsti oplavili potpuno! dignem ja pušku i oču ju naslonit na čeku. spuštam na čeku a ona se trese ko poludjela. ja stisnem rukom dole daj smiri se! približim oko na optiku i prst na obarač. prsti me boleeeeee ko sam vrag. gledam na optiku, zubi mi cvokoču i sav se tresem. puška mi ide pol metra gore dole lol. taman da će on u grmlje opet, ja popratim i PLJUS! on se okrene i u 2 skoka preče 50 m nazad u grmlje. tražimo, nigdje krvi nigdje ničeg. a nije se ni čuo pogodak. kam sam ja puknuo bokte pitaj! bilo je na nekih 80 m samo. da bi stvar bila tužnija, to je največa DS koju sam ikad u životu vidio. na 200 m je prekrila komplet proseku od 5 m. procjenjujem da je imala preko 200 kg  :'(

btw. poslije tog dana sam preležao još 3 lol  ;D

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #8 u: 17. 09. 2007. 10:45:12 »
još jedan biser... vozimo se mi s čeke i spazimo lisicu na nekih 300m. stanemo ja izačem i počnem cijukati mišje. ona se okrene i kao u transu drito prema autu. noč mrkla, stavim ja oko na optiku i ko za inat budala jednim okom gledam. ona samo prilazi autu u ravnoj putanji. ja pratim pratim, reko sad ću sad ću nek još malo doče. i tak ja pratim 2-3 min i odjednom skužim u optici da je ona na rubu kanala, na 7 m od mene. looooooool uopče nisam skužio da je tak  blizu došla. ja nabrzinu grunem! naravno, debelo ispod nje lol jer je bila preblizu. da nisam puknuo uskočila bi u auto hehe. uglavnom, suma sumarum, sad ih više ne puštam bliže od 50 m...  ;D

ADMIN=> eh, dečki.... uskoro dijelim žute kartone... poslije sajma u VŽ


sorry admin, pobjeglo mi uffff
« Zadnja izmjena: 18. 09. 2007. 07:36:04 od skyangel »

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #9 u: 17. 09. 2007. 17:41:45 »
Lovimo lisicu,zima,svi kerovi na jednom brdu,a ja sam na drugom..pitam se šta tu radim sam.Sjednem na panj da odmorim i "potegnem" kad ugleda lisicu,ide šumskim putem pravo prema meni.Daljina oko 100m.Osmjehnem se i kežem u sebi..evo je..Neču da pucam daleko,rasuče se snop, a neču je pustit ni puno blizu..Sve po planu,lija me na vidi i ide prema meni. Kad je došla baš gdje sam ja htio,ja opalim i..promašim.Lija samo skrenu s puta.Ne vjerujem sam sebi i ponovo opalim i opet ništa.Ni kapi krvi, ni dlake,ništa...ni lije..

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #10 u: 17. 09. 2007. 19:18:23 »
ja sam juce promasio lisicu na 50 koraka ni sam neznam kako, izadjem iz sumarka na put a ona na sred puta neprimjecuje me, u rukama 22lr podignem pusku koncanica po pol glave bum ona pravo na mene i opet stade na 20 m par sec i u sas krvi ni traga, vracam se prema autu jastreb na oko 80m od mene na grani ljudi to nije jastreb nego pticurina, sjedi na grani okrenut ledjima prema meni podignem pusku bum podbaci mi puska zbog daljine ali pogodak u ledja padose dva pera ali jastrb ode

za lisicu mi je jasno malo brzopletost uvecanje optike na 9x pucanje bez naslona promasaj nema sta reci, ali za jastreba da 22lr nije bio dovoljan da ga obori stvarno se pitam dal je to bio jastreb ili neka azdaja

ima tu jos toga ali ovaj je najsvijeziji
« Zadnja izmjena: 17. 09. 2007. 19:21:09 od hunter »

Offline descha

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #11 u: 21. 09. 2007. 19:57:41 »
čini mi se da se ovde slabo promašuje  d7 Ja još uvek ne mogu da se odlučim za moj najpromašaj. Konkurencija je žestoka. >:(

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #12 u: 21. 09. 2007. 22:07:54 »
čini mi se da se ovde slabo promašuje  d7 Ja još uvek ne mogu da se odlučim za moj najpromašaj. Konkurencija je žestoka. >:(
Prijatelju ,svi imaju promašaja,samo pitanje je dali žele to priznat a pogotovo dali žele o tome pisati.
Susreo sam mnogo lovaca,ima lovaca koji pucaju bolje,a ima i lošijih strelaca,nije sramota promašit ponekad  se dogača to i  najboljim strelcima,uglavnom  moji promašaji su uvijek bili poslije dobre serije pogodaka kada se čovjek malo opusti.
Neki moji pogoci su bili fantastični,ali i  promašaji.
Vepar je došao iz pravca kojeg obično nije dolazio,,došavši do stabla na kojem sa bio ni 10 metara daleko ,naglo se zaustavio  i podigao glavu hvatao mirise,ja sam imao karabin sa optikom  tada povečanja  3-9 ,normalno nisam ga očekivao tako blizu ,povečanje 9 puta ,vepar  ni 10 metara daleko ,nikako ga nanišanit,optika sa klasičnom končanicom ,čak i pretanka,neznam ni di mu je glava a di guzica ,nikako da se sjetim staviti manje povečanje ,kada je krenuo , pucao sam brzopleto  na sreče čisti prošaj ,bolje  čist promašaj nego loš pogodak.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #13 u: 22. 09. 2007. 08:20:31 »
Ljudi bas svi masimo, i to je normalno, samo treba to priznati da je i promasaj uspjeh da se vidi divljac.
Moja jedna sezona, 12 strasnih promasaja svinja....od 15 m udaljenosti pa do 120 m, ali i to je lov
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #14 u: 22. 09. 2007. 11:09:02 »
Da nema promasaja ne bi bilo  ;D>:( tako da ja sebe tjesim da sam barem imao priliku za pucanje ako ne i odstrijel  ;D