Forum LOVAC

Streljaštvo => Tehnika gađanja => Autor teme: Huntercro - 16. 09. 2007. 20:40:50

Naslov: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 16. 09. 2007. 20:40:50
Promašaj je sastavni dio lova. Koliko god ne htjeli o njemu pričati on ipak postoji i svako od nas ga gura u dio nas da ga što prije zaboravi. Otovrio sam ovu temu da biste ispričali vaš najpromašaj ili najpromašaje i da biste olakšali dušu. Meni se obično desio kada sam požurio više nego obično. Evo i jednog od mojih dražih:
Prije tri godine bio sam na Cresu u lovu na lopatara i tražimo ga mi cijeli dan i nema ga i nema (rika je bila malo stalo jugnilo je). Pred sam mrak počnu se jeleni javljati i ajd lijevo ajd desno polako se približava mrak i mi krečemo prma cesti gdje trebaju naiči moj brat i Jaro. Dolazimo mi do livade kad se na livadi dva tuku. I dok se mi polako šuljamo prema njima naiču iza zavoja gornja dvojica sa džipom i polaše jednog koji trk ravno na nas. Bio mi je na jedno 45 metara onako u sumrak. Stoji i gleda u mene ja dignem karabin stavim križ na prsa i bum, nemam šta čekat ovi su sve bliže s džipom. Ja grunem a on ode trkom u brdo. Drugi jelen na livadi i dalje stoji sa još večim rogovima od onog. Šapče mi pratioc pucaj drugog ovog si promašio, a ja njemu de ne jebi nema on kud tu je on lego na brdu, ne mre majstor mašit. Kad mi traži traži nema ni kapi krvi ni jelena. Pa da sam ga grunio sa 8x57JS nema on kud ko da ga top oplete. Ma vratimo se mi ujutro i opet traži i neme i nema. Ne valja puška slijedeča pomisao. Odemo na lovačku kuču, pivsku bocu na 80 metara - tras bum ode u parčiče. Hm ne valja, i dan danas sam uvjeren da je sve bilo do municije i od onda sam kupio alate i počeo puniti sam. A di je bila greška prosudite sami.   
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Nosler - 16. 09. 2007. 20:45:50
Ma,do municije je to sigurno....jest,jest...tako se i meni desavalo! ;D ;D ;D
Nekoliko mi je puta mrtav srndac pobjegao.. d5

Ako te sta tjesi..nisi sam!! ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 16. 09. 2007. 20:57:52
Bilo je to negdje oko 1986. godine, veljača parenje lisica u punom jeku. Stari skupljo materi lisice za bundu i kaže oš samnom u šumu dam ti pušku i ako koju odstrliš dobiješ 100 iljada - jednu crvenu. Joj kako nebi treba mi malo za izači i bila je to dobra lova. Spremi o se ja napunio prsluk sa 20 komada ko da na patke idem. Sjednem ja na čeku stavim ja u jednu cijev  dvojku a u drugu 4 mm. Gledam ja kad ide lisica ravno na mene po prosjeki. Došla na jedno 40 metara pa gleda vamo gleda tamo a meni pred očima samo 100 iljada. Ja grunem jednom dvaput gledam ode ona u šikaru i bjež. E bem ti ode mi 100 iljada suze mi cure. Sjedim ja dalje onako ljut, zapalio jednu pljujem sam bi sebe izčuškao. Kad pogledam ja na istoj prosjeci ide lijač duplo veči od ove što je bila maloprije i prati trag. Doče do mjest gdje sam pucao naredi se i počne veliku nuždu. E roč rekoh nečeš nikud umrečeš na sranju. Roknem ja jednom drugi put ode i taj. E bem ti sreču ode mi sad 200 iljada. Au kuku lele samo mi pare pred očima. Završio lov pao mrak evo mog ozarenog oca iiiiiii pita dvije ač A ja samo šutim i gledam u pod. E kaže on mogao si zaradit 200 iljada a sad kuči bez ičeg a i više neš sa mnom iči kad si taki klempav. Uvjeren sam da nisam mislio na pare pale bi obje, al kad je čovjek proklet za pare ..... 
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 16. 09. 2007. 21:15:31
Moj prika price su ti bas prave.Svi imamo slicnih iskustava.
Ja sam srnjaka gadjao u plecku na jedno 120m.Bum i on padne.Poljubim ja svoj 8x57 i krenem prema njemu kad on skoci poce trcati na mene .Ja pucam jos 3 puta ali on ne staje.Dolazi mi na 5m s pjenom na ustima i nekuzi me,noga zadnja mu slomljena.Trci oko mene u krug,a ja ne znam bili ga lupio kundakom ili pucao s karabinom kojem ne vjerujem.Sva sreca da je prijatelj uz mene imao moju bokericu pa ga pogodio na 10m u kicmu.
Bas sam bio ljut.Na provjeri koncanca je bila pomaknuta tako da nije moja krivica z30
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 16. 09. 2007. 21:22:56
Skupni lov 97. u Velebitu.
Rasporedili se mi i ja i Jure odosmo visoko da zauzmemo poziciju. Pucalo se daleko u podnozju ali oko nas nista.Gledam ja Juru kako se pomice u grmlje.Nakon par min. Javlja mi da je vrijeme za ici kuci.Ja se spakirao i cekam ga kad on voce srnjaka na ramenu.Ja d5,ne vjerujem svojim ocima.Srnjak ociscen u kozi bez tragova krvi na kozi i pucnja nije bilo.
Ja mislio da ga je iz zajebancije donio noc prije.Gledam ja ,a on vruc.
 Pitam ja Juru sto je bilo,a on meni:"Ja sam otiso na veliku nuzdu,to si vidio. Ja se taman skinuo kad srnjak trci ravno na mene.Ja okinem,a metak zataji.Posto je bila pumperica ja ga opalim kundakom u celo.Pao je odmah kraj mene.Posto nisam nuzdu zavrsio ti ga ponesi ,a ja odoh u grmlje."
 Da nismo vidjeli mislili bi svi da je lovacka prica. ;)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: saso_ - 16. 09. 2007. 22:02:13
Evo sta se desilo jednom prijatelju,isli u lov i tako lutali kroz sumu sve do
14 casova,nakon toga stigli smo do mestu gde se pali vatra i sprema rucak a to
je u krugu jednog manastira.Obesili puske na drveta(ja sam onda bio sa sacmaricom)
kako se sneg topio kap po kap pravo na zatvarac karabina,smrzne karabin a sa druge strane
teraju psi pisti planina,uzme karabin kolega i trci,na okoliko 100-120 metra bezi svinja,teren cist-podigne karabin klik,nece,klik ponovo opet nece za nepuni minut doleti neki drugi lovac opali jednom pade svinja.Prijatelj pozuteo nema krvi u njemu poce psovati
drati se ali sve uzalud.Na kraju ipak produzili smo ono sto smo zapoceli rucak i z10 z10

Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: dean - 17. 09. 2007. 09:51:59
Sad se vidi zakaj je Medo prva legenda foruma. Priče su super! Treba ih u knjigu stavit! Ja zato sebi sve anegdote bilježim.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 17. 09. 2007. 10:40:36
jedan dan ove zime negdje u prvom mjesecu odpremim se ja na čeku. svi mi vele pa ti si lud kam po takvom vremenu. taj dan je puhal sjevernjak teški i kiša i susnježica je padala vodoravno! niš nagovorim ja kolegu i idemo mi. sjedimo mi na čeki i cvokočemo, pošalje on sms ja nemrem više idemo! ja reko ajd, kaj sad nemrem ni ja. u taj čas spazim na proseki ogroomnu crnu mrlju. pogledam na dalekozor, ogroman vepar. niš ja sjednem nazad. krene on k meni i uče u grmlje. na toj čeki su 3 proseke i dviljač obično ima putanju kroz sve 3. tak ja i zračunam i reko sad će na ovu drugu. i evo njega tu za nekih 4-5 min. skinem ja nabrzinu cover sa optike i dignem pušku. u sekundi se optika sva namočila od snijega i kiše, niš nisam vidio. imao sam rukavice koje su promočile skroz na skroz. proče on proseku. ja nabrzinu rukavice dole, uzmem krpu i počnem ribati optiku. za kojih 45 sek skužim ja njega u travi, fali mu 50 m da doče na proseku. ja ribam ribam ribam. eto njega na proseki. sad je moj! dok sam ja to ribao tih samo pola minute, nisam ja ni skužio da su meni prsti oplavili potpuno! dignem ja pušku i oču ju naslonit na čeku. spuštam na čeku a ona se trese ko poludjela. ja stisnem rukom dole daj smiri se! približim oko na optiku i prst na obarač. prsti me boleeeeee ko sam vrag. gledam na optiku, zubi mi cvokoču i sav se tresem. puška mi ide pol metra gore dole lol. taman da će on u grmlje opet, ja popratim i PLJUS! on se okrene i u 2 skoka preče 50 m nazad u grmlje. tražimo, nigdje krvi nigdje ničeg. a nije se ni čuo pogodak. kam sam ja puknuo bokte pitaj! bilo je na nekih 80 m samo. da bi stvar bila tužnija, to je največa DS koju sam ikad u životu vidio. na 200 m je prekrila komplet proseku od 5 m. procjenjujem da je imala preko 200 kg  :'(

btw. poslije tog dana sam preležao još 3 lol  ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 17. 09. 2007. 10:45:12
još jedan biser... vozimo se mi s čeke i spazimo lisicu na nekih 300m. stanemo ja izačem i počnem cijukati mišje. ona se okrene i kao u transu drito prema autu. noč mrkla, stavim ja oko na optiku i ko za inat budala jednim okom gledam. ona samo prilazi autu u ravnoj putanji. ja pratim pratim, reko sad ću sad ću nek još malo doče. i tak ja pratim 2-3 min i odjednom skužim u optici da je ona na rubu kanala, na 7 m od mene. looooooool uopče nisam skužio da je tak  blizu došla. ja nabrzinu grunem! naravno, debelo ispod nje lol jer je bila preblizu. da nisam puknuo uskočila bi u auto hehe. uglavnom, suma sumarum, sad ih više ne puštam bliže od 50 m...  ;D

ADMIN=> eh, dečki.... uskoro dijelim žute kartone... poslije sajma u VŽ

sorry admin, pobjeglo mi uffff
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SrndaćVlašić - 17. 09. 2007. 17:41:45
Lovimo lisicu,zima,svi kerovi na jednom brdu,a ja sam na drugom..pitam se šta tu radim sam.Sjednem na panj da odmorim i "potegnem" kad ugleda lisicu,ide šumskim putem pravo prema meni.Daljina oko 100m.Osmjehnem se i kežem u sebi..evo je..Neču da pucam daleko,rasuče se snop, a neču je pustit ni puno blizu..Sve po planu,lija me na vidi i ide prema meni. Kad je došla baš gdje sam ja htio,ja opalim i..promašim.Lija samo skrenu s puta.Ne vjerujem sam sebi i ponovo opalim i opet ništa.Ni kapi krvi, ni dlake,ništa...ni lije..
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: hunter - 17. 09. 2007. 19:18:23
ja sam juce promasio lisicu na 50 koraka ni sam neznam kako, izadjem iz sumarka na put a ona na sred puta neprimjecuje me, u rukama 22lr podignem pusku koncanica po pol glave bum ona pravo na mene i opet stade na 20 m par sec i u sas krvi ni traga, vracam se prema autu jastreb na oko 80m od mene na grani ljudi to nije jastreb nego pticurina, sjedi na grani okrenut ledjima prema meni podignem pusku bum podbaci mi puska zbog daljine ali pogodak u ledja padose dva pera ali jastrb ode

za lisicu mi je jasno malo brzopletost uvecanje optike na 9x pucanje bez naslona promasaj nema sta reci, ali za jastreba da 22lr nije bio dovoljan da ga obori stvarno se pitam dal je to bio jastreb ili neka azdaja

ima tu jos toga ali ovaj je najsvijeziji
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: descha - 21. 09. 2007. 19:57:41
čini mi se da se ovde slabo promašuje  d7 Ja još uvek ne mogu da se odlučim za moj najpromašaj. Konkurencija je žestoka. >:(
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 21. 09. 2007. 22:07:54
čini mi se da se ovde slabo promašuje  d7 Ja još uvek ne mogu da se odlučim za moj najpromašaj. Konkurencija je žestoka. >:(
Prijatelju ,svi imaju promašaja,samo pitanje je dali žele to priznat a pogotovo dali žele o tome pisati.
Susreo sam mnogo lovaca,ima lovaca koji pucaju bolje,a ima i lošijih strelaca,nije sramota promašit ponekad  se dogača to i  najboljim strelcima,uglavnom  moji promašaji su uvijek bili poslije dobre serije pogodaka kada se čovjek malo opusti.
Neki moji pogoci su bili fantastični,ali i  promašaji.
Vepar je došao iz pravca kojeg obično nije dolazio,,došavši do stabla na kojem sa bio ni 10 metara daleko ,naglo se zaustavio  i podigao glavu hvatao mirise,ja sam imao karabin sa optikom  tada povečanja  3-9 ,normalno nisam ga očekivao tako blizu ,povečanje 9 puta ,vepar  ni 10 metara daleko ,nikako ga nanišanit,optika sa klasičnom končanicom ,čak i pretanka,neznam ni di mu je glava a di guzica ,nikako da se sjetim staviti manje povečanje ,kada je krenuo , pucao sam brzopleto  na sreče čisti prošaj ,bolje  čist promašaj nego loš pogodak.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: lovacpd - 22. 09. 2007. 08:20:31
Ljudi bas svi masimo, i to je normalno, samo treba to priznati da je i promasaj uspjeh da se vidi divljac.
Moja jedna sezona, 12 strasnih promasaja svinja....od 15 m udaljenosti pa do 120 m, ali i to je lov
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 22. 09. 2007. 11:09:02
Da nema promasaja ne bi bilo  ;D i  >:( tako da ja sebe tjesim da sam barem imao priliku za pucanje ako ne i odstrijel  ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 22. 09. 2007. 15:12:56
Ja osobno se ne ljutim na "dobre čiste" promašaje ,ljutim se na slabe  pogotke, naročito ako dotični ne želi ničiji savjet ,pucaju "devetacima" odnosno  krupnom sačmom  od 8,5 mm,  iako je ona u Hrvatskoj zabranjena za lov divljih svinja ,dozvoljeno je pucati  "kuglom" iz pušaka sa glatkim cijevima i karabinima.
Jedan dobar dio lovaca još uvjek koriste  "devetak" a da nikada nisu probali na meti  kao nose na 20 , 25,30 metara,neki pucaju svinju u trku  u guzicu devetakom na daljinam od 40 metara,čude se da nisu pogodili ,kao  puco je on i drugi put  kada je bila i preko 50 metara daleko,moralo je zakačiti ,e to me ljuti.
Mnogo ljudi zna tako malo o svom oružju,daljinama  do kojih je učinkovito pucati,meni se smiju kada ja  uzmem karabin i idem ispucat 20 -tak metaka na strelište.
Opravdanje da je on jednom  ubio divlju svinju devetakom na preko 40 metaka ,meni ne znači ništa ,to je  čista sreča ,jedan od drvet balina,pogodio je u mozak.
Ja  sam osobno jednom  video vepra od 50 kg  na daljini od 50 metara  kojeg je jedan "lovac" odstrelio malokalibarskom puškom ,pogotkom u srce ,pa to ne znači da je malokalibarka pogodna za lov divljih svinja,več da dotični gospodin ili dobro cilja ili je imao sreče ,ništa više... >:(





Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 22. 09. 2007. 19:08:51
I mene to ljuti kao i vecinu forumasa.Ja sam jos davno pogodio sa PP na 20m DS oko 100 kg.Prvoga velikog srusio sam s kuglom taj manji stajao je medju bukvama.Ja sam naciljao i plasirao mu tri kugle od 8.5mm u plecku.Prase je hitro otislo i zaleglo uz vrlo mali krvni trag na snijegu. Nasli smo to prase i u trku pucali za njim. Napokon kad je bio odstrijeljen isli smo pogledati kako su se ponasali ti devetaci. Sva tri ostali su par cm ispod koze u plecci te je to prilicno paraliziralo prase.Vjerojatno bi i uginulo da nisam inzistirao da ga se pronadje jer sam znao u sto sam pogodio. Ipak ucinak je bio generalno los i od tada sam odlucio da vise necu koristiti devetake.Slicna iskustva imali su i dr. kolege ali jos i sada koriste ih u lovovima.Ja sam odustao i taman 2 god. nakon dosao je zakon o zabrani PP.
 To o zapinjanju mrzim jer svi se srame reci promasio sam.Ovako krive municiju kako nije dovoljno dobra itd. d6
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: descha - 22. 09. 2007. 19:48:34
I mene to ljuti kao i vecinu forumasa.Ja sam jos davno pogodio sa PP na 20m DS oko 100 kg.Prvoga velikog srusio sam s kuglom taj manji stajao je medju bukvama.Ja sam naciljao i plasirao mu tri kugle od 8.5mm u plecku.Prase je hitro otislo i zaleglo uz vrlo mali krvni trag na snijegu. Nasli smo to prase i u trku pucali za njim. Napokon kad je bio odstrijeljen isli smo pogledati kako su se ponasali ti devetaci. Sva tri ostali su par cm ispod koze u plecci te je to prilicno paraliziralo prase.Vjerojatno bi i uginulo da nisam inzistirao da ga se pronadje jer sam znao u sto sam pogodio. Ipak ucinak je bio generalno los i od tada sam odlucio da vise necu koristiti devetake.Slicna iskustva imali su i dr. kolege ali jos i sada koriste ih u lovovima.Ja sam odustao i taman 2 god. nakon dosao je zakon o zabrani PP.
 To o zapinjanju mrzim jer svi se srame reci promasio sam.Ovako krive municiju kako nije dovoljno dobra itd. d6

činjenica je da mi prava municija diže samopouzdanje i uvek sam nekako sigurniji u pogodak. Samo da Vas pitam koliko ste kugli (karabinske ili brener)našli pod kožom odstreljene svinje, a koliko kugli prečnika 8,50mm. To je više nego jak argument u prepirci sa starijim lovcima koji samo za PP i znaju.     
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 22. 09. 2007. 20:11:22
U pravu si.Ipak oni stariji nisu imali samopouzdanja ni u sebe ni u municiju pa su mislili vise kugli veca sansa za pogodak.Losa filozofija skroz d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 22. 09. 2007. 21:06:26
Mogao bi razumjeti starog lovca koji pomalo več slabo vidi pa cijeli je život koristio PP,
nanišani na 30 metara otprilike prema meti   ,može nišaninit ispod ,iza ,iznad,po koji balin  zna  zaluta na pravo mjesto,dobro, ako promaši  onda je kriva puška ,municija,....
Veci je problem što  u biti ne promeše ,vrlo je teško promašiti sa PP na 30 metara ,problem je što divlja svinja  lako podnese nekoliko krupnih balina,naročito  ako je malo dalje i ako je malo jača,ode bez krvnog traga ,lovac je ne traži,ponekad i preboli ranu ,odstreljivao sam DS u kojom sam nalazio čak sačmu  3.5 mm čččč,devetake pod kožom,svinje sa  omčom  oko vrata koja se urezala  u meso po 1 cm ,sa inficiranom ranom i popratnim životinjicama u rani,sa omčom oko papka.
Ne mislim mjenjat  lovca starog  65  godina ,žao mi je jedino  što nemogu prominiti  mlačeg lovca i on tuče sa PP  !!ččč. >:(
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 22. 09. 2007. 21:18:35
Slažem se sa vašim mišljenjima potpuno.  d4. I vidjeli ste u Gradištu opet je lovac lovca ranio PP-om iako je zabranjeno loviti svinje i ostalu divljač s njime još uvijek je omiljen kod velikog dijela lovaca nažalost.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 22. 09. 2007. 22:32:02
To mi nije jasno da ima jos puno mladih koji misle kao njihovi djedovi ili ocevi.Daleko od toga da se pono od njih nauci ali u balistici je drugacije.Toliko je toga na trzistu dobroga da je tesko odoljeti i ne probati to sve :D
 Promasio sam lisicu sa 22LR na 15m ispred auta po noci >:(
Kakoč
 Brzopletost i nespretnost ;D
Huntercro ne zamjeri mi jer mozda dodje k tebi ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 23. 09. 2007. 08:22:11
Došla došla ali nije ošla. Sinoč mi izače jedna na jedno 150 metara i krene od mene. Srce junačko nije dalo mira i probao sam sa 22 lr ali je otišla u kanal, dal je dobila ili ne ne znam. Ali za 10 minuta, sumrak dobrano pao, gledam 8 komada srneče dalekozorom u kukuruzištu di hodaju kad čujem nješta oda po kukuruzu kad vidim ide lijač. Ja lagano zacvrčim ciiik ali ništa on samo nastavi. Nema druge, križ na plečku i zviz. Frrrrrr  ijauuuu preokrene se jednom, drugi put i čujem di lupa po kukuruzištu. Sičem dole pao mrak pogledam ne moš vičet sve je žuto. Ali neka nije daleko. Takvi pogotci su smrtonosni. Metak Sellier bellot standard, 40 graina.
Prije toga na 90 koraka mačka lutalica hvata miševe. Prvi hitac malo ispod, ona skoči u zrak krene nekoliko koraka i malkec se zaustavi. Korekcija i samo noge u zraku, 10 u vrat.     
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 24. 09. 2007. 13:16:12
PP ili slične gluposti več 20- tak godina strogo su zabranjene u mom Društvu.Prilikom jutarnjeg postrojavanja kod koga lovnik nače sačmu krupniju od 4,5 mm (Za lisice) može se pozdraviti taj dan sa izlaskom na teren.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SrndaćVlašić - 24. 09. 2007. 15:19:07
Bravo..svaka čast
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: hunter - 24. 09. 2007. 21:22:40
PP je odlicna samo treba imati prakse s njom i naravno daljina pucanja je presudna, PP za lisicu je prekrupna i nema sta da trazi u takvom lovu. Takodjer ova sacma zna biti i opasna u lovu ali ako se pazi kako se puca nije losa pogotovo pri odstrelu nazimadi nepada mi napamet pucati kuglom ili karabinom,

neznam zasto ljudi pljuju po PP-u mozda nelovite u predjelima gdje je PP nephodan i imate prilike pucanja na otvorenom sa optikom, ali da lovite gdje vam je mogucnost daljine pucanja 25m i sirine 1m, mislim da bi ostavili i kugle i karabine i trazili PP.

dugo koristim PP i sasvim sam zadovoljan i nikad se nista lose nije desilo pa cak ni ranjavanje divljaci!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 24. 09. 2007. 21:53:08
PP je odlicna samo treba imati prakse s njom i naravno daljina pucanja je presudna, PP za lisicu je prekrupna i nema sta da trazi u takvom lovu. Takodjer ova sacma zna biti i opasna u lovu ali ako se pazi kako se puca nije losa pogotovo pri odstrelu nazimadi nepada mi napamet pucati kuglom ili karabinom,

neznam zasto ljudi pljuju po PP-u mozda nelovite u predjelima gdje je PP nephodan i imate prilike pucanja na otvorenom sa optikom, ali da lovite gdje vam je mogucnost daljine pucanja 25m i sirine 1m, mislim da bi ostavili i kugle i karabine i trazili PP.

dugo koristim PP i sasvim sam zadovoljan i nikad se nista lose nije desilo pa cak ni ranjavanje divljaci!
Po mom mišljenju je  daljina pucanja  sa PP po meni maksimalno 25 metara  i to kada je DS bočno okrenuta ili bar polubočno,problem sa PP kada lovci u mraku ,mjesečini i sl.okolnostima krivo procjene  udaljenost pa bezuvjetno pucaju na sve daljine ,problemi nastaju kada je divlja svinja malo krupnija nego očekujemo ,malo dalje nego mislimo  i eventalno ne sasvim idealno postavljena ,onada se dogode ranjavanja pa ako nemate pasa neče je nači.
Daleko od toga da i ja prije 6-7 godina nisam koristio PP ,jesam ali sam bio discipliniran što se tiče daljine  pucanja od 20-25 metara  maksimalno,nisam imao ni jednu izgubljenu svinju ali  kod ostalih lovaca promašaja i ranjavanju su bili dosta česta,naročito kod starijih lovaca.Što je najgore teško se i može skroz faliti divlja svinja  sa PP  na recimo 35 metara a da je ne uhvati koje  zrno ,pa je baš to problem  što je najčešče zakači i rani......

Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: hunter - 24. 09. 2007. 22:02:10
da slazem se, zato i kazem da treba imati prakse i iskustva sa pucanjem PP sacme, takodje bitno je da sacma pogodi glavu ili vrat ako pogadja plecku tu nema srece.

to si u pravu da mnogi lovci daljinu od 70m procjenjuju na 20m i slicno, sto je svinja veca daljina pucanja je manja ako je u pitanju stariji vepar onda daljina pucanja neide preko 15 max 20m za siguran odstrel, a nazimad se moze pucati i do 40m opet PP zahtjeva puno prakse, pogotovo ako su psi u blizini divlje svinje na koju se puca treba biti vrlo oprezan na polozaj psa jer vrlo lako dodje do ranjavanja ili gubitka psa.

ima vrlina ima i mana daleko vise nego ostala municija.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Nikola - 24. 09. 2007. 22:11:32
neznam zasto ljudi pljuju po PP-u mozda nelovite u predjelima gdje je PP nephodan i imate prilike pucanja na otvorenom sa optikom, ali da lovite gdje vam je mogucnost daljine pucanja 25m i sirine 1m, mislim da bi ostavili i kugle i karabine i trazili PP.
Hunter, PP je zakonom zabranjen u RH, kuglom se smije pucati jedino divlja svinja....
Nema smisla raspravljati o svrsi uporabe PP kad se nesmije koristiti...

Moram li opet stavljati link na Pravilnikčč
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: hunter - 24. 09. 2007. 22:43:41
Postovani kolega ako nema smisla o raspravljanju efekta PP sacme jer je zakonom zabranjena, kakvog smisla ima raspravljanje o IC optikama koje su takodje zakonom zabranjene za lov a cak ovdje imaju i svoj zaseban topicčččč

Ako cemo se drzati zakona onda neka to vrijedi za sve isto, a ne nekim stvarima se progleda kroz prste a neke se kritikuju i brisu!

Dobra Kob!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Nikola - 24. 09. 2007. 23:21:42
U pravu ste kolega... Trebalo bi obrisati i sve vaše postove o PP i tamo temu o IC optikama..
Zapravo postoji i još jedna velika razlika.. IC optika je pomagalo (doduše zabranjeno u lovu) a PP je ipak ubojito sredstvo - s njim se vrši odstrel..

Regairao sam na Vaše postove jer mi je krivo da na forumu gdje se kreču mladi lovci pokušavate promovirati korištenje nečeg zabranjenog... i još k tome dižete hvalospjeve o korisnosti PP-a.. i djelite savjete kako s PP-om gačati...

I da daleko smo u OT d1 , jer je tema NAJPROMAŠAJ, još jedan post o PP i zaključavam temu...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: hunter - 24. 09. 2007. 23:44:56
slazem se
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 24. 09. 2007. 23:49:44
Zbriši ili premjesti  postove koji nemaju veze s temom  d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 25. 09. 2007. 08:03:54
Molim administratora da sve ono što je protivno pozitivnim propisima RH ukloni ili autora javno opomene.
Buduči da ne poznajem zakone susjednih država ,a koliko vidim ima forumaša i iz bivših republika ,to nam nedaje pravo da propagiramo oružje i municiju koja je kod nas zabranjena.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SrndaćVlašić - 25. 09. 2007. 09:38:48
Lov je nakad bio viteški sport, ali od viteštva je ostalo jako malo, nažalost
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 25. 09. 2007. 20:46:55
Došla došla ali nije ošla. Sinoč mi izače jedna na jedno 150 metara i krene od mene. Srce junačko nije dalo mira i probao sam sa 22 lr ali je otišla u kanal, dal je dobila ili ne ne znam. Ali za 10 minuta, sumrak dobrano pao, gledam 8 komada srneče dalekozorom u kukuruzištu di hodaju kad čujem nješta oda po kukuruzu kad vidim ide lijač. Ja lagano zacvrčim ciiik ali ništa on samo nastavi. Nema druge, križ na plečku i zviz. Frrrrrr  ijauuuu preokrene se jednom, drugi put i čujem di lupa po kukuruzištu. Sičem dole pao mrak pogledam ne moš vičet sve je žuto. Ali neka nije daleko. Takvi pogotci su smrtonosni. Metak Sellier bellot standard, 40 graina.
Prije toga na 90 koraka mačka lutalica hvata miševe. Prvi hitac malo ispod, ona skoči u zrak krene nekoliko koraka i malkec se zaustavi. Korekcija i samo noge u zraku, 10 u vrat.     
Svaka cast d4
Znam ja tko moze kad ja ne mogu  ;D ;D ;D
Promasio sam lijaca nekidan na 90m i otrcao je na 180m.Sa 270 ostao je na tih 180m ;D ;D ;D
Prvi je bio promasaj zbog nezgodnog polozaja pucanja pa sam mu zaprasio prednje noge ali onaj drugi je bio po sredini plecke :D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 25. 09. 2007. 20:58:25
Ja ne bih brisao nista na temu izbora municije jer ako se procita sve postove svaki mladi lovac moze zakljuciti sto je pravi izbor, a sto ne.Nikome ne bih nabijao na nos izbor jer svatko ima pravo da odluci sto i kako koristiti te da li ici protiv zakona ili ne. Ja osobno bas ne vidim zakonodavca kao kompetentnog prosudjivaca o lovackoj municiji i sl. ali zakon postujem.
 Druge drzave imaju druge zakone i to takodjer postujem iako se pritom mogu ili ne moram slagati.
 Ako je sve u okviru zakona onda je i legalno sto znaci da je i sporna municija legalna.Nazalost zakon donose o lovu donose najcesce nelovci i sl.
 Posto nisam spomenuo nijednom sporno streljivo, Nikola  molim te ne diraj mi post ;D ;D ;D
 Sporno streljivo je jako popularno u USA za lov u gustome do 30m sa 90% uspijeha sto treba uzeti u obzir.Naravno da njihove DS nisu velike i jake kao nase tako da nije ni cudno.Za do 70kg na 30m je to mozda i dobro ali ja radije promasim nego ranim d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: saso_ - 26. 09. 2007. 15:25:28
Ja ne bih brisao nista na temu izbora municije jer ako se procita sve postove svaki mladi lovac moze zakljuciti sto je pravi izbor, a sto ne.Nikome ne bih nabijao na nos izbor jer svatko ima pravo da odluci sto i kako koristiti te da li ici protiv zakona ili ne. Ja osobno bas ne vidim zakonodavca kao kompetentnog prosudjivaca o lovackoj municiji i sl. ali zakon postujem.
 Druge drzave imaju druge zakone i to takodjer postujem iako se pritom mogu ili ne moram slagati.
 Ako je sve u okviru zakona onda je i legalno sto znaci da je i sporna municija legalna.Nazalost zakon donose o lovu donose najcesce nelovci i sl.
 Posto nisam spomenuo nijednom sporno streljivo, Nikola  molim te ne diraj mi post ;D ;D ;D
 Sporno streljivo je jako popularno u USA za lov u gustome do 30m sa 90% uspijeha sto treba uzeti u obzir.Naravno da njihove DS nisu velike i jake kao nase tako da nije ni cudno.Za do 70kg na 30m je to mozda i dobro ali ja radije promasim nego ranim d4


slazem se sa Medo i kod nas (Makedoniji) je ova municija legalna i masovno se koristi u lov na DS,mada nikad nisam pucao na svinje lovackom puskom video sam kako lovci vrlo uspesno koriste ovaj tip municije...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SrndaćVlašić - 26. 09. 2007. 17:07:04
Možda treba otvorit novu temu: za i protiv...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 26. 09. 2007. 20:05:25
Možda treba otvorit novu temu: za i protiv...
Pa moze iako nas je vecina protiv bar na forumu ::)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 26. 09. 2007. 21:31:52
LJudi maksimalno ste skrenuli sa teme. Tema nema veze sa municijom osim ako je frzager. Molim vas da nadalje pišete samo o kategoriji svoji promašaja.

Pozdrav 
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Lazar - 26. 09. 2007. 21:46:29
mozda je moje pitanje van teme ali me jako interesuje,prosle zime sam
prmasio srnu na nekih 80m vjerovatno nije do oruzja ni optike vec do mene.
bila je zima i -20 a puska upucana u streljni na +20 kal 8x57is naso sam
nesto o tome i u jednim novinam da su neki kalibri upucavaju na temperatzri na kojoj se lovi.jel tako nesto moguceč
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 26. 09. 2007. 21:52:02
 >:( kolega ispravi svoj post i na početku njega opiši svoj promašaj, pa na kraju postavi pitanje.
Nadam se da se ne ljutiš, ali jednostavno ne volim kad stvari ne idu svojim tokom.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 26. 09. 2007. 22:02:25
ja mislim da na daljinama do 120 metara nema veze. nisu to neke daljine na kojima bi temepratura baš toliko smetala. kako vi raditeč ja upucam karabin prije početka lova na srnjaka i cijelu godinu ga ne diram i lovim s njim i na +38 i na minus 20 i sve ide bez po frke. opet prije lova na srnjaka ga provjerim i to je to. nego je problem kod -20 što je i lovcu hladno pa malo dršče malo zebe malo lovačka strast a i srna i nije neka velika meta  i onda , onda naravno ne valja puška. moj karabin je isto 8x57 pa mu ništa ne smeta. švabo je švabo   
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Lazar - 26. 09. 2007. 22:07:39
potrazicu novine i ubaciti sliku ima i neka tabel cini mi se da je najgori
9,2x62 do nekih 20 cm na 100 m sa nekom municijom a sto se tice mojih promasaja
ima ih i te kako promasujem a ko ne ima ih dosta  ;D pa neznam o kojem da pisem
ali napisacu
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 26. 09. 2007. 22:09:43
LJudi maksimalno ste skrenuli sa teme. Tema nema veze sa municijom osim ako je frzager. Molim vas da nadalje pišete samo o kategoriji svoji promašaja.

Pozdrav 
Evo vratio sam se na otvaranje teme pa sam ponovo pročitao sve postove, ima ih na ovoj temi 40 , a 350 posjeta ,izgleda prijatelju Huntercro,Medo,Skyanger i moja malenkosti da su svi drugi  dobri strelci , ili što je vjerovatnije ne žele o tome pisat a  vole ljudi čitaju kako mi promašujemo.
Ne vidim razloga stiditi se promašaja i to je dio lova,samo naprijed pišite, ako ne želite ja  ču vas častim svojim promašajima,nisu bili česti ali ih je bilo ....
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Nikola - 26. 09. 2007. 22:23:52
Od sada, samo zbog Vas i na vaše traženje, otvorena ja nova tema i anketa o korištenju PP-a u lovu.. za i protiv..

http://www.lovac.info/component/option,com_smf/Itemid,169/topic,627.0/

bit ove teme (NAJPROMAŠAJ)je da ostalim forumašima opišete svoj najpromašaj (dovoljno je jedan, nemojte razvijati raspravu o izborima zrna, kalibra i slično, za to ima otvorenih tema ili otvorite novu na pripadajučem podforumu..), objasnite razloga zašto je došlo do promašaja, dali ste kasnije utvrdili zašto ste promašili ili još uvijek neznate razlog promašaja..

Nadam se da se pokretač teme slaže samnom..č Slobodno neka me nadopuni
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 26. 09. 2007. 22:27:33
sve je to sastavni dio lova. nisam neki promašivač ali se desi kao i svima drugima. ispalim godišnje ohoho metaka karabinskih u metu i iz pištolja a znam promašit jer i ja sam ljudsko biče. dobre se stvari pamte a loše zaboravljaju.
Nego evo još jedan od prije tri godine. Lovimo mi svinje u jednom prijateljskom društvu, prvi pogon ništa, idemo do jednog predjela gdje je jako obraslo šikarom i glogom kad moji psi (oštrodlaki njemac i terijer) vuku jedva da ih držim a još nismo ni krenuli. znak za start ja ih pustim, nije prošlo deset sekundi njemac i terijerka gone ko sumanuti a unutra lomi sve u šesnaest i direkt na mene. stane to svinjče jedno 60-70 kg na 3 metra od mene u glogu vidim ga ja ali ne mogu pucati od pasa. od oružja sam nosio papovku. viknem ja kad ga njemac grunu ravno na mene pod noge, ja bum bum onako iz ruku na jedno dobrih 30 cm on se izvali psi opet na njemu. lice mi se ozarilo. to su pravi psi, ja još bolji strelac, sretan ko malo prase. kad stiže jedan stari lovac ajte ljudi eno jedno 2 km dalje kod vatre veliki vepar prešao ali ima krvi. mi se premjestimo dođemo do gustiša ja pustim pse opet ist apriča lome u branjevini čujem njemac laje na mjestu, tu je. branjevina uz gater, viče mi lovnik idi potrči naprijed. trčim jedno 100 metara, presjekao mu put na cestu i viknem ja opet drži ga, drži ga. opet ga njemac krene direkt na mene. čujem ja lomi na mene direkt, srce mi kuca petsto na sat psi laju kad evo grdosija iz šikare u kanal ispred mene na metar. ormar blago rečeno. ja povučem jednom, drugi put, u leča kad je on ispod mene. ode jebot ene mogu vjerovat odeeeeeee. ostao mi još jedan metak u pušci gledam na cesti on prelazi na jedno 70 metara. povučem i treči put onako ni sebi ni svom. psi za njim, čujemo jedno 2-3 km na mjestu laju. opet mi skupimo redove i tamo kad ono u onoj prvoj gulježi drže ga na mjestu jedno tri terijera. uče jedan domači lovac bum tras zvikne ga oko 150 kg i 22 cm kljove. zamisli imao polomitu donju vilicu neko ga u susjednom društvu ošarafio po gubici. u bem ti sreču izvukli ga mi gledam ja nema nigdje traga od mojih metaka. možda sam ga i pogodio pa je ostao ali nigdje rupu nisam vidio. kad su ga gulili nisam bio vepar je pripao njemu. idem kuči i ne vjerujem  kakva prilika - dugo takva neče biti. i dan sam danas uvjeren da sam ga pogodio ali je zbog lošeg kalibra otišao i od onda papovka služi za metu i patrolu.         
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 26. 09. 2007. 22:39:39
Pa slazem se skoro u potpunosti sa Huntercroom jer do 100m temp ne igra preveliki utjecaj iako moram reci da sam sa jednim streljivom u 8x57 prije nekih 10-ak god. imao veliki podbacaj pri -18. Podbacivao mi je karabin oko 10cm sto je bilo previse.Je li bio neki stari PPU ,S&B ili Hirtenberger ne mogu se sjetiti ččč
 Jedan od promasaja koje pamtim samo po zlu se zbio prosle god.
Otisao sam na ceku kao gost i dozvolili mi da odstrijelim sto zelim,a ja sam zelio samo muntjaca sto vecih rogova.
 Ceka na predivnom mijestu,u ruci Browning A-Bolt stainless steel 270 win sa grupom na 100m 1.5 cm.Streljivo rucno punjeno sa Nosler ballistic tip ,a sve zacinjeno Swarovskim 8x56. Ja nabrijan cekam susret sa "nemani". Proslo je nekoliko srnjaka,lopatara ali ja ckam i dalje. Fazani oko ceke me dekoncentriraju i zagledam se u jednog od njih.Taman prije odustajanja od cekanja slucajno spazim kako kroz travu na 50m pici muntjac laganim kasom. Ja se na brzinu okrenem ,poklopim kriz na plecku i BOOM!!!
 On samo lagano odskakuta u grmlje. Svi se strcali da vide sto je ludi Hrvat odstrijelio,a ja ne mogu naci ni gdje je zrno zavrsilo. Svi su se slozili da sam predbacio ili pogodio neku sitnu grancicu,uglavnom promasaj.Ma lako je bilo i za to ali kad sam im objasnio velicinu rogova rekli su mi da sam promasio zlatnog.S obzirom da tad nisam imao s tom divljaci dovoljno iskustva mislio sam da je ispod prosijecan.
Drugi vikend na istom mijestu Nijemac odstrijeli bas njega i od srece  je pio 2 noci.
Pa reko kud bas na onoga koji trofeja ima da im ne zna broj,a ne nekog koji ih je tek poceo skupljati(mene) ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 26. 09. 2007. 22:47:04
jedan iz Siska je sa papovkom imao skoro istu nesrecu.Vepar mu je dolazio 3 puta i ispalio je sve metke samo sa jednim pogotkom i to treci put kad je stajao 10-ak m od njega.Pogodio ga je u plecku i vepar od 170 Kg 23cm kljove otisao je u susjedno loviste koda ga nije ni pogodio.Odstrijeljen je nakon 5km i nasli su zrno razbito u plecki bez veceg ucinka.Lovac koji ga je odstrijelio je zapravo cistio auto nakon pogona i vidio vepra kako pliva preko kanala.Pretrcao je 50m i docekao ga sa brenekom.Pao je u  vatri
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 26. 09. 2007. 23:56:02
Moj prvi promašaj  je bio u prvom lovu ,prije više od 20 godina,bio sam na čeki,nisam puno znao o lovu samo toliko da se popnem na neko stablo ,i čekam .
Tada se lovilo sa reflektorima na puškama sačmaricama,i to  je  bio legalan način lova prema tadašnjim propisima ,u puški dva PP takočer tada regularno ,odmah čak i  prije sumraka dolazi guda sa 4-5  malih ,težine prepostavljam oko 15 kg,vidljivost dosta dobra nije još ni pao skroz mrak ,žuta trava ,oni tamni.
Jedan  mali došao skroz blizu mene ,ni 10 metara,šinu na puški smo mazali kredom da je lakše nišanit, trebalo je samo poravnat i opalit ,ja neiskusna budala,palim reflektor iako sam mogao nanišanit bez ,kada sam ja upalio reflektor imao sam ga  odmah na nišanu,brzo sam povukao obarač vjerovatno povlačeči pušku prema dolje a on je vidjevši svjetlo malo poskočio  i to je za tu daljinu bio  čisti promašaj.
Guda vjerovatno nije ocjenila odakle je došla opasnost pa se sakrila desetak metara iza moje čeke i počela dozivati mlade,mladi su se nakon pucnja razbježali na sve strane, na dozivanje krmače su  počeli  iz raznih pravaca trčati prema mojoj čeki ,iako sam imao i drugi metak  i imao sam  i drugu priliku nisam se usudio pucati jer sam  promašio  prvi metak a kako bi tek pogodio u trku.
Kada ih je sve skupila  gustišom ih je izvela iz doline ,došao je stariji lovac koji je bio 200 metara dalje i rekao mi :Mali ,imaš volju ali neče biti ništa od tebe,to ni slijepac nebi promašio.
Loš početak,prvi lov ,pa odmah promašaj pa ovakav  komentar starijeg lovca,katastrofa.
Na moju sreču  taj lovac je te večer promašio u procjeni i više nego što sam ja promašio svinju.
Poslije me krenulo..... d7
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: gardista - 27. 09. 2007. 12:30:08
kupim ja karabin (222 rem.) i upucamo ga na 200m, i prvi lov(s movim karabinom naravno) ja i kolega krecemo na lisice, cekacemo itd, isprati nas moj baba (otac u vojvodini... prim. aut.) i kaze da sta god ubijemo danas ce on pojesti sa sve krznom...
idemo pored kanala obraslog trskom, pricamo, i na jednom mestu pecarosi iskrcili trsku u duzini jedno 3metra, s obe strane.kanal uzan oko 3metra a sa druge strane na putu sedi lis i gleda na drugu stranu, vremena koliko hoces, nije nas osetio ni cuoč!
skinem karabin s ramena, daljina 15 metara najvise, al meni pred ocima samo moj cale i lisica... naciljam u vrat, ne ko neki dumsteri u plecku, povucem okidac i PROMASAJ....
lis u dva skoka u trsci, a kolega stoji sa otvorenim ustima i puskom na ramenu, pitam ga sto nije on pucao, lakonski odgovor:
-pa kad vidim da ces ti da ga skines ko nista....
inace baba se bas obradovao....
 d6 d6
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 27. 09. 2007. 13:58:08
   Prva patkarija ,17 godina,nadobudan a pojma nemaš .9 kutija fioccieve osmice i dvije patke.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: podravec - 27. 09. 2007. 14:46:58
Prije tri godine negdje početkom siječnja sijedim na čeki i čekam svinje. Bio je snijeg i taman kad se počelo mračiti, počeo je padati novi. Vidim ja ide DS, po mojoj procijeni veprič, ide iz šume prema otvorenome gdje je kukuruz. Izače van iz šume i stane kraj kukuruza. Udaljenost 60-70 metara, stoji mi ko nacrtan, vidljivost na optiku super. Ja majmun ne razmišljajuči stavim pušku direkt na čeku, stavim križ na plečku i bum! Svinče se okrene i otrči u šumu. Ja dođem na mjesto gdje je veprič stajao, krvi nigdje, a karabinski metak je zadrapio u snijeg taman iznad plečke. Htio sam se pojesti živ!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 27. 09. 2007. 15:01:23
Prije 6-7 god. sam lovio prepelice po prvi put jer male stvari me tad nisu radovale.Imao sam 5 kutija Fiocchija i 12 IZH-27.Na kraju sam otisao doma sa puskom i divnim uspomenama,bez ijednog metka ili prepelice ;D
 Takva me sreca jos uvijek sluzi kad lovim prepelice prerijetko ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 27. 09. 2007. 15:03:30
Pucao sam jednom u vrane na drvetu iz auta sa svojom 22LR na oko 50m.Opalio sam 3 metka ali onu sto sam ciljao nisam pogodio.Pogodio sam jednu koja je bila iza nje,a da ju ni vidio nisam ;D ččč
 Kakav sam ja bio snajperista z30
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 27. 09. 2007. 15:06:22
Pucao sam jednom u vrane na drvetu iz auta sa svojom 22LR na oko 50m.Opalio sam 3 metka ali onu sto sam ciljao nisam pogodio.Pogodio sam jednu koja je bila iza nje,a da ju ni vidio nisam ;D ččč
 Kakav sam ja bio snajperista z30
Ako je na grani 8 vrana ,pucaš i pogodiš dvije ,Koliko ih ostaneč
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: MAUZ - 27. 09. 2007. 15:08:12
Na grani..., ako pucas subsonicom, 6, a ako je municija normalna, nijedna  ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: hunter - 27. 09. 2007. 15:10:27


ja mislim da su 2 ostale a 6 otislo ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Lazar - 27. 09. 2007. 19:49:22
evo i jednog peomasaja koji ne bi smijo da se desi lovcu ali desavase i to je ljudski,
pocetkom lipnja voe godine vratio se puta jedva doceko lov na srndaca i zelene sume pa
pravac u loviste sjedim u ceki i odmaram dusu kad od jednom srndac na livadi na neki 200m
uzimam dalekozor i gledam dobar uzimam pusku i mislim polako prici ce on i blize pa tako
i bilo na nekih 120m staje bocno i ne pomice se a ja po sred plecke, srndac samo poskoci
pogleda lijevo desno i nastavi kao da nista nije bilo a meni nista nije jasno,j jos jednom
a on jos jednom lijevo desno a ond ko metak usumu,dva puta promasio.e sad evo iprice zasto sam promasio,u svibnju bio u lovu u africi po dolasku u loviste morali svi da upucamo puske posto tamo pucaju oko 15 cm vise nego ovdje radi nadmorske visine a ja zaboravio da vratim,nebi smjelo da se desi ali desavase.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: john deere - 27. 09. 2007. 21:41:08
moj prvi ozbiljniji promašaj, bar mislim da je bio jer ne znam objasnit. Uglavnom, moj strojček dosao do mene nakon prerade kod puškara. upucan, sve štima. zimsko vrijeme, snježič od 10 cm. je idem polako prema čeki i vidim vepar več vani, stokilaš, na oko 100 m. ja polako do nekog drveta, naslonim pušku, nanišanim i povučem. on po gasu ko da nist nije bilo, a za njim snjeg frca u zrak. dodjem na mjesto pucanja, ni kap krvi. psujem sebe , pušku, sve živo i ne vjerujem. onda nisam znao ali sad si mislim šta je. pucao sam sa bellotom SPCE, i jedino da sam ga po vratu maznio bi bilo nekog učinka, bar si sad mislim. al da sam ga pogodio ma makar i s tim morao je pokazat neki znak pogotka, al on nista. čista misterija bi rekli, al njega nema! :o
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: john deere - 27. 09. 2007. 21:48:02
pa da nastavim kad me krenilo. ja u pogonu, snijeg napadao dan ranije i počeo se topit pa pada za vrat. moja vjerna psina otišla čim sam ga pustio. A ono gusto u pm. I probijam se ja kroz to, kapuljaču nabio preko glave da ne pada za vrat, kad kolega lijevo od mene se počne derat svinje, nije stigo ni pucat a one pravo na mene. I jedna ide pored mene na 5 m kroz taj gustiš i ja potegnem i vidim grab kak mi se rascvjeta pred očima, brzo prepunjavam i zaglavim čahuru unutra, a dva komada pravo na mene tako da sam se morao bacit u stranu da mi kroz noge ne proče. Proču desno od mene i kolega do skine krmaču oko 100 kg. zahebano pucat u tim šumama, sve puno drva! ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 27. 09. 2007. 22:17:30
ja sam zbog spce išao nekoliko puta po psa i to pogotci odlični a na mjestu ni kapi krvi. krv tek nakon 10-20 metara. a ako ga doviješ visoko i dalje jer ga ne probija
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 10. 10. 2007. 23:56:06
 Huntercro i ostali decki, promasaji su sastavni delovi svakog lova. Imao sam ih dosta i bice ih jos.Ali da smo zivi i zdravi i da lovimo i dalje. Kada budem nasao malo vremena, ispricacu vam biser od 4 vezana pucnja(promasaja) :'(.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 12. 10. 2007. 10:59:01
Tko radi taj i griješi ,a tko lovi naravno da i promašuje.čist promašaj uvijek je bolji od lošeg pogodka!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 24. 10. 2007. 10:08:47
Uvijek sam bio za to. Bolje je čist promašaj puno puno bolje. Ljudi se precijene ili krivo procijene daljinu gačanja jedan krivi tren i eto belaja
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 24. 10. 2007. 12:06:49
A sto reci za ove promasaje od mog prijatelja.
Pucao je sa 270Win na lopatara oko 100m udaljenosti.Zrno je bilo nosler ballistic tip,karabin Sako,vrijeme idealno,a lopatar oko 4 god. star.
 Pucao je iza plecke medjutim lopatar pobjegnu 100m dalje pa se cudi ,medjutim cuo se metalan zvuk. Cilja on opet misleci da ga je lose pogodio,puca,a lopatar poce trcati prema njemu.Nakon 50m je pao.
 Trazeci sto se dogodilo pri prvom hicu ustanovio je da je pogodio hranilicu udaljenu oko 50m iza jelena.Naime zrno je pogodilo u grancicu i promijenilo smijer za oko 20m u desnu stranu iza jelena te pogodilo hranilicu.
 U Africi je na slican nacin pucao na Gazelu medjutim zrno je pogodilo trn i promijenilo smijer.Umijesto lijepog trofeja pala je zenka tako da je platio jos i kaznu ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 24. 10. 2007. 12:09:04
Očito je problem u zrnu jer balistic tip traži čistu metu.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 24. 10. 2007. 12:15:04
Očito je problem u zrnu jer balistic tip traži čistu metu.
To je tocno i to je boljka jako brzih kal. sa mekanijim zrnima.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SSG - 24. 10. 2007. 13:02:41
Moj najvei promašaj dogodio se pred nekih par godina.Sjedim ja na sjedalici uz put,mislim na sve i svašta kad ono veliki lisjak ide lagano putem.Prislonim pušku na granu,čekam da mi doče u ravninu cijevi,daljina nekih 10 metara i okinem.Kad ono lisjak lagano počinje radit osmice i bris u šumu.Al sam bio ljut >:(
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: MP153 - 24. 10. 2007. 15:27:11
Moj prvi promašaj je ujedno i prvo pucanje na divljač, tako da mi je ostao u sječanju, što zbog prvog uzbučenja a što zbog tog promašaja.

Sa nekih 15-ak godina, otac i ja smo išli sa barkom i u jednoj uvalici smo vidjeli divokoze kako skaču po stijenama tik do mora. Zamolio sam oca da pusti mene da pucam i shulove 16-tice što je on to i učinio. Primaknuli smo se na nekih 30tak metara možda malo više, ispred mene stoji divokoza sa mladim, nabetost uzbučenje, polijetanje,...buuuum......i ništa. Točno sam vidio kako je zaprašilo ispod koze, dok je ona u dva skoka več bila u šumi. Primijetio sam na ocu isto iznenačenje ali nije mi zamjerio, več naprotiv kasnije na povratku dao mi je lekciju o pretjecanju i kako ispravno pucati, što se na moru i najbolje vidi kakav je posip sačme.
Dugo smo razgovarali o tom promašaju i kako bi bilo da sam napravio ovako i onako, tada mi je rekao da ne brinem jer "sve one naše čemo sigurno donijeti doma." Ta mi je rečenica još i dan danas misao vodilja u puno situacija.
Taj dogačaj mi nikada neče pasti u zaborav i sada ga pamtim kao da je jučer bilo.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: john deere - 05. 11. 2007. 16:41:00
e pa dečki moram se pohvaliti s jos jednim promasajem. sad u petak bio na čekanju. bilo jako oblačno, i kad je pao mrak bilo je kao u bunaru. uglavnom nakon 2 i po sata čekanja neki vrag šušti u travi. posvijetlim i vidim oči, malo nazime i počinje se okretati i kreče prema šumi. ispred čeke se digla neka lijeska i vidim ga kroz to granje. ja na optiku, nanišanim u crno i gruu. počelo mi pištat u uhu, sve se zadimilo nist ne vidim. mislim si to je tu. odem ja dole, nema ničeg, ni kapi krvi. trazim ko budala i nista. odem natrag na čeku, probam ponovo posvijetlit da vidim di sam pucao, kad vidim da crna mrlja u sta sam pucao jos tamo stoji. spičio sam x-bullet u sjenu od ljeske. bem se smotana!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 05. 11. 2007. 17:11:08
E što sam se ja napromašivao s papovkom ajojj. I zato je tamo gdje joj je mjesto - u ormaru. Eventualno za štetočinepoput pasa i mačaka lutalica
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 18. 11. 2007. 21:06:55
Evo sad moja dva zadnja unazad deset dana:
Nedjelja, lov prigonom na divlje svinje. Ustao sam u pet ne bi li nešta zaboravio. Lov krenuo da ne duljim, u drugom prigonu čujem ide cirkus prema meni. Na jedno 10 metara kroz šikaru trči prvo moja kuja, pa za njom svinjče i za njima dva terijera. Kako mi se ukazala prilika opalio sam a on i dalje trči. Ja da ću prepunit kad mi se na mosinu na zatvaraču nešta odvrnulo i neče s metkom u cijev. Dok ja tako drkenjam po zatvaračau to isto svinjče sad prolazi pored mene na tri metra ali ja ne mogu metak ubacit. I ode ono od mene ja ljut ko ris gledam u karabin šta je sad. Pogledam ja u drugi red šljukarica do mene kad ono trči lijov prema meni a metak je još vani, a pištolj zaboravio ..... Na kraju sam popravio zatvarač i odstrelio jednog ranjenog da malkec poravim dan a mogao sam se proslavit.
Jučer lov prigonom na DS. Šumarija Kamenska Uprava šuma Požega. Vrijeme lijepo malo snježi. Lov organizirao Klarič d.o.o. Požega. Dočem ja tamo gore kad ono snijega 25-30 cm, na Zvečevu 55 cm. Morati čemo  promijeniti prigone jer je snijeg predubok. I proče prvi prigon ništa, kad u drugom ja sjedim na cesti ispred mene gusta šikara s kitinom od snijega, lijevo nešto malo rječa šuma, razmišljam ja ako bude kud bježalo mora kroz to gusto, skiniču ja optiku. Sjedim ja tako na stolici čujem ispred mene psi laju polako, vepar 100 % sad ide polako prema mene več ga vidimm na zidu i kako mi svi čestitaju. Stežem karabinku kad krajičkom oka vidim kroz rijetku šumu izmeču grana podvijenih od snijega trči jedan komad jedno 50-ak kg. E nečeš ročo ovdje proč naišao si na majstora. Nanišanim puknem otrči on, to je to. Samo čekam da prigon završi odoh za njim u šikaru za tragom pa čemo ga izvuč. Prigon završio ja tamo na trag nema kapi krvi. Sam sebi ne vjerujem ma kako nema ja još jednom 50 metara sad dublje u šikaru. Nema pa nema. E pa bravo majstore jesi mrljav pa kud si skidao optiku .... Kad smo završili lov zbog toga sam promašaja bio kažnjen od stoloravnatalja sa ispijanjem dvije mokre. I odoh radit u nočnu a film nikako da mi se prestane vrtiti. Danas razmišljam pa kad sam pravio taj karabin upucao sam ga na SB municiju, a sad pucam s oryxom a nisam ni probao kud nosi. E jesam tukac sutra pravac na streljanu pa da vidimo kud to ide. E ljudi makar sam pronašao razlog da na jedan dan zaboravim kratkometražni film. Jednostavno kako bi naši stari rekli: nije bila prilika.       
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 18. 11. 2007. 21:39:01
Desava se to majstore ;), zivot je previse stresan i ponekad zaboravimo sto sta! Popravices se drugom prilikom.Svi gresimo.Moj primer - u zimu 2000g odem ti ja na Jelena Lopatara(Lanjac)Karabin sam upucao sa PPU 11,7gr.A Vid ti mene, ja kontam ma ponecu Juzno Africki PMP od 14,5gr.Lakse cu Jelena oboriti.Odem na ceku,popodne izlazi dugo zeljeni ocekivani Trofej.Hvatam ga nisan i tras,umesto standarne visoke plecke dobivam ga prenisko,iznad same noge.Zivotinja reaguje kao da je u vatri,ali ne pada pitam ja vodica da opalim jos jednom-ovaj netreba dobro i cak Jelen ode u sumu. Sta reci posle je bilo zezanja i jurnjave po sumi i pucao sam ga gde je najsiri.E to mi je za nauku, klasican pocetnik i neiskustvo.Normalno da teze zrno ce pasti malo vise :).
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Lazar - 19. 11. 2007. 23:10:50
Desava se to majstore ;), zivot je previse stresan i ponekad zaboravimo sto sta! Popravices se drugom prilikom.Svi gresimo.Moj primer - u zimu 2000g odem ti ja na Jelena Lopatara(Lanjac)Karabin sam upucao sa PPU 11,7gr.A Vid ti mene, ja kontam ma ponecu Juzno Africki PMP od 14,5gr.Lakse cu Jelena oboriti.Odem na ceku,popodne izlazi dugo zeljeni ocekivani Trofej.Hvatam ga nisan i tras,umesto standarne visoke plecke dobivam ga prenisko,iznad same noge.Zivotinja reaguje kao da je u vatri,ali ne pada pitam ja vodica da opalim jos jednom-ovaj netreba dobro i cak Jelen ode u sumu. Sta reci posle je bilo zezanja i jurnjave po sumi i pucao sam ga gde je najsiri.E to mi je za nauku, klasican pocetnik i neiskustvo.Normalno da teze zrno ce pasti malo vise :).
mozda nema veze sa temom ali morm reci da ja vodice vise takve stvari i nepitam pa ljutili se oni koliko hoce, kod mene je drugi metak vec na putu prije nego sto on shvati sto se desilo
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 20. 11. 2007. 09:46:48
I ja sam nedavno imao slicno iskustvo s vodicem i samilosni mi je bio dozvoljen nakon 5min ččč
Pucao sam s ceke u sumrak na DS.Bile su na oko 120m u punom trku.Izabrao sam najmanje i pogodio ga po sredini slomivsi mu kraljesnicu.Jedva se vidje lo pa sam pod lampom uputio drugi hitac u glavu.Nije mi jasno zasto neki vodici oklijevaju sa tim. >:(
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Mali Matek - 26. 11. 2007. 20:31:53
Subota 24.11.2007. lov na fazana i zec u L.D."Fazan" Stari Gradac

Pred kraju prvog pogona mentor mi kaže da prelomim i ispraznim pušku, ali da ju držim u ruci ako se što digne da ću stiči napuniti, a po potrebi i zapucati, tako je i bilo. Več pred samo lovačkom kučom prolazimo izmeču oranja i polja duhana, kad iz polja iskoči zec i trči po oranju, iz redenika vadim jedan metak jer sam ja 100% siguran da ću pogoditi, iako prvi puta u životu pucam na zeca, stavljam pušku u rame, pratim zeca, uzimam pretjecanje i opalim, pun pogodak preko zeca u jednu brazdu na oranju i tako ja 100% siguran u vlastiti prvi metak samo pratim zeca bez mogučnosti korekcije i opaljenja drugog hica. Na ovog zeca pucali su i drugi kolege lovci jednako uspješno kao i ja.  z11

Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: gardista - 27. 11. 2007. 11:03:20
evo mene ponovo....
sad u nedelju lovili zeceve, i jednog sam skinuo na nekom divljem kupusistu, sagnem se da uvezem mu noge za transportni polozaj, puska na ramenu, i tako pakujem ja zeca, a na drugom kraju karike se dize zec i trci granicom dometa popreko po karici i svima prazni puske, kad je stigao ispred mene, skrene i pravo ka meni, vremena ihaaaa(posto sam malo zaostao od ostalih baveci se odstreljenim zecom), gledam ga ja i polako skidam pusku, kao na strelisttu dizem u rame i gledam preko šine...
tog momenta mangupi okolo pocnu da se deru u stilu : eto ti jos jedan iza ledja...
kratak pogled nazad i izgubim dragoceni momenat pucanja u pravom trenutku i na pravoj daljini, zec sve blize, sad bi vec pogodak u meso bio poguban i ne bas lep prizor, a ne mogu da ga propustim da mi prodje iza posto mi je kanal iza ledja na nekih 15ak metara i kad tu udje odeeee. elem u sekundi odlucim da pucam nize i da ga strafujem, po nogama, svakako pada u soku, uciljam, i malo spustim cevi i tras....ispod zeca valjda na 2 cm oblak prasine, sad smo vec ispod 15 metara jedan od drugog, i opet razmisljam sad je gotovo sta je tu je, pusticu ga da prodje pa na samoj ivici kanala, prodje zec, i kad dodje do same ivice kanala u trenutku kad sam ja stisnuo obarac zec skace u vis da bi preskocio travu na pocetku kanala, moj šus mu lepo istrasira put ispod njega i zeka uz ovacije okolnih kolega sretno klisnu u kanal, a ja osta na tapetu ceo dan....
 d6 d6
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Neno - 28. 11. 2007. 12:06:37
Siv zimski dan, prosinac, hladno, drugim riječima idealan dan za lov šljuka.
Pobjegnem s posla sat ranije, da uhvatim dva dragocjena sata prije mraka, stižem kuči i puštam Bobija iz boksa, pokupim samo 6 patrona i put šume.
U mečuvremenu počima propadati snjeg i s prvim pahuljama "BIIP, BIIP" ferma, pritrčim, kraljica polječe, prvi tir, drugi tir predalko, promašaj.
Punim pušku kada se biper ponovo oglasi, ponovo ne trpi fermu, podiže se, tir kroz gustiš promašaj, na šus se podiže i druga pucam iz okreta i ponovo promašaj.
Sada imam još samo dvije patrone a šljuka očito ko blata, trčim doma po još municije i krečem ponovo.
Podižem još 3 komada prije mraka i da ne duljim, sve uspijevam promašiti.
Putem do kuče, u glavi stotinu misli, puška, patrone, urok, dioptrija, pucam u kamen da se uvjerim da u patronama ima sačme (dogačalo se da vam kolege podvale dvije punjene crnim bobicama umjesto sačme).

Tu noč sam jako loše spavao.     
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: panj - 28. 11. 2007. 13:15:59
Mislim da ovo nitko nije uspio nadmašit. Ako je neka me ispravi. Ja nisam pucao našao sam na youtube. ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watchčv=fu9bmEKysos
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Neno - 28. 11. 2007. 13:42:48
Mislim da ovo nitko nije uspio nadmašit. Ako je neka me ispravi. Ja nisam pucao našao sam na youtube. ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watchčv=fu9bmEKysos

Dogodi se svakome ali tri putač
Sigurno je puhao jak bočni vjetar.  :-[
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: panj - 28. 11. 2007. 14:42:17
Možda mu je Vinko Lozič bio pomagač koji je odigrao presudnu ulogu za ove promašaje. z10
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Kec - 05. 12. 2007. 16:52:31
ja ću sam reč da sam promašio puuuuuno puta al mi se o tome ne priča
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 05. 12. 2007. 21:57:15
Moj rodjak je sa ceke promasio srnjaka 5 puta i sa sestim je pogodio srnu u nogu :o
Sredio je on i upucao karabin,optika jebeni Pro Lux i otisao na ceku.
On kaze da je upucao na 3x ali na ceki je stavio na 6x povecanje. Ima preradjeni M48. Pucao je u srnjaka ,a srnjak samo zbunjeno gledao i nakon svakog susa pomakao se za 2 metra. Uspio je stviti i 6. metak ali srna je bila u blizini po strani i nju je ranio,nazalost.
Kaze da mu je na 100 m nosila oko 70 cm dole u lijevo d1
 Pa sad vjeruj optici Pro lux koja se prodaje imam osijecaj samo u RH :'(
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: john deere - 05. 12. 2007. 23:09:13
navodno su neki zadovoljni s pro-luxom. samo nisam jos cuo tko to točno!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 06. 12. 2007. 07:51:59
moji 2 kolege imaju proluxove na 30-06 oba, i odstrelili su dosta sa njima, večinom pogotci u glavu ili vrat. No rok trajanja im je nekih 2-3 godine u prosjeku. U svakom slučaju, je ne vjerujem u tu marku ni pod razno bez obzira
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SSG - 06. 12. 2007. 07:54:28
prolux je obično smeče.poznam nekoliko lovaca kaj su ga kupili pa požalili a i sada žale,iako su se odavno rješili
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Borat - 07. 12. 2007. 10:00:07
Tragedija je da se takva roba reklamira putem lovackog vjesnika kojeg mi svi financiramo. Uvijek se netko upeca na ''povoljnu'' cijenu, a poslije je kasno za kajanje. Iako moram priznat da sam ja na Swarovskom dozivio da staklo na kojem je gravirana koncanica ispadne iz nosaca  u tubusu za vrijeme normalnog pucanja.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 07. 12. 2007. 10:23:45
Tragedija je da se takva roba reklamira putem lovackog vjesnika kojeg mi svi financiramo. Uvijek se netko upeca na ''povoljnu'' cijenu, a poslije je kasno za kajanje. Iako moram priznat da sam ja na Swarovskom dozivio da staklo na kojem je gravirana koncanica ispadne iz nosaca  u tubusu za vrijeme normalnog pucanja.
Lapis plus je platio reklamu LV i LV to mora objaviti ali me smeta sto nitko od tih "vrsnih"strucnjaka u LV ne kaze lovcima sto je dobro ,a sto nije .Ocito je da nisu neovisni pisci.

Ne postoji tvornica gdje se greska ne dogodi ali zato postoji tvornicka garancija i ne bi trebalo biti problema ;)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Neno - 07. 12. 2007. 13:46:58
Tragedija je da se takva roba reklamira putem lovackog vjesnika kojeg mi svi financiramo. Uvijek se netko upeca na ''povoljnu'' cijenu, a poslije je kasno za kajanje. Iako moram priznat da sam ja na Swarovskom dozivio da staklo na kojem je gravirana koncanica ispadne iz nosaca  u tubusu za vrijeme normalnog pucanja.

Samo još jedan dokaz da ni naj veči nisu imuni na tvorničke greške, taj swar mora da se proizveo iza marende.

Dobru kob.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 07. 12. 2007. 17:32:18
Ne znam kako da nazovem ovo: najpromašaj ili najsromašaj ili najnesrečomašaj

Eto sam se vratio iz lova iz Šumarije. Lovište u nizini predjeli odlični, svinja ko šodera. Prvi pogon jedno 10 komada. Ja imao jednu polupriliku od mene lijevo na jedno 70-metara alki nisam pucao jer me iznervirao jedan nervozni lovac koji nije htio biti miran na štandu nego je štao u krug. Da ne duljim krečemo mi u drugi pogon, ja rasporečen na flanku skoro do kraja s desne strane pogona. Ostalo nas dvojica na kraju i doče red na mene kaže vodič tu stani odatle ide štand i ostale upute. Ja stanem iza drveta napunim švabu i pogledam ispred mene na jedno 40 metara u šikari ide polako jedno veliko svinjče. Izače ono u čistu šumu i stoji ja gledam vepar veprina. Vodič otišao 5 metara od  mene, ja ga zovnem i velim eno vepra jel da djelujem. Kaže on: niej dozvoljeno nije dan znak za početak lova. Ja si mislim jel da pukem ko ga jebe pa nek me isteraju, mislim ovo mislim ono. Ma neču uvijek sam bio legalista i poštivao zakone neču da mi neko prigovara. Dignem optiku gledam ga upjenio od parenja, kljove vire bar 10 cm van. Na 40 koraka mogao bi se kamenom baciti. Ode on polako lijevo od mene korakom malo krene malo stane a ja ga samo tužno pratim kroz čistu visoku šumu. Jebote nikad takve prilike, jebote .... Vidi ga i vodič i počne galamiti da ga vrati u hajku ali on samo elegantno otrči lagano naprijed preskoči prosjeku i ode lijevo a ne desno gdje je trebao. I označi se glas lovačkog roga za početak lova ... Vrtim film danas več 100 puta i ne mogu doči sebi, kad će opet doči takva prilika ...         
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 07. 12. 2007. 18:27:06
E moj Huntercro to se zove nesreca u PM :-X
Pa nekad je ljepse da ni ne vidis nego ovakvo nesto :'(
Takve prilike se rijetko pruzaju ali nadajmo se da ce ih biti jos.Njemu je danas bilo sudjeno da prezivi.
Tako i ja kod Nikole.Imam pusku i trci prema meni vepar samo takav ,a ja nemam metaka ;D ;D ;D Da nije bilo Nikole rekli bi da pricam lovacke ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: john deere - 08. 12. 2007. 00:32:50
huntercro svaka ti čast što si se uspio suzdržat! bome bi se i ja preznojio da sam bio na tvom mjestu! jesi pricao poslije lovniku i ostalima i sta su ti reklič
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 08. 12. 2007. 00:46:03
pa šta nisi, ma trebo si ... i takve baljezgarije, a možda da sam puko možda ne bi bilo ništa. A pošto nisam takav i ne mogu si dozvolit da mi bilo tko prigovara i da guzicom zatvorim vrata, jer sam bio pozvan u lov kao gost. Kao lovnik razumijem vodiča i ni ja ne dam pucat prije znaka za lov, a kao lovac u sebi sam ljut što mi nije dao pucat a mogao je jer smo ostali zadnji. Ko je sad u pravuč Iznutra gorim, a izvana znam da je principijelno tako. Biče još veprova samo mi je za ovim suza iz oka kanula
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Nikola - 08. 12. 2007. 00:46:41
Huntercro svaka čast... da nisi poslušao upute vjerovatno bi imao krasnu trofeju, ali bi vjerovatno zatvorio priču oko budučih gostovanja u tom LD.., a tko zna dali bi dobio trofeju od lovoovlaštenika
Iskušenje je veliko i samo pravi lovci mogu se tako ponijeti...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 08. 12. 2007. 09:09:51
Slazem se Nikola.Tako svi kazu" Sto nisi",a da jesi od ljubomore bi ti iza ledja govorili da nemas lovacke etike u sebi.Poslusao si vodica i svaka cast d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 08. 12. 2007. 12:28:25
Ebiga Huntercro sve se to namestilo, ipak taj vepric ima malo iskustva.Krenuo je da se izvlaci na vreme.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Štef - 08. 12. 2007. 21:26:57
  Pošto si tamo bio gost vrlo korektno bi bilo od vodiča da ti je odobrio odstrel. Kod mene je uvijek pravilo da gostu dam malo više prilike, pa na kraju krajeva, za gosta uvijek sve najbolje!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Neno - 17. 12. 2007. 15:21:06
Naklon do zemlje, malo nas je takvih da bismo odolili takvom iskušenju.

Svaka čast!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 17. 12. 2007. 17:50:10
 >:(Secam se jednog lova gde sam prasio 4 metka iza Srnjaka, da popizdis.Ali puska nije bila moja i nije bila ni upucana.Kako koji plasiram a on me gleda belo ;D.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: sniper - 17. 12. 2007. 18:40:27
Stari lovac mi se smije kad nosim 10 metaka, kaže da ću vodit rat, ali od viška glava ne boli. Da mi se ne smije uzmem ja 5 metaka i skoro poludio od jada. Evo kako. Na čeki sjedim i još za dana mi izače vepar. Puška gore i boum d7. On pobjegne ranjen u nogu. Ja za njim i bum drugi, naravno promašaj(srce lupa...), ja treči, opet promašaj. Ja četvrti, OPET NIŠTA. Sad je ozbiljno. Imam Samo još 1. Lijepo se naslonim na hrast, duboko udahnem, naciljam, ubrzica, bum :D. Vepar pao ko pokošen.
Zaključak:- držite se izreke legende foruma-Mede... metaka nikad dosta.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 17. 12. 2007. 19:54:00
Stari lovac mi se smije kad nosim 10 metaka, kaže da ću vodit rat, ali od viška glava ne boli. Da mi se ne smije uzmem ja 5 metaka i skoro poludio od jada. Evo kako. Na čeki sjedim i još za dana mi izače vepar. Puška gore i boum d7. On pobjegne ranjen u nogu. Ja za njim i bum drugi, naravno promašaj(srce lupa...), ja treči, opet promašaj. Ja četvrti, OPET NIŠTA. Sad je ozbiljno. Imam Samo još 1. Lijepo se naslonim na hrast, duboko udahnem, naciljam, ubrzica, bum :D. Vepar pao ko pokošen.
Zaključak:- držite se izreke legende foruma-Mede... metaka nikad dosta.
Istina samo medo je nedavno ostao po prvi put bez metaka i umalo ga vepar nije rasturio.Spasen je u zadnji cas ;D ;D ;D zahvaljujuci Nikoli d7
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 18. 12. 2007. 10:47:17
Ko zna medo, mozda bi ga ti zajahao pa odradili dobro rodeo jahanje ;D.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 18. 12. 2007. 14:18:42
Ko zna medo, mozda bi ga ti zajahao pa odradili dobro rodeo jahanje ;D.
Tko zna ;D ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 09. 02. 2008. 21:31:40
Dobio sam informaciju da je vepar iz moje priče pao i da je puno poena. Ali je o tome tišina i neće nitko ništa reći. 
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: sniper - 13. 02. 2008. 10:29:54
Pozdrav lovci!
Evo i ja skupio hrabrosti za reći moj doživljaj(vezan za moju slikicu). Malo duze, ali procitajte.

Rujan 2007. Sjedim na zasjedi i promatram borovu šumu, tragovi jelenske divljači ispred. Sjedim tako ja 2 sata kad počne šuškat u njoj. Ja sav napet očekujem jelena (prvog u životu), srce lupa, ruka stišće 308w. Na nekih 80m izađe prvo košuta, sad će jelen mislim u sebi, kad ono još 2 teleta i 3 košute. Čekam jelena još 10 min s puškom u ruci, ali ne izlazi. Ah dobro, bar cu slikati košute. Uzmem mob, uhvatim optiku i sliknem.(tako je nastala moja slikica). Nakon 45 min poslije košuta odjedno lom grana 20m od mene. Sad sam siguran, dolazi zaljubljeni jelen. Uzimam pušku.  d6Stavljam na oslonac i tih poput noći čekam. Iznenada izlazi još jedna košuta,... a za njom kralj šume z20. Prekrasan osmerac, rogovi pravilni da ..., ma prekrasan. Stoji on ne 20m od mene, ja biram gdje cu puknuti,gledam ga, gledam ga i on tako stoji 30 sek i promatra okolinu, a JA NE MOGU.  z11Jednostavno mi prst zablokirao. Želim stisnuti, ali mozak ne slusa i on stoji. Stajao on tako jos minutu, otisao do kosuta, skocio na njih, obavio svoje te skupa s njima otisao dalje.
Ja u soku pomalo doma. Oci pune suza ko u djeteta, jos ni dan danas ne znam sto je bilo, ali doci ce drugi, zar ne?
Bar imam sliku koja me svaki put na forumu sjeti na tugu i bol. :-\
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 13. 02. 2008. 16:30:24
Biće jelena još dok je glava živa, ali da si ga puknio odmah prospustio bi nešta vidjeti. Zato svaka ti čast i vjeruj mi biti ćeš nagrađen od majke prirode, u nekom od idućih puta. Bar ja to tako gledam.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 13. 02. 2008. 17:18:04
Biće jelena još dok je glava živa, ali da si ga puknio odmah prospustio bi nešta vidjeti. Zato svaka ti čast i vjeruj mi biti ćeš nagrađen od majke prirode, u nekom od idućih puta. Bar ja to tako gledam.
Kolega i ja tako mislim d4
Bit ce jos prilika jer lovacki staz ako je srece traje dugo.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: norvasc - 13. 02. 2008. 17:39:55
Nije to promašaj , to je pun pogodak. U tebi je proradio dio lovca koji nije htio upropastiti taj prekrasan trenutak odstrijelom, a taj je jelen očito uspio prenjeti svoje gene koji garantiraju da će možda jednog dana njegov sin tebi nadoknaditi užitak odstrijela.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 13. 02. 2008. 21:37:57
Slazem se da je to pun pogodak i pravi dozivljaj! A posto je samo Osmerac-bio bi pravi promasaj odstreliti ga (mlado grlo)zato tebi svaka cast d4.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: sniper - 14. 02. 2008. 10:26:38
Hvala na riječima potpore, sad mi je lakše jer stvarno, mozda dodje njegov ovogodisnji sin za 7-8 godina.  z20 Ali ove godine uzimam godisnji od 16.08.za  d7 z20, pusa ženi i vidimo se za mjesec dana :D :D :D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: dean - 14. 02. 2008. 10:32:06
Sniper kapa dolje za ovogošnji postupak. Koji puta treba imati više hrabrosti za ne stisnuti!!! Neka si ga pustio, pogotovo ako je bio prespektivan!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Tihomir - 16. 02. 2008. 10:24:09
Tebi je prst zablokirao,a ja cijeli.....

Bio sam na čeki rujan 2006.godine.Došli na čeku u 5.30,a u 6.50 izašle 4 košute na nekih 100 metara. Kad sam to vidio srce je lagano zaigralo,nakon minutu-dvije došle još 3 košute i tele.Srce se tada krenulo puno drugačijim tempom,nešto nevjerovatno,znao sam da će sada i kralj šume van za njima. Nakon par minuta izašao je i jelen 6-terac.Nije bio trofejno jak,ali meni je bio najveći na svijetu.A ja sam bio gotov,tresao sam se kao šiba.Stariji lovac koji je bio samnom imao je dozvolu za odstrijel,ali nije pucao. Kasnije sam ga pitao zašto nije pucao?? odgovor je bio: "Mali pa cijela čeka se tresla zbog tebe!!!"  ;D ;D ;D Poslije je ta priča krenula među ekipom i uvijek se toga sjetimo u trenutcima šale.  Eto sad znaš da nisi jedini koji zablokira ili se trese  ;D ;D ;D

Inače čovijek nije pucao zato što je kad su izašli van došla neka magla pa nije bila situacija za siguran pogodak.....
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 16. 02. 2008. 11:12:03
Znam Lovca kome je izasao Jelen na ceku a on nije imao metak u cevi.Dosao je na ceku pred svitanje za vreme mraka i preterao zatvarac preko metka.Normalno Jelenko stajao i cekao kuglu ali se zaculo samo skljoc.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Tihomir - 16. 02. 2008. 11:28:27
Vidio sam ja snimku na Youtubeu kad jelen izađe i lik puca tri puta,a jelen samo stoji. ;D ;D Nakon trečega metka okrene se i ode,ja umro od smijeha ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Tihomir - 16. 02. 2008. 11:35:41
To ti je Top 20 hit pjesama na svim radio postajama u HR!! ;D  ;D

šala,to ti je oznaka koliko je puta neka tema pročitana...mislim da je to to.. ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SEJFO - 04. 03. 2008. 17:13:06
pozdrav svima! ;)
Sinoć sam napisao ovo što pišem ponovo al sam negdje izgubio!Maloprije prođe žena kraj mene i pita šta kucam? Pišem o  mojim  promašajima u lovu ona se smije i kaže mi imaš ti još promašaja u životu, jel misliš na ženidbu pitam ja ko fol,znaš ti dobro na šta ja mislim kaže ona i ode.
Da majstor ne maši evo primjera,kako se i pravi promašaji iz lova nadoknađuju na "žrtvama" iz života.
Kad bi pisao o svojim biserima kao strelcu trebala bi mi cijela stranica.Al ja imam imiđž pravog strijelca kod mojih komšija,(PS kad mi ko od Vas forumaša navrati ni riječi o dole navedenom.
Priča nr 1.
Nedjelja popodne kod mene se vani pije kafa i zafrkancije.Kad dođe sin kaže tata telefon pitam ko je kaže ne znam. Ja uletim u kuću kad me kolega zove iz lova na patke da idem kod njega da skupa lovimo.Pitam ga ima li šta kaže sad zasad jedan patak.Kažem mu dolazim samo da otresem komšije.
Iziđem vani složim facu kao tužan. Pitaju me šta je?Ma zvao me kolega on dežurni pita jesam li išao u lov na patke, kad oni što ne ideš ma rekoh neću,hoćeš hoćeš razumijemo mi tebe i istaju da idu, kažem im tenkju idem da odstrijelim 2-3 pa se vidimo, žena viče ja ti ih ne čistila, ma samo ću jednu i eto me nazad,oni se smiju,pitam ih hoću li patka il patku kažu patka neka ženki živih biće ih više.I tako ja ode po "patka" (potok od moje kuće 1km). Čim sam zamakao za brdo zovem kolegu kreni prema meni i ponesi patka. Kad smo se sreli ja patka u ruke opalim 1 metak u zrak i kući. Normalno odmah komšije da vide normalno i pušku samo 1 metak druga cijev čista. Tad sam im zaledio osmijeh prvi put.
Priča nr 2.(namber)
Bio ja gost u skupnom lovu ulovljeno 7 kom. DS. Ja se uslikam sa najvećom (normalno) uradim slike i jednom komšiji koji nemože da čuva tajnu sliku pokažem u povjerenju i kažem mu da ćuti, nemoj sine da me selo nosa po ustima (mi muslimani). Kaže mi ne sikiraj se, ok. još ga pitam hoće li mesa a znam da neće. Normalno nije htio a nedo bog da je zatražio.Nakon 2 dana me komšije pitaju u "povjerenju" jedan po jedan čim si ga??? Karabinom....
Priča nr. 3.
Dogodio se dan da ih nema kod kuće niti jednog, ja odem od kuće oko 250 m u njive i sa 10.m opalim u stožinu (na nju se stavlja sijeno) i vratim se kući nakon dan dva kod mene se pije kafa ja odem u kuću i iznesem karabin rekoh moram ga čistiti iznio i 1 metak (igman) pa da opalim da lakše očistim (bez optike).
Gledam gdje da pogodim oni mi izmišljaju metu dok netko kao iz za....ncije ne reče de onu stožinu e.. baš ću nju. Ležem  nanišanim i opalim. Ustajem i kažem da mislim da sam pogodio,kao vidio sam zemlju
 iza. Odleti moj sin da vidi.Kad je došao tamo poče da viče da sam pogodio. Naravno mi tamo kad baš "pogodak". Od tada ja ne mašim "za moje komšije".
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: sniper - 04. 03. 2008. 17:23:47
sejfo bas si legenda. d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: magwin - 04. 03. 2008. 17:27:43
Imaš dara Sejfo!Ti b' treb'o pisat' scenarije za za neke komične serije.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: KOBI - 04. 03. 2008. 17:50:31
e sejfo zajebo si i najveceg lazova u cijeloj krajini sa tom stozinom.bas si dosjetljiv.
pozdrav
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 04. 03. 2008. 21:32:13
Ako niste znali u BiH se svake godine odrzava Svetsko prvenstvo u Lazijadi? Mozda je Sejfo njihov Sampion? Ma dobar je svaka mu cast.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SEJFO - 04. 03. 2008. 21:54:39
 pozdrav! ;)
Pozdravljam sve šefove na forumu ( ono ADMIN-ja na početku mislio ime nekog forumaša) što me ne sijeku. E ako hoćete da ja ozbiljno pišem i da mislite da sam pravi lovac, ja to lako samo prepisujem iz lovačkih novina i pitam šta mislite a vi onda: dobro je ono kao JA ( SEJFO)rekao a ja prepisao. Ma moj je život humor, imam ja milion bisera iz života, čućete.I ako kad šta zeznem (pogrešno se izrazim)nije bilo namjerno, ja životinje volim, dok sam bio u stanu nisam imao samo kravu ostalo sve. Tako da ja svoje pisanje nebi zvao lažima već na dobro ukomponovanom štivu sa dozom humora.Kako da budem ozbiljan kad sinoć čitam: ovim tempom Bosna će u EU za  50. pedeset godina.Kažu Albanija dobro napreduje- je..m ti Albaniju gdje sam ja za 50. godina.A i Vi Hrvati što se smijete ćete u EU kad svi Slovenci pomru.  Inače u slobodno vrijeme čitam Bukovskog,ronaldinja  i veselu svesku. Znači IL DA PIŠEM IL DA BRIŠEM z10
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: sniper - 05. 03. 2008. 15:02:05
Samo piši kompa d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: cok - 06. 03. 2008. 13:36:55
Najpromasaj... Gledao sam opkladu kada je covjek nisanio pivsku bocu koja je na zemlji lezala popreko iz AK 47 na  daljini od 2 m, nije uzeo u obzir visinu nisana, nisanio je u sredinu boce i promasio i naravno izgubio opkladu, poslje su ga danima svi zezali... ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: lujo - 02. 05. 2008. 22:35:05
 Evo da i ja sa vama podijelim svoj najpromašaj, iako naravno nije jedini  ::)
Zima 2007. kraj siječnja , lov na DS u Lici... Cijele zime nisam imao sreće s DS i uvijek su nekako bile blizu, ali nikako neće pred pušku... Taj dan u pogonu vidim na livadi u trku vepra kako praši pred psima, udaljen od mene nekih 150m, popratim ga nanišanim i fulam... tješim se daleko je bilo, a i utrku je bio, pa nije strašno  d1 ...ostrijelio ga nakon minute kolega, došao mu na 10m!!!!
 mislim se "kako to da neće meni tako blizu doć, cijele zime  neke teške situacije i sra.." Sljedeći pogon lovnik me smješta na štand,stojim na putu ispred mene živica iza nje livada, umirio se i čekam  d6... psi se nečuju, nigdje ni šuma, niti vrabac da bi proletija z6. Odjednom iza živice ide vepar ko fićo z20, niti ga ćut nije, kao da se šulja... udaljen mi je na nepunih 20 koraka, biram malo čistine u živici i tu ga čekam...nailazi na nišan.. potegnem okidač, d7 tišina nestane u sekundi,a pucanj se odbije o Velebit. vepar skoči iu punom trku odlazi od mene preko livade i nestaje u šumarku. Siguran sam da sam ga pogodio, odlazim na trag ali u snigu ni K od krvi, pratio sam trag više od 100m ali ništa  :shok:, mislio sam da ću izgorit ko šibica od ljutnje i razočaranja  :tommy:. Kasnije sam vidio da su nišani pomaknuti za dobar milimetar u stranu i sjetio se kada sam pao u pogonu  to jutro, a karabin udario u kamen... Sve mi je bilo jasno ko dan  z11
 Nadam se da vam nije bilo pre dugo...  z10

Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 04. 05. 2008. 17:32:21
Lujo dogadja se ;)
Druga sezona mozda donese vise dobre kobi z14
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: lujo - 04. 05. 2008. 19:19:58
Dao Bog... z10
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 20. 05. 2008. 13:39:03
Nisam mislio da će doći i taj dan, al evo da vam se i ja pohvalim sa svjojim NAJPROMAŠAJEM. Daklem, sjedim ja na čeki, kamera u đepu, čekam krmaču s malima koju sam htio ovjekovječit na filmu. Lijepi dan, sunčeko sja, komarci se igraju s mojom krvlju sočnom, slina od obada mi kapa po šeširu s vrbe i tak, sve normalno. Odjednom iz neočekivanog smjera iz grmlja gdje nikad ne izlaze inače, ide komad. Ja se hvatam za kameru, kad tamo, izlazi još jedan pa još jedan. Eh sad već se dvoumim kaj da uzmem, kameru ili dalekozor. Idem ja ipak dalekozor. Osmatram ja na nekih 100 m ta 3 praseta, vidim ja nisu krmače, fini prasci po 60-80 kg jel tak. I super. Odlažem ja sebi dalekozor, uzimam 8x68, naslanjam na ogradu i gledam dalje ja njih kako lagano putuju po travici i usput rovkaju malo. I jedan taman pogleda drito u mene, ravno je stajao prema meni, ne bočno, i samo je digao glavicu i naćulio uši. Ja križ na čelo, otkočim, potežem šteher, križ nepomično stoji na čelu, stisnem, buuuuuuum. Opali tata. Fijuuuuu, sva 3 komada ko da su vrapci, polete u zrak i brzinom svjetlosti preko livade tak da nisam stigao ni repetirat lool. I dođe mi da zaplačem hehe. Al za svaki slučaj, normalno, idem ja dolje tražit na mjesto šusa, i pretražim sve živo i još sva 3 traga prođem nekakvih 80-ak metara, krvi nigdje. Kad sam puknuo, svinja ni najmanje nije pokazala pogodak, a krvi nije bilo, daklem, čisti promašaj. I još ne mogu vjerovati. Ja koji jednostavno nemrem fulati looool, FULAO KO TUPAN. Tehnički detalji: 8x68S, Kahles 1,5-6x42, H-mantel 12.1, upucan na 100 u +4. A sad šećer na kraju da ispadne NOTORNA GLUPOST MENE KAO STRIJELCA I TOTALNOG PROMAŠAJA, zračna udaljenost mene i mjesta pogotka izmjerena daljinomjerom = 58 m.

Eto to je to.
Molim vas budite blagi s komentarima jer još sam uvijek u koroti.

P.S. još uvijek se nadam da je u Kahlesu problem hehehe, sutra idem na metu pa ćemo provjeriti...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: File - 20. 05. 2008. 13:52:48
Dobro je dok se još može pogriješiti znači da lov nije izgubio onu svoju draž,nadmudrivanje i to. Dogodine če ti imat preko 110 kg tako nemaš razloga za tugu
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: isa - 20. 05. 2008. 15:14:39
Ma dobar si lujo ,ti smatraš da je to predug post ,očito da nisi čitao moje   ;)  :D    ,svatko griješi samo neki  o tome neće pisati ,neznam  samo zašto,nije problem povremeno kiksati ,problem je kada se to radi prečesto.Zanimljivo kod mene su se  svi kiksevi  dogodili na manjoj daljini i to  poslije veće  serije dobrih pogodaka na razne daljine , valjda  čovjek postane pretjerano samouvjeren a  velika samouvjerenost je čest  uzrok  pogreške.Bar je takvo moje mišljenje ,potrudim se ,budem pažljiv,kalikuliram  kada je zahtjevan hitac i rjetko pogrešim tada  a kiksam na nekim smješnim daljinama na kojima pomislim, ma ništa lakše................promašiti :D.
Znam neke kolege lovce ,redovno plaćaju članarinu ali  znam da puške unazad  10 godina  nije izišla  iz vitrine, samo ti lovci i te puške   ne greše ,da bi se grešili treba naravno    prošetati pušku iz vitrine i loviti.Međutim  puške su uredno podmazane,zaključane ,lijepe su u vitrini i izgledaju skroz kao nove,  :D   neznam samo zašto . ;)   Jedino oni nemaju promašaja i  greške  osim ako im  nije greška to što ne love a mogu.To je  moje mišljenje o tome ali  nevolim komentirati  ničiji izbor ,naročito nekoga tko je trostruko punoljetan. :-X.Dalja  rasprava odvela bi daleko  izvan teme naj promašaj. Pozdrav z10
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ry1 - 20. 05. 2008. 16:10:38
Ok, moj red.
Pre mozda 4-5 nedelja  dobijem lisicu na dleko..bas daleko. Sat posle (pun sebe) silazim sa brda prema reci i na pola puta pocnem da vabim. Vidim je kako izlazi iz trske i kako se vraca nazad. Cini to 2-3 puta nestajuci u trsci po minut-dva, a ja ne pucam, cekam da se otvori.Nakon nekog vremana shvatim da sam provaljen ali znam da je ona jos uvek u trsci. Sidjem dole i bacim kamen u trsku i na 20-ak m desno cujem je kako ide udaljavajuci se od mene. Cekao sam da izadje  jer kraj trske nije daleko i ona mora na cisto. Kada je izasla pichila je po slobodnoj proceni izmedju 120i 150 km/h. Zakocih i spustih pusku i taman kada sam nameravao krenuti dalje na suprotnoj obali ugledah lisicu. Ne vise od 15m sedi i gleda u mene. Manirom islusnog "lisicara" u sekundi okrecem paralax u krajnje desno , dizem pusku, nisanim..napunila je ceo objektiv. Pucam i promasujem...mogao sam je kamenom.
(sve u redu, sve upucano i provereno)
Ima jos ali necu ;D..
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: lucky - 20. 05. 2008. 16:55:06
E sad sam se i ja ohrabrio, pa da da vam ispričam. Psi pokrenuli cijelo krdo DS, trče kroz gustiš a ja pretrčavam nekih 150 metara do mjesta odakle mogu gađati na čistini, na mojoj kombinirki nemam optiku i podižem pratim ekipu u trku, poklopim jednog oko 30-ak kila, na nekih 150 metara i visinskom razlikom od nekih 50 metara, na mjestu ostao kroz obadvije plećke pogodak, nastavljam dalje još nekih 300 metara i pun sebe čekam dolazak još jednog, on izlazi na 20-25 metara od mene glada me, a iskusni lovac  d1 podiže  d7 zviz, vjerovatno između ušiju, on ode a ja stojim i nemogu vjerovati svojim očima, zaboravio da imam još i kuglu, tražim trag krvi, nema ništa, i onda naravno okrivim loše streljivo, a koga bi drugo neću sebe  >:(, eto kako sam ja u pet minuta bio vrstan strijelac i početnik  z10         
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Vanja - 20. 05. 2008. 17:05:31
Lucky definitivno ima najbolji vid i sluh na forumu :shok: Skužio je svinje na 300 m kako idu kroz gustiš, uspije pretrčat 150 m, odstrijeli nazime, prijeđe još 300 m i fula drugo z30
Pa tko nebi fulao nakon tolikih napora!
Lucky bez ljutnje d4
A i Ry1 je imao posla s najbržom lisicom od svih životinja ;)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: File - 20. 05. 2008. 18:50:43
Dobra dobra d4
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Speer - 20. 05. 2008. 22:10:51
Pozdrav kolege lovci,
nakon pomnog pregleda Vaših lovačkih "pogodaka" evo i ja da se okitim jednim događajem.
Bilo je to prije nekoliko godina, mjesec studeni, izuzetno toplo za taj dio godine. Subota, komercijalni lov na divlje svinje prigonom, mješana skupina naših domaćih lovaca i nekoliko Slovenaca.
Prva dva pogona se završila, u prvom pet komada nazimadi, drugi pogon ništa (svinje probile pogon), i vođa lova, ujedno i gazda lovišta odlući lovimo i treći pogon da upotpunimo doživljaj.
Štand se raspoređuje, zatvaramo kosu iznad jarka u polukrug, a pogoniči ostaju na početku jarka  koji je zamišljen kao treći pogon. Teren gust, sama šikara i kupina. Pogoniči kreću, pola sata  ništa i onda pjesma. Lavež pasa i uzvici "svinje desno, svinje lijevo", muzika za moje uši. S obzirom da sam ostao predzadnji na štandu, bio sam iznad svih i imao točan pregled što se ispod mene događa. Nakon što se dobar dio lovaca "iskerio" lagani tajac. Utišali psi, pogon nastavlja lagano dalje,i nekih 100 metara od mene zalaje brak, prvo jednom, pa još jednom... i polako kreće prema meni. Srce ko srce polako poče ubrzavati, adrenalim poraste, a oči širom otvorene. Lomljava granja najavljuje skori susret  oči u oči, ali odjednom stanka. Što je sad? Pas laje na mjestu. Laje nekih pet minuta, pogoniči se približavaju, kad odjednom ispod mene se stvori grdosija,velika kao ormar i počne se penjati u brdo. Toliko velik da se jedva uspjeva popeti u brdo i zastade. Grune karabin, on pade ko pokošen, ja nikad u životu sretniji. Mahinalno otvorim zatvarač na karabinu, ispadne prazna čahura, pogledam grdosija leži, i ništa ja prislonim karabin na drvo. Izvadim cigaretu, i taman kad sam htjeo zapaliti, u tom  trenutku moja "odstreljena" grdosija polako mrdne nogom, i u trenutku se uspravi, hop, hop i ode... ej ljudi ode! Zgrabim karabin, prepunim, pucam još 2 puta, i naravno, promašaj! ŠOK. Ne mogu vjerovat. Što je neko već napisao, mrtav a iđe! Kraj lova, dolazim na mjesto nastrela,udaljeno od mjesta na štandu 11 m, ništa, ama baš ništa osim blata koje je otpalo s njega. niti dlake, niti krvi, ništa ama baš ništa. Drugi dan, zajedno s lovnikom obišli smo sve u krug 3 km, ništa, čisti promašaj. Objašnjenje? Nema, samo slika kada zaklopim oči prije spavanja i vrtim film milion puta. 
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Vanja - 20. 05. 2008. 22:34:02
Nebi rekao da je promašaj čim je vepar pao( nije se sigurno prepao šusa i zalegao) nego je dobio čisti 
štrajf po glavi(čelu,najvjerovatnije) ili kičmi(bilo bi dlake). Zato je pao ko pokošen, došao k sebi nakon par trenutaka, mrdnuo nogom i zbogom Speer!!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Speer - 20. 05. 2008. 22:44:08
U pravu si, Vanja naš zaključak je bio isti. Greška kod pucanja, s obzirom da je bilo dosta blizu, gađao sam iza uha.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Stipe Šibenik - 20. 05. 2008. 22:48:34
E nečeš više iza uha sigurno, od sad čista plećka!!!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Speer - 20. 05. 2008. 22:53:03
E moj Stipe, od toga događaja vjerovao ti ili ne samo di je naj širi, pa makar bilo i na dva metra!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 21. 05. 2008. 08:36:05
Evo da se nadovežem na moj NAJPROMAŠAJ. Izgleda da ipak nije moj prst, već nešto drugo. Jučer upucavao pušku, prvi metak odnio teško lijevo gore, a druga 4 redom u grupu 18mm. I to nije prvi put da se desilo tako. Eh sad treba ići u vještačenje zašto je to tako. Evo slike mete. Nadam se da je loše streljivo, a ne "fenomen" cijevi kako mi to zovemo.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: lucky - 21. 05. 2008. 09:50:51
Lucky definitivno ima najbolji vid i sluh na forumu :shok: Skužio je svinje na 300 m kako idu kroz gustiš, uspije pretrčat 150 m, odstrijeli nazime, prijeđe još 300 m i fula drugo z30
Pa tko nebi fulao nakon tolikih napora!
Lucky bez ljutnje d4
A i Ry1 je imao posla s najbržom lisicom od svih životinja ;)
Prijo, netreba ti baš imati neki sluh, kada se pokreće 20-ak komada DS a u pratnji još četiri-pet glasnih goniča,a sve to u kamenjaru i makiji, imaš osjećaj da su još bliže, a drugog sam čekao jer se odvojio od krda i polagano se izvlačio, tako da sam ja njega još i čekao e i još taj put koji sam prešao je ravna cesta, nije to toliki napor za lovca u kondiciji  :) ja ovo samo da nebude zabune oko mojih sposobnosti a imam ja još promašaja  z10     
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Vanja - 21. 05. 2008. 10:07:53
Ja sam ih se kao vodić nagledao, a bilo je i mojih. Promašaj je sastavni dio lova d7 Ranjavanje je zlo
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ry1 - 21. 05. 2008. 10:18:07
Citat:
Evo da se nadovežem na moj NAJPROMAŠAJ. Izgleda da ipak nije moj prst, već nešto drugo. Jučer upucavao pušku, prvi metak odnio teško lijevo gore, a druga 4 redom u grupu 18mm. I to nije prvi put da se desilo tako. Eh sad treba ići u vještačenje zašto je to tako. Evo slike mete. Nadam se da je loše streljivo, a ne "fenomen" cijevi kako mi to zovemo.
Ne znam sta podrazumevas pod "fenomenom cevi" ali ako mislis na ulje u cevi koje nije potpuno odstranjeno pre pucanja onda je ovaj prvi sasvim logican. U principu, mogao je biti bilo gde.U koliko greska nije do tebe ne vidim ni jedan drugi razlog zasto bi prvi metak toliko otisao. I da, ta gupa od 4 u 18 mm!? Cak da su rupe i 8 mm u dijametru grupa od 4 je veca od 18mm. Grupa se odredjuje merenjem udaljenosti izmedju centara najudaljenijih grupa.
U svakom slucaju grupa je dobra, veoma dobra posebno ona tri koja su veoma blizu.
pozdrav
Ry
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 21. 05. 2008. 12:59:23
Pod fenomenom cijevi mislim na to što se znalo desiti dosta ljudi, da hladna cijev prvi metak daje kao flyer, a ostale u centar. Kolega moj primjerice kupio novog Steyra, svaki prvi metak hladnom cijevi je išao u +10, a ostali svi u centar, sa različitom municijom. Nikako nije mogao to otkloniti, a puškar je, pa je prodao pušku. Isto tako znam barem još trojicu koji su imali slične slučajeve. Pa se bojim da nije i kod mene ista stvar, obzirom da nije prvi put da je prvi metak tako odnešen. Nadam se da je stvar ili u streljivu ili u čišćenju cijevi, a ne u fenomenu cijevi.

Što se tiče grupe, ova 3 gornja po tvojem mjerilu od centra do centra najisturenijeg imaju 15 mm točno udaljenost, ovaj koji je malo lijevo od centra je drugi metak, nakon onog prvog i poslije njega sam kliknuo 1 klik udesno i 1 gore, čisto malu korekciju tak da njega ne uklapam u grupu od ova 3 gornja. A ako bi i njega uklopili onda je grupa 30 mm što je isto prihvatljivo po meni kaj ne?
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ry1 - 21. 05. 2008. 13:07:08
30mm na 100m je sasvim prihvatljivo. Cisto iz znatizelje, da li je taj Steyr imao glass ili pillar bedding i ima li tvoja puska neko od ovih resenja?
pozdrav
Ry
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: gardista - 21. 05. 2008. 13:43:13
he,he verovatno ima jos neko sa ovakvim iskustvom , al da podelim i ja sa osttalima...
prosle nedelje, krenem na vocnjak(koji je 4-5 km van sela) povedem zenu i cerkicu, da se nadjemo s mojima koji su vec tamo, 4 sata popodne, sunce upeklo, vrucina...
dodjem do vocnjaka, i jos sa obliznjeg brezuljka primetim da se nesto zuti na ivici sumice koja se nalazi oko 120 m od vocnjaka i paralelna je sa vocnjakom (rekoh sebi ako je lisica, nema veze, lovicemo je u februaru),put ide pravo kroz sredinu prostora izmedju vocnjaka i nje...elem, prilazimo blize, i od onog sunca ono zuto izgleda jos zuce, i kad smo prisli na nekih 70 metara kazem zeni da nas posmatra lisica, zena ko zena, naravno ne vidi nista, nego ja zaustavim kola i polako pocnem da objasnjavam:
-vidis belo drvo?
-vidim.
-vidis zbun pored?
-vidim.
-vidis lisa pored zbuna, gleda nas, evo sad se okrece, samo mu nisu zuta ledja nego crna (pa nije to lis nego sakal!!!!)krenem da babram po zadnjem sedistu i da trazim malokalibarku koja se inace stalno voza u autu bas za takve prilike (eto prva dosla a ja nespreman), a sakal se okrenuo bocno i gleda i dalje kao tele...
izvadim pusku, nanisanim, ali nisani se istrljali od futrole, pa su skoro beli, ono sunce s ledja, nisani sijaju i ne vidm nista preko njih od odsjaja, a sakal gleda i dalje, nekako uciljam, i puknem, on samo se polako okrete i zamace u sumicu....
posle sam shvatio da on u stvari nije gledao u nas, nego preko nas u vocnjak gde je moj otac nesto radio, tako da sam ja sve u svemu imao jedno 3 minuta vremena da se namestim(mislim imao bi da nisam zeni objasnjavao topografiju).... ovako ostade samo prica da me zezaju kolege(ona  naravno nije gubila vreme nego je cim smo stigli svima raspricala o mom promasaju i eto materijala za segu)... d2 d2
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Štef - 21. 05. 2008. 13:43:29
 Ovo baš sve skupa ne razumijem. Za grupu od 4 cm govorimo da je lovački karabin
odličan a diskutirate o grupi od 13 - 18 mm jel to dobro ili nije. Ak si dobro nanišanio
i okinuo sasvim je svejedno da li je metak pogodio 2 cm lijevo ili desno u divljać.
 
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 21. 05. 2008. 13:49:34
ne znam koji je Steyr imao, nisam toliki stručnjak da se kužim u beddinge. Moja puška je na mauser 98 sistemu...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 21. 05. 2008. 13:57:50
Ovo baš sve skupa ne razumijem. Za grupu od 4 cm govorimo da je lovački karabin
odličan a diskutirate o grupi od 13 - 18 mm jel to dobro ili nije. Ak si dobro nanišanio
i okinuo sasvim je svejedno da li je metak pogodio 2 cm lijevo ili desno u divljać.
 
Štefica moj dragi, to je istina, 4-5 cm je čisto dovoljno za nas lovce. Al onaj diskutabilni prvi metak je otišao u 9,5 ulijevo i oko njega je cijeli problem kaj pišem cijelo vrijeme. Ova grupa je inače ok potpuno za moje potrebe, pa nisam ja benchrester lol
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Štef - 21. 05. 2008. 14:09:10
 Ma nisam ja u svom postu konkretno mislio na tebe samo sam iskoristio neke detalje iz
diskusije. U mnogo postova do sada se diskutiralo o grupama u 20 mm i slićne stvari.
 Ajmo mjere u milimetrima svi skupa ostavit za vojne snajperiste i strojare a držat
se onoga što smo učili na lovačkim ispitima i slušali od starijih kolega lovaca. Ljudi
su do sada već sve izmislili i ne treba izmišljat "toplu vodu", samo primjenit u pravom
trenutku. Malo sam OT, sorry.
 Malo šale: Sky, imam ideju za tebe. Ti uvijek prvi metak pukni u zrak a onda sa sljedećim
samo sastavljaš!  ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medicus - 21. 05. 2008. 14:09:25
Hm,sad sam se sjetio jedne priče gospodina koji radi u Eurogradu a vezana je uz Steyr karabine,naime,njegovo je iskustvo da karabini Steyr nisu ispucali, nakon sto su proizvedeni, određeni broj metaka te treba neko vrijeme i određeni broj streljiva da bi cijev počela nosit kako treba,gospodin mi je rekao da to primjerice nije slučaj sa Češkom zb.,kod njih se ispuca određen broj metaka te je cijev prilikom kupnje vec spremna za upotrebu.
On tvrdi da je došao do te spoznaje nakon što je bezuspješno pokušavao upucati novog Steyera.
E sad koliko je tu istine,ne znam,ali sky-ov karabin je zasigurno već ispucao tu kritičnu količinu streljiva ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: skyangel - 21. 05. 2008. 14:12:50
pustimo steyra, ja koristim mauser sa bellerovom cijevi, umjesto steyra sam ženi kupil auto hehehe. A kaj se tiče kritičnog ispucavanja metaka, mislim da je tu nesuvislo pričati bilo kaj, ipak "tata" ima dugu povijest hehe.

Štef kaj se tiče tvog prijedloga, to mi svi predlažu, da prvo puknem v zrak ko pucanj upozorenja, a onda tek u divljač hehe. Komedijaši jedni, mene ste našli...  ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Štef - 21. 05. 2008. 14:14:52
 Mislim da frajer priča bajke! Još ak je bio onaj mladi
u dućanu (mislim da je brat od ovog u Zagrebu  ;D )koji
mi se jednom predstavio kao gazda, voli pričat bljezgarije
a pojma nema.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medicus - 21. 05. 2008. 14:25:26
Mislim da frajer priča bajke! Još ak je bio onaj mladi
u dućanu (mislim da je brat od ovog u Zagrebu  ;D )koji
mi se jednom predstavio kao gazda, voli pričat bljezgarije
a pojma nema.

Heeeeh,ne znam,ja kad nekaj tvrdim onda to volim i podkrijepit crno na bijelo,a pošto se ne kužim previše u te stvari volim pitat,pa me baš zanima kaj bu ekipa znalaca rekla na to.
Ne mogu reči da ta teorija nikak ne drži vodu,ima nešto logike u njoj,al nek ljudi potvrde ili opovrgnu ak znaju
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Antezg - 21. 05. 2008. 15:01:55
Evo sto ovaj doticni gospodin misli o "razrađivanju cijevi" ili barell break in kako bi englezi rekli-vrlo poučno ;)
http://www.youtube.com/watch?v=TRRahHX9Zkg (http://www.youtube.com/watch?v=TRRahHX9Zkg)

Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: dalm - 21. 05. 2008. 22:37:34
Evo sto ovaj doticni gospodin misli o "razrađivanju cijevi" ili barell break in kako bi englezi rekli-vrlo poučno ;)
http://www.youtube.com/watch?v=TRRahHX9Zkg (http://www.youtube.com/watch?v=TRRahHX9Zkg)



Dabogda mu ženu ovako bacali >:(
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ry1 - 23. 05. 2008. 15:20:00
Isto kao I novi motor  automobila i cev puske zahteva razradjivanje koje ce joj poboljsati performanse i produziti zivotni vek.
Cinjenica  da dobar deo vlasnika uzlebljenih cevi delom iz neznanja, a delom zbog nemara ne praktikuje ovu vaznu proceduru uzrokovala je da mnoge inace dobre cevi nikada ne dostignu njihov maksimum.
Prvih dvadesetak metaka ispaljenih kroz novu cev su presudni I oni  najcesce bivaju ispaljeni na strelistu prilikom “probavanja” cevi ili upucavanja optike.
Vecina vlasnika uzlebljenih cevi zna da cev treba ohladtiti izmedju serija i “povremeno je ocistiti” ali se cesto vidjaju situacije gde srecni vlasnik raspali i po nekoliko kutija …onako, za srecu bez ciscenja i hladjenja.
Bez obzira kojom metodom je uradjena I obradjena  u unutrasnosti nove cevi uvek ostaju pore i ogrebotine kao posledica obrade.
Podsetimo se za pocetak uprostenog preseka cevi.
Odmah iza paralelnih zidova lezista metka ili grla cevi nalazi se glatki konusi deo koji je nakon izpaljenja metka prvi na udaru. Funcija konusa je formijaranje dijametra zrna koji ce svoju putanju nastaviti kroz zlebove cevi. Prolaskom kroz zlebove zrno dobiva rotacju.
Velika brzina, visoka temperature usled barutnih gasova i trenja metala od metal uzrokuju pojavu koja se naziva “varenje trenjem” gde meksi materijal ostavlja naslage na tvrdjem. U ovom slucaju bakarna  kosuljica zrna na unutrasnjosti cevi.
Glatki konusni deo grla kod nove cevi je posebno osetljiv na formiranje naslaga.
Svaki sledeci metak ce ostaviti sloj bakra sto znaci da onaj posle njega nece imati pravilno formiran dijametar sa jedne strane, a sa druge uglacavanje grla ce zbog tih slojeva biti onemoguceno. Naslage bakra na konusu u extremnim slucajevima dovode I do nepravlnig ulaska zrna u zlebove te ce ono kroz njih proci blago zakrivljeno I deformisano. Ne treba posebno naglasavati koliko ce to uticati na putanju zrna nakon prolaska kroz usta cevi.
Ciscenjem nove cevi odgovarajucim sloventom za sidanje bakra posle svakog ispaljenog metka naslage se otklanjaju sto omogucuje da naredni metak pomogne uglacavanju grla i da u zlebove udje pravilno formiran.
Ciscenje ce takodje skinuti naslage i sa zlebova cevi tako da ce pri upucavanju zlebovi na kosuljici zrna uvek ostavljati uniforman uzorak dajuci svakom narednom  i uniformnu putanju i maximalnu preciznost.
Poliranje zlebova je pored ostalih komponenti cevi verovatno najpresudniji faktor njene preciznosti.
Posto razradjivanje cevi zahteva intenzivno ciscenje I upotrebu solventa vazno je znati da pri svakom ciscenju treba dstraniti ostatk solventa sa usta cevi, a posebno kod onih koje imaju koveksna resenja za zastitu usta cevi od udara I mehanickih ostecenja.
U principu cev se kod razradjivanja cisti svaki puta nakon ispaljenog metka kod prvih 5 metaka.
Zatim posle svaka tri ispaljenja narednih devet metaka, a onda 2 puta posle svakih 5 ispaljenja.
U koliko se razradjivanje radi istovremeno sa upucavanjem cevi I optickog ili mehanickog nisana ova metoda omogucuje da svaki naredni metak bude ispaljen iz hladne I ciste cevi.
Ovako razradjena cev ce biti daleko bolje formirana i uglacana pa ce u buducem zivotu biti otpornija na stvaranje bakarnih naslaga i zadrzace preciznost mnogo duze nego nerazradjena cev.




Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 23. 05. 2008. 19:40:02
Ry d4
Drago mi je da si imao vremena napisati ovo ;)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: KOBI - 23. 05. 2008. 22:41:39
Svaka cast na trudu i tebi sto si napisao i nama koji smo sve procitali...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: dalm - 23. 05. 2008. 22:54:14
K vragu, skoro mi je neugodno...nemam što napisat, ja ne promašujem :P
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ry1 - 24. 05. 2008. 07:12:41
Napisano je u stvari pre par meseci, ovo je copy d1
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Antezg - 24. 05. 2008. 12:59:08
Mišljenja o ovoj temi su podijeljena-neki stručnjaci tvrde jedno , a drugi drugo. Ja bi reko da ovisi o cijevi-kako je obradjena iznutra.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: medo - 24. 05. 2008. 18:01:12
Napisano je u stvari pre par meseci, ovo je copy d1
Ne znam jer ja sam o ovome saznao tek prije 3 godine kad se u RH nema gdje nauciti :(
Nevjerojatno koliko ustvari nasi "znalci" o oruzju i prodavaci zapravo malo znaju ;)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 24. 05. 2008. 20:33:48
Prodavcima je samo vazno da prodaju i maznu lovu :-\.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: john deere - 20. 11. 2008. 21:26:37
riječima mladena delića: ljudi jeli to moguće?
pa šta je ovo, ili nitko više ne promašuje ili vam je neugodno pričat o tome! biće da je ovo drugo! ajde olakšajte si dušu bit će vam lakše.

evo ja neki dam mašim veprića oca mu je...! u šumi sjedim na tronošcu, lijepo vrijeme, lišće šušti ko ludo. sumrak, najgore vrijeme, vidiš, ne vidiš, misliš da vidiš, ono... ludnica. i čujem ga gdje m dolazi iza leđa. i tak ja ustanem, okrenem se, jedva ga primjetim na nekih 50-ak metara, vidim na optiku crni se, uši u zraku, ružna njuška. ma reko šta je to, on sad mora samo zaronit. nišanim glavu i povučem. ode majstor ko pofuren. e reko tak ti to kad se ideš zajebavat i pucat u glavu iz ruke. da se razumije pogađao sam ja to, ali ne ovaj put!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: ikova371 - 20. 11. 2008. 22:39:34
nije pisalo tvoje ime na njemu,na drugom će  ;D ;D, z10
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: KOBI - 20. 11. 2008. 23:17:12
riječima mladena delića: ljudi jeli to moguće?
pa šta je ovo, ili nitko više ne promašuje ili vam je neugodno pričat o tome! biće da je ovo drugo! ajde olakšajte si dušu bit će vam lakše

 d4 just
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: SEJFO - 20. 11. 2008. 23:22:30
 Iskreno!!! z1
 Ja nikad nisam imao priliku da promašim,(nit da pogodim) mada je često puta snijeg bio dubok!!! ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D z10
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: ikova371 - 20. 11. 2008. 23:29:31
ja sam raskrstio sa sačmaricom i svinjama,svaka čast,al sačma je za što je,a karabin za svinje,jer se i meni dogodilo.stojim na štandu pogon daleko(ima 3 god od toga,tek položio),sjedim,odjednom čujem iza leđa nešto lomi,dižem se kad na 40 koraka svinje,usporedno uz štand idu,ciljam šinom(prvi put pucao kugle),duum,duum,niš,opet zastale,duum-duum još 2 kugle,niš,prepunjavam duum-duum,odoše u pm,kolega do mene s karabinom 1 šus kriči dobila po kičmi i ostala,poslje pitaju ko je pucao poluautomato,ja vičem da sam ja zastavinom položarom 12-icom,6 šusa u jebeno kratkom roku al ko u svatovima  ;D ;D ;D,poslje nabavio iž 27,al ju nosim samo na sitno,a za svinje isključivo karabin  d7
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: KOBI - 20. 11. 2008. 23:54:37
Ja imam u planu uzeti kombinaciju jer ona mi se cini nekako najbolji izbor za d.svinju.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: kerber - 21. 11. 2008. 00:49:19
Daljina 40 metara tvrdi put širok 10 metara krmača velika kao fićo 2 rotwela kalibra 12 u ništa divljač čuo u dolasku pripremio se i promašio prije 2 godine još uvjek nisam došao sebi tražio krv 3sata a našao šipak d7
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: VEThunter - 21. 11. 2008. 10:17:44
Evo moje druge priče na forumu u kratko vrijeme, ovaj put promašaj za oscara, a tema za dobar film:
Zovem ja kolegu s faksa (nelovca) da dođe do mene jer idem na srnjaka pa da ga malo provedem kroz lovište i približim mu lov.
Ma čim skrenili s asfalta  pic evo krasnog srnjaka na max 50-ak m! Gledamo ga iz nive, a ja ne vjerujem da frajer ni glavu prema nivi ne okrene  :shok:! Neka, neka mislim si ja...  d1 Ne gasim auto, izlazim, dižem sjedalo i vadim pušku sa zadnjeg sjedala, srnjak ni da bi! Namještam se- pa probam naslon na krovu- visoko mi, pa na haubi-nisko mi pa na šajbu-ajd već nekako, ali pazim da sa zatvaračem ne razbijem šajbu, ma dok sam se ja pripremio kinezi bi već druge olimpijske pripremili  ;D! Povećanje na 9x - srnjak jedva stane u vidno polje i svo to vrijeme ni da mrdne! I tad pravim ravim najveću grešku- već razmišljam o postupcima nakon odstrijela jer uvijeti su i bolji od idealnih! BUM! A frajer okrene glavu i laganim korakom u kukuruz...  uf Ja ne znam il se on najeo maka il šta,al takvu flegmu od životinje još ne vidjeh!
Zovem lovnika i ispričam mu ovo sve-kaže on meni ništa novo! U čuđenju ga pitam zašto ččč? Kaže on da je na njega već peti put pucano na gotovo istom mjestu :shok:! Srnjak ili neki duh već palog srnjaka... Bojim se i pomisliti!  m4
 
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: zvedris - 21. 11. 2008. 12:24:57
bilo je jedno lijepo jutro,nedjelja,lov DS prigonom.
stojim na štantu(stojim jer mi je tronožac u drugom autu),
rano jutro,oko 7 sati,rosa pada sa lišća(bilo je kiše te noći),
slušam psi laju,pogon je krenuo,slušam.
ime nešto posebno lijepo u tom zvuku kad šuma odjekuje lavežom pasa i znaš da bi svakog trena mogao da budeš u situaciji da odstrijeliš nešto po čemu češ taj dan pamtiti cijeli život.
puška na leđima(8x57,ovaj put bez optike).
sad već cupkam malo po malo,hladno za prste na nogama,hladno je bilo tog jutra.
svako malo po vjetru do mene stiže lavež pasa,ma već po zvuku lajanja se čuje da još nisu naišli na svinje.
nekakvo šuškanje lišća iza mene odvrati mi pažnju,,,,,LISICA.
dolazi sa suprotne strane iz debele šume i ide prema branjevini.
lijepi primjerak,stara lija.
puška u rama i pratim,ide ona lagano,zastajkuje,njuška ,pa krene,,,ne vidi me i nije me osjetila.
razmišljam,tu je tast puco na lisicu i odma istog trena mu dojurio veprina a puška prazna i jedva da stigne prepunit(imo je sačmaricu tad).
ma neću pucat ,kaj ako mi idu svinje i ja ih poplašim i potjeram,,,,ma trebo bih pucat,,,,,neću,,,,
i tako razmišljam,,,kad ona zamakne u jarak i više je ne vidim.
a žeži ga,,,
pušku na rame i čekam dalje...
psi laju,ne kužim kak ih ne čuje nego ide prema branjevini.
ma bolje kaj nisam pucal....taman pomislim kad evo nje sad na 50 metar proviri iz jarka i ide po liniji prema gustom,opet stoji,njuška....
KAJ AKO NEBU DANAS SVINJA.....
pomislim,,
pušku s ramena,naslonim se na hrast(za bolji oslonac),,nišanim na mehaniški nišan(malo od hladnoće nemirna ruka),,ona stoji na nekih 40 metara meni bočno okrenuta.....
zaustavim disanje,tri,četiri,sad....
PUCANJ...
ko da da je od dima,,samo je nestala..
HA,reko,,,legla je(malo gustiša oko nje pa se ne vidi),mislim si.
nikud sad,čekaj dalje,kad pogon završi tad ću je pokupit....sav sretan,PRVA LIJA...

prođe nekih sat vremena,pogon gotov,,
od DS ni dlake,,,
jedini ja pucao u cijelom lovu...

idu kolege sa linije štanta premna meni i van iz šume,,
I,GDJE JE LOVINA...?
ja sav ponosan:;pogledaj tu malo lijevo oko sebe(malo doviknem)
i krenem prema mjestu nastrijela.....
ma nema je.....nemoguće....
ni traga ni od lije ,a ni traga ni kapi krvi,sad već pretražim 30 metara ukrug.


ajme bruke....

a veli kolega;vidio sam na dalekozor kad ti je krenula iza leđa i sve sam promatrao,
nisi je ti promašio tad kad si pucao,,,,nego kad si prvi put podigo pušku i premišljao se...
tad si presudio da će živjet.....

MA BIO JE U PRAVU...
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 21. 11. 2008. 19:11:36
Idemo dalje s Iskrenim i pravim dozivljenim Pricama.
Nekad se vredi pohvaliti i sa Promasajem, jer ima ih dosta u lovu.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: koko - 24. 11. 2008. 14:25:59
lov na DS, štand na stazi uz branjevinu, je se spustim 5-6 metara u branjevinu da vidim bar nešto niz jarak....nakon nekog vremena psi gone, a ja čujem 'vlakić' ide po jarku sve bliže....imam možda metar gdje je čisto za pucati, puštam prvu, drugu, a kad je bila negdje šesta one stanu, a ova provirila pola glave na 'čistinu'....ni 20 metara, križ po sredini, bum, sve se razbježalo, a ja mislim jedna je legla, nema šanse to mašiti....čekam dalje, a ono za 20 minuta opet čujem ide nešto....vepar ko fićo, dođe blizu staze i stane na 20m, bočno, ko da sam ga sam postavil, ali ipak je bilo relativno gusto....složil križ, bum, vepar krene, a ja blejim.....sve si mislim 'oćeš se ti srušiti već, kaj čekaš'........vepar ode, ja dođem do mjesta di je stajal, a ono propucan grabrić tik pred njim, razbilo mi šus, bilo par kapljica krvi valjda jer se zrno raspalo.....nesretan, idem vidjet di ona prva leži, a kad tamo ni dlake ni krvi.....prošlo od toga 3 godine, a ja poslije toga nisam imao prilike na DS pucati.....a bio valjda u 20-ak lovova i bilo je svinja....ove ko da su me urekle
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: 3006sprg - 24. 11. 2008. 20:38:02
ajde da se i ja malo pohvalim.
prošle godine ja kupim poluautomat. Sa karabinom me sreća služila (hvala bogu) i išlo je mene. Malo malo pa mi naiđe vlakić, a ja ako stignem 3 kvalitetna šusa, super. Ali da ne širim previše. Tu nedjelju dolazim iz noćne i neću u pogon. Ponesem ja "rasipač" i maštam o onim vlakićima što su mi dolazili na karabin. Upute lovnika da kolega i ja štantamo svaki sa jedne strane "širokog jarka" jer tuda svinje često prolaze (vlakić) i da se zna, ako koji zapuca drugi pritrčava u pomoć. I tako i bi. Mir, tišina, samo lavež pasa u daljini. Kad odjednom graknu top (45 - ica), skiknu prase, pa još dva puta zaredom. Rekoh to je to, krećem u pomoć. Dođem na rub jarka, gledam u smjeru kolege, nevidim ni njega ni svinje, ali problem je što čujem da blizu mene lomi grane i šušti list, ali svinja nigdje. Vidim preko jarka bježi jedna, ali pre daleko za pucat, to je još iza kolege. Sad sam ja više lud, oko mene šušti a ja ništ ne vidim. Slučajno se okrenem, prema štandu odakle sam dotrčao, kad ono vidim da je krdo 7 - 8 komada već otišlo preko brijega, vidim samo "perjanice kako sijevaju". Pucam ja za njima, (razmišljam nije pre daleko, padale su i na dalje, moraju bar dvije dobiti po kičmi), sve zvoni, promjenim okvir, sad je to već malo dalje ali još je dobro, udri dalje. Konačno, ja se ispuškaro, idem ja sad prebrojat odstrjeljene. Ja tamo, tražim, gledam i nevjerujem. Nula. A najzanimljivije je što su mi pregazile štand. Skoro mi srušile ruksak. Kasnije mi kolega kaže da je pucao ispred sebe i razbio krdo. Pola krda obišlo brijeg i došlo na moj štand, a kako na tom mjestu vjetar dosta kovitla poj...lo mi orjentaciju po zvuku. Počele dolazit poruke: "koliko je palo, jel dosta za danas, de ostavi malo za drugi put"i sl (naučili ljudi da baš ne pucam bez veze).
Na kraju konstatacija: možeš ti biti najveći maher za gađanje, ali ako "onaj odozgo" kaže "danas ništa" nema ti pomoći nego hvataj se za džep i plaćaj rundu za promašaj.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: OldHunter - 24. 11. 2008. 20:48:05
Kad se već svi "hvalite", evo i moje priće.  d1

Nekad davno, kad sam bio mlađan lovac ja .........  d1
Stojim ja na štandu, snijeg smrznut, gornji sloj led, u ruci karabin sa 4-12x50 (ili tak nekak, davno je to bilo). ččč
Osluškujem i čujem ja ide VLAK (ne vlakić), VLAK ! d4
Otkočim ja pušku, stisnem se uz drvo i čekam, osluškujem i čekam od kuda će da navale.
Kad ono dođu iz gustiša najbližeg meni (cca. 5 metara !!), ja pušku na rame, gledam kroz optiku, a unutra sve crno, ništa se ne vidi. Naravno kad je optika bila 4-12, a DS na 5 metara, a kad su prolazile kraj mene i 1 metar od mene !!
Pucam jednom, drugi put, treči put, četvrti put....., a svinje samo prolaze ! fre
Tek sa zadnjim metkom (a kad su DS već bile cca. 30 metara od mene), uspio sam odstrijeliti jednu od 20-kak komada koliko ih je bilo u vlaku !!  d6
Da sam skinuo optiku i pucao preko mehaničkog nišana, odstrijelio bi sigurno "barem" 2-3 komada, ovako jednog jedinog.
Za nevjerovati je da sam sa cca. 5 metara, četiri puta puknuo "u ništa" !!
Nije da se "hvalim", ali eto, tako je bilo.  pljus
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: josip bj - 10. 02. 2009. 21:31:06
kod mene u društvu je promašaj gajba pive
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: enigma - 10. 02. 2009. 21:42:13
kod mene u društvu je promašaj gajba pive
Onda neki možda i namjerno promašuju z10 sauf d7 ;D
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: tuco - 10. 02. 2009. 22:11:51
bio sam u gostima (u svojem selu, inače sam član 15km dalje) kazna je vino i voda, love
se štetočine, ide lija lagano, 10m, bum, ode lija. 32g olova iz kratke cjevi (vidi slike oružja) i
niš. ko u JELENKU- ko ima sreće, i pod kapom govno nađe! štand nemiran, okrenula se ona i
nazad na mene. no, imam kapu i tak to...  ;D
nije im bilo jasno kak sam pucal dvaput a imam jednu cev
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: syncm2 - 17. 03. 2010. 10:05:29
bio sam u gostima (u svojem selu, inače sam član 15km dalje) kazna je vino i voda, love
se štetočine, ide lija lagano, 10m, bum, ode lija. 32g olova iz kratke cjevi (vidi slike oružja) i
niš. ko u JELENKU- ko ima sreće, i pod kapom govno nađe! štand nemiran, okrenula se ona i
nazad na mene. no, imam kapu i tak to...  ;D
nije im bilo jasno kak sam pucal dvaput a imam jednu cev

Mislim da nisi dosta  odrezao cijev, još je  uzak snop sačme, de ju jos lpedanj skrati hao
Naslov: Jaooooo, fulao sam!!!
Autor: Miro - 17. 12. 2010. 10:08:22
Poštovani kolege lovce ja znam da se ovo iz naslova forumašima ne dešava, jer mi ipak svi super dobro gađamo i pogađamo, ali nekad se desi ono: Em ti pušku i nišan i metke i što ti ja znam.  d7 Ajde priznate  teaa teaa teaa hao hao hao.
Pa da krenemo: Prošle nedjelje u Primišlju došle su mi divlje svinje (3 kom) na cca 60 m, i ja buuuuum, malo odahnem i na mjesto nastrela - pazi, nema krvi, nema svinje, nema dlaka, nema ničega, a pogodio sto posto, kombinacija 8x57 i ZEISS odradili su svoje, kroz grm je metak prošao samo tako. Al vjerujte, nisam fulao, a kaj je bilo to se bez coprnice ne bu znalo  hao hao hao
Naslov: Odg: Jaooooo, fulao sam!!!
Autor: mve - 17. 12. 2010. 12:01:19
Što bi se reklo:" Sve sam vidio ali ne i da mrtva svinja trči"  hao  hao  hao
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Duma - 18. 12. 2010. 19:45:20
pobjednik


http://www.youtube.com/watch?v=bk0HYn2u7c0# (http://www.youtube.com/watch?v=bk0HYn2u7c0#)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Miro - 21. 12. 2010. 09:17:16
To ti je to, em ti pušku i ..... hao hao hao zagi
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: draganco - 21. 12. 2010. 13:38:02
Desava se  ;D, ja jos uvek nikako da spakujem seriju od 10 bez promasaja  ::)  d7.
Nemoze svaka kugla da pogodi, ako bi pogodila sta bi bilo?
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 22. 12. 2010. 19:03:21
Desava se  ;D, ja jos uvek nikako da spakujem seriju od 10 bez promasaja  ::)  d7.
Nemoze svaka kugla da pogodi, ako bi pogodila sta bi bilo?
Možda zvuči čudno , no koji puta draže mi je u " bojevo brdo " , no u meso , ako nisam siguran gdje i kako bi to moglo završiti !
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: mpeca - 12. 11. 2011. 12:42:50
 Otislo  je  vise  veprova  posle  pucanja  ubio  sam  se  trazeci    bar  kap  krvi  ali  nista.  Jedan  mi  je  jos    pred  ocima  i  pamticu  tih  pola  minuta  dok  sam  ziv.  Naime  jos  par  nedelja  do  zatvaranja  lova  a  meni  nestalo  sbt  game  king  od  14,26  grama.  6o  metaka  koliko  mi  sleduje  godisnje  je  otislo  sto  u  metu    jer  je  posle  padanja  penjuci  se  po  stenama trebalo  proveriti  dali  je  sve  u  redu  sa optikom , sto  pucajuci  u  lovu ,a te godine je bilo za  to  puno  prilika.  Jedan  moj  dobar  prijatelj  inace  poznati  hirurg  kome  sam  se  pozalio    mi dade 12  sb  od 12,7 grama.   doduse  imao  sam  nesto  i  ppu  a  i  igmana  ali  sam  nekako  vise  poverenja  imao  u  sb.Odem  na  streliste  i  iz  svog  poluautomata  ispalim   po  dva  na  100  m  .  sa  belotom  sam  imao   najuzu  grupu  koja  je  bila  samo  prosirena  rupa   od  prvog  metka u  samom  centru  .   Odusevljen  pogodkom  i  pun  sebe  sutradan  po  jakom  mrazu  i  snegu  sa  ledenom  korom  probijao    sam  se  do  prelaza  gde  sam  izdaleka  video  trag   vepra koji  je  isao  u  dolinu  i  crno  trnje.Na  jednom  mestu  sam  razgrnuo  nogom  sneg  do  trave    [  da  mi  nebi   krckao  pod  noge     i  odao  moje  prisustvo  ].  Odatle  sam  kontrolisao  dva  prelaza  i  prtinama  koje  sam  napravio  mogao  ako  treba  da  pretrcim do njih.Lovocuvar  povede  kerove  u  dolinu  i  nedugo  zatim  zacuh  lavez  u  mestu  a  zatim  se  kerovi  razdvojise  i  jedan  piskav  glas  koji  me  podsecao  na  glas  njegove  keruse    podje  uzbrdo  od  mene  daleko  nekih  250 m   ali  preko  prevoja  dole.   Potrcah     ali  zakasnih  nekih  50 m    u  trenutku     kada  sam  se  zaustavio  zacuh  kera  koji  u  mestu  dole  u  dolini  laje  vepra.  Kroz  glavu  mi  prodje  misao gledaj  sada  ce  da  me  zezne  i  prodje  tamo  gde  sam  bio.  I  stvarno    ugledah  vepra  koji  iz  doline  izadje  na  moju  prtinu  i  iduci  njome  stade  tacno  na  mestu  gde  sam  razgrnuo  sneg.Podigoh  karabin  nanisanih  u  vrat  polako  povukoh  obarac  prolomi  se  pucanj  vepar  se  okrate  i  pravo  prema  meni     nanize  drugi    ispred  njuske    treci    obori  u  moju  levu  stranu  na  nekih  100m     zbun   ispravi  se  na  slog   cetvrti  u  uvo    udje  u  crno  trnje   peti  u  plecku    a  zatim  se  zaustavi  i  ispravi    na  nekih  40  metara      i  ja  mu  u  plecku    opalih  dva brza.Vepar  ode  u    zbunje  a  ja  da  vidim  koliko  je  krvario  i  da  ga  potrazim  nadajuci  se  da  je  ubrzo  pao.  Kad  tamo  nigde  ni  kapi  krvi   ,  ni  jedne  jedine , rukom  sam  tamo  gde  je  prosao  sam  rukom  okretao  sneg  nebili  nasao  bar  jednu  kap   .Nista.       sve  promasaji.U  ponedeljak  sam  na   strelistu  ispalio  poslednja  tri metka  svi  su   podbacili  dobrih 30  cm.   nasao  sam   tragove    u snegu .   Od  12  ja  sam pogodio  dva   koja  su  zavrsila  u  nuli  na  strelistu  a  ostali  su  isli  dole.  Ode  vepar  kapitalac   i  ostavi  me  sa  uverenjem  da  vise  ne  uzimam  staru  tudju  municiju  vec  da  pucam  samo  proverenu   svezu.                                       
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: evaeva - 12. 11. 2011. 18:45:25
Zanimljiva priča, ovakvih slučajeva zna biti često kada lovac jednom (obično jeftinijom) municijom upucava ili ide probati pušku, dobije dobre pogotke a sa skupljom i kvalitetnijom će u lov, kad tamo ista priča kao i tvoja. Zaključak, koristi jednu vrstu metka koji ti se pokazao najbolji.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: mpeca - 12. 11. 2011. 20:15:18
Znam  to  ali  na  odobrenje  mi  sleduje  60  komada  godisnje  teren  je  tezak  i  te  godine  sam  morao  vise  puta  da  proverim  optiku  na  strelistu  zbog  padova.  Nijednom  nije  pokazala  da  je  usled  pada  mrdnula  koncanica  na  nisanu  ali  metak  po  metak  ode  polovina  na  kontrolu  a  polovina  u  veprove.Usvakog  pucam  dok  ne  padne  a  te  godine  sam  odstrelio  nekoliko  lepih    veprova  ispred   mojih kerova.  Ranije  sam  pucao  po  jedan  metak  ali  ako  predje  brdo  i  ranjen  padne  naidju  drugi  lovci  opale  u  vazduh  i  kazu  da  su  ga  oni  odstrelili.  Zato  sada  pucam  onoliko  puta  koliko  treba      da  bi  sto  manje  odmako  .Veprovi  su  jaki  u  dobroj  kondiciji  i  ako  nisu  pogodjeni  u  mozak  ili  vratni  deo  kicme  odnesu  pogodak u  srce  i    stotinak  metara.A  sa  pogodkom  u  pluca  odu  daleko  sve  zavisi  koji  krvni  sud  je  probijen  a  to  zna  da  bude  i  vise  stotina  metara  ,  granica  sa  Bugarskom  je  blizu .......
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Neno - 14. 11. 2011. 11:31:54
HeHe.

Šta bi rekli:  "Šta leži, ne bježi."
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Huntercro - 17. 11. 2011. 21:37:20
sve je to sastavni dio lova
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Zoran - 18. 12. 2011. 10:44:31
alaj sam se nafulao jucer vbagon od 20 svinja ni 3 metka mi nisu pomogla  uf

TUROPOLJE me zajebo  fre
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Nosler - 18. 12. 2011. 11:36:03
alaj sam se nafulao jucer vbagon od 20 svinja ni 3 metka mi nisu pomogla  uf

TUROPOLJE me zajebo  fre
Dosta si i ti stedio metke ali mogao si bar jedno "potrefit".. z10
Sta bi?
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Zoran - 18. 12. 2011. 13:18:10
alaj sam se nafulao jucer vbagon od 20 svinja ni 3 metka mi nisu pomogla  uf

TUROPOLJE me zajebo  fre
Dosta si i ti stedio metke ali mogao si bar jedno "potrefit".. z10
Sta bi?

dobilo je a nema krvi  uf
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: HS-2000 - 18. 12. 2011. 13:35:37
Zorane sve si vidio ali da mrtva svinja trči to još nisi vidio... hao hao
Pozdrav
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Zoran - 18. 12. 2011. 14:25:16
Zorane sve si vidio ali da mrtva svinja trči to još nisi vidio... hao hao
Pozdrav

jebo ti to kad u zivotu uvek ima taj prvi put!!!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ahtum - 18. 12. 2011. 16:05:52
 d7
Prije 2 tjedna jurio jedan zec ka meni u nekoj oranici. Nišanim ga, i pokušam gađat ali sačme ne žele izlaziti......Zec bježi na 4-5 m pokraj mene, maše mi rukom i nastavi!
Nisam dovoljno zatvarao moju poluatomatsku sačmaricu.  d2 Nasreću onoga dana imao sam u palmaresu već dva dugouška.
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: mpeca - 03. 01. 2012. 17:28:54
 Polovinom Decembra?
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan - 03. 01. 2012. 21:47:27
Polovinom Decembra?
Ne razumijem zašto " ? "
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Miro - 04. 01. 2012. 09:04:07
Polovinom Decembra?
Ne razumijem zašto " ? "
Možda je kod njega kalendar lova drugačiji??? zagi
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: Ahtum - 04. 01. 2012. 22:49:29
Da! Tako je!
Sezona lova na zeca traje od 01. studenog do 31. sijecnja!
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: evaeva - 26. 05. 2016. 19:06:40
Jako zanimljiv promašaj..... uf
https://www.youtube.com/watch?v=dXv2zrVV3lQ (https://www.youtube.com/watch?v=dXv2zrVV3lQ)
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: fazan III - 26. 05. 2016. 20:46:01
Hebeš karabin,12-ica idealka i drito čelo na pet metara,uf samo bi kleknuo,a cini mi se,da se frajer malo  :pferd:
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: HS-2000 - 26. 05. 2016. 20:48:56
uuuh.sta ovo bi.tko ovdje treba naočele... happi
Naslov: Odg: Najpromašaj
Autor: deeejan - 26. 05. 2016. 21:17:01
 uf happi