Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 70814 vremena)

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #60 u: 27. 09. 2007. 21:41:08 »
moj prvi ozbiljniji promašaj, bar mislim da je bio jer ne znam objasnit. Uglavnom, moj strojček dosao do mene nakon prerade kod puškara. upucan, sve štima. zimsko vrijeme, snježič od 10 cm. je idem polako prema čeki i vidim vepar več vani, stokilaš, na oko 100 m. ja polako do nekog drveta, naslonim pušku, nanišanim i povučem. on po gasu ko da nist nije bilo, a za njim snjeg frca u zrak. dodjem na mjesto pucanja, ni kap krvi. psujem sebe , pušku, sve živo i ne vjerujem. onda nisam znao ali sad si mislim šta je. pucao sam sa bellotom SPCE, i jedino da sam ga po vratu maznio bi bilo nekog učinka, bar si sad mislim. al da sam ga pogodio ma makar i s tim morao je pokazat neki znak pogotka, al on nista. čista misterija bi rekli, al njega nema! :o
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #61 u: 27. 09. 2007. 21:48:02 »
pa da nastavim kad me krenilo. ja u pogonu, snijeg napadao dan ranije i počeo se topit pa pada za vrat. moja vjerna psina otišla čim sam ga pustio. A ono gusto u pm. I probijam se ja kroz to, kapuljaču nabio preko glave da ne pada za vrat, kad kolega lijevo od mene se počne derat svinje, nije stigo ni pucat a one pravo na mene. I jedna ide pored mene na 5 m kroz taj gustiš i ja potegnem i vidim grab kak mi se rascvjeta pred očima, brzo prepunjavam i zaglavim čahuru unutra, a dva komada pravo na mene tako da sam se morao bacit u stranu da mi kroz noge ne proče. Proču desno od mene i kolega do skine krmaču oko 100 kg. zahebano pucat u tim šumama, sve puno drva! ;D
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #62 u: 27. 09. 2007. 22:17:30 »
ja sam zbog spce išao nekoliko puta po psa i to pogotci odlični a na mjestu ni kapi krvi. krv tek nakon 10-20 metara. a ako ga doviješ visoko i dalje jer ga ne probija
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #63 u: 10. 10. 2007. 23:56:06 »
 Huntercro i ostali decki, promasaji su sastavni delovi svakog lova. Imao sam ih dosta i bice ih jos.Ali da smo zivi i zdravi i da lovimo i dalje. Kada budem nasao malo vremena, ispricacu vam biser od 4 vezana pucnja(promasaja) :'(.
« Zadnja izmjena: 10. 10. 2007. 23:57:37 od draganco »
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #64 u: 12. 10. 2007. 10:59:01 »
Tko radi taj i griješi ,a tko lovi naravno da i promašuje.čist promašaj uvijek je bolji od lošeg pogodka!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #65 u: 24. 10. 2007. 10:08:47 »
Uvijek sam bio za to. Bolje je čist promašaj puno puno bolje. Ljudi se precijene ili krivo procijene daljinu gačanja jedan krivi tren i eto belaja
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #66 u: 24. 10. 2007. 12:06:49 »
A sto reci za ove promasaje od mog prijatelja.
Pucao je sa 270Win na lopatara oko 100m udaljenosti.Zrno je bilo nosler ballistic tip,karabin Sako,vrijeme idealno,a lopatar oko 4 god. star.
 Pucao je iza plecke medjutim lopatar pobjegnu 100m dalje pa se cudi ,medjutim cuo se metalan zvuk. Cilja on opet misleci da ga je lose pogodio,puca,a lopatar poce trcati prema njemu.Nakon 50m je pao.
 Trazeci sto se dogodilo pri prvom hicu ustanovio je da je pogodio hranilicu udaljenu oko 50m iza jelena.Naime zrno je pogodilo u grancicu i promijenilo smijer za oko 20m u desnu stranu iza jelena te pogodilo hranilicu.
 U Africi je na slican nacin pucao na Gazelu medjutim zrno je pogodilo trn i promijenilo smijer.Umijesto lijepog trofeja pala je zenka tako da je platio jos i kaznu ;D ;D ;D

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #67 u: 24. 10. 2007. 12:09:04 »
Očito je problem u zrnu jer balistic tip traži čistu metu.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #68 u: 24. 10. 2007. 12:15:04 »
Očito je problem u zrnu jer balistic tip traži čistu metu.
To je tocno i to je boljka jako brzih kal. sa mekanijim zrnima.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #69 u: 24. 10. 2007. 13:02:41 »
Moj najvei promašaj dogodio se pred nekih par godina.Sjedim ja na sjedalici uz put,mislim na sve i svašta kad ono veliki lisjak ide lagano putem.Prislonim pušku na granu,čekam da mi doče u ravninu cijevi,daljina nekih 10 metara i okinem.Kad ono lisjak lagano počinje radit osmice i bris u šumu.Al sam bio ljut >:(
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #70 u: 24. 10. 2007. 15:27:11 »
Moj prvi promašaj je ujedno i prvo pucanje na divljač, tako da mi je ostao u sječanju, što zbog prvog uzbučenja a što zbog tog promašaja.

Sa nekih 15-ak godina, otac i ja smo išli sa barkom i u jednoj uvalici smo vidjeli divokoze kako skaču po stijenama tik do mora. Zamolio sam oca da pusti mene da pucam i shulove 16-tice što je on to i učinio. Primaknuli smo se na nekih 30tak metara možda malo više, ispred mene stoji divokoza sa mladim, nabetost uzbučenje, polijetanje,...buuuum......i ništa. Točno sam vidio kako je zaprašilo ispod koze, dok je ona u dva skoka več bila u šumi. Primijetio sam na ocu isto iznenačenje ali nije mi zamjerio, več naprotiv kasnije na povratku dao mi je lekciju o pretjecanju i kako ispravno pucati, što se na moru i najbolje vidi kakav je posip sačme.
Dugo smo razgovarali o tom promašaju i kako bi bilo da sam napravio ovako i onako, tada mi je rekao da ne brinem jer "sve one naše čemo sigurno donijeti doma." Ta mi je rečenica još i dan danas misao vodilja u puno situacija.
Taj dogačaj mi nikada neče pasti u zaborav i sada ga pamtim kao da je jučer bilo.
« Zadnja izmjena: 28. 10. 2007. 19:47:09 od MP153 »

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #71 u: 05. 11. 2007. 16:41:00 »
e pa dečki moram se pohvaliti s jos jednim promasajem. sad u petak bio na čekanju. bilo jako oblačno, i kad je pao mrak bilo je kao u bunaru. uglavnom nakon 2 i po sata čekanja neki vrag šušti u travi. posvijetlim i vidim oči, malo nazime i počinje se okretati i kreče prema šumi. ispred čeke se digla neka lijeska i vidim ga kroz to granje. ja na optiku, nanišanim u crno i gruu. počelo mi pištat u uhu, sve se zadimilo nist ne vidim. mislim si to je tu. odem ja dole, nema ničeg, ni kapi krvi. trazim ko budala i nista. odem natrag na čeku, probam ponovo posvijetlit da vidim di sam pucao, kad vidim da crna mrlja u sta sam pucao jos tamo stoji. spičio sam x-bullet u sjenu od ljeske. bem se smotana!
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #72 u: 05. 11. 2007. 17:11:08 »
E što sam se ja napromašivao s papovkom ajojj. I zato je tamo gdje joj je mjesto - u ormaru. Eventualno za štetočinepoput pasa i mačaka lutalica
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #73 u: 18. 11. 2007. 21:06:55 »
Evo sad moja dva zadnja unazad deset dana:
Nedjelja, lov prigonom na divlje svinje. Ustao sam u pet ne bi li nešta zaboravio. Lov krenuo da ne duljim, u drugom prigonu čujem ide cirkus prema meni. Na jedno 10 metara kroz šikaru trči prvo moja kuja, pa za njom svinjče i za njima dva terijera. Kako mi se ukazala prilika opalio sam a on i dalje trči. Ja da ću prepunit kad mi se na mosinu na zatvaraču nešta odvrnulo i neče s metkom u cijev. Dok ja tako drkenjam po zatvaračau to isto svinjče sad prolazi pored mene na tri metra ali ja ne mogu metak ubacit. I ode ono od mene ja ljut ko ris gledam u karabin šta je sad. Pogledam ja u drugi red šljukarica do mene kad ono trči lijov prema meni a metak je još vani, a pištolj zaboravio ..... Na kraju sam popravio zatvarač i odstrelio jednog ranjenog da malkec poravim dan a mogao sam se proslavit.
Jučer lov prigonom na DS. Šumarija Kamenska Uprava šuma Požega. Vrijeme lijepo malo snježi. Lov organizirao Klarič d.o.o. Požega. Dočem ja tamo gore kad ono snijega 25-30 cm, na Zvečevu 55 cm. Morati čemo  promijeniti prigone jer je snijeg predubok. I proče prvi prigon ništa, kad u drugom ja sjedim na cesti ispred mene gusta šikara s kitinom od snijega, lijevo nešto malo rječa šuma, razmišljam ja ako bude kud bježalo mora kroz to gusto, skiniču ja optiku. Sjedim ja tako na stolici čujem ispred mene psi laju polako, vepar 100 % sad ide polako prema mene več ga vidimm na zidu i kako mi svi čestitaju. Stežem karabinku kad krajičkom oka vidim kroz rijetku šumu izmeču grana podvijenih od snijega trči jedan komad jedno 50-ak kg. E nečeš ročo ovdje proč naišao si na majstora. Nanišanim puknem otrči on, to je to. Samo čekam da prigon završi odoh za njim u šikaru za tragom pa čemo ga izvuč. Prigon završio ja tamo na trag nema kapi krvi. Sam sebi ne vjerujem ma kako nema ja još jednom 50 metara sad dublje u šikaru. Nema pa nema. E pa bravo majstore jesi mrljav pa kud si skidao optiku .... Kad smo završili lov zbog toga sam promašaja bio kažnjen od stoloravnatalja sa ispijanjem dvije mokre. I odoh radit u nočnu a film nikako da mi se prestane vrtiti. Danas razmišljam pa kad sam pravio taj karabin upucao sam ga na SB municiju, a sad pucam s oryxom a nisam ni probao kud nosi. E jesam tukac sutra pravac na streljanu pa da vidimo kud to ide. E ljudi makar sam pronašao razlog da na jedan dan zaboravim kratkometražni film. Jednostavno kako bi naši stari rekli: nije bila prilika.       
« Zadnja izmjena: 18. 11. 2007. 21:09:18 od Huntercro »
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #74 u: 18. 11. 2007. 21:39:01 »
Desava se to majstore ;), zivot je previse stresan i ponekad zaboravimo sto sta! Popravices se drugom prilikom.Svi gresimo.Moj primer - u zimu 2000g odem ti ja na Jelena Lopatara(Lanjac)Karabin sam upucao sa PPU 11,7gr.A Vid ti mene, ja kontam ma ponecu Juzno Africki PMP od 14,5gr.Lakse cu Jelena oboriti.Odem na ceku,popodne izlazi dugo zeljeni ocekivani Trofej.Hvatam ga nisan i tras,umesto standarne visoke plecke dobivam ga prenisko,iznad same noge.Zivotinja reaguje kao da je u vatri,ali ne pada pitam ja vodica da opalim jos jednom-ovaj netreba dobro i cak Jelen ode u sumu. Sta reci posle je bilo zezanja i jurnjave po sumi i pucao sam ga gde je najsiri.E to mi je za nauku, klasican pocetnik i neiskustvo.Normalno da teze zrno ce pasti malo vise :).
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<