Autor Tema: Najpromašaj  (Posjeta: 70819 vremena)

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #45 u: 26. 09. 2007. 22:09:43 »
LJudi maksimalno ste skrenuli sa teme. Tema nema veze sa municijom osim ako je frzager. Molim vas da nadalje pišete samo o kategoriji svoji promašaja.

Pozdrav 
Evo vratio sam se na otvaranje teme pa sam ponovo pročitao sve postove, ima ih na ovoj temi 40 , a 350 posjeta ,izgleda prijatelju Huntercro,Medo,Skyanger i moja malenkosti da su svi drugi  dobri strelci , ili što je vjerovatnije ne žele o tome pisat a  vole ljudi čitaju kako mi promašujemo.
Ne vidim razloga stiditi se promašaja i to je dio lova,samo naprijed pišite, ako ne želite ja  ču vas častim svojim promašajima,nisu bili česti ali ih je bilo ....

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #46 u: 26. 09. 2007. 22:23:52 »
Od sada, samo zbog Vas i na vaše traženje, otvorena ja nova tema i anketa o korištenju PP-a u lovu.. za i protiv..

http://www.lovac.info/component/option,com_smf/Itemid,169/topic,627.0/

bit ove teme (NAJPROMAŠAJ)je da ostalim forumašima opišete svoj najpromašaj (dovoljno je jedan, nemojte razvijati raspravu o izborima zrna, kalibra i slično, za to ima otvorenih tema ili otvorite novu na pripadajučem podforumu..), objasnite razloga zašto je došlo do promašaja, dali ste kasnije utvrdili zašto ste promašili ili još uvijek neznate razlog promašaja..

Nadam se da se pokretač teme slaže samnom..č Slobodno neka me nadopuni
« Zadnja izmjena: 26. 09. 2007. 22:25:53 od Nikola »

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #47 u: 26. 09. 2007. 22:27:33 »
sve je to sastavni dio lova. nisam neki promašivač ali se desi kao i svima drugima. ispalim godišnje ohoho metaka karabinskih u metu i iz pištolja a znam promašit jer i ja sam ljudsko biče. dobre se stvari pamte a loše zaboravljaju.
Nego evo još jedan od prije tri godine. Lovimo mi svinje u jednom prijateljskom društvu, prvi pogon ništa, idemo do jednog predjela gdje je jako obraslo šikarom i glogom kad moji psi (oštrodlaki njemac i terijer) vuku jedva da ih držim a još nismo ni krenuli. znak za start ja ih pustim, nije prošlo deset sekundi njemac i terijerka gone ko sumanuti a unutra lomi sve u šesnaest i direkt na mene. stane to svinjče jedno 60-70 kg na 3 metra od mene u glogu vidim ga ja ali ne mogu pucati od pasa. od oružja sam nosio papovku. viknem ja kad ga njemac grunu ravno na mene pod noge, ja bum bum onako iz ruku na jedno dobrih 30 cm on se izvali psi opet na njemu. lice mi se ozarilo. to su pravi psi, ja još bolji strelac, sretan ko malo prase. kad stiže jedan stari lovac ajte ljudi eno jedno 2 km dalje kod vatre veliki vepar prešao ali ima krvi. mi se premjestimo dođemo do gustiša ja pustim pse opet ist apriča lome u branjevini čujem njemac laje na mjestu, tu je. branjevina uz gater, viče mi lovnik idi potrči naprijed. trčim jedno 100 metara, presjekao mu put na cestu i viknem ja opet drži ga, drži ga. opet ga njemac krene direkt na mene. čujem ja lomi na mene direkt, srce mi kuca petsto na sat psi laju kad evo grdosija iz šikare u kanal ispred mene na metar. ormar blago rečeno. ja povučem jednom, drugi put, u leča kad je on ispod mene. ode jebot ene mogu vjerovat odeeeeeee. ostao mi još jedan metak u pušci gledam na cesti on prelazi na jedno 70 metara. povučem i treči put onako ni sebi ni svom. psi za njim, čujemo jedno 2-3 km na mjestu laju. opet mi skupimo redove i tamo kad ono u onoj prvoj gulježi drže ga na mjestu jedno tri terijera. uče jedan domači lovac bum tras zvikne ga oko 150 kg i 22 cm kljove. zamisli imao polomitu donju vilicu neko ga u susjednom društvu ošarafio po gubici. u bem ti sreču izvukli ga mi gledam ja nema nigdje traga od mojih metaka. možda sam ga i pogodio pa je ostao ali nigdje rupu nisam vidio. kad su ga gulili nisam bio vepar je pripao njemu. idem kuči i ne vjerujem  kakva prilika - dugo takva neče biti. i dan sam danas uvjeren da sam ga pogodio ali je zbog lošeg kalibra otišao i od onda papovka služi za metu i patrolu.         
« Zadnja izmjena: 26. 09. 2007. 22:31:15 od Huntercro »
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #48 u: 26. 09. 2007. 22:39:39 »
Pa slazem se skoro u potpunosti sa Huntercroom jer do 100m temp ne igra preveliki utjecaj iako moram reci da sam sa jednim streljivom u 8x57 prije nekih 10-ak god. imao veliki podbacaj pri -18. Podbacivao mi je karabin oko 10cm sto je bilo previse.Je li bio neki stari PPU ,S&B ili Hirtenberger ne mogu se sjetiti ččč
 Jedan od promasaja koje pamtim samo po zlu se zbio prosle god.
Otisao sam na ceku kao gost i dozvolili mi da odstrijelim sto zelim,a ja sam zelio samo muntjaca sto vecih rogova.
 Ceka na predivnom mijestu,u ruci Browning A-Bolt stainless steel 270 win sa grupom na 100m 1.5 cm.Streljivo rucno punjeno sa Nosler ballistic tip ,a sve zacinjeno Swarovskim 8x56. Ja nabrijan cekam susret sa "nemani". Proslo je nekoliko srnjaka,lopatara ali ja ckam i dalje. Fazani oko ceke me dekoncentriraju i zagledam se u jednog od njih.Taman prije odustajanja od cekanja slucajno spazim kako kroz travu na 50m pici muntjac laganim kasom. Ja se na brzinu okrenem ,poklopim kriz na plecku i BOOM!!!
 On samo lagano odskakuta u grmlje. Svi se strcali da vide sto je ludi Hrvat odstrijelio,a ja ne mogu naci ni gdje je zrno zavrsilo. Svi su se slozili da sam predbacio ili pogodio neku sitnu grancicu,uglavnom promasaj.Ma lako je bilo i za to ali kad sam im objasnio velicinu rogova rekli su mi da sam promasio zlatnog.S obzirom da tad nisam imao s tom divljaci dovoljno iskustva mislio sam da je ispod prosijecan.
Drugi vikend na istom mijestu Nijemac odstrijeli bas njega i od srece  je pio 2 noci.
Pa reko kud bas na onoga koji trofeja ima da im ne zna broj,a ne nekog koji ih je tek poceo skupljati(mene) ;D ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #49 u: 26. 09. 2007. 22:47:04 »
jedan iz Siska je sa papovkom imao skoro istu nesrecu.Vepar mu je dolazio 3 puta i ispalio je sve metke samo sa jednim pogotkom i to treci put kad je stajao 10-ak m od njega.Pogodio ga je u plecku i vepar od 170 Kg 23cm kljove otisao je u susjedno loviste koda ga nije ni pogodio.Odstrijeljen je nakon 5km i nasli su zrno razbito u plecki bez veceg ucinka.Lovac koji ga je odstrijelio je zapravo cistio auto nakon pogona i vidio vepra kako pliva preko kanala.Pretrcao je 50m i docekao ga sa brenekom.Pao je u  vatri

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #50 u: 26. 09. 2007. 23:56:02 »
Moj prvi promašaj  je bio u prvom lovu ,prije više od 20 godina,bio sam na čeki,nisam puno znao o lovu samo toliko da se popnem na neko stablo ,i čekam .
Tada se lovilo sa reflektorima na puškama sačmaricama,i to  je  bio legalan način lova prema tadašnjim propisima ,u puški dva PP takočer tada regularno ,odmah čak i  prije sumraka dolazi guda sa 4-5  malih ,težine prepostavljam oko 15 kg,vidljivost dosta dobra nije još ni pao skroz mrak ,žuta trava ,oni tamni.
Jedan  mali došao skroz blizu mene ,ni 10 metara,šinu na puški smo mazali kredom da je lakše nišanit, trebalo je samo poravnat i opalit ,ja neiskusna budala,palim reflektor iako sam mogao nanišanit bez ,kada sam ja upalio reflektor imao sam ga  odmah na nišanu,brzo sam povukao obarač vjerovatno povlačeči pušku prema dolje a on je vidjevši svjetlo malo poskočio  i to je za tu daljinu bio  čisti promašaj.
Guda vjerovatno nije ocjenila odakle je došla opasnost pa se sakrila desetak metara iza moje čeke i počela dozivati mlade,mladi su se nakon pucnja razbježali na sve strane, na dozivanje krmače su  počeli  iz raznih pravaca trčati prema mojoj čeki ,iako sam imao i drugi metak  i imao sam  i drugu priliku nisam se usudio pucati jer sam  promašio  prvi metak a kako bi tek pogodio u trku.
Kada ih je sve skupila  gustišom ih je izvela iz doline ,došao je stariji lovac koji je bio 200 metara dalje i rekao mi :Mali ,imaš volju ali neče biti ništa od tebe,to ni slijepac nebi promašio.
Loš početak,prvi lov ,pa odmah promašaj pa ovakav  komentar starijeg lovca,katastrofa.
Na moju sreču  taj lovac je te večer promašio u procjeni i više nego što sam ja promašio svinju.
Poslije me krenulo..... d7

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #51 u: 27. 09. 2007. 12:30:08 »
kupim ja karabin (222 rem.) i upucamo ga na 200m, i prvi lov(s movim karabinom naravno) ja i kolega krecemo na lisice, cekacemo itd, isprati nas moj baba (otac u vojvodini... prim. aut.) i kaze da sta god ubijemo danas ce on pojesti sa sve krznom...
idemo pored kanala obraslog trskom, pricamo, i na jednom mestu pecarosi iskrcili trsku u duzini jedno 3metra, s obe strane.kanal uzan oko 3metra a sa druge strane na putu sedi lis i gleda na drugu stranu, vremena koliko hoces, nije nas osetio ni cuoč!
skinem karabin s ramena, daljina 15 metara najvise, al meni pred ocima samo moj cale i lisica... naciljam u vrat, ne ko neki dumsteri u plecku, povucem okidac i PROMASAJ....
lis u dva skoka u trsci, a kolega stoji sa otvorenim ustima i puskom na ramenu, pitam ga sto nije on pucao, lakonski odgovor:
-pa kad vidim da ces ti da ga skines ko nista....
inace baba se bas obradovao....
 d6 d6

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #52 u: 27. 09. 2007. 13:58:08 »
   Prva patkarija ,17 godina,nadobudan a pojma nemaš .9 kutija fioccieve osmice i dvije patke.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #53 u: 27. 09. 2007. 14:46:58 »
Prije tri godine negdje početkom siječnja sijedim na čeki i čekam svinje. Bio je snijeg i taman kad se počelo mračiti, počeo je padati novi. Vidim ja ide DS, po mojoj procijeni veprič, ide iz šume prema otvorenome gdje je kukuruz. Izače van iz šume i stane kraj kukuruza. Udaljenost 60-70 metara, stoji mi ko nacrtan, vidljivost na optiku super. Ja majmun ne razmišljajuči stavim pušku direkt na čeku, stavim križ na plečku i bum! Svinče se okrene i otrči u šumu. Ja dođem na mjesto gdje je veprič stajao, krvi nigdje, a karabinski metak je zadrapio u snijeg taman iznad plečke. Htio sam se pojesti živ!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #54 u: 27. 09. 2007. 15:01:23 »
Prije 6-7 god. sam lovio prepelice po prvi put jer male stvari me tad nisu radovale.Imao sam 5 kutija Fiocchija i 12 IZH-27.Na kraju sam otisao doma sa puskom i divnim uspomenama,bez ijednog metka ili prepelice ;D
 Takva me sreca jos uvijek sluzi kad lovim prepelice prerijetko ;D ;D ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #55 u: 27. 09. 2007. 15:03:30 »
Pucao sam jednom u vrane na drvetu iz auta sa svojom 22LR na oko 50m.Opalio sam 3 metka ali onu sto sam ciljao nisam pogodio.Pogodio sam jednu koja je bila iza nje,a da ju ni vidio nisam ;D ččč
 Kakav sam ja bio snajperista z30

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #56 u: 27. 09. 2007. 15:06:22 »
Pucao sam jednom u vrane na drvetu iz auta sa svojom 22LR na oko 50m.Opalio sam 3 metka ali onu sto sam ciljao nisam pogodio.Pogodio sam jednu koja je bila iza nje,a da ju ni vidio nisam ;D ččč
 Kakav sam ja bio snajperista z30
Ako je na grani 8 vrana ,pucaš i pogodiš dvije ,Koliko ih ostaneč
Hrvatske Domovine Sin.

MAUZ

  • Gost
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #57 u: 27. 09. 2007. 15:08:12 »
Na grani..., ako pucas subsonicom, 6, a ako je municija normalna, nijedna  ;D
« Zadnja izmjena: 27. 09. 2007. 15:12:50 od MAUZ »

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #58 u: 27. 09. 2007. 15:10:27 »


ja mislim da su 2 ostale a 6 otislo ;D

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Najpromašaj
« Odgovori #59 u: 27. 09. 2007. 19:49:22 »
evo i jednog peomasaja koji ne bi smijo da se desi lovcu ali desavase i to je ljudski,
pocetkom lipnja voe godine vratio se puta jedva doceko lov na srndaca i zelene sume pa
pravac u loviste sjedim u ceki i odmaram dusu kad od jednom srndac na livadi na neki 200m
uzimam dalekozor i gledam dobar uzimam pusku i mislim polako prici ce on i blize pa tako
i bilo na nekih 120m staje bocno i ne pomice se a ja po sred plecke, srndac samo poskoci
pogleda lijevo desno i nastavi kao da nista nije bilo a meni nista nije jasno,j jos jednom
a on jos jednom lijevo desno a ond ko metak usumu,dva puta promasio.e sad evo iprice zasto sam promasio,u svibnju bio u lovu u africi po dolasku u loviste morali svi da upucamo puske posto tamo pucaju oko 15 cm vise nego ovdje radi nadmorske visine a ja zaboravio da vratim,nebi smjelo da se desi ali desavase.
Mihi est compositum in Taberna Mori