Autor Tema: Pad u vatri  (Posjeta: 51549 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #30 u: 11. 02. 2009. 14:33:30 »
Objektivno ne bolji lovac već samo bolji strijelac.

Subjektivno, DA, bolji lovac. Zašto?

2 sekunde ili 20 je meni osobno jako bitno, jer kako su već neki kolege i zaključili na ovome forumu, najmanje što možemo učiniti plemenitoj divljači koju nam je podarila Diana je da joj pomognemo u smislu da joj "podarimo" brzu i bezbolnu smrt.

Pitam se kaj bi vi izabrali da ste vepar? Dal bi se rađe vukli 50 m gušeći se u vlastitoj krvi ili bi rađe da vam se na prvi treptaj oka svjetlo dana samo odjednom ugasi i drugi treptaj oka, već ste u vječnim lovištima...

Malo zvuči bajkovito, ali ipak nekima od nas ta bajka puno znači prilikom odstrela...
« Zadnja izmjena: 11. 02. 2009. 14:36:47 od skyangel »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #31 u: 11. 02. 2009. 15:04:26 »
Sky  d1
Imam upalu volje.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #32 u: 11. 02. 2009. 15:08:09 »
Objektivno ne bolji lovac već samo bolji strijelac.

Subjektivno, DA, bolji lovac. Zašto?

2 sekunde ili 20 je meni osobno jako bitno, jer kako su već neki kolege i zaključili na ovome forumu, najmanje što možemo učiniti plemenitoj divljači koju nam je podarila Diana je da joj pomognemo u smislu da joj "podarimo" brzu i bezbolnu smrt.

Pitam se kaj bi vi izabrali da ste vepar? Dal bi se rađe vukli 50 m gušeći se u vlastitoj krvi ili bi rađe da vam se na prvi treptaj oka svjetlo dana samo odjednom ugasi i drugi treptaj oka, već ste u vječnim lovištima...

Malo zvuči bajkovito, ali ipak nekima od nas ta bajka puno znači prilikom odstrela...

Kome je to svejedno ne može se zvati  LOVCEM !!!
« Zadnja izmjena: 11. 02. 2009. 15:36:52 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #33 u: 11. 02. 2009. 16:21:15 »
"pad u vatri" u tolikim postotcima su samo bajke ref

poznajem puno lovaca iz puno društava a neznam da ijedan po ovom pitanju neće citirati nešto poput ovog mog posta iznad dr.i

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #34 u: 11. 02. 2009. 16:23:14 »
S.F. !!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #35 u: 11. 02. 2009. 16:51:42 »
ima i lovista gdje je pad u vatri itekako vazan
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #36 u: 11. 02. 2009. 17:12:25 »
Ima nas svakakvih. Neki pate na grupu od 10 mm na meti, neki pate da dovabe lisicu na 10 m, neki pate da idu u Afriku u lov, neki pate da im terenac ide pod vodu, neki pate da ne bude štete na mesu, neki pate koliku će maximalnu brzinu dobiti sa pojedinim zrnom, a neki pak pate da im svaka divljač padne u vatri. Što zaključujemo?

SVI PATE NA NEŠTO DRUGO!

Dakle, zaključak je opet isti: DE GUSTIBUS NON DISPUDANTUR iliti O UKUSIMA SE NE RASPRAVLJA...

Ja patim da mi divljač padne u vatri i da štete na mesu nema. Dosad sam po pitanju pada u vatri 100% učinkovit, po pitanju štete na mesu nisam stopostotan već negdje 80 %.

Svatko nek se nađe u nekoj kategoriji i svi sretni i zadovoljni...

I pad u vatri nije bajka već samo trening, trening, trening.

Over&Out

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #37 u: 11. 02. 2009. 17:14:40 »
Ima nas svakakvih. Neki pate na grupu od 10 mm na meti, neki pate da dovabe lisicu na 10 m, neki pate da idu u Afriku u lov, neki pate da im terenac ide pod vodu, neki pate da ne bude štete na mesu, neki pate koliku će maximalnu brzinu dobiti sa pojedinim zrnom, a neki pak pate da im svaka divljač padne u vatri. Što zaključujemo?

SVI PATE NA NEŠTO DRUGO!

Dakle, zaključak je opet isti: DE GUSTIBUS NON DISPUDANTUR iliti O UKUSIMA SE NE RASPRAVLJA...

Ja patim da mi divljač padne u vatri i da štete na mesu nema. Dosad sam po pitanju pada u vatri 100% učinkovit, po pitanju štete na mesu nisam stopostotan već negdje 80 %.

Svatko nek se nađe u nekoj kategoriji i svi sretni i zadovoljni...

I pad u vatri nije bajka već samo trening, trening, trening.

Over&Out


e ovo ti je stvarno pametno rečeno! d4

samo si zaboravio 1 sitnicu - neki pate na lovačke priče happi

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #38 u: 11. 02. 2009. 17:41:15 »
De gustibus non est disputandum  Ne cijepim neko da mlađi ne nauće krivo ;D

Ja patim za lovom! (ne parama,nego hunting)
Ćaća viče mater plače!

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #39 u: 11. 02. 2009. 19:12:50 »
Ima nas svakakvih. Neki pate na grupu od 10 mm na meti, neki pate da dovabe lisicu na 10 m, neki pate da idu u Afriku u lov, neki pate da im terenac ide pod vodu, neki pate da ne bude štete na mesu, neki pate koliku će maximalnu brzinu dobiti sa pojedinim zrnom, a neki pak pate da im svaka divljač padne u vatri. Što zaključujemo?



.. da je na ovom sajtu društvo pačenika  happi ref hao

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #40 u: 11. 02. 2009. 19:29:01 »
Ima nas svakakvih. Neki pate na grupu od 10 mm na meti, neki pate da dovabe lisicu na 10 m, neki pate da idu u Afriku u lov, neki pate da im terenac ide pod vodu, neki pate da ne bude štete na mesu, neki pate koliku će maximalnu brzinu dobiti sa pojedinim zrnom, a neki pak pate da im svaka divljač padne u vatri. Što zaključujemo?



.. da je na ovom sajtu društvo pačenika  happi ref hao

pa sta ces onda medju nama paćenicima?
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #41 u: 11. 02. 2009. 19:33:07 »
Lipo nam je druži mo se ;D
Ćaća viče mater plače!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #42 u: 11. 02. 2009. 20:20:37 »
ima i lovista gdje je pad u vatri itekako vazan

Ima,stvarno ima! Ako je granica ka drugom lovistu blizu,ako je teren zafrkan za izvlacenje itd. Tu se vec mora drugcije raditi ali generalno nemam neko 90% pad u vatri iskustvo.

Jedan od razloga je(vjerovatno) moj nacin lova. Puca se na divljac koja je pokrenuta,tj. ne lovim toliko sa ceke pa vjerovatno ima vise adrenalina i ne pada tako lako.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #43 u: 12. 02. 2009. 00:22:16 »
ja još na svoje oči nisam vidio 100% pada u vatri i mislim da neki tu  :pferd:,al ja sam sam prosječan mladi lovac  hao hao hao,sa samo par odstrijela z10 z10

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #44 u: 12. 02. 2009. 08:06:35 »
Ne mogu dokučiti čemu je toliko bitan pad u vatri '?
Sredina plečke, malo gore ili dole, i pogodak prosječnim zrnom dovodi do neminovne smrti, dali u 2 sekunde ili 20.. nebitno.
A drugi par rukava je što se boljim lovcem, izgleda, smatra onaj kome se sruši na mjestu !?
Možda i meni nije toliko bitan pad u vatri nego dobro odrađen posao u cjelini, ali to je tema.
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac