Autor Tema: Pad u vatri  (Posjeta: 51879 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #180 u: 28. 02. 2009. 01:24:55 »
ja se razvio na drugu stranu - loše gađam ali zato kap krvi pronalazim u blatu po suncu po zimi po svemu, čitam tragove kao vinetu, šuljam se ko winetou jebate kao indijanac sam postao, još malo ću sa lukom i strelom u lov  rol 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #181 u: 28. 02. 2009. 20:22:42 »
Predivno zvuči ovaj naslov, šta bi moji stariji lovci rekli "samo je kleka", to je iskreno rijetko, ali kad se dogodi, to je prava stvar. Za ovaj doživljaj, ipak se treba poklopiti nekoliko uvjeta počevši od mjesta pogodka, zrna, energije, veličine zviri, a i Diane se pita. d6
Huntercro, organiziraš li kakvu obuku za lovca indijanca, javljam se. z6  d4
Šuma ti mati, brda se lati.

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #182 u: 28. 02. 2009. 20:51:04 »
huntercro ili na indijanskom - lovac koji čita tragove  z6 teaa

Zoran

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #183 u: 02. 03. 2009. 17:52:53 »
huntercro ili na indijanskom - lovac koji čita tragove  z6 teaa

hoces reci potrcko???

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #184 u: 02. 03. 2009. 17:53:17 »
danas sam dobio odličnu knjigu o divljim svinjama kako autor kaže od A-Ž, pa sam izvadio dijelove o pogotcima u tijelo svinje, autor spominje pad u vatri, dizanje, odlazak, krvni trag ......

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #185 u: 02. 03. 2009. 17:54:48 »
 teaa

Zoran

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #186 u: 02. 03. 2009. 17:58:13 »
pa da autor si je dao truda,,, da ispadne faca pa je izmisljao toplu vodu, da knjiga ima stranicu ili dvije više  uf

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #187 u: 02. 03. 2009. 22:33:14 »
Valdop, pogledaj ovu sliku, obrati pažnju na vratnu kralježnicu i usporedi sa ovom slikom koju si ti stavio...Ovo me stalno buni, već sam viđao slike na kojima je vratna kralježnica drugačije crtana...Jel' itko zna što je u stvarnosti? Mislim na položaj?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #188 u: 03. 03. 2009. 08:16:42 »
Dalm, crtež koji si ti stavio je ispravniji ako se radi o genetski čistoj DS, dok je kod križanaca malo ravnija.
Znalci, ispravite me ako griješim.  uf
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #189 u: 03. 03. 2009. 10:50:45 »
dalm, mislim da je ova tvoja svinja imala teško djetinjstvo  hao

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #190 u: 03. 03. 2009. 21:33:35 »
Hehe Valdop, netko joj je sjedio na vratu, to misliš? ;D
Slika je skinuta s net-a, jedan sručni članak o DS. Predpostavljam da je autor ''u tome'', ali viđao sam već ilustracije i s ovakvim vratovima ( kralježnicom ) ko ova Valdopova...Prilično bitan detalj...pucanje ''iza uha'' i ''malo dolje'', pad u vatri ( moja dva slučaja ), ne znam šro se događa ako je kralježnica ovako smještena, a pogodak je malo više...kidanje živaca i žila..?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #191 u: 11. 03. 2009. 12:14:48 »
Ako je pogodak malo višlje od kralježnice, hidrodinamički šok koji obuhvaća puno šire područje od same ulazne rane, odrađuje svoje. Ovisno o izboru zrna, to područje je šire ili uže, ali uglavnom, šok spali živce u kralježnici i odradi skoro isti posao kao i da je sami pogodak direktno u kralježnicu. Dakle ima prva varijanta kad je pogodak direktno u kralježnicu, onda fizička šteta umrtvljuje kralježnicu. A onda je ona druga kad je pogodak iznad kralježnice, pa energija zrna uzrokuje štetu koja umrtvljuje kralježnicu. Rezultat u oba slučaja isti: divljač ostaje nepokretna i nastupa pad u vatri.

Naravno, kalibar ima popriličnu ulogu u svemu tome. Koristeći 8x68S, savršeno je svejedno da li će pogodak biti drito u kralježnicu ili 10 cm iznad nje. Koristeći neki puno manji, čije zrno ima puno manju energiju, a ako je mekano da ne prodre dovoljno u širinu, onda je upitno koliki dijametar zahvaća hidrodinamički šok ako je pogodak iznad kralježnice, tj. da li će taj krug biti dovoljno velik da energija spali živce, ili će mu faliti koji centimetar te divljač neće pasti u vatri.

Suma sumarum, to je OGROMNA lepeza faktora, od izbora kalibra preko težina zrna i konstrukcije zrna i ne može se sa sigurnošću uvijek potvrditi ova teorija. Ipak ti pukni drito u kralježnicu, pa nećeš morati mozgati o ovome hehe. Ja radim tak i nemam brige ni bojazni da bi se dogodio neki neželjeni efekt. Pravac streljana i trening, trening, trening!

 d4
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2009. 12:16:28 od skyangel »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #192 u: 11. 03. 2009. 12:53:51 »
Ipak ti pukni drito u kralježnicu, pa nećeš morati mozgati o ovome hehe. Ja radim tak i nemam brige ni bojazni da bi se dogodio neki neželjeni efekt. Pravac streljana i trening, trening, trening!

 d4
Teško je i rizično uvijek pucati u kralježnicu a naročito je teško kralježnicu uvijek pogoditi. Plećka je ipak puno viša a time i sigurnija meta. Za precizan pogodak u plećku treba također trening, trening, trening.. 
zagi

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #193 u: 11. 03. 2009. 13:22:35 »
Ne znam o čem pričaš? Kolko god čitam po ostalim temama na forumu, piše se uglavnom o grupama 30 mm, 20 mm, a oni najekstremniji rade 50 mm. Ako svi ti lovci rade grupe od 30 mm, ne znam u čemu je problem pogoditi kralježnicu na divljoj svinji???? Pa sama kralježnica ima veći promjer od 30 mm hehe. A ako radiš grupu i od 50 mm, dakle fulaš kralježnicu za 20 mm gore dole, to ti niš u konačnici ne znači pri odstrelu. Svi koji potiču pucanje u plećku zbog veličine mete se po meni varaju u odabiru i muljaju sami sebe jer nisu sigurni u sebe. Pucanje u plećku logički gledajući, preporučam onima koji nisu u stanju odraditi grupu ispod 10 cm na meti, njima je veličina mete potrebna onda hehe. Svakome tko ima grupu 30 mm na 100 m nije nikakav problem pogoditi kralježnicu, a po pisanju na forumu iščitavam da je to postotak od 70% forumaša pa čak i više. Prema tome, ostalo sve su samo izgovori...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #194 u: 11. 03. 2009. 13:36:59 »
šta ste se popalili oko pogodaka i ne znam čega. Uopće nije problem pogodit Ds i glavu, kralježnicu ili ne znam gdje, problem nastaje kad u trenu okidanja se ona pomakne malo lijevo ili desno ili gore ili dolje i onda dođe do nepotrebnog ranjavanja. Definitivno da mogu pogodit krug od 7-8 cm kad hoću, u glavu ponekad i ja puknem ali to su rijetki petki i nema drugog izbora. Iza plećke je moj hitac, jer je tu mogućnost fulanja i jebane svedena na minimum - najprostiji razlog. Odstrijelio sam masu svinja sa ranom na donjoj vilici ili sa polomitom prednjom nogom gdje je u pitanju bila stara rana. Kad gađate iza plećke smrtni pogodak se kreće u većem promjeru od prostora 10x10 cm i tu će čak i lošiji strijelci doći na svoje. Nisu oni u biti lošiji strijelci nego su DRHTAVIJI (jače se uzbude) od ostalih u momentu pucanja. Većina njih kad pucaju na mete su dobri čak bi se reklo odlični strijelci, međutim kad je živa meta u pitanje oni se ne mogu skoncentrirati i smiriti i tu dolazi do promašaja i ranjavanja. 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading