Autor Tema: "Schus fieber" Tresavica  (Posjeta: 6947 vremena)

Offline Flip

  • K
  • *
  • Postova: 59
"Schus fieber" Tresavica
« u: 15. 05. 2013. 13:30:46 »
"Schus fieber"  kako kažu njemci neznam izraza kod nas. Ali u suštini se to dešava kad nanišaniš divljač i od uzbudenja se počne tresti telo i ruke. Meni se to desilo pre par dana, gledam kroz nišan srndača, dal je pravi il nije...gledam gledam..pravi je! E pa kad je pravi pucaj....i onda tresenje. Naravno fualo sam totalno, hvala bogu nisam ranjavao.

A onda kolege - ne skerija se svakome se to več desilo i savjet: kad počne sačekaj zadiši pa ond ponovo nainšani.

Imate li vi isto takva izkustva?

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #1 u: 15. 05. 2013. 13:51:55 »
Ako dugo gledam divljac zna se desiti da budem "drhtav". happi Najcesce mi.ipak,to dodje poslije odstrela. d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #2 u: 15. 05. 2013. 13:58:03 »
Kad je više ne budem imao okanit ču se lova!
Imam upalu volje.

Offline GoranG

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #3 u: 15. 05. 2013. 14:54:50 »
Kad je više ne budem imao okanit ču se lova!
Potpisujem  zagi

Offline Flip

  • K
  • *
  • Postova: 59
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #4 u: 15. 05. 2013. 15:03:41 »
Kad je više ne budem imao okanit ču se lova!

Slažem se!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #5 u: 15. 05. 2013. 15:04:07 »
Pozitivan naboj i isčekivanje i danas nakon 40 godina kao i prvi put . No sada više nisam u fazi  " što ako fulam " , kako došlo , tako i otišlo , a sutra je novi dan .
U početku kao i svi Vi bio sam " terijer " , a sad sam  " retriver". To tako dođe s godinama.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #6 u: 15. 05. 2013. 15:13:55 »
 
Kad je više ne budem imao okanit ču se lova!

 d4 z10

Offline SzB

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #7 u: 15. 05. 2013. 16:45:19 »
svaki put kad psi gone  z2 dali zeca dali svinju srce želi iskočit van od uzbuđenja, a najviše kad se divljač približava, kad se čuje šuškanje u gustom, pa onda kad treba naciljat pa puška pleše, ali to je onaj osjećaj zbog kojeg se ide u lov   ;D

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #8 u: 15. 05. 2013. 19:31:41 »
E lijepi osjećaji andrenalin naglo poraste, uzbuđenje trese cijelo tijelo, srce hoće iskočit, nekad bilo davno prošlo nažalost. Danas nakon gotovo 1000 grla odstreljene visoke divljači, nema više uzbuđenja, šteta, šteta.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #9 u: 15. 05. 2013. 20:30:34 »
Mene pere adenalin ali pije pucnja nikakve treskavice koju disanje kroz usta nebi smirilo...ali da srce bubnja,bubnja.
Zato i lovim. zagi
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #10 u: 15. 05. 2013. 21:58:06 »
Normalna pojava kod svakog normalnog lovca - upravo su mi otišli prijatelji - lovci, a tema je bila upravo to, uzbuđenje prije i poslije hica. Kad to nestane - nešto s nama nije u redu. U početku je to uzbuđenje rezultiralo promašajem, ali s vremenom sam naučio kontrolirati i drhtavicu i ubrzano disanje i lupanje srca. Znam neke "lovce" koji to ne bi priznali ni za živu glavu, njima je sve svejedno i hladni su ko led - može biti -  ali mene "moj" srnjak digne svaki put kad ga vidim, zec kad doštropoće na livadu, sova kad mi sjedne na krov čeke, lepet krila i pjev fazana kad ga Zara digne, općenito lov. Neno je to opisao vrlo kratko i jasno - Neno svaka čast. zagi

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #11 u: 15. 05. 2013. 22:10:37 »
Kad je više ne budem imao okanit ču se lova!

 zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #12 u: 16. 05. 2013. 03:26:23 »
meni se zna desiti da kad su tihe noci kad cekam svinje i kad ih cujem da dolaze jos izdaleka,srce mi zna toliko lupati da ga cujem u usima ,nekoliko puta sam se prestrasio da da mi nije to neko pred infarktno stanje  hao hao
a kad psi gone pa cujes topot divljaci koja se priblizava da me u tom stanju spojiti na EKG niti jedan ljecnicki nebi prosao  zagi

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #13 u: 16. 05. 2013. 07:21:30 »
...Fred ne boj se smrti..ne umire se samo tak...i ja drhtam...a vli se dok ne drhtas vise ne lovis radi zadovoljstva nego radi mesa........ma i oni mozda gladni jos gore drhtaju jer kod njega je pitanje..."ako fulam skrinja ostaje odstekana"
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: "Schus fieber" Tresavica
« Odgovori #14 u: 16. 05. 2013. 10:12:04 »
Ivo nije to baš tak . Divljač ne konzumiram, osim u kobasicama miješano. Lovim isključivo radi trofeja što je mnogima nepojmljivo. Groznica me prešla prija 20 godina i nisam sretan zbog toga. Pamtim događaj iz 1980 u nedelju je gađanje treba sarnjak za gulaš u lov ide prva streljačka postava nas 6. Sjedim na nekakvom zasjedu sklepanom na 3 johe. Dođe oblačak pljusne kiša i grane sunce. Izlazi srnjak iz trstike niti 50 m. gledam škart dobar. Imam ZH kombinaciju 7x57R još i bez optike, ali manje od 50 m. I tad je počelo tresem se ja, trese se zasjed, tresu se johe. Grlim johu ne mogu se smiriti. Dišem duboko zaustavljam dah, srce hoće iskočit, ništa, srnjak pase sve gleda lovnik ali na 300 m od mene. Što ja više želim šus to se ja više tresem. I ne opalih ja. Poslije lovnik htio ubit mene te bog tvoj nije to golub, a jbga tak je bilo. Žalim za tim vremenima. Mislim da je groznica prestala negdje nakon 100, 150 odstrela. Mislio sam idem na muflona možda se javi, ništa, idem na divokozu ništa. A moj prijatelj vidi jelena i padne u krevet u groznicu 3 dana. Na čeku nosi jastuk za naslon puške i opet je 50:50 ali to je draž to je doživljaj. Drugi jedan nakon hica preklopi pušku i ne može prepunit, ne može novi metak stavit u cijev ni cigaretu u usta da ga jebeš. Tvrdim da su to sretni ljudi.