Autor Tema: 4x4 zašto se tu lome koplja  (Posjeta: 29996 vremena)

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #45 u: 22. 01. 2013. 17:00:17 »
Pepi2, jeli ti to vodiš monolog ili pokušavaš mene uvuči u dialog? Ako pokušavaš praviti duel, neče proći jer nemam ni vrijeme ni volju za natezanjem.
Ako želiš moje mišljenje o ML otvori temu za to. Nema se puno reći ali može i to.
Imam samo slijedeče uslove za sudjelovanje:
1. Kad upoređujemo automobile stavi emocije na OFF
2. Ne vrijeđaj drugih ljudi i marki automobila koji se tebi lično ne sviđaju.
3. Poštuj pravo drugih do vlastitog mišljenja.
4. Poštuj zakone fizike i mehanike.
5. Da napišeš, da se nečeš ljutiti kad ti dokažem, da ima osobnih automobila koji mogu na terenu više nego ML i svi ostali iz klase luksuznih terenaca. Čak ćemo nači i koji kombi koji može sve što oni, a vjerovatno i više.

Kolega poštovanje tebi i tvom mercedesu ali ima stvari koji on ne može.
Ovo je tipičan primjer zašto se lome koplja...........zato što ljudi trpaju u džepove ono što u njih ne može stati.

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #46 u: 22. 01. 2013. 17:07:13 »
Kolega Profesore, iz vašeg bi se posta dalo zaključiti kako su Suzuki Samurai i Suzuki Jimny dva različita vozila. Zar nije u pitanju nastavak proizvodnje istog auta, malo modernizirane karoserije, naravno ?

U pravu si kolega. Samo što ja nigdje nisam rekao, da su različita vozila. Govora je bilo o ponudi opreme. Zato je Samurai u prvoj kategoriji a Jimny u drugoj.
Inače je to isto, Jimny je zadnja generacija "samuraja" i najbolji je terenac iz legla suzukijevih terenaca. Puno bolji je od Samuraja, samo njegov djevojački izgled mnoge zavara. Jimny može sve što i ostali te vrste Wrangler i Defender. Za neke stvari je bolji za neke stvari slabiji, pa šta kome treba i koliko mu je džep dubok.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #47 u: 22. 01. 2013. 18:27:55 »
Pepi2, jeli ti to vodiš monolog ili pokušavaš mene uvuči u dialog? Ako pokušavaš praviti duel, neče proći jer nemam ni vrijeme ni volju za natezanjem.
Ako želiš moje mišljenje o ML otvori temu za to. Nema se puno reći ali može i to.
Imam samo slijedeče uslove za sudjelovanje:
1. Kad upoređujemo automobile stavi emocije na OFF
2. Ne vrijeđaj drugih ljudi i marki automobila koji se tebi lično ne sviđaju.
3. Poštuj pravo drugih do vlastitog mišljenja.
4. Poštuj zakone fizike i mehanike.
5. Da napišeš, da se nečeš ljutiti kad ti dokažem, da ima osobnih automobila koji mogu na terenu više nego ML i svi ostali iz klase luksuznih terenaca. Čak ćemo nači i koji kombi koji može sve što oni, a vjerovatno i više.

Kolega poštovanje tebi i tvom mercedesu ali ima stvari koji on ne može.
Ovo je tipičan primjer zašto se lome koplja...........zato što ljudi trpaju u džepove ono što u njih ne može stati.

Najlakse mi je sad napisati, tesko mozemo voditi dijalog. O cemu ?


Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #48 u: 23. 01. 2013. 12:55:20 »
pitanje za tihog.

Jel Galloper 2000god ima centralni diferencijal ili transfer box

Offline 357

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #49 u: 24. 01. 2013. 21:46:16 »
ima li neko iskustva sa renolom senikom 4x4 dizel motor 1,9?
nužda je majka svih izuma

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #50 u: 25. 01. 2013. 08:03:31 »
Imao ga moj prijatelj...vozio ga 3 godine,izgubio na kraju živce i podosta novaca te ga zamjenio outlanderom.
Jako loš auto po onom što sam vidio i čuo.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #51 u: 25. 01. 2013. 08:10:01 »
ima li neko iskustva sa renolom senikom 4x4 dizel motor 1,9?

u globalu je auto O.K., ali strašo je "mekan"
to ti je tipični gradski "terenac" idealan za ovakve uvjete na cesti, i tu je priči početak i kraj
x=o

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #52 u: 05. 11. 2015. 06:20:25 »
Interesantno citanje! Moje znanje je jako sklomno s obzirom da sam lovac u Australiji gdje ima dosta terena za svaku vrstu izazova. Imao i vozio Toyota land cruiser 4.2 turbo diesel ( 176000 km), Nissan patrol 4.2 l petrol/ gas  483000 km, Land Rover Discovery 3 2.7 TDi  168000 km a sad kupujem, novog za koji dan. Auta su uglavnom koristena za lov i robolov. Izgleda da se dva po meni jako dobra auta Landcruiser i Patrol bas i ne voze kod vas a to su dva po meni dobra auta za sve izazove i terene normalno opremljeni sa adekvatnom opremom. Novi Ford Ranger 3.2, Toyota Yukon, Hilux, Mercedes G su se dobro pokazali. Pola gore  navedenih modela nisam nikad cuo niti vidio ili se kod nas drugacije zovu. neki od navedenih nisu 4WD nego SUV auta koja ne bi trebala biti u istoj kategoriji sa 4WD. Ne trebate lomiti koplja samo vozite  izazovne terene i uzivajte a uz put se i nesto nauci.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #53 u: 05. 11. 2015. 07:02:50 »
naravno da je slabije patrola i land cruzera... cijena takvih terenaca su strašno visoke, a održavanje i potrošnja im nisu za svačiji džep.
x=o

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #54 u: 05. 11. 2015. 07:18:24 »
Nisam namjeravao da moj post bude o dzepu ( niti jeftinom hvalisanju) nego o ( po meni)dobrim autima koja sam dovoljno dugo vozio a da imam pravo na komentar a i vidjam ih ponekad po cestama kad sam tamo kod vas. Nije da ih nema ali mozda ih vlasnici previse paze ili nisu lovci. nemam pojma o vasim cijenama ali sam malo nesto naucio o 4WD iz voznje i iskustva.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #55 u: 05. 11. 2015. 08:15:42 »
Interesantno citanje! Moje znanje je jako sklomno s obzirom da sam lovac u Australiji gdje ima dosta terena za svaku vrstu izazova. Imao i vozio Toyota land cruiser 4.2 turbo diesel ( 176000 km), Nissan patrol 4.2 l petrol/ gas  483000 km, Land Rover Discovery 3 2.7 TDi  168000 km a sad kupujem, novog za koji dan. Auta su uglavnom koristena za lov i robolov. Izgleda da se dva po meni jako dobra auta Landcruiser i Patrol bas i ne voze kod vas a to su dva po meni dobra auta za sve izazove i terene normalno opremljeni sa adekvatnom opremom. Novi Ford Ranger 3.2, Toyota Yukon, Hilux, Mercedes G su se dobro pokazali. Pola gore  navedenih modela nisam nikad cuo niti vidio ili se kod nas drugacije zovu. neki od navedenih nisu 4WD nego SUV auta koja ne bi trebala biti u istoj kategoriji sa 4WD. Ne trebate lomiti koplja samo vozite  izazovne terene i uzivajte a uz put se i nesto nauci.

Ima tu mnogo i do države. U Australiji se rabi i radi Tojota LC serije 70 sa motorom od 4litre.To je izuzetan terenac. Konstrukcijski to je terenac kojem je namena habanje u bilo kojoj "outdoor" varijanti. Da je ne hvalim previše... elem tamošnja država je prepoznala potrebu gradjana za takvim vozilom i nema otimačine kao u Srbiji gde preko 2000cm3 država otima porezom pare pravdajući se da je to vozilo luksuz! Zato se dešavaju paradoksi da je terenac statusni simbol i da ga voze oni koji nikad nisu videli blato dok po blatu jezde putnička vozila i terenci slabije kubikaže čiju eksploataciju vlasnici mogu sebi priuštiti!

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #56 u: 05. 11. 2015. 10:25:33 »
@Goran

Izgleda da se dva po meni jako dobra auta Landcruiser i Patrol bas i ne voze kod vas

Ja sam se na ovo referiral.

inače za lov koristim Jeep GC, ostala nabrojena nisam vozio, pa ih niti ne želim komentirat.
x=o

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #57 u: 06. 11. 2015. 00:57:04 »
Kod nas je 4WD gotovo neophodan za lov i bez njega nema dobrog lova niti mogucnosti doci na prave terene. Lovi se po privatnim farmama il idrzavnim sumama gdje cesta gotovo da i nema. Uglavnom su to jadne stazice kojima vise prolazi stoka nego auta. Ceste u unutrasnjosti nisu bas najbolje a prorodne nepogode cesto razvale ceste pa moras proci sta god se desava. nekad drvo padne preko ceste pa ili rezi li zaobidji. nekad se potoci i rijeke gaze, nekad uz strma brda, nekad  krzo pijesak i pustinju. Kvaliteta guma i masine su jako vazne kao i sami "off road" mehanizam i dizajn auta. na otvorenim cestama kroz pustinju gorivo se moze naci skoro svaka 3 sata nekad manje pa moras paziti potrosnju i nositi rezervu. tereni i uvjeti voznje su jako razliciti i na sve se moras spremiti i nauciti. Prva pomoc i puno vode uvijek u autu i dobra komunikacija ako je moguce. Bull bar je skoro uvijek potreban inace ne mozes nocu voziti sigurno jer sve skace po cesti a najvise kenguri koji ti lijepo razvale sajbu i sve ostalo. Distance su pristojne za voznju, Nekad je 5 sati tek dovoljno da stignes a nekad puno vise. Nekad je prosjek bio oko 8 sati u svakom smjeru s tim da je makar 30 posto bio 4WD a nekad vise. Dobra i losa oprema ili auta jako brzo isplivaju jer it teren izazove izgazi ako ne valjaju. Viktoria ima alpe i visoke planine sa snijegom dok QLD gdje sam sada ima manja brda i nepregledne pustinje i velike vrucine. Ides probas i naucis se pomalo a najvise na svojim greskama.

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #58 u: 06. 11. 2015. 14:55:23 »

G'DAY MATE, HOW ARE YOU GOING?
Zaboravio si reći da Australija ima najveći prosjek 4WD vozila u svijetu u odnosu na cjelokupni broj privatnih vozila. U ovu kalkulaciju nisu uključena vozila u vlasništvu policije, vojske, raznih službi spašavanja, rudarskih kompanija, geometara i sličnih organizacija. Puno 4WG vozila imaju farmeri koji nisu registrirani jer ih upotrebljavaju isključivi na farmama i ne izlaze sa njima na javne puteve. Po Aust. zakonu vozilo koje se isključivo koristi na privatnom posjedu te se sa njim ne izlazi van posjeda nije potrebno registrirati niti podliježe teh. pregledu. Znaći da, recimo, zakonski ne postiji i ne ulazi u popis vozila. Prepostavljam da ulazi u kategoriju poljoprivrednih strojeva te se tako tretiraju i osiguravaju.   
GOOD ON YA!!!!!
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #59 u: 06. 11. 2015. 16:06:50 »
 Kod nas pick-up 4x4 ide pod teretno a ne terensko.
Nikad nas Australija nece stici  hao